Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   131 / 132
(#) uniman válasza Fidel hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Nekem is le kéne "halkítanom" az érzékenyebb magassugárzóm hangját, mert az 5 dB-vel (99dB) érzékenyebb a mélysugárzónál (94dB)... Ez nem "fülre", hanem katalógusadatok alapán. Ez könnyen kiszámolható ...
A te hangváltódban 20 W-os elenállások , az enyémben 10 W-os van, de van más (autós) hangváltóm ahol csak 5W-os van beépítve...
Szerintem 10W-os bőven elég oda. Ha nagyon melegedne (amit kétlek), akkor 20W-os.
Persze én nem vagyok szaki, csupán "műkedvelő"...
(#) uniman válasza Fidel hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Időközben találtam "kalkulátort", amelyben már az ellenállás teljesítmények is meg vannak adva!: Bővebben: Link
(#) Fidel válasza uniman hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Köszi, megnéztem az oldalt!

Nekem ezek a rezgő körök elég magasak, csak most kezdem megérteni, az iskolában tanultakat, hogy mit jelent az áram, vagy a feszültség siet, vagy késik egymáshoz képest dolgokat!

A 4 ohm-os ellenállás gyakorlatilag csak az eredő ellenállást állítja be a nélkül, hogy beleszólna a frekvencia menetébe, tehát ugyanezt ki tudnám rakni egy kondenzátorból és egy tekercsből is, amik egymás hatásait kiolt, az is egyenértékű lenne ezzel, vagy az már beleszólna másba is?


Miért van az oldalon soros és soros-párhuzamos megoldás is, ez utóbbinak mi a lényege?
(#) uniman válasza Fidel hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Az itt emlegetett "dB kiemelésre" (GAIN) találtam a neten egy, a valósághoz közelebbi ábrát, ahol már meg is említik a frekvencia eltolódását...

Gain_SW.jpg
    
(#) Ge Lee válasza uniman hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Valahogy úgy, nyitott S2 kapcsolóval 2,6kHz körül van a közepe, zárt kapcsolóval meg 2,2 körül, már ha a valóságban is 250uH-s az a tekercs.
(#) uniman válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Csak a 2200-nál 4 ohm van írva, a másik állásban meg nyolc ohm...
(#) Ge Lee válasza uniman hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
És? A rezgőkör frekvenciáját az nem befolyásolja. Mellesleg a képen darab van a decibel helyett, ráadásul nem +2 hanem +3dB lesz a különbség, és nem a 8 hanem a 4 ohmos hangszóró esetén.
(#) uniman válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
"és"...csak annyi, hogy 4 és 8 ohmos hangváltóknál teljesen más értékű kondik vannak, ugyanazon keresztezési frekinél (dupla vagy fele értékek jönnek ki a kalkulációknál)
A rajzot köszönjük! (kicsit olvashatóbbá tettem)...eléggé szokatlanok a keresztezési frekvenciák (Miért van 3 freki a képeden?). Ha jól emlékszem a HA31-essel lenne használva, ami 90-100Hz-től kezd "hangot kiadni". Persze az autós brummogóghoz OK lenne, de azok meg nem 8 ohmosak.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2022

rajz_X.jpg
    
(#) Fidel válasza uniman hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Kitől kérdezted, hogy miért van három frekvencia?
Milyen három frekvenciára gondolsz?
(#) segítő válasza Fidel hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Idézet:
„Nekem ezek a rezgő körök elég magasak, csak most kezdem megérteni, az iskolában tanultakat, hogy mit jelent az áram, vagy a feszültség siet, vagy késik egymáshoz képest dolgokat!”

Szenzációs színész vagy.!

Idézet:
„Kitől kérdezted, hogy miért van három frekvencia? Milyen három frekvenciára gondolsz?”


Zseniális.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2022
(#) Ge Lee válasza uniman hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Ha jól emlékszem, betettétek egy mezei 3 utas váltó képét amiben nem értettétek hol és mit csinál a két kapcsoló, ezért berajzoltam a szimulátorba hogy látható legyen. A keresztezési frekvencia meg ott van ahol akarom, nyilván, mivel nem tudom hogy mekkora értékű induktivitások vannak abban a kínai izében, ezért hasra ütve rajzoltam be akkorákat amikkel kb. látható egy normális működés.
(#) Fidel válasza segítő hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Neked miért akadt ez be? Kifejtenéd bővebben, mert nem értem, hogy miért vagy ennyire ráállva erre?
(#) Fidel válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Ok, de ez a maga a hangváltó, vagy a kapcsolási rajz alapján készült átdolgozás?
(#) Fidel válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Ha én ezeket az adatokat beírom a szimulátorba, akkor így néz ki nálam a programban.
4ohm magas, 8 közép, 8 mély.
(#) Ge Lee válasza Fidel hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Nem ismerem, de az szerintem nem szimulátor hanem valami doboz méretező, azért néz ki úgy ahogy.
(#) Fidel válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Ez egy hangváltó szimulátor, és van benne doboz méretező rész is.

Nekem ez eddig érthetőbb, mint a többi program amit néztem.
Megcsináltam a hangszórók grafikonjából a frekvencia frd meg az impedancia zma fájlokat.
Ezeket is beleraktam.

A hangváltóban a tekercseket próbáltam megkeresni, hogy legyen valami összehasonlítási alapja a dolgoknak, és azt találtam, hogy a legkisebb tekercs 1mH-s lehet, ami a magas magas szűrőben van. Ha a kínai gyártóknak lehet hinni. A cséve mérete, a feltekert rétegek és a záró sor hossza alapján én erre jutottam.

A másik kettőhöz nem sikerült találnom mintát, azokat ha megpróbálom kiszámolni, akkor 6mH-től indul a tippelés, mert a vasmag miatt nem tudom a permeabilitásnak mit vegyek alapul a 100-1000-közti értékekből.
(#) Koma25 hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Vettem egy 3 utas hangváltót, annyit látok rajta, hogy 4-8 Ohmba lehet bekötni.
Viszont az eladó annyit mondott róla, hogy szerinte 120-150 W-os hangváltó lehet.
Szerintetek milyen hangszórót lehet bekötni ami jó lehetne hozzá??
Milyen frekvencia tartománya lehet??
Tudom így képről nem lehet pontos adatokat mondani, csak mérések után, de azt nem tudok csinálni..
(#) Lacaboy hozzászólása Ápr 29, 2023 /
 
Sziasztok!
Master audio ringhez milyen hangvaltot javasoltok? Harsog nem szól szépen a kondival...
(#) Gekko331 hozzászólása Máj 13, 2023 /
 
Sziasztok!Tényleg olcsóbb hangváltót építeni mint venni?A bolban azt mondták ha építek negyed áron kijön.
(#) Gekko331 hozzászólása Máj 13, 2023 /
 
Én még nem találtaom olyan oldalt ahol ezt ki tudnám hozi olcsóban mint a neten talált kész váltókat.
(#) teddysnow válasza Gekko331 hozzászólására (») Máj 13, 2023 1 /
 
Szia, az úgy olcsóbb, hogy van vezetéked és te megtekered a tekercseket. Akkor már megspóroltad a tekercsek árát.
(#) segítő válasza Koma25 hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Vettél a kabáthoz egy gombot...
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2023
(#) Gekko331 válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Mindent meg kellene venni.Sal Hv328 ra lenne szükségem vagy legalább a mélyet kellene megoldani.
(#) GARFIELD13 válasza Gekko331 hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Szia!
Ha ismertek a hangváltó alkotórészei, akkor itt nézz szét a pontos adatok segítségével:
Logotech
Üdv.
(#) subwoofer220 hozzászólása Jún 22, 2023 /
 
Sziasztok! A képen látható hangváltón miért van a magas pozitív kábele a negatív közös pontjára forrasztva? Gyárilag,mind a kettőnél így van.
(#) proli007 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Hello! Nem véletlen, mert a két 12dB/oktáv meredekségű szűrő fázistolása együtt 180 fok.
(Elvileg, de aztán hogy a gyakorlatban ez a hangszórókkal együtt hogyan érvényesül, az már egy másik kérdés.)
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2023
(#) Shance válasza proli007 hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Hello,
Erről tudnál mondani bővebbet?
Idézet:
„Elvileg, de aztán hogy a gyakorlatban ez a hangszórókkal együtt hogyan érvényesül, az már egy másik kérdés.”

Csak azért kérdezem mert nemrég összedobtam egy bluetooth hangdobozt amibe 12dB/oktávos keresztváltót készítettem ennek az oldalnak a segítségével. Bővebben: Link
Itt azonos polaritással van kötve a két hangszóró, és én is így kötöttem. Én semmi furcsát nem hallok a hangjában. Közben láttam több helyen, hogy fordított polaritással kötik a magassugárzót a fázistolás miatt. Kipróbálnám, hogy fordítva kötném be a magasat, de egy zárt passzív radiátoros doboz, feleslegesen nem bontanám meg.

2way.PNG
    
(#) zsidel hozzászólása Júl 22, 2023 /
 
Sziasztok!

A képen látható hangváltót egy Orion HS 100 hangfalban volt.A neten nem igy néz ki az eredeti.
Valaki tudna benne segiteni hogy ez minek a hangváltója?
(#) gery20 válasza zsidel hozzászólására (») Júl 24, 2023 /
 
szia! orion váto az 100% és nem biztos, hogy nem eredeti! tulajdonképen nekem hs280 ba van ilyen de az 3 tekercsel meg egy pár kondivaltöbb.
(#) pedav hozzászólása Szept 18, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!

Kérdésem, hogy miben tér el nagyban vagy mennyivel más lehet a funkciója egy vas és ferrit csévetesten lévő tekercsnek váltó szűrő áramkörben? Ilyenre gondolnék:
Következő: »»   131 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem