Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motorvezérlés H-híddal
Lapozás: OK   19 / 19
(#) Kovidivi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Bővebben: Link, Bővebben: Link, mindkettő jó lenne, aliexpressen nagyon olcsó, FET-es h-hidak, alig melegszik. Mindkettőt használtam már, szuperek. H-bridge keresőszóval meg fogod találni kép alapján a nyákot. az egyikre L298 van írva (amit linkeltem), viszont az IC teljesen más. Ha aliexpressről veszed, nem lesz lecsiszolva az IC, van hozzá korrekt adatlap is, csak amazonon így talán könnyebb eladni...
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
(#) gordonfreemN válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Szóval azt javaslod, ne építseg sajátot?
Csak mert azt terveztem, hogy felforrasztom a DC motor sejhajára olyan kicsbe megtervezem én ezt.Így nem foglalna helyet. Valahogy úgy mint a csatolmányon.

hrh.JPG
    
(#) Massawa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Ha nagyon kivsit keresel akkor nézd meg ezt is A4988. Ez 2 DC motort tud vezérelni.
(#) gordonfreemN válasza Massawa hozzászólására (») Márc 26, 2023 / 1
 
Köszi, ha már ilyen IC-s megoldás lenne, akkor 5V körülről lenne jó ha üzemelne.
FET-tel, tranzisztorral, netán valami kicsi relével megoldani ezt a feladatot ördögtől való?
(#) Bakman válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
FET-tel és tranzisztorral is megoldható a dolog. Az A4988 kimondottan léptetőmotor-meghajtó, macerás normál DC motorhoz használni.

Ezt keresd: L9110H. Ettől egyszerűbb nem kell. 2.5 V-ról már működik, 750 mA-t bír folyamatosan.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) gordonfreemN válasza Bakman hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Tökéletes, kicsi és tudja amit kell! Köszönöm!
Még az a kérdés, ha 5V tápot kap, mennyit tud adni a kimenetére?
Ezért jutott eszembe a relé, ott nem lenne feszültségesés a motoron kívül, még az is szóba jöhetne.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) Bakman válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Most, hogy írod... 9 V-os tápfeszültség és 750 mA-es terhelés mellett 7.6 V-ot szolgáltat. Aztán ez neked vagy elég vagy nem, valószínűleg elég lesz.
(#) Massawa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Tegnap nem jutott az eszembe a másik tipus a TBA6612 modul. Az ugyanakkora, mint az A4988 de a veszteség sokkal kisebb (0,5 V alatti). 6-10 Voltig mindenképpen jobb választás.
(#) HeZ válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Ahogy Gafly is írja, például ilyenek a fordított polaritású 24-60 V-tal percenkénti léptetésű régi MÁV-os Pragotron órák. Néhány megoldás netről: Madarász László, WEMOS D1-el netes szinkronos, DCF77 szinkronos.
(#) gordonfreemN válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Jogos, korábban csat említés szintjén került szóba, nem határoztam meg mint kritériumot.
Sajnos egyelőre szeretném az 5V-os MCU táppal megoldani, relével szerintem biztosan meglehet, mert gyakorlatilag nincs a kapcsolóelemeken számottevő fesz esés. Megoldható ez esetleg valamilyen félvezetővel is?
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem