Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   107 / 109
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
A vasutnál különosen fontos lenne a kontinuitás, azaz a fejlödés folyamatossága. Már amikor egy jármütipus mellett leteszik a voksot, már akkor tudják a megközelitö élettartamát, azaz gyakorlatilag abban a pillanatban már el kellene gondolkodni az uj kiiráson, kidolgozni az uj jármütipus paramétereit stb. és ezt folyamatosan modositani amig a jelenlegi jármüvek még vigan müködnek.
Az jo, hogy már sok jármünek a szervizét maga a gyárto, vagy annak a valamilyen alvállalata végzi, mert igy maga a gyárto is látja kritikus gondokat, és remélhetöleg bekerül az ö hibakatalogusukba is, amit optimális esetben igyekeznek majd kikerülni a következö generácioban.
Persze aligha lehet ilyesmit bebiztositani ha 40-60 évig kénytelenek használni ugyanazokat a jármüveket. Ennen az élettartalomnak a fele lenne optimális, azaz 30 éven belüll kellene váltani.
Persze az igen nagy gond, ha a történelmi, társadalmi, rendszertechnikai háttér egészen más feltételeket ir elö, mint a nagy gyárak elvárásai. Ha nincsenek nálunk olyan távolsàgok, annyi utas, olyan igény, mint a nagy vasutaknál, akkor gond van, mert valoszinü egyik gyárnak sem lesz a katalogusában megfelelö jármü, azaz nem lesz miböl válogatni. Sajnos itt megint az eszeveszett privatizácio meg a keleteuropai vasuti gyári kapacitások kiirtása komoly veszélybe vitte az egész vasuti rendszert.
Errefelé kisforgalmu helyi vasutak vannak többségben, nem ritkán 100 éves infrastrukturával. Ilyen vonalakra nem lehet modern nagy kapacitásu vonatokat küldeni, mert arra nincs elég utas meg áru, viszont kicsik meg nincsenek. Söt már az is elöfordult, hogy a mai alapmozdony hosszabb, mint a néhai 2-3 kocsis szerelvény. Azaz még az sem igen jön számitásba, hogy egy modern mozdonnyal meg egy kocsival váltsák ki az 50 éves Bz roncsot, mert nem elég hosszu a peron vagy egyszerüen nincs még hely sem egy 40 méteres szerelvényre.
Ezért nem lenne rémálom, ha jol bevált régi jármüveket kezdenék el modernizálni, de ezt semmiképp nem a vasut keretein belül. A vasut feladata a mindennapos üzem biztositása, s nem az uj konstrukciok kivitelezése.
Érdekes modon több országban az ilyen irányu aktivitásokat valaki mindig megfurta. Akkor már régen lenne a régi roncsok alapján felépitett uj mozdony vagy motorkocsi, és egész biztos, hogy üzlet is lenne a dologban, mert nemcsak a hazai vasut van ilyen helyzetben, és teljesen félrevezetöek azok az álmok, hogy itt is megjelenhet valamilyen ICE, TGV, vagy a modern nagyteljesitményü mozdonyok járjanak ki az ipartelepekre elvinni egy vagont.
De mi akadálya lenne annak, hogy a közismert és a mechanikailag bevált jármüvek uj motort/hajtást kapjanak, sök akár egy UIC-nek is megfelelö vezérállást.
(#) VIM válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Még egy kicsit olvasgatok tőled és rájövök, hogy a Kerepesin vagy a bagolyvárban vagy a fehér házban melyik emeleten dolgozol.
(#) Massawa válasza VIM hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Nem csak hobbibol követem a történteket….
(#) VIM válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 3, 2023 / 1
 
.... akkor pedig Te hiányzol a fejlesztési osztályról. Én már nem tudom követni az eseményeket mikor szinte havi szinten cserélődik a felső vezetői gárda és csak a fejemet fogom, hogy ki kerül a leköszönő helyére. Vajon túlélem? Mióta a Cs J meghalt, (feláldozta magát a vasút oltárán) azóta csak ötletelőkkel van tele a paletta és egymásnak adják a kilincset. Ilonka hozta meg az innovációt csak nem tudják fenntartani az utódjai.
(#) ha6qt hozzászólása Ápr 19, 2023 /
 
Mit gondoltok, nem volna hasznos egy külön topik a hirdetésekkel kapcsolatos kérdésekhez?

Pl. Most is hezitálok, van egy mobilklímám, amit nem ingyen, de jelképes összegért felraknék az apróra, hogy kifejezetten valaki műhelyklímának vegye meg (ha akarja ). Viszont nem szeretném, ha egy moderátor kategórián kívül esőnek ítélné meg a hirdetésem, és kitiltana. Egyszer figyelmetlen voltam, felraktam ide olyan vízszerelési szerszámot, ami tényleg nem hobbi elektronika téma, és egy időre kitiltottak. Azóta óvatos vagyok azzal kapcsolatban, hogy mit adok fel. Ilyen kérdésekhez nagyon hasznos volna egy külön topik.
(#) gg630504 válasza ha6qt hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
(#) Alkotó válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
A fórum teljes felületén való eladási tiltás zavaros nekem, ha az apróhirdetés is a fórum felületéhez tartozik.
(#) gg630504 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Nekem nem úgy tűnik.
A hírek, cikkek, lexikon és segédprogramok területen szabad apróhirdetéssel foglalkozni.
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Számomra annyira nem értelmezhetetlen.
Például, ha valaki a labortápos topic-ban megkérdezi, hogy van-e rajz/nyákterv az "Alkotó féle" labortáphoz:
- És erre belinkeli az általad ide feltöltött rajzot, az teljesen OK számomra.
- Ha azt mondja, hogy 10 000.- előre utalással, akkor az NEM OK számomra.
- Ha apróhirdetésbe kezdi el árulni ugyanezt, akkor összevonom a szemöldököm (de majd elintézitek egymás között).
Ámbár HE fórum szerintem elvileg nem "boltolásról" szól, arra sok más hely van az interneten.
(#) sany válasza ha6qt hozzászólására (») Ápr 19, 2023 / 5
 
2 piros LED eladó, ajándék hozzá egy mobilklíma.
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Az elv és a szándék nekem is világos, és érthető.
A szövegezés pontosan ez, idézem: "A fórum teljes felületén az árusítás, hirdetés szigorúan tilos."
Itt adódik a kérdés, hogy az apróhirdetés fülecske az része-e a fórumnak, vagy sem. Nekem egyértelműen része. Viszont akkor ha szó szerint értelmezzük a szabályt -amit csak úgy szabad értelmezni-, akkor az apróban sem lehet árulni és hirdetni.
De ha akarom akkor a menüsor "fórum" füle a fórum -nem az egész- és akkor valóban értelmezhető a szabály.
Ezért céloztam az ellentmondásra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2023
(#) gg630504 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2023 / 1
 
Hobbielektronika.hu - Elektronikai portál = ... + Fórum + ... + Apróhirdetés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2023
(#) VIM válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
A "felületén" és nem a területén. Az apró az nem a felületen van.
(#) szs válasza ha6qt hozzászólására (») Ápr 19, 2023 1 /
 
Nem, nem volna hasznos. Semmi szükség a fórumfelületen megpromózni egy apróhirdetést.
Simán fel kell tenned az apróba, azért van.
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2023 1 / 1
 
Idézet:
„adódik a kérdés, hogy az apróhirdetés fülecske az része-e a fórumnak, vagy sem.”

Nem is annyira adódik a kérdés
A hobbielektronika.hu-n a fórum is egy fülecske.
-Hírek
-cikkek
-fórum
-lexikon
-segédprogramok
-apróhirdetés
fülecskék vannak. Az apróban nem fórumozunk, a cikkekben sem. A fórumban nem apróhirdetünk és kifejezetten tilossá is tették, (ez utóbbi nem indok, csak megállapítás)

Tehát nem a fórum része az apróhirdetés, mindkettő (sőt, mind a hat) különálló része a hobbielektronika.hu-nak.
(Szerintem sem lenne érdemes az aprót a fórumba keverni -és az apróban sem jó fórumozni)
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2023
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Remek ötleted. A két led ára 60000, klíma ajándék.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2023
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
A speciális piros LED-ek manapság lehetnek ennyik. Különben én is ennyiért vettem, szlogent használva elviszik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2023
(#) Alkotó válasza szs hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Nem érted a felvetésem velejét.
Ha belépsz a HE-re, akkor kapsz egy felületet. Ha ez egy semleges felület lenne, és ki kellene választani külön a "fórum" lehetőséget a fórumozáshoz, akkor igazad lenne. De nem így van, mert ha belépsz, akkor egyből a fórumban találod magad (akár ezt akartad, akár nem). Ezért én a HE-t egynek tekintem a fórummal, és a választható egyebeket is a fórum részének érzem.
Viszont kár ezen rugózni, mert úgyis csak ellenkezést vált ki. A szabály félreértelmezhető, ezért aki akarja jól érti, aki akarja az félreérti.
(#) sany válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2023 / 3
 
Szerintem is így van. De azért ne menjünk el azon tény mellett, hogy először csak a HE fórum volt, és utánna a közösség igénye alapján lett az apró. Amit az üzemeltetésnek köszönhetünk a mai napig.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2023
(#) ha6qt válasza szs hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Félreértettél. Ha valamilyen eszközzel kapcsoltban nem vagyok biztos, hogy felrakhatom-e az apróra, akkor hasznos volna moderátoroktól megkérdezni, hogy feltehetem-e. Erre szuper volna egy külön topik.

A válaszod stílusa a félreértésedből fakadóan okvetlenül otrombára sikeredett, kérlek változtass a stílusodon!
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2023
(#) Moderátor hozzászólása ha6qt hozzászólására (») Ápr 20, 2023
 
A moderátori vélemény az, hogy a fórum az a rész, ahol a beszélgetések zajlanak. Az Apróhirdetés egy külön al-oldal, nem része a fórumnak. Így tehát a "fórum" dedikáltan NEM apróhirdetésekre való.
A hirdetési szabályok egyébként elég egyértelműek: ami az elektronikához kapcsolódik (de nem erőltetetten!), az belefér a hirdetési rovatba, egyéb esetekben (pl. az ingyen, vagy jelképes összegért elvihető tárgyakat) pedig a korábban linkelt témákban lehet megirdetni.
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 20, 2023 /
 
Kérdezem a moderátori véleményt arról, hogyha valóban kiválasztom a FÓRUM fülecskét, akkor az ott kapott listában szereplő témák milyen elv szerint kerülnek oda? Látszólag elég furcsa, ritkán látogatott témacímeket látok itt.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Nézd meg a dátumokat. A szürke téma lezárásra került, a többi nem.
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Idézet:
„Ha ez egy semleges felület lenne, és ki kellene választani külön a "fórum" lehetőséget a fórumozáshoz, akkor igazad lenne. ”

És ez így is történik. Ha beírom, hogy hobbielektronika.hu , akkor nyitóoldal fogad. Most le is fényképeztem, lásd lent.
Aztán ki lehet választani, hogy cikket olvasnál, avagy fórumoznát, netán apró, stb.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
A dátum szerinti "aktivitás-lista" logikus lenne, de akkor itt éppen a bal oldali listával azonos tartalomnak kellene lennie. Viszont egészen más van, olyan témákat is érintve, amiket a bal oldalon talán még sosem olvastam. Ezért biztosan más a rendezési elv, éppen ezért kérdeztem rá.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
A lezárt (szürke) témákat bal oldalon nem fogod már látni.
(#) proba válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Pedig egyszerű, középen a legutoljára nyitott/kitalált témák jelenek meg, szürkítve a lezártakkal, oldalt pedig azok, amihez legutoljára szóltak hozzá, bármikor keletkezett.
(#) Alkotó válasza proba hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Köszönöm.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 31, 2023
 
Ismételten kérünk mindenkit, hogy apróhirdetési ügyeit közvetlenül az eladóval beszélje meg, a fórumozókat egyáltalán nem érdekli más apróhirdetési ügyintézése.

Nem véletlen kapunk moderálási kérelmeket ezekre a hozzászólásokra. (Lásd. Használat feltételei IV/9)

A jelentett hozzászólás eltávolításra került.
(#) diamik hozzászólása Szept 1, 2023 /
 
Sziasztok,
most kivételesen nem puffogni akarok Egy magyar egyetemen dolgozom (ez itt meg nem a reklám helye). Egy három féléves képzés kapcsán írok. Szabad kezet kaptam, mint oktató. A lényeg az, hogy az első félévben elektrotechnikai alapokat oktatok, töltés, áram feszültség, ellenállás, Ohm és Kirchhoff törvény stb. A célom az, hogy az alapok a helyén legyenek. Ehhez három mérési gyakorlatot tartok, soros áramkörök, párhuzamos armkörök, illetve egy soros RC cápauszony mérése, hogy a szkópot is tudják kezelni. Kéne valami, amin a felsoroltak ismeretében projektmunkaként tudnak dolgozni. Például Wheastone híd mérés.
Azért írtam ide, mert ha változást akarunk, nem csak hőbörögni kell, hanem tenni is. Mivel a nagy koponyák itt (is) mozognak, gondoltam agyalhatnánk együtt, hogy jobb legyen, hátha Ti is másképp látjátok a dolgokat.
Ja igen, nem villamosmérnökökről van szó. Kezdők.
Második félévben felvezetők vannak, az már kész van.
Várom az ötleteket
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2023
Következő: »»   107 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem