Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motor bekötés
 
Témaindító: josephx, idő: Máj 18, 2006
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Bakman válasza David1969 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
A sarun lévő égésnyomokból úgy látom, már próbálkoztál.

Szerintem ez a motor olyan kialakítású, mint amilyen a mosogépek szivattyúja szokott lenni. Ha a kedve úgy tartja akkor erre, ha nem úgy, akkor arra forog. A motor terhelésével (narancsot erősebben nyomod) átbillented egy holtponton (a mágneses tér utoléri a forgórészt ami egy állandó mágnes) és onnantól kezdve visszafelé pörög. Magyarán nincs mit tenni, ez ilyen. Így használod vagy a gyártó fejéhez vágod.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Visszavinni meg úgyis necces a szétbontás és égésnyomik miatt
(#) David1969 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
ÁÁÁ, lebuktam. Amúgy tényleg próbálkoztam, de teljesen véletlenül "összeértem" a nullával, volt egy kis áramszünet - na nem a kerületben - csak a lakásban.
Eszemben sincs visszavinni, egy háromezer forintos készülék, csak egyszerűen megőrülök, hogy nem tudok normálisan kifacsarni 3 narancsot...
Vagy veszek egy erősebbet.
(#) Bakman válasza David1969 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Javaslatom a mellékletben.

facsaro.jpg
    
(#) elektrorudi válasza David1969 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Bocs, a kérdésért: miért akarod kifacsarni? Legalább van benne egy minimális rost. Kell a szervezetnek. Ha nincs fogad, és azért kell a facsaró, az más. Akkor tényleg bocsánat a kérdésért. Másrészt meg Bakman-nak teljesen igaza van. Mi is ilyet használunk (citromhoz).
(#) Epu2 válasza David1969 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Üdv! Ez egy szinkronmotoros facsaró. Valami kis trükkel véletlenszerűen indul. A mienk, alapból nyomásra. Ha nem facsar, vagy Te vagy türelmetlen, vagy szorul valahol. Hasonló van nekünk is. Könnyen lefullasztható. A forgásirány váltást szándékosan fixirozom, mert alaposabban kikaparja a rostokat. 1-2 kg narancsot, mandarint lazán kifacsar folyamatos üzemben. Nem ipari facsaró, 2 mp/narancs, inkább 10-15mp/fél narancs.
(#) jdani hozzászólása Máj 5, 2023 /
 
Sziasztok. Egy hétköznapi sarokcsiszolót megpróbáltam áttekercseélni (stator) viszont elfelejetettem a bekötését. Meg tudná valaki rajzolni? Tippem van, de nem tűnik jónak.

névtelen.JPG
    
(#) VIM válasza jdani hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Szia? L>tk>tv>szénkefe1>szénkefe2>másik tk>tv>N Röviden ennyi volna. Sorba kell kötni.
(#) TONOKA21 hozzászólása Máj 7, 2023 /
 
sZIASZTOK!
van egy OZF90L-2N IMI MOTOR 220V 10 A 1100W.
Kérdésem, hogy 3 fázisra beköthető-e?
köszönöm
(#) VIM válasza TONOKA21 hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Szia! Ha HZF jelölésű lenne akkor igen.
(#) laserart hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segiteni,egy kis hajtóműves motor bekötésében?
Abszolút,nem értek hozzá.
Valaki berajzolná a képen mit hova kössek?
Köszönöm
(#) kadarist válasza laserart hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Szia!
Ez egy háromfázisú motor, a mellékelt kábel nem jó hozzá.
(#) laserart válasza kadarist hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
A kábel csak ilusztráció.
De 220 v ra be lehet-e kötni?
És hogyan?
(#) kokozo válasza laserart hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Lásd kép..Bővebben: Link
(#) kadarist válasza laserart hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Ha van 230V-os frekvenciaváltód, akkor nem gond az átalakítás, csak annyi, hogy deltába kell kötni a motort. Ha nincs frekvenciaváltód, akkor külön indító és állandó kondenzátort kell használni automatikus vagy kézi indító áramkörrel. Ajánlom a frekiváltót.
(#) laserart válasza kokozo hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Köszönöm.
(#) laserart válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Köszönöm.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem