Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   106 / 109
(#) Joe_001 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
A tanyán fenn van : TV Miniscope
(#) denon888 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
A panelon keress tantál kondikat. Hajlamosak zárlatba menni. Első körbe ezeket ellenőrizd.
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Sziasztok!

Hantek DSO2D10 esetén lehet olyan négyszögjelet beállítani, ami 0-5V között mozog? Vagy rosszul látom, hogy amit beállítok az a vízszintes tengelyre szimmetrikus (nagyságban)?

Ha nulla bemenet esetén a vonalat, középre állítom, akkor olyan jelalakot mutat amit csatolok. De nekem a másik kellene. Arduinora szeretnék vele 0-5V négyszögjelet.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
(#) Gafly válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Ha nézni akarod, akkor váltsál át AC-ről DC csatolásra azon a csatornán.
Ha előállítani, akkor meg a drágább (funkciógenerátoros) változatot kell megvenni.
(#) Massawa válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Egy sima ellenállás hálozattal is el lehet tolni a DC szintet, esetleg egy tranzisztorral olyan szintre tolod amilyenre kell.
(#) nagym6 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
"Offset" a kulcsszó azaz a funkció, a generátor beállításnál. Eltolás arra a szintre, amire akarod.
(#) Thomas10100 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Igen, de annyival nem tudom eltolni.
(#) Thomas10100 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Vagyis ezzel az oszcilloszkóppal nem fog menni?

Köszönöm mindenkinek!
(#) nagym6 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Pld.: egy 0-5V táp közé kötött kapcsolóüzemű tranzisztorral megoldható. Ha a meghajtandó ardunio elé beteszed, gondolom ott megvan a 0-5V táp is.
(#) Thomas10100 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Azthittem menni fog valami beállítással a szkópban ☹️
(#) nagym6 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
A szkópok belső AWG kimenő jel amplitúdó eléggé kicsi -így az offset is- 5-6V cs-cs körüli. Egy jobb önálló asztali AWG-vel ez simán megy, ott már 20V cs-cs vagy több.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
(#) Szurkee001 hozzászólása Ápr 27, 2023 /
 
KEDVES FÓRUMTÁRSAK! VOLTCRAFT DSO-2090 USB OSZCILLOSZKÓPOT HASZNÁL(T) MÁR VALAKI?
Hagyatékból rám maradt nemrég egy ilyen Voltcraft DSO-2090 USB oszcilloszkóp. Van hozzá telepítő lemez is. Sajnos, csak XP alatt fut, de azt végre sikerült megoldanom, hogy kis trükkel, de fut Win 10 alatt is! A korábbi tulajdonosát sajnos, már nem tudom megkérdezni, ezért szeretném a Ti segítségeteket kérni! Van ugyan help menü, de sajnos, nem értek angolul!
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e ezzel a szkóppal számítógépre menteni pl egy nem periódikusan ismétlődő jelcsomagot és ha igen, hogyan?
Arra már sikerült rájönnöm, hogy ismétlődő jeleket, mint egy fényképet el tudom menteni, de most olyat is szeretnék elmenteni és kielemezni, ami nem ismétlődő!
Egy áramkört szeretnék vizsgálni vele, kb. egy tized másodpercig történik valami, de nem látom a szkópon, mert utána sekép, sehang! Ezért szeretném rögzíteni a jelet, hogy pontosan lássam, mi is történik!
Minden segítséget előre is köszönök!
Szurkee001
(#) robis01 válasza Szurkee001 hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Hello!

Ahogy nézem ez egy HANTEK 2090 átcímkézve. Nem ismerem a Voltcraft programját, de van HANTEK USB szkópom, és az openhatek programot használom hozzá. Ott van olyan opció, hogy beállíthatóan fel, vagy lefutó trigger jelre indul és csak egy képernyőnyit fut a sugár.(Trigger mode: single . Slope: fel/le nyíl)
De ha digitális jelcsomagokat szeretnél vizsgálni, akkor jobb lenne logikai analizátort használni.
(#) Szurkee001 válasza robis01 hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget, ki fogom próbálni!
Logikai analizátort még nem használtam, ezt a digitális szkópot is csak most kezdtem tanulni!
Korábban csak régi, analóg, csöves szkópot használtam!
(#) robis01 válasza Szurkee001 hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Szívesen.

Egy kis segítség. Egy sokoldalú, de szerintem hobbicélra jól használható program a pulsewiev. Én csak logikai analizátor, és protokoll dekódoló részét használom, de van oszcilloszkóp része is. Ha megnézed a támogatott hardvereket, látható hogy sok félét támogat, többek közt a Hantek DSO-2090-t, így valószínűleg a Voltcraft 2090-et is, de még akár Arduino-val is lehet használni. Nekem ez a típus van analizátor, beszerezhető itthon is, de ha nem sürgős akkor föld másik feléről pár ezer Ft-ért megkapható.

De tanuláshoz használhatók szimulátorok is pl. simulIde, az Old Stable Version tud magyarul is. Van benne oszcilloszkóp és logikai analizátor is, meg sok egyéb más funkció is.
De itt, a fórumon is van egy fejlesztés hirdetve emulátor, és ha elakadsz kaphatsz ott segítséget is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2023
(#) attila1 hozzászólása Máj 7, 2023 /
 
Sziasztok! Szert tettem egy Hantek6022BE usb-s szkópra,gyakorlás,frissítés kedvéért. Valamikor csináltam egy egyszerű jelgenerátort,amivel négyszögjel,és fűrészjelalakot lehetett szkóppal vizslatni.Hát most nem találom sehol.Alin melyik ajánlottat próbálta már valaki?Köszi előre is!
(#) Joe_001 válasza attila1 hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
szia!
Nézz szét az aprók közt én onnan szereztem, reális áron. Lehet van.
(#) bbb válasza attila1 hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
En egy ilyet raktam össze, filléres tétel: 555 jelgenerátor
(#) attila1 válasza bbb hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Köszönöm a válaszokat!!
Körbenézek mindkettő lehetőségnél!
(#) Kera_Will válasza attila1 hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Legegyszerubb esetben vannak hangkartyat hasznalo jelgenerator programok is.
Persze kb 10 20kHzig es sacc 2 Voltig kapsz kimeno jelet.
A hangkari parametereitol fuggoen szebb vagy csunyabb jelalakokkal.
A szamitogeped igy a sajat farkaba harap .
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2023
(#) attila1 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Ez jó,tetszik!! Köszi!!
(#) ONKYOS válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
A számítógép nem minden, és nem is arra való,hogy az 555-ös Ic.müködését, kapcsolásait helyettesítsük vele.
Ráadásul hogy néz az ki, hogy egy kb.1000ft.os 4szög, 3szög jelgenerátort, ami tud, 500Hz-50KHz,ig, vagy akár 100KHz-ig, szabályos jeleket kiadni, egy drága laptoppal, Pc.vel váltsuk ki..
Ami a fél asztal elfoglalja..
inkább panelt kell csinálni, megtanulni,az analóg, elektronikát, a kivitelezést, elsajátítani a méréseket..
(#) ONKYOS válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Üdv.. NE555-ös ezeket, már 6V.tápról tudja, sőt, egy kisméretű lemezelt, illesztő trafó kimenetre kapcsolásával, a szinuszjel is előállítható..
(#) Kera_Will válasza ONKYOS hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Rendben persze , hogy nem lehet kiváltani egy valós függvénygenerátort hangkártyával.
De ha hírtelen nincs semmi és mégis valamit szeretne indikálni és a szkópját tesztelni, akkor egy alternatív opció az ami elérhető azonnal és az a hangkátya az összes korlátoltságával együtt.
Legalább kiismeri a hangkártyájának a kolrlátait annyira , amennyire az USB szkópjának műszaki paramétereinek a tulajdonságai megengedik.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
(#) pucuka válasza ONKYOS hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Idézet:
„inkább panelt kell csinálni, megtanulni,az analóg, elektronikát, a kivitelezést, elsajátítani a méréseket..”

Ó, ez manapság nem divat, mindenki csak nulla tanulással a készet akarja. Sokan úgy gondolják, ha más is tudja, akkor ő is tudja.
Az ilyennek való a mobilra letölthető app.
Egyébként szkóppal való nézegetésre teljesen megfelel az applikációból kinyerhető néhány kHz -es jel, a 100 kHz -esen sem lát többet.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Máj 10, 2023 / 1
 
Idézet:
„...inkább panelt kell csinálni...”

Épp a napokban gondolkoztam el azon, hogy manapság már a professzionálisabbnál professzionálisabb paneleket készítenek, rendelésre is. Modernebbnél modernebbek gépekkel legyártják a NYÁK-ot percek alatt. Elterjedtek a modulok, csak szinte össze kell kötni az egyes egységeket. Én meg még a mai napig szeretek filccel rajzolni panelt és készíteni áramkört.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
(#) robis01 válasza attila1 hozzászólására (») Máj 11, 2023 /
 
Szia!

Van ilyen szkópom, jól használható tápok javításánál. Az is jó benne, hogy van rajta logikai analizátor funkció.
De hogy a kérdésedre is adjak választ, ha van otthon ARDUINO akkor építhetsz is egyet magadnak arduino signal generator
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2023
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Máj 11, 2023 /
 
Hát igen, nem tartana semeddíg összerakni egy 555 -ös áramkört dugdosós panelen, mégis inkább elővettem a telómat, és azt használtam generátorként.
robis01
Látod, itt a bibi:
Idézet:
„ha van otthon”

De még a dugdosósnál is össze kell szedni az alkatrészeket. A telefon meg ott van a kezedben.Van rajta szkóp, és generátor app is, igaz korlátos, de ha elég az is, és nem kell keresgélni semmit.
A lustaság egyébként is fél egészség
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Máj 11, 2023 /
 
De lehet ez csak maradiság a részemről is. Off vége.
(#) nagym6 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Üdv.
Angol fordításban kérnék segítséget. Siglent szkópom manualjában (csatolt képen) a "B" -vel jelölt "AIM" funkció mit csinálhat? Fordítóval lefordítva nem értem: "A" "Count limit"-nél nincs limit beállítva, akkor "AIM" limit lenne? De minek, ha a "Count Limit"-ben beállíthatom? Mindkettő ugyanazt csinálná, nem hiszem. Nem értem, biztos a gugli fordító sem érti.
Köszönöm.
ui. frissítés után jelent meg ez az új funkció, legújabb manualban sincs benne. Amit csatoltam, az komolyabb változat manualjából van, de ugyanígy néz ki a menü enyémben is, gondolom ugyanannak kell lennie.

Siglent.jpg
    
Következő: »»   106 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem