Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1660 / 1674
(#) 5BDC válasza nik hozzászólására (») Szept 15, 2023 / 1
 
Ez nekem tetszik!
Gratulálok.

5bdc
(#) kaqkk hozzászólása Szept 16, 2023 / 3
 
(#) bbb válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Tegnap láttam a bolt kirakatában Óbudán
(#) don_peter válasza nik hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Ez nagyon állat. Gratulálok..
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 17, 2023 / 21
 
Üdv!

Az elmúlt hetek építgetése ez a regeneratív (1v1) vevő, három darab orosz ceruza csővel működik, 1db 1zs24b és két darab 1zs29b, az első fokozat egy 1zs29b ami egy 50 pf-os kondenzátoron keresztül kapja az antennáról a jelet és erősíti (ez szabályozható), majd a csatoló tekercsre továbbítja, ennek egyik nagy előnye hogy az antenna nincs hatással az oszcillátorra, csatoló tekercs másik felén ott az oszcillátor tekercse, amit az 1zs24b hajt meg, ez egy eléggé gyengécske cső viszont ebbe a fokozatba tökéletes, nem gerjed, nagyon finoman lehet szabályozni. Innen a hangfrekvenciás jelet egy újabb 1zs29b kapja meg és erősíti, a kimenet egy sima régi villásdugó aljzat, 4000 ohm-os fejhallgatóhoz, illetve kivezettem egy rca aljzatra is jelet ha az ember erősítőre kötné. Lakik benne még egy passzív távíró szűrő is, 700 Hz-re beállítva ami kapcsolható, körülbelül 100 Hz sávszélességgel. Az egész 50 voltos anódfeszültségről, és 1,2 voltos fűtőfeszültségről üzemel. Nem lett a szépség királya, de majd tervezek neki idővel egy fa dobozt.

Ami majdnem lemaradt, 6900 – 7400 kHz közötti frekvencián üzemel, a videó kicsit káosz, a távíró szűrő nagyon keskeny nem könnyű kezelni videó alatt, a terjedés meg olyan amilyen , ha nem videózom biztosan minden jól jön

Videó
(#) sargarigo válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 17, 2023 / 3
 
Ez nekem már valahol a varázslat határát súrolja! Jó értelemben. Értem én hogy jelek, meg erősít és gondolom rajz is van róla. Mégis a képekre nézve gyerekkorom ámulata jön szembe a kivitelezéstől! Amikor egy árnyékolt dobozban van egy marék alkatrész, és CSINÁL VALAMIT!
(#) Gafly hozzászólása Szept 21, 2023 / 12
 
Elkészült a magnetométer működőképes változata.
Bajsza, hangja és felirata később (ha egyáltalán).
(#) mek-elek válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
És voltak idők, amikor az esőcsatornán lehetett a Kossuthot fogni...
(#) Sanyesz5 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
Most kb egy csavarhúzón lehet fogni
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
Szuper!

És az a hosszú valami mi a lába között? : jump:
(#) Udvari Zsombor válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
Nálunk az ereszcsatornáról a nemzetiségi adó jön inkább, olyan erővel, hogy felülbírálja a Kossuthot. Sőt, egyszer úgy is sikerült kicsit zajosan fognom a nemzetiségi adót, hogy a számítógépem bemenetébe dugott jack kábel másik vége nem volt csatlakoztatva.
(#) Sanyesz5 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
540 kHz-en?
(#) Kékróka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
De jó !
Mit tud csinálni a füleivel ?
(#) nik válasza nik hozzászólására (») Szept 22, 2023 / 9
 
Sziasztok!
Többen kérték privátban, így mellékelem a képeket, ha valaki el szeretné készíteni. Az újabb képnél, már melegfehér led szalagot használtam, sokkal egyenletesebb a megvilágítás. Nyomtatható fóliát még nem tudtam szerezni, így maradt a zsírpapír ennél is.
(#) nik válasza nik hozzászólására (») Szept 22, 2023 /
 
...és itt a vége.

44.png
    
(#) kaqkk hozzászólása Szept 22, 2023 / 2
 
Elkészült a végleges RGB kör óra , már dobozolva van grvírozott plexi előlappal .
Bővebben: Link
(#) Karesz 50 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Szobadísznek valóban nagyon szép, de mi a funkciója?
(#) kaqkk válasza Karesz 50 hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Elmondta Jani a videóban , óra páratartalom és hőmérő . Ha véletlenül a hatalmas nappali másik végéből nem tudnád leolvasni a hétszegmenses kijelzőt a ledkör analóg óraként jelzi az időt , csak a hőmérséklet és páratatralom mérésnél van design funkciója .
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2023
(#) sonajkniz hozzászólása Szept 23, 2023 / 7
 
Sziasztok!

Talán van aki még emlékszik erre a projektemre.
Azóta vettem egy "Nagyvasat", és arra is fel szerettem volna rakni egy ilyen műszert.
Nos első körben a motor sebességjeladójának vizsgálatával, gyújtásérzékelő felszerelésével, üresjelző, kuplung kapcsoló jelének megcsapolásával és a bevezetékeléssel kezdtem.
Ugyanúgy, mint az előzőnél, itt is csak a kijelző kerül látható helyre. Ennek megfelelően minden vezetéket az ülés alatti, lepattintható tetejű oldaldobozba vittem, és innent vittem egy vezetéket a kormányra a kijelzőnek. A motort összeszereltem, majd nekiláttam a kijelző ház és konzol tervezésének.

Amikor a kijelzőt be akartam kötni, akor szembesültem vele, hogy borzasztó öngólt rúgtam!
A kijelző 4 vezetékes, én meg egy 2 ér+árnyélolás vezetéket húztam be.
Ezt akár merről is számolom, csak 3 ér.
Na nincs az az isten, hogy én ezért mégegyszer szétszedjem a motort. Alternatív megoldás kell!
Első gondolatom egy jelátalakító készítése volt ami 1-Wire-n fogadja a jelet és I2C továbbít.
Megterveztem és le is gyártottam egy 10x13mm-es kis elektronikát. (3-as kép)
Egy mindössze 6 lábú PIC10F322-es került bele. Mikor már kész volt, vérszemet kaptam a szabadon maradt és felhúzó ellenállással amúgy is tápfeszre húzott RA3-as (reset) lábtól.
Erre lehet nyomógombot kötni!
Mivel magát a kijelző meghajtó programot, ami 20 karaktert (0-9,üres mező, A,C,E,F,H,L,P,U,alsó négyzet,felső négyzet) tud megjeleníten, már régebben megírtam PIC12-re és PIC18-ra egyaránt, így nem volt nehéz ráaplikálni a PIC10-re is.
Íly módon egy végtelenűl egyszerűen kezelhető kijelzőt kaptam.
Az 1-Wire szokásos kezdése egyben lekérdezi a nyomógomb állapotát, majd az 1000-es, 100-, 10-es, 1-es helyiértékű karakterek elküldése után még egy 1-7-ig számot küld a fényerő mértékéről, és ennek az utolsó bytenak a 7-es bitje határozza meg a kettőspont ki-be kapcsolását.
Anyira jól sikerültek a tesztek, hogy el is határoztam, a jövőben mindig ezzel a kiegészítő áramkörel fogom használni ezt a kijelzőt.
(#) Udvari Zsombor válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Azt nem tudom, ezt használtam: Soma Ether V2 ‒ egy eszköz, ami hallhatóvá teszi a minket körülvevő rendkívül változatos elektroszmogot. A tetején lévő két fém kivezetést érintettem hozzá az ereszhez, ami így tulajdonképpen rákapcsolódott, mint egy hatalmas antenna. Ha jó a terjedés, akkor időnként még a kerti szék fém váza is hasonló eredményt tudhat adni.
(#) Mechatronikus hozzászólása Szept 24, 2023 / 6
 
Sziasztok!
Készítettem egy UV mérőt Arduino Uno val, amit most megmutatok nektek.
Hogy miért, mert érdekelt a téma.
A szenzor GUVA-S12
A doboz Preboxi
A kódot magam írtam.
A működéséről video itt megtekinthető:
https://www.youtube.com/watch?v=Mjk6DgyRK4s
(#) Gafly válasza Mechatronikus hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Jó ez a Preboxi, nem ismertem eddig, köszönöm a tippet.
(#) Jonni válasza Mechatronikus hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
A sárga gombok mire vannak?
(#) Mechatronikus válasza Jonni hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Itt most nem játszanak.
(#) nik hozzászólása Szept 25, 2023 / 16
 
Sziasztok!

Csak egy kis dekor világítás a kredenc tetejére. Az edison izzó kapott egy egyszerű szabályozót triakkal, hogy minél kisebb fényerővel világítson a hosszabb élettartam reményében.
(#) Jonni válasza nik hozzászólására (») Szept 25, 2023 / 2
 
Ez aztán a kreatívitás ⚙
Jó sokminden elektromos a konyhádban
(#) hg6dab válasza nik hozzászólására (») Szept 25, 2023 / 2
 
Most már tudjuk, hogy kell csinálni nagy izzóból kicsit! Köszönet a felvilágosításért!
(#) Gabi75 hozzászólása Szept 26, 2023 / 12
 
Quad405 rég épült igazi örök sláger.
(#) lokátoros válasza nik hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Szuper!
Esetleg ha egy dinamót beraknál a húsdarálóba, meg lehetne oldani hogy addig világítson amíg tekerik
(#) Mechatronikus válasza nik hozzászólására (») Szept 26, 2023 / 1
 
Köszönöm hogy feldobtad a napomat.
Itt az irodában kitört a nevetés mikor megmutattam a kollégáknak.
Következő: »»   1660 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem