Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   724 / 727
(#) dB_Thunder válasza david87 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Vagy mégse?!?!

Idézet:

Készletinformáció

Nem rendelhető!


Tegyél bele egy H2000 hangszórót!
Ezeknek a rajzoknak semmi köze se volt a tervezéshez!
(#) david87 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
vagy még is tanáltam de piszkos drága 11000Ft +posta
(#) pont válasza david87 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Idézet:
„de piszkos drága 11000Ft +posta”
És a hangváltó az mennyi lesz?
(#) gyuszo válasza david87 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Van egy rossz hírem, 2 db kell bele, tehát 22.000 Ft + posta.
(#) david87 válasza pont hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Az pont megvan hozzá.
(#) gyuszo válasza david87 hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Szerintem bármilyen, akár használt RFT, Tesla, Videoton hangszóróval össze szerelheted.
Nem feltétlenül csak a SAL jó hozzá. Talán még szebben is szólna.
Ezekből a párat 10 E ft alatt is be tudod szerezni.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2024
(#) tothbela válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Nem tudom a Sal hangszórók mennyire fedik a papírformát, de nem jó döntés találomra hangszórót tenni egy kész reflex dobozba. Ez olyan gombhoz a kabát. Természetesen biztosan lehet találni olyan hangszórókat ami éppen jó lesz bele, de mivel nagyon sok olcsó hangszóróhoz nincs korrekt adatlap, ezért csak szerencse kérdése hogy sikerüljön. Ráadásul még ha a boltban megengednék hogy egy mobil műszerrel kimérhetnénk a TS paramétereket, az bejáratás nélkül még nem hozná korrekt eredményt.
(#) david87 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
ezt néztem ki Bővebben: Link
volt régen egy oldal ahol megadtam a doboz méretét és ki számolta térfogatát. csak nem lelem.
(#) pont válasza david87 hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Az 250-es a SAL doboz meg 200-as.
(#) gyuszo válasza david87 hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Igen, jó program, csak ezt a 3 számot össze kell szorozni és megvan a térfogat.
(#) teddysnow válasza tothbela hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Én nem vagyok hozzáértő, fórumokat olvasó vagyok. 3 általam tapasztalt dolgot szeretnék csak hozzátenni.

1, Önnek igaza van.
2, Egy kalkulátor és a valóság (kép csatolva)
3, Én azt vettem észre, ha megnézem a hangfal boltokat, hogy szinte mindegyik arányos. Arányos a hangszóró mérete a doboz méretéhez képest. Nincs a boltokban amorf arányú hangfal. Kis hangszóró óriás doboz és óriás hangszóró kis doboz. Ha van, akkor milliókat kérnek érte és ha nem tetszik a hangja, akkor sértődés és "nem értesz hozzá" van.

Ez az én észrevételem a térfogat-hangszóró kérdéssel kapcsolatban.
(#) gyuszo válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
A hangdoboz és a hangszóró méretéhez kapcsolódóan.
Én természetesen mindegyiknél a 20 cm típusra gondoltam .4 és 8 ohmos változatban.
De ettől még nem fognak egyformán szólni természetesen. De hogy konkrét példákat mondjak:
1. Tesla ARN 6608 vagy ARN 6604
2. Videoton HA20-569 vagy HA20-521
3. RFT L2901
Természetesen egy próbát megérne. De nem vagyunk egyformák, ki milyen zenén hallgatná, vagy filmet nézne vele.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2024
(#) david87 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Nagy igény nincs rá mert műhelybe szánom hogy ne szokol szóljon.
Mert bent a szobába egy 15" tombol.
(#) gyuszo válasza david87 hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Akkor ezek közül is választhatsz kedvedre. Ezeket mind be tudod szerezni a 2 db-ot 10 e Ft alatt.
(#) david87 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Olyanokat soroltál amit nem lehet kapni Tesla RFT mert még talán a videoton
(#) gyuszo válasza david87 hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
RFT : Bővebben: Link
Tesla : Bővebben: Link
Bővebben: Link

Használd a keresőt, pl Google, a barátod.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2024
(#) GARFIELD13 válasza david87 hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Szia!
A Videoton kimardt, legyen olyan is.
Videoton

És a jó keresés tényleg a barátunk tud lenni...
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza david87 hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Szia!
Ha már az 5000 Ft-os Videotonnak kemény volt a pereme, akkor legyen egy Technics pár is:
Technics

Ez is annyiért van, de kell tudni még textilperemet is lágyítani hozzá és talán nem esik be a 188 mm-es mérettel a kivágásba
A többieknek is hagyok most már lehetőséget a javaslatokra...
Meg célszerű arra is figyelni, hogy milyen impedancia kell a meghajtónak is...
Üdv.
(#) zoka hozzászólása Jan 7, 2024 /
 
Sziasztok! Van egy 2 utas polcsugárzóm, 16cm es mély közép és 25mm dómmal rendelkezik. Illetve egy 30cm-es passzív mélysugárzóm. Szeretnék venni egy házimozi erősítőt, de azok nem rendelkeznek mély erősítéssel csak előerősített kimenettel. A beallításokban viszont kikapcsolható a kimenet és ekkor a mélyhangokat belekeveri a front kimenetekbe.
És arra gondoltam, hogyha egy hangváltóval összekötném a két hangfalat, és kb 100hz nél lenne a váltási freki, úgy működne, vagy mindenképpen külön erősítő kell a mélynek?
(#) zitzaki hozzászólása Jan 12, 2024 /
 
Sziasztok!

Egy apró amatőrnek tűnő kérdéssel fordulok hozzátok, de sehol nem találtam egyértelmű választ. Bass-reflex doboz tervezésénél a reflexcső és a benne lévő levegő által elfoglalt térfogatot (pl 100mm átmérő 100mm hossz bruttó 785 cm3) le kell vonni a Winisd által számolt térfogatból vagy a szoftver beleszámolja?

Köszönöm!
(#) teddysnow hozzászólása Jan 18, 2024 /
 
Sziasztok,
már azt hittem kész vagyok a grillezős/autómosós (hangszóró eltüntető) hangfalammal, amikor észrevettem, hogy a kiszerelt magas hangszóró 5 centis nyílásán "jobban jönnek" a mély hangok. Nem kapcsoltam ki, úgy próbálgattam a magas előtét ellenállását. Zárt doboznak terveztem, de ezek után nem zárom ki a reflex kivitelt.
Az online cső számoló oldalak alapján a 72 Literes (faanyag eltüntető) dobozomnak, ha 2 darab 6 centis nyílást vágok, és az 1.8 centis falvastagságot használom kb 62 Hz -et kapok.
Eltekintve a következőktől:
- Ne építsen, aki nem ért hozzá
- Persze, persze, jó lesz az neked úgy is
- Ha nem mért hangszóró paraméterek alapján tervezett a doboz, akkor hang nem fog kijönni belőle

Reális a 2 darab 6 centis lyuk, mint reflex cső? Nem akarom az előlapot feleslegesen összefurkálni.

Kérdésem, hogy mi alapján szükséges és mi alapján van a reflex cső számítva?
(#) tothbela válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Látom még nem kaptál választ. A reflex doboz egy rezonátor. A dobozban lévő levegő a rugó, csőben mozgó a tömeg. Vékony és rövid cső, vagy vastag és hosszú. Min a kettő működne, de a túl nagy az sok helyet foglal el a dobozból. A vékony csőben pedig gyorsabban mozog a levegő. Ha túl nagy lesz a levegő sebessége a csőben, akkor sípolni fog mint egy furulya. Sok szoftver mutatja is, ha a kritikus felé nő a levegő sebessége a csőben.
(#) teddysnow válasza tothbela hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Ezeknek a szoftverek a doboz térfogata, a cső átmérője és a frekvencia kell. Valamint 0.732 -es faktorral számolnak és kiszámolja a cső hosszát. Tapasztalatok szerint mennyire fedi a valóságot a kapott hossz?
(#) tothbela válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Én építettem 5 pár otthoni, valamint 4 pár hangosítós dobozt ilyen szoftverrel. Működnek.
(#) teddysnow válasza tothbela hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Értem, köszönöm. Megnéztem néhány tervet és látom, hogy a doboz hátulján van 3-4 cső, valamint néhánynak még az alján is. Mindig tanul az ember, köszönöm a segítséget.
(#) segítő válasza zitzaki hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Mivel a Winisd pár évtizede működik, valószínűleg a fejlesztők profik, figyeltek erre. Amúgy nem sokat számít.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2024
(#) segítő válasza tothbela hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
A reflex doboz méretezése nem ördögtől való, 2006-ban Richard H. Small-nak voltak cikkei, és még jóval előtte is voltak. A TS paramétereken alapulnak a mai hangsugárzó méretezések, programok. Újra leírom: A WINISD és társai nagyon jól írják le egy mélysugárzó átvitelét az alsó pár oktávban. Még a h..t is figyelmeztetik, hogy turbulens az áramlás a csőben. Nem kellene időnként feltalálni a spanyolviaszt...
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2024
(#) Karesz 50 válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Úgy tudom, alapvetően öt fajta működési módja van a reflexdoboznak. Én tényleg nem értek hozzá - de ha érdekelne - olvasnék róla valamennyi szakirodalmat... legalább az alapokat.
Ezt a kis szösszenetet Ge Lee-nek köszönhetjük, nekem meg azt, hogy lementettem és emlékeztem rá. A reflexcső/doboztérfogat/hangszóró paraméter kapcsolatát tárgyalja a 82-102 oldalon. Érdemes rááldozni az olvasására/megértésére valamennyi időt annak aki ezzel szeret(ne) foglalkozni.
(#) dB_Thunder válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Idézet:
„alapvetően öt fajta működési módja van a reflexdoboznak.”

Jóval több!! Én 28-ról tudok.
Nagy részét nem szeretjük hallgatni mert, mindenféle problémával terhelt az átvitel!
A DSP-k térnyelésével viszont sok minden korrigálható, így nem tartom kizártnak, hogy ügyes gyártók olyan fizikai üzemmódú dobozokat gyártanak amik nyersen hallgathatatlanok, de jól megírt DSP programmal elfogadható lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2024
(#) Karesz 50 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Tulajdonképpen végtelen sok, de bele kellene nézni abba a .pdf-be amit kitettem.
Következő: »»   724 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem