Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1265 / 1269
(#) atomgep válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Köszönöm, megnézem!
(#) atomgep válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Szia, lehúztam a tévén lévő billentyűk csatlakozósorát, nem akarom elkiabálni, de fél óra tesztelés után sem jött elő a probléma. Köszönöm szépen a jó tanácsot, remélem sikerült kiűzni ezt a kopogószellemet!
(#) tufatofu válasza atomgep hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Gratulálok!
(#) angyalpc válasza atomgep hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Azt is megmondom mi a hiba és miért okozza.
Bár írták, hogy a nyomógomb sor, azon belül a nyomógomb micro switch kapcsoló membránja elszakad a "sok" használattól és az folyamatosan nyomva érzékeli.

Ideig óráig jó ha alkohollal átmosod, csak a csere kacspoló segít végelegesen.
Samsung akkori időkből TV és Monitor is hasonló hibától szenved...17+ év Ez legyen a legnagyobb baja
(#) hg0ug hozzászólása Okt 18, 2023 /
 
Sziasztok! Egy ehhez hasonló tunert kellene szétszerelnem, de valamikor gyerekkoromban (nem tegnap...) volt ilyen a kezemben. A burkolatot le kell vennem, de hasonló mélyedések vannak rajta, feltételezem hidegítő kondenzátorok - vagy egyéb alkatrészek - vannak a dobozhoz forrasztva. Az lenne a kérdésem, hogy ezen forrpontokat a megszokott ónszívó harisnyával el lehet távolítani, vagy valamilyen speciális módszer van rá? Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2023
(#) angyalpc válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
No, még mindig nincs meg az Aiwa hibája...(még szerencse hogy van pót alkatrész bázis lap)
Jó pár kondi kicserélve, tény volt közte megfáradt is.
Volt olyan ami gyári értéket hozott 20 éves pedig kapta a hőt Daewoo (ez oszt igen)
Voltak tranzisztorok cserélve.. semmi, tudom nem így kellene, de minden látszólag gyári érték.

Észrevétel:
33V tunernál már csak 32,4V valamint bekapcsoláskor leugrik 10 alá is és nem áll be stabilan 19 V-ra, abban a pillanatban. Le is kapcsol a lap. Tuner csere is volt
12 V is kicsit lassan lassabban áll fel de meilőt elérné a stabil 12-őt lekapcsol nehogy tovább tudjam mérni.

Kiszedtem a védelem Tranzisztort, semmi változás.
Végfok tranzisztorok cserélve diódák cserélve.
A 46V váltóból jön a 33V, ez egy hangyányit alacsony a végfok tranzisztor kollektorán a feszültség, másik lapon 37V itt csak olyan 33-34V
ÉÉsss itt történt egy olyan, hogy méricskélés indítgatások közben a végfok tranzisztor Q401 Kollektor lábán a multiméter.. és egyszer csak beindult. multiméter mérőt elvéve azonnal kikapcsolt.
Többet nem sikerült reprodukálni.
Minden kondit ellenállást tranyót cseréltem...semmi változás
Majd később ugyan ez megtörtént a a Q402 tranzisztor Kollektorát méricskélve, a multiméter 20V-os állásban volt sercegett is az mérő érintkező a kollektor lábon...és bekapcsolt.. és úgy is maradt...vagy 10mp-ig, még egyszer sikerült bekapcsolni így...
Így a Q402 körül is minden alkatrészek is cserélve, bemérve, elektrolit kondik kicsit fáradtak, de nem vészesen
Többi passzív vagy tranzisztor dióda is jó..
12V->5/8V IC (I805) is cserélve kondik is körülötte
Sorvég táp ic is (I301) körülötte minden elektrolit kondi cserélve. meg pár sima is.

Bekapcsoláskor hallani is a 15kHz-t.. és mikor jönnie kellene a következő kattanásnak valamelyik relétől...akkor semmi és egyből kikapcsol.


Csak nagy trafók nem voltak cserélve...jöjjön az?
(#) tufatofu válasza angyalpc hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Az IC301 az a függőleges eltérítés IC-je, a sorvégfokozathoz sok köze nincs, csak a tápot kapja a sorkimenőről. A sorvégfokozat tápja, a 133V C818-on mérve meg van? A q402 kollektorán való méréssel óvatosan, mert ha elindul a sorvégfokozat, a nagyfeszültség haza vághatja a műszert, főleg 20V-os méréshatárban! Fény volt mikor elindult? A +200V az RGB végfok IC tápja, ha ez zárlatos az is lefojthatja a sorvégfokot, de lehet sorkimenő, vagy a vele egybeépített sokszorozó hibája is, ha "elinduláskor" nem láttál fényt.
(#) angyalpc válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Nos...méricskélés közben
Q704 körül kotorászva a reset áram kör körül...Egyszer csak újra be kapcsolt.. majd egyre többször
Így átforrasztottam pár dolgot, lehet valahol mikro repedés volt....és úgy tűnt jó.. öröm bódogság.

Mivel találtam hibás kondikat, így megelőzendően a problémákat elkezdtem kicserélgetni az összes elektrolit kondit.... Volt ami 50% alatt volt az kapacitás, volt ami 25%-os értéken ált
A feszültség esésről, ESR értékről nem is beszélve. 20 éves na. És a Shieldelés fém tokozás alatti TV processzor I501 olyat fűtött, hogy keményen meg van égetve a PCB a másik (eddig takart) oldalról. Így úgy gondoltam megér ennyit, végig forrasztgattam az egész lapot...
Bekapcs....
Megy látszólag minden, de fekete a kép ...ilyen nincs bdspicsba.
Ha menu hangerő gombot nyomok az megjelenik a fekete hátteren, szóval a képcső látszólag megy, csak az a szürke "zaj" meg az adás kép nem jön.

CVBS jelet nem kap? Vagy valami az új kondiktól elhangolódott?
(#) Udvari Zsombor válasza angyalpc hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Ez olyan tévé, ahol lehet fehérzajt is hallani a "hangyaháborúhoz"? Mármint hang van-e vagy csak a kép ment el? A tuner és a video keverő környékén minden érintkezés/forrasztás/alkatrész rendben van?
(#) tufatofu válasza angyalpc hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
A DVB-T sugárzás vételére nincs lehetőség külső eszköz nélkül, videó bemenetről próbáltad vagy antennáról? Sok készülék letiltja a KF zajt jel nélkül, magyarán jel nélkül nem látszik a hangyaháború.
A menü, hangerő stb. RGB jelek, próbáld ki az AV bemenetről valamivel.
(#) angyalpc válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Igen, nem fogalmaztam pontosan, normál esetben hangyaháborúsnak kell lennie a képnek Antenna jel nélkül.
Igen AV bementet fog következni(csak keresnem kell hozzá valami lejátszót, VGA kártyát), KB az a fekete kép, mint mikor AV-ra váltom a bemenetet..fura
Menu meg ilyenek vannak.

Sőt már a be-nem kapcsolás probléma megoldásával volt is hangyaháborús kép, látszólag minden jó volt... kicserélgettem a kondikat Oszcillátort, PIF SIF Fűrész jel filter, eléggé sok forrasztásra rá is volt melegítve.
Igen kábeltévés Diginek van még analóg sugárzása, nem DVB-T-n volt eddig használva, mókás lenne

Kondikat megnéztem mind értékhelyes, polaritás helyesen raktam be.
(#) angyalpc válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Folytatás..

A laptop -> AV converter Video kimentet -> video bemenet esetén fut a kép. (más TV-n jó)
lásd csatolt kép, ...fotó ne mis adja vissza igazán, ferdén fut a kép.

Oszcillátorok PIF SIF filterek vissza rakva, úgy is rossz.
Mikor Oszcilloszkóppal rámértem a C523 kondi és a Videó processzor (I501) Y/CVBS3in input lábra akkor hirtelen lett kép AV-ról.
Nem "futott", bár nem túl szép színekkel és "fehér zaj" jött a hangszóróból.
Hát nagyon furi, főleg, hogy az OSD menű részek szépek.

Most elkezdem visszacserélgetni a kondikat...

fut.JPG
    
(#) angyalpc válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Megoldva, forrasztási hiba, amit én okoztam
proci lábán befolyt az ón, (a rosszabbik oldalon volt nem láttam)
(#) p910i hozzászólása Okt 31, 2023 /
 
Sziasztok! Elakadtam egy kicsit TV javításban, vagyis maga a hibás alkatrészt sikerült behatárolni, de nem találók róla túl sok információt és nem is rendelhető az általam ismert oldalakról, üzletekből. Konkrétan az alkatrészen ennyi látható 4268H, ez egy 10 pin-es smd alkatrész. Internetes keresések alapján ez vagy egy feszültség szabályzó lehet vagy egy másik robbantott ábra alapján több dióda egy tokozásban, és még talán lehet ez áll közelebb a valósághoz, mert ahol ilyen alkatrész van ott D005, D006, stb a jelölése. De konkrét manualt nem találok hozzá. Találkozott már vele esetleg valaki, vagy hogyan lehetne beazonosítani, hogy egyáltalán a kiváltó alkatrészt tudjak keresni hozzá. Ez egy Philips LCD TV-ben van a kijelző szalagkábel környékén. A hibajelenség annyi, hogy 1-2 perc után elkezdenek villogó fehér zavaros sávok vízszintesen felfelé mozogni a képen. Ha az egyik szalag kábelt lehúzom tökéletes a kép fele, ha a másikat húzom le és az előzőt teszem vissza akkor a kép másik felén jelentkezik a hiba. A szóban forgó alkatrészen alacsonyabb feszültségeket mérni mint a többin és nagyon melegszik is. Nézek még bontott tv-kben is, de nem látok rá nagy esélyt, hogy pont ilyet találok. Köszi ha tud valaki segíteni! Üdv.
(#) proba válasza p910i hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Egy (talán panasonic ) tv-ben mintha védődióda szerepe lett volna egy ilyen mütyürnek. Egyszerűen kidobtam. Azóta sem hozták vissza.
Ha van benne több ilyen, ohm mérővel le lehetne ellenőrizni legalább azt, hogy a diódás változat mennyire illik a többire. Ha illik, ki lehetne keresni ebben a tokban melyik a hibás, utána lehetne gondolkodni a megoldáson. Akár helyettesítő, akár likvidálás módon.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 2, 2023 /
 
Igaz, hogy nem TV, de videomonitoros topik nincs.
Panasonic WV5410 szürkeárnyalatos képcsöves videomonitort használok megfigyelő kamera megjelenítésére. Egyszer csak egy tisztán hallható hanggal összeesett a nagyfesz benne és azóta nincs kép!
Mi történhetett vele?
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
A bonyolultsága a barlangrajzéval vetekszik, ha a led világít, nézd meg amiket bekarikáztam.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Sajnos nem lehet róla jó képet csinálni, mert tükröződik, de csak ennyi látszik a képcső tetejénél.
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Én se látok belőle semmit, de ha a képcsövön látszik valami, akkor van anódfeszültség(nagyfesz) és fűtőfeszültség is. Ennél úgy látom, a képcsőlapon van a g2 potmétere. Azon, ha mozdítasz óvatosan, akkor világosabb lesz. Pár száz volt van ott, tehát csak óvatosan nyulkálni!
(#) tufatofu válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
A tranzisztorokat és az eltérítő csatlakozó kimaradhat a vizsgálatból, ha van fény.
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Van egy kerámia fejű csavarhúzóm, még bontatlan, az elvileg jó lesz ehhez. Sajnos majd csak jövő héten tudok vele foglalkozni, mert hétvégén nem leszek itthon.
Azt mondod, hogy mivel valami dereng, ezért a nagfesz hibáját kizárhatjuk?
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Többnyire igen, mivel anódfeszültség nélkül egy cső sem üzemel, így a képcső sem. Ettől függetlenül, lehet a tápfeszültségek nem kielégítőek(kondi kiszáradás stb.), ami okozhat fényerőcsökkenést, ahogy a fűtőfeszültség lecsökkenése, vagy a segédrács feszültség lecsökkenése is(g2). Mellékeltem fentebb a szervíz könyvét, aszerint méregesd át a tápot.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 2, 2023 /
 
Először majd megpiszkálom azt a potit, amit javasoltál, de majd csak a jövő héten (leghamarabb hétfőn).
Egyszer csak olyan hangot hallottam, mint mikor kikapcsoláskor összeesik a nagyfesz, odanéztem és eltűnt a kép, pedig a monitor be volt kapcsolva.
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 11, 2023 /
 
Így néz ki belülről a monitor. A képcső nyakán lévő egyetlen trimmert óvatosan megtekergettem, de nem okozott változást. Az a furcsa, hogy nem látni benne púpos kondenzátort, valamint nem hallani a jellegzetes nagyfesz sípolást sem.
Mint látszik, a panelje eléggé hozzáférhetetlenül mélyre van szerelve. Kis 5 colos monitort még megszerelek, de egy ilyen nagy dögtől már kissé tartok.
(#) roland9 hozzászólása Nov 14, 2023 /
 
Sziasztok,

Van egy 6 éves LG webos tv-m és egyik napról a másikra elkezdett akadozni a kép rajta ha kábelen jövő adást néznénk (másik tv-vel semmi gond ugyan ezen a kábelen) .
Ha youtube-on vagy pendrive-on kapcsolok bármilyen filmet akkor semmi gond a képpel.
Van esetleg valakinek valami ötlete hogy mi lehet?
(#) Massawa válasza roland9 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Probáld meg a másik TV helyén, lehet, hogy rossz a kábel van eloszto.
(#) roland9 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Ahogy írtam ugyan ezen a kábelen egy másik TV teljesen jól működik.
A hibás TV-nél a jel erősség 94%-os,de a kép mégis szétcsúszik.
(#) tufatofu válasza roland9 hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
LG plazmánál találkoztam ilyen hibával, ott a ctrl board BGa forrasztás volt a ludas, de az minden bemeneten ilyen képet adott.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2023
(#) roland9 válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Nekem is ez a furcsa, hogy csak a kábel tv része hibás minden más (HDMI, Youtube, Pendrive 4K filmek) teljesen jól működik.
(#) Massawa válasza roland9 hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Probálj meg akkor egy ujrahangolást. Ha az sem segit a tuner lett beteg.
Következő: »»   1265 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem