Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   292 / 312
(#) Régi motoros válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Nem tűnik túl komoly áramkörnek, lehet csak egy sima NTC az akkuban.
Próbáltad már úgy, hogy GND és fehér közt egy 10k ellenállás? Vagy pozitív és GND közt?
(#) mnyugger válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Idézet:
„Vagy pozitív és GND közt?”


Ennek mi értelme?
(#) Régi motoros válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Jaj bocsánat, elírtam. Pozitív és FEHÉR között akart lenni...
Már nem tudom szerkeszteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2023
(#) uniman válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 2, 2023 /
 
Ok...a 320-ashoz való akku (eléggé bonyolult) elektronikájáról vannak netes képek, de ennek az akkujáról kevés az infó.
Itt a megoldás! (ez ugyanolyan akkuval működik): A középső szál és a test közé kell egy 22kohm-os ellenállás...
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2023
(#) mnyugger válasza uniman hozzászólására (») Márc 2, 2023 /
 
Nagyon köszönöm. Remélem ez lesz a megoldás.
(#) BLY94A hozzászólása Márc 3, 2023 /
 
Üdv! Valaki tud olyan töltő modult amivel lehet egyszerre 2x18650 cellát tölteni?
Sorba kötve használnám őket (7.4-8Vra lenne szükség)
(#) uniman válasza BLY94A hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
A "gugli" is tud ilyenről...de a "8Vra" a 8,4V helyett problémás lehet.
(#) pipi válasza BLY94A hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
TP5100 modul tudja egy átkötés megbontása után, DEEE balanszert nem tartalmaz!!!
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
De...
Idézet:
„"7.4-8Vra lenne szükség"”

TP5100.jpg
    
(#) pipi válasza BLY94A hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Miért 7.4-8V? mert az akkura 3.7V van írva? Feltöltve 4.2 körül kell lennie a névleges 3.7V cellának. Olyan töltő ritka mint a fehér holló, amivel pl csak 90%-ra töltesz. Ha ilyen kell, akkor barkácsolni kell valami áramkorlátos+feszkorlátos step down(vagy up) modulból, meg erősen javasolt hozzá egy balanszer is.
(#) kissi hozzászólása Márc 4, 2023 /
 
Sziasztok!


Egy BOSCH PSR18 LI-2 fúrógép akkumulátorával kapcsolatban az a hiba, hogy a töltőre dugva piros lámpa villog --> elvileg aksi hőmérséklet hiba, de szobahőmérsékleten van, az NTC 7,8 kohm, melegítésre csökkenő ellenállással (most egy fix ellenállást tettem a helyére a próbára!). A töltő bekapcsolásakor érdekes módon az NTC feszültség hirtelen felugrik 3V felé (ekkor tilt le pillanatok alatt!), majd visszaáll 2,5Vkörnyékére (most emlékezetből írom az értékeket).A töltő jó, másik (sajnos nem pont ilyen típusú aksit tölti), korábban ezt is töltötte, a cellák feszültsége egyforma és jó.

Tapasztaltabbak segítségét kérném, hogy mit nézzek meg, esetleg ha van valakinek kapcsolási rajza, azt megköszönném!



További szép napot!
(#) JZoli válasza kissi hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
A cellák feszültségét megmérted? Azok rendben vannak? Akkor is amikor kiáll a töltő hibára?
(#) kissi válasza JZoli hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Igen, 4,13V-os mind.
Még terheléses próbát nem csináltam, majd megejtem azt is.

Köszi a hozzászólást!
(#) Suba53 hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Sajnos nem találtam olyan összefoglaló oldalt, ahol azt lehetne megnézni, hogy a kismillió 20V-os akkumulátoros kisgép akkumulátorai milyen szinten kompatibilisek, van-e egyáltalán átjárhatóság a gyártók között?
A konkrét eset: Vannak Parkside 20V-os akkumulátoraim, különböző kisgépekhez. Most tervezek venni egy akkus orrfűrészt, és az árukereső oldalon van is több tucat. Egy Daewoo DALRC18-1 gépet néztem ki, aminek a fotóján nagyon hasonló akku látszik, mint a Parkside akkuk, és nem mellesleg 8.000.-Ft-al olcsóbb, mint a Parkside hasonló gépe.
Hol tudnám megnézni, hogy jók-e hozzá az akkuim?
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Nem írtad, hogy azok a "Parkside 20V"-os akkujaid azonosak, vagy többféle típus?
Ha X20V TEAM akkuról lenne szó, akkor abba a "famíliába" tartozó gépekhez OK lenne...de ha más "20V" akkor már tuti nem.
(#) vaszily válasza kissi hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Hello

A "C" jelű kontakt nem érintkezik a töltővel. El van hajolva!
(#) Suba53 válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
A Parkside "X 20V TEAM" szériából van egy 2Ah, meg egy 4Ah darab.

Melyik "famíliára" gondolsz? A Daewoo, vagy a Parkside?

Nekem az lenne a jó, ha a Parkside akkum passzolna ehhez a Daewoo géphez.
Ezt hol lehetne tutira megnézni?

Amúgy hétfőtől lesz a LIDL-ben akkus ágvágó, amolyan mini láncfűrész.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Egy ismerősömnek van több Parkside gépe...a régiek egyáltalán nem használhatók az újabb "famíliákkal"...van amelyiken csak csekély méreteltérés van.
A Daewoo akkuját nem ismerem, de azt látni, hogy csupán 2 érintkezős a töltője .
(#) img válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Tudni valamit ezeknek a PS akkuknak a belvilágáról? 3-4 hete volt 4 AH-s 14990.-ért a LIDL-ben. Feltételezem, hogy 5 cella van bennük, de milyenek? Tervben van, hogy áttenném a cellákat a 48V (nem 48 voltos, csak a márkajelzése az: valójában 5 x 3.6v cellás) akkumba.
(#) Suba53 válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
A 2Ah akkuban 5 cella van, a 4Ah-ban meg 10 cella.
Vagyis ugyanolyanok a cellák, és a dupla kapacitást a dupla cellaszám adja.
(#) img válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Ja értem, ez logikus is. Viszont így nehezebb átműteni.
(#) Remci hozzászólása Márc 26, 2023 /
 
Sziasztok!
Tőlem hozzá értőbb emberek segítségét kérem. Megint hoztak hozzám egy akkus porszívót, amiben az akku megadta magát. A tulaj szétszedte és az egyik cellát ami rossz volt,mert ő kimérte, elvitte egy Elektro Favorit üzletbe és kapott helyette másikat, csak nem ugyan olyan tipusút. A lényeg,hogy 5 db cella van benne, mind az ötöt kicserélte, viszont a gép csak rövid ideig működik,mert gyorsan lemerül. Ezt okozhatja pl.hogy előtte nagy áramú cellák voltak benne,ő meg kisebb áramút kapott? Ezért merülhet le gyorsan az akku? A képen az első az eredeti aksi,a második az új.
(#) mnyugger válasza Remci hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Annyit produkál amennyit a leggyengébb cella.
(#) Remci válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Mindegyik cella új, az összeset kicserélte. Csak nem tudnak annyit, mint az eredeti gyári cellák.
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 26, 2023 /
 
Sziasztok.
A LiFePo4 akksi túlnyomás levezető szelep kupakját fel lehet nyitni vajon? Érzek egy kis lithoum illatot, arra gondolok, hogy a 30-ból az egyik cella engedi ki a gázt, szívesen kiszortíroznám, de nem tudom, a kupak felnyitása már károsodáshoz esetleg tűzhöz vezetne-e? Hátha más már próbálkozott hasonlóval. Köszi.
(#) dara válasza Remci hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Egyszerü a matek akkor gyengébb akkut sóztak rá.
(#) dara válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
LI-PO dagag ha gondja van,itt is valami ilyesmi lehet.LI-PO ha dagad kiszurjuk majd leragsztjuk és megy ameddig megy,nálad elengedi.
(#) Suba53 válasza Remci hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Vagy a BMS sem százas. Lehet hogy nem is a cellák voltak rosszak, hanem a BMS gárgyult meg, ezért az új cellákkal se lett jó.
(#) Kovidivi válasza dara hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Hello.
Nem az a kérdés, hogy miért dagad, vagy hogy a szelep mit csinál, hanem az, hogy felnyithatom-e anélkül, hogy károsodna a cella, vagy hogy mi található alatta? Ha felnyitom, akkor esetleg automatikusan kinyitom a szelepet, kijön az összes gáz, vagy csak felnyitom, és látni fogok egy szelepet, és le tudom ellenőrizni, hogy kinyitott-e? Erre gondolok. Attól félek, hogy felpattintom a sapkát, aztán az a cella mehet a kukába, vagy esetleg a túlnyomás azonnal kispriccel onnan.
(#) dara válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Nyitható mechanikai sérülés nélkü?Ha igen egy próbát meg ér.Egyébként ha már ereszti a gázt akkor már nem 100 as a cella ezt te is tudod.Most a napokban dagadt fel a telom akksija le is nyomta a hátulját legalább nem kell feszegetnem az akksi cserénél.A kapacitása látszólag nem csökkent tölteni is tudom.Vagy hagyod úgy a celládat ahogy van had eregesen,vagy belekukkantasz válalva a rizikót hogy nagyobb baja lesz.
Következő: »»   292 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem