Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   271 / 277
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Szia!

Kár a gőzért. Akku nélkül, tápról el kellene indulnia, ha a hardver rendben lenne. Másik táppal próbáltad, hogy nem az-e a hibás? A "villan a háttérfény" lehet inverter hiba is, ami miatt letilt. Labortápról meghajtva mekkora a csúcs áramfelvétele a háttérvilágítás bevillanásakor?

Ha gondolod, Újbudán meg tudom nézni.

A haldokló HDD-t meg ne stresszeld feleslegesen: DMDE-ből tegyél be képernyőmentést a "particiók" ablakról, de semmi mást se csinálj!
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2023
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Vagyis kibővítve a korábbi hozzászólásomat: ha USB-C PD töltése van a laptopnak akkor lehetnek anomáliák, mert az egy külön rendszer a rendszeren belül, saját CPU-val, EPROM-al, stb., ami meg tud hülyülni (bár akkor sem gondolok összefüggést a HDD-vel való bűvészkedés és a laptop megállása között, mert nagy valószínűséggel csak véletlen egybeesés).

Ha elárulnád a laptop pontos típusszámát, akkor többet lehetne mondani.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2023
(#) Inhouse válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Én sem láttam eddig olyan laptopot, ami 0-s akkuval, vagy akár enélkül ne indult volna el, de ez most ilyen lett. Másik táppal sem indult el. A villanást és a rendes indulást is elő tudom idézni bármikor, így nem igazán lehet inverter hiba.
Ha nem boldogulok vele, megkereslek, köszi!
Ezt a DMDE-t megnézem, nem ismerem. Ez a mentés mire lesz jó?
Pontos típust, csak este tudok róla.
Sima koaxiális töltő csatlakozó, nem USB-C.
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
A DMDE megmutatja, hogy milyen állapotban vannak a HDD partíciói és adott esetben helyre is lehet vele tenni. Persze amíg nem tudni, hogy mitől állt meg, akkor a sikeres helyreállítása után érdemes azonnal bitpontos image-t vagy klónt készíteni róla egy másik lemezre, mert ha hardver hibás akkor az állapota gyorsan tovább romolhat.
(#) antiktelefon válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Mi a PONTOS típus? Akár alaplap száma is jó lenne.
(#) img válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Azt elfelejtettem leírni, hogy szerintem érdemes fordítva nézni a dolgot: a HDD valószínűleg nem magától hibásodott meg, hanem a laptop hibája okozta, mert pl. egy váratlan tápmegvonás tud ilyen hibát okozni, ha a meghajtó éppen írt volna valamit egy kritikus fájlba, de a tápfeszültség megszűnése miatt megszakadt az írás.
(#) Inhouse válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Acer E5-721, bocsánat...nem Asus
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
(#) Inhouse válasza img hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Készítettem róla egy imaget a Macrium Reflect-el, mindhárom partíció benne van.

Állítólag használták, semmi gond nem volt, kikapcsolták, letették. Legközelebb elővették és már ez fogadta őket, hogy nem bootol, de akkor még simán bekapcsolt. A tulaj szétszedte, belenézett (hátha kimozdult egy csatlakozó...), kivette az alaplapi elemet, megmérte, de jó volt.
Amikor megkaptam, még akkor is simán bekapcsolt. Aztán sokadik újraindulás után egyszer jött a klatty és leállás, majd a nem indulás, illetve a nem akárhogy indulás.
Ja, egyszer régen leesett, de működésileg semmi gond nem volt vele azóta se (ezt mondták), annyi, hogy az alján a műanyagon van egy repedés a szellőzőknél. Meg amikor megkaptam, akkor kissé hiányos volt a csavarozás, állítólag gyárilag nem volt benne vagy 10 csavar...
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
"Ja, egyszer régen leesett, de működésileg semmi gond nem volt vele azóta se (ezt mondták)."

Ja, abból lesz idővel a a panel repedés, meg a lukgalván ill. fólia szakadás. Amíg a csavarok összetartották nem volt gond, de onnantól, hogy vetemedni tud a panel jöhet a meglepetés.

"Meg amikor megkaptam, akkor kissé hiányos volt a csavarozás, állítólag gyárilag nem volt benne vagy 10 csavar..."

Persze, mert Ebeneezer Screw megszakértette.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
(#) Inhouse válasza img hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Így egyben leírva valóban khmm...ingoványos...
Mit csináljak?
Vegyem ki a HDD-t megint és rakjam be a gépembe, és indítsam a DMDE-t?
Vagy a LiveDVD-s Win10-et rakjam pendrive-ra és másoljam fel és futni fog, ha bebootoltatom?
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
A Macriumos klónozást felejtsük le ebben az esetben: Linux alatt a DDRescue és a HDDSC azok, ami használható eredményt adnak (szigorúan SATA-n). Miután ezzel megvagy, jöhet a DMDE-s képernyőkép. Ha az is megvan, akkor lecsatlakoztatod a HDD-t és elteszed a polcra pihenni.
(#) motoroska hozzászólása Ápr 18, 2023 /
 
Sziasztok!

HP Omen Gaming 15-ax laptopom akkumlátor csere közben az egyik csavar leesett az smd kondik közé a mágneses müszerész csavarhúzómról és sajnos szikràt okozott, ami hatására azóta nem kapcsol be a laptop se akksiról se töltőröl. Elötte tökéletesen müködött. Méricskéltem, hogy melyik kondi adhatta e magát, de így beszerelve a többi alkatrészek is bezavarnak a mérésbe. Kivenni meg nem igazán tudom ezeket a miniatür kondikat.
Ti hogyan esnétek neki a javitàsnak ? Vagy esetleg tudtok valami trükköt ?

Tudom tudom tanulópénz volt , hogy az akksit le kellett volna huznom.... Beszereltem, kiprobáltam, 2 csavar màr benne volt, az utolsó csavar szivatott meg.
(#) antiktelefon válasza motoroska hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Úgy, hogy a lapon lévő pontos azonosítót leírod és jelölöd melyik alkatrész volt az.
(#) motoroska válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Szia.
Alaplap azonosítója: dag35dmbad0

Képet csatolom nagyjából behatárolni hogy hol volt a szikrázás. Sajnos ennél jobban nem tudom leszükiteni a kört.
(#) pipi válasza motoroska hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Nagyobb baj lesz ott. A kondik nem szoktak zárlattól elhalni, aktív cucc lesz amiből kiment a működtető szikra
(#) motoroska válasza pipi hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Mire gondolsz ?
(#) antiktelefon válasza motoroska hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Na végre valaki, aki megtalálja az azonosítót. scht nézem, bv még nincs.
Ez ha szerencséd van nem ölte meg a siot vagy valami nehezen behatárolhatót.
Kéne nézni mikroszkóp alatt, a szikrának van nyoma. De ez olyasmi, ami nekem is kihívás lenne személyesen, távjavítással nincs konkrét válasz, főleg ha a pontos összezárt alkatrész nem ismert.
Ha simán tápot zárnál testre akkor annak nemártana meg, van védelem, valami logikai dolgot nyírt ki.

Ok, bv is megvan.
Végigkattintgattam a cuccokat ami ott van és hát MINDEN EC és chipsetbe megy onnan kb, ez nem lesz egy egyszerű eset.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2023
(#) motoroska válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Holnap mikrószkóp alatt probálok keresni szikrára utaló jelet.
(#) antiktelefon válasza motoroska hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Van gyakorlati tapasztalatod laptop hibakeresésben? Ha találsz nyomot akkor meg tudom nézni mik a konkrét alkatrészek és el lehet indulni, de ha mindent is ki kell mérni az személyesen is baromi hosszú, távjavítással meg több fórumoldal és sok óra lenne.
(#) motoroska válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Javítottam már elektronikai eszközöket, így nagyon nem áll messze tölem. Reggel probálok keresni szikrára utaló jelet, de javítast inkább rá bíznám másra, mert ezek az alkatrészek màr számomra túl miniatürek már. Esetleg látsz benne fantáziát ? Tudsz a javitásba segíteni ?
(#) antiktelefon válasza motoroska hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Ha találsz nyomot akkor tudok rajzon keresni de felőlem el is hozhatod. Csak akkor ha nincs nyom, egész biztosan tudni kell, azon kívül nem lehetett zárlat sehol, mert akkor ami ott van, egyesével végig lehet mérni. Csak az a pici gond pl a dióda az konkrétan az EC és a chipset között van, ha te arra rázártál valami tápfeszt pl az megölhette akár azt is. Ami magában még gazdaságosan javítható, de szinte képtelenség 100%-ra kideríteni az a hibás, ha az lenne.
Aztán az is lehet találsz valami nyomot, amin el lehet indulni és nem lesz akkora szívás.
(#) motoroska válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Chipseten probáljak mérni feszt , hogy odáig el megy e a feszkó?
(#) antiktelefon válasza motoroska hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Felesleges szerintem, mert sokmindenre nem lehet következtetni belőle. Persze azt is meg kell mérni, de akár jo akár nem, tápja meglehet, ha meg odáig nem jut a power sequence, akkor nyilván nincs meg, de nem fogod tudni mi az oka annak, hogy nincsen meg.
(#) elactrofan válasza motoroska hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Szia!

Én azzal kezdenék, hogy a Rom és ha van EC ic táp lábán(8) testhez képest mérnék zárlatot, ha van zárlat akkor jó eséllyel PCH(dh) elhalálozott
(#) Inhouse válasza img hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Nem jutottam vele dűlőre, az eredeti rendszer nem akart működni. Minden mentésre került egy külső HDD-re. Kapott Win10 32bitet, 64bittel lassú volt.
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Sajnos nem mindent lehet megcsinálni, de a dolog jó oldala, hogy a többséget igen.
(#) Scoud hozzászólása Júl 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy Dell FX3MC rev. a00 alaplap, ami nem kapcsol be, nem világít semilyen led.
Gondolom valahol zárlat van. Több helyen az elektrolit kondenzátorokon 33 ohm-ot mérek.
Ez rendbe van? MOSfet-eket leszedtem, de nem azok voltak.

Viszont benne van a proci, meg a GPU. Lehet azokat mérem?
(#) img válasza Scoud hozzászólására (») Júl 30, 2023 / 1
 
Üdv!

Ha van a lapon diszkrét GPU, akkor lehet az.

Labortápon milyen az áramfelvétele? A SIO vezérlő környékén megvan a 3.3 volt, érzékeli a bekapcsoló gomb megnyomását?
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Júl 30, 2023 / 1
 
Ezt nem így kéne kezdeni. kép a lapról, minden tekercsre ellenállást és feszt írni. bekapcsolón megvan a 3V? Szedj le boardviewt meg rajzot, baromi egyszerű lap, de nem tudom meg fogod-e oldani a kérdések és random fet leszedegetések alapján...
(#) Scoud válasza img hozzászólására (») Aug 1, 2023 /
 
Találtam egy füstölő FET-et labortáppal a 3 Voltos vonalon. Bízom benne hogy a cseréje megoldja a problémát. Az akkumulátor töltő részen..
Következő: »»   271 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem