Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   83 / 83
(#) torokj válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
XY18CG958-18B felirat van a szalagkábelen.
A panelen egy 3.3V stabkocka meg egy DIL tokos (vélhetőleg logikai szintáttevő) IC felirat nélkül.
Linket tudnál küldeni az általad feltöltött fájlról?
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2023
(#) torokj válasza torokj hozzászólására (») Nov 21, 2023 /
 
A neten kutakodva a kijelző kompatibilis az ST7735-tel,Bővebben: Link
Más is "harcolt" már vele:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2023
(#) Tomi20 válasza torokj hozzászólására (») Nov 21, 2023 / 1
 
Nem ezt töltöttem fel, de egy próbát megér.
(#) szines válasza torokj hozzászólására (») Nov 21, 2023 / 1
 
Ebben a kupacban GM328 is van.
(#) torokj válasza torokj hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Üdv,
Na újabb érdekes jelenség lépett fel ezzel a GM328 szoftverrel.
Minden funkció működik,viszont a kapacitásmérésnél minden esetben a kijelzett érték FELE a valósnak.Megnéztem több etalon kondenzátorral,a kondenzátorokat másik ugyanilyennel,valamint LCM 3 mal is.Mi lehet a gond?
(#) Poli válasza torokj hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Érdemes újra kalibrálni a tesztert, ha tudja ezt a funkciót.
Idézet:
„Most jöhet az önellenőrzés és kalibrálás, amit a három pin rövidre zárásával indítunk. Mielőtt ennek nekikezdenénk, készítsünk elő egy jobb minőségű kondenzátort – nem elektrolit – melynek értéke tetszőleges, 100 nF és 20 µF közötti. Zárjuk rövidre a három mérőbemenetet és nyomjuk a START gombot. A program felismeri a rövidzárat és indítja az önellenőrzést. A teszt befejezése után visszavált mérés üzemmódra. Mielőtt elkezdené a tesztelést, kiméri mind a három bemeneti kombináció rövidzár alatti ellenállását – T1:T3 T2:T3 és T1:T2 – mely értékeket aztán a jövőbeni ESR- és a 10 Ω alatti ellenállások mérésnél figyelembe vesz. A teszt futása alatt a kijelző bal felső sarkában látható Tx mutatja, hogy éppen hol tart. Az x a teszt sorszámát jelöli. Minden lépést négyszer ismétel, mielőtt tovább lépne, viszont a START gombbal továbbléptethetjük és akkor nem ismétel.”

A teljes leírást itt találod: Bővebben: Link
(#) mraulajos hozzászólása Márc 26, 2024 /
 
Hali!
A képen látható alkatrész teszterbe ha berakom a BTA24 1000B alkatrészt, (10 db Kínából rendelt) ellenállás értéket mutat. Ha berakom a BTA12 600 at, mutatja a az alkatrész rajzot. Ez normális jelenség? Már hogy egy ellenállás értéket mutat?
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Normális lehet, A teszter sem áramban, sem feszültségben nem tudja meghajtani a triakot, így "majd akármit" mutathat... Nyilván a tranzisztorjel sem jó... A triakra tegyél égőt, soros ellenállást a gate-ra és labortápról "gyújtsd" be. Csak megjegyzésként írom hogy aliról rendeltem TIC206-ot, ami ugye kis gate áramú, helyette küldtek BT137-et átcimkézve (aminek jóval nagyobb gate áram kell), csakhogy az egyikről nem csiszolták le a feliratot, és mindkét felirat látszott rajta...
(#) mraulajos válasza pipi hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Köszönöm! Csak megjegyzem, ami a képen van érték, 101,4 ohm, ez új alkatrész. Amit kivettem, illetve amit ki akarok cserélni, 62,3 ohm. Akkor ez lehet rossz?
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
A teszterrel nem tudod mérni, madzagold be a triakot lámpával és pl 12V labortápra...
(#) mraulajos válasza pipi hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Oké.
(#) nemethpali hozzászólása Aug 20, 2024 /
 
SOS...Segítséget kérek!
Van (volt) egy LCR-T4 kütyüm. Tette a dolgát, eléggé ritka használat mellett, úgy másfél évig. Legutoljára tranzisztorokat válogattam párba vele. Múlt héten előásom, se kép se hang. Nem vagyok nagy elektronikai szakember, fejvakaráson kívül annyit tudtam csinálni, hogy megnéztem a tápfeszt. 9 voltos elemnél a 7805 bemenetén 6, 8 V-ot mértem a bekapcsoláskor, a kimeneten 2,2 V-ot. Kikaptam, jó volt. Itt állt meg a tudományom. Minden tippnek nagyon fogok örülni, köszi a hozzászólásokat előre is

LCR T-4 I.jpg
    
(#) bbatka válasza nemethpali hozzászólására (») Aug 21, 2024 / 2
 
Az elemcsere megvolt? Alapból nagy áramot vesz fel az áramkör, így még az se mindegy milyen elemet használsz.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2024
(#) torokj válasza nemethpali hozzászólására (») Aug 21, 2024 /
 
Szia
Ha van egy 6 lábú védődióda array benne (SMD) azt nézd meg nem zárlatos e.
Ezekben sajnos ezen kívül a mikrokontroller adja meg magát feltöltött alkatrész mérése miatt.
Atmega 128 vagy 328 chip van benne,soft elérhető,elvileg cserélhető ha van hozzá SMD forr.állomásod.
tj
Következő: »»   83 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem