Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1062 / 1116
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 24, 2023 /
 
Hali.

Érdekes hiba fogadott ma többször is. Gép indít de ezt írta ki:
disk read error occurred

Mire gyanakodjak? SSD feladja a harcot?
chkdsk C: /f /x /r most fogom lefuttatni
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Üdv!

"SSD feladja a harcot?"

Igen. Ha kellenek róla az adatok, akkor checkdisket (chkdsk) nehogy futtass rajta, hanem egyáltalán ne is legyen áram alatt!
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2023
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Semmi értékes nincs rajta. Op rendszer és a tankos játék ami letölthető. Nagyon örülök neki hogy pont most döglik be.

Hard disc nem jelzett problémákat. Ezért tartom furcsának.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2023
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Nem mindig látványosan romlanak el, sokszor semmi előjele.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Igen tudom. Na lefut a teszt. Kábelt cserélek hátha az a baja. Azt ha nem segít újra húzom a lemezt. Ha bírja akkor jó ha nem akkor is. legalább megnézem mi van benne. Elég jól szolgált ez az SSD. Rengeteg óra került bele 5 év alatt. 1-2 nap kell hogy meglegyen a 4 év üzemidő.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Eddig úgy tűnik hogy nem az ssd adta fel a harcot. A kábel. De ez majd napok kérdése
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Kíváncsi leszek az eredményre.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
20 újraindítás, kb 200 GB adat másolás és törlés hiba nincs. A kábel elromlott. Nincs fagyás, nincs akadás.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
A S.M.A.R.T.-ban sem nő a hibák száma?
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Amikor utoljára néztem akkor volt 80% a lemez. Tegnap 79 % mutatott rá hónapok óta állt 80%. Amúgy nem nőt. De figyelni fogom. Ha a lemez lenne bajos akkor már lenne jele. A kábel csere után rendesen működik a gép.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Ne a %-ot figyeld, hanem minden mást!

Tegyél be egy képernyőmentést a CrystalDiskInfo-val arról a meghajtóról!
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 25, 2023 /
 
Üdv! Tudja valaki mi annak a kis programnak a neve, ami telepítés után beépül a jobb gombos menübe, és egy fájlra jobb gombbal kattintva előjön valami törlés opció, és azzal olyan fájlokat is ki tud törölni amihez alapvetően nincs jogosultságod, mert mondjuk a TrustedInstaller az egyedüli jogosult.

Valami uninstaller de nem vagyok benne biztos (de úgy rémlik a két első betűje "UN*****" a többire nem emlékszem). Emlékeim szerint 1.91 a verziószáma, és a telepítője sem több 2-3Mb -nál.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 25, 2023 / 1
 
Unlocker. Van belőle már 1.9.2 is, de azt ne tedd fel mert teleszórja bloatware-el a géped.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Az lesz az. De ez a bloatware honnan jött? Pedig régen pont az 1.92 -őt használtam.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Az 1.9.1-ben is van (ezt használom ma is, meg a Lockhunter-t), csak ott még ki tudod szedni előle a pipát telepítés közben. Az 1.9.2 már adware-t telepít. Egyébként ajánlom az Unchecky-t, mert az meg automatikusan kiszedi a pipákat az adware-ek elöl, így ha csak végignyomkodja az ember a telepítőt, akkor sincs baj.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
(#) Pethical válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Szia!

Jobb klikk a fájlra -> Tulajdonságok -> Biztonság -> Speciális -> Tulajdonos: TrustedInstaller Módosítás -> Válaszd ki magadat -> OK -> OK -> OK
Törölheted a fájlt
(#) Régi motoros válasza Pethical hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Nekem gyanús, hogy a TrustedInstaller -t nem lehet módosítani, vagy tévedek?
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Ja erre gondolsz?

Unlocker.png
    
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Nekem nem ilyen telepítője van (10+ éves), valami Babylon toolbar-t akart feltenni.
(#) Pethical válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Módosítható
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
A WOT-ot tolod te is, vagy valami más tankos játék?
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Igen azt tolom. Leginkább a superhellcat amit tolom. Zampir
(#) Gombszem válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Az IObit Unlocker-t ajánlom. Ingyenes, nem rak semmilyen kártevőt a gépre. Nekem évek óta bevált.
Innen le lehet tölteni. Rendszergazdaként kell futtatni (a parancsikonon is be lehet állítani). A jobb gombbal is elérhető.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 26, 2023 /
 
Üdv.

Nemrég vettem egy pci-e hálókártyát nic-gx1. Nem is lenne vele baj de egy idő után elszórja a net kapcsolatot. Bár garanciális de többe kerülne a posta mint amibe kerülne egy másik.
Hibát nem ír ki hogy mi miért történik egyszerűen elmegy azt kapcsolódik. Ezért arra gondoltam hogy szerzek egy másikat sima pci kártyát. Azután szeretnék érdeklődni ki milyen típust használ lehetőleg gigabitest. Arra gondolok hogy a pci-e csatlakozás hibás. Vagy esetleg van beállítás a driver telepítés után még?
(#) Skori válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Nemrég vettem a mediamarktban egy pendrájv méretű, TP-Link USB3 - Ethernet hálókártyát. Ha van a PC-n USB3 csatlakozó akkor teljesen jó megoldás. Annyi hogy az alaplapi LAN-hoz viszonyítva hangyányit lassúbb, kicsivel 900Mbit/s alatti sebességet hoz.

Amúgy tök ügyesen van megoldva, mert amíg nincs betöltve a LAN drivere, addig CDROM-ként jelenik meg, és rajta van a driver, telepítés után a CD meghajtó már nem jelenik meg, és LAN kártyaként működik.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) xxxyyy válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Mi van az alaplapi LAN-nal?
(#) Skori válasza xxxyyy hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Tulajdonképp akár jó is lehet az alaplapi (de lehet hibás is), én pl. nem azért vettem, mert az alaplapi hibás, hanem mert kellett egy második LAN csatlakozás is.
(#) antikzsolt válasza xxxyyy hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Az hogy az csak 100 as. Amit vettem meg gigabites. Nem mindegy hogy 94 vagy 250 Mbit/s
Az stabilan megy. Bár most hogy újrahúztam a drivert nem jött elő a hiba még.
Skori ezzel felcsigáztál rendesen. 2 lan egy gépben. Elmagyaráznád hogy mire kelhet? Tanulási szándék.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Kábelcsere óta érzésre mintha még gyorsabb lenne a gép indulása. Fagyás, megállás, stb nem jött elő. HDS figyelem nem változnak az értékek. Írási számok nőnek de az normál. Mindenkinek mindig elsőre a kábelt cserét javaslom csak a saját tanácsomat is megfogadhattam volna. Nem megy el fél napom a hiba kiderítésre.
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Csak pár felhasználás...

1) több LAN (VLAN) hálózatod van
2) tűzfalként használod a gépet
3) átjáróként (VPN gateway, router, ...) használod a gépet
4) virtualizálsz és külön szegmensbe akarod rakni a virtuális gépeket
5) ha véletlenül minden eszközöd (hálókártyák és a switch/router is) támogatja, akkor összekapcsolod a kettőt és még gyorsabb hálózatot csinálsz

Nekem mondjuk azért van egy Realtek alapú gigabites PCI-e is a gépben, mert az alaplapi Killer egy hulladék, nem volt vele stabil a hálózat, akármilyen illesztőprogramot kapott. Bár most éppen Atheros AR8161 néven van a rendszerben, lehet azzal menne, de nem kísérletezgetek.
Következő: »»   1062 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem