Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2475 / 2488
(#) debe válasza majkimester hozzászólására (») Jan 16, 2024 /
 
Leírja:
"Super-premium RIFA axial electrolytic capacitor in the foreground. This is literally the very best capacitor you can put here. No point messing around with bias circuitry. Likewise, the other replacement parts I’ve used are some of the best industrial-grade long-life parts available."

Mondjuk a képen SPRAGUE kondi látható, de a lényeg ugyan az.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2024
(#) szendi001 válasza segítő hozzászólására (») Jan 16, 2024 /
 
Olcso volt a panel. Szerelgetek. Mindig akartam ehhez hasonlo vegfokot. Ma mennek bele a normal ellenallasok.
(#) szendi001 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 16, 2024 /
 
Szerintem ez a meret volt, amibol legyartottak modulonkent. Nem hiszem, hogy komolyabb egyeb erv lett volna mas.
(#) black1989 hozzászólása Jan 17, 2024 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Lehet ,hogy butaságot kérdezek, de a mellékelt képeken helyes e a bekötés, ami a tranzisztorok fűzését illeti? Azért kérdezem, mivel t6 emittere ,csak az egyik tranyó kollektorába csatlakozik.... Előre is köszönöm a segítséget! További szép napot!
(#) szendi001 válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Kvazi komplementer csatolas a neve. A vegtranyok NPN ek, a meghajtok NPN es PNP. Elso blikkre jonak tunik. Aramvedelem nincs rajta, ha rovidre csukod, megsul.
(#) Suba53 válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Köszi, szuper ez a leírás. Így már értem.
(#) Suba53 válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 17, 2024 / 1
 
Reloop által linkelt oldalon azért látszik, hogy ezek a bordák csak növelik a hőleadó felületet, de a tranzisztorok egy nagy közös lemezre vannak szerelve.
Vagyis amire kérdeztem, a termikus függetlenség látszata megoldódott.
(#) Suba53 válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Mi zavart meg? Te hová csatlakoztattad volna még?
Ez így jó ahogy van, szendi el is magyarázta.
(#) szendi001 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Közben lesesett nekem is. Ekkora borda nehezen elerheto, gondolom ez igy volt a gyarban is. Lemez meg kissebb borda van, de sokat kell szerelni. Eleg komplex cumo. Most lattam eloszor ezt az erositot, de elbuvolt. Valaki gondolkodott rajta rendesen...
(#) black1989 válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Köszönöm a részletes infót!

Egyébként a leírtakkal tsztában vagyok, sok éve építem ezt a végerősítőt, mindössze az zavart ,hogy sosem építettem meg 2 pár végtranyóval, és ugye a negatív tápfesz felőli végtranyó kollektorába csatlakozik a t6 bd tranyó, viszont a végtranyóval "párhuzamosan" kötött másik végtranyó collektorához nem csatlakozik! Akkor Tehát a fűzött végtranyó kollektora csak a 033R 5w ellenállás csatlakozik...
(#) black1989 válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Végül is , az a kis bd , a t8 bázis feszültéségét ,és áramát állítja be?
(#) Suba53 válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 / 1
 
Nézd meg ezt a cikket:
Darligton áramkörök
Ebből érteni fogod a két fajta darlington kapcsolást. Az eltérő polaritású tranzisztorokból összeállított "darlingtont" Sziklai párnak hívják szabatosan, bár én azt inkább komplementer darlingtonként szoktam meg.

Szendi meg azt írta le, hogy az ilyen jellegű végfokot, meg kvázi komplementernek híják, mert funkcionálisan komplementer, viszont nem tükör szimmetrikus. ( NPN_NPN; PNP-PNP )
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2024
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 / 1
 
Szia! Jogos az aggályod, mert hibás a huzalozás ábrája.
A párhuzamosan kapcsolt végtranzisztorok mindegyikének rendelkeznie kell emitter-ellenállással! Ennek elengedetlen szerepe van a terhelés elosztásban. A párhuzamosan kapcsolt teljesítményfélvezetők paraméterei a gyakorlatban sosem egybevágóak, de még ha azok is lennének a legkisebb hőmérséklet eltérés is boríthatja az egyensúlyt. A melegebb tranzisztor ugyan azon bázis-emitter feszültségnél jobban kinyit, ezzel magára húzza a teljes terhelést.
Hirtelen a Quad405 Ludwig mod. jut eszembe, mint helyes eljárás a kvázi-komplementer végtranzisztor duplázására. Próbálok rajzot csatolni a jobb megértés kedvéért.
Szerk.: A mellékelt ábrán a piros dobozt vedd figyelembe!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2024
(#) Suba53 válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Reloop az általad berakott rajzok közül az elsőre reagált, ami úgy rossz ahogy van, és semmi köze a második rajzhoz, amiről beszéltünk.
(#) black1989 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Értem, köszönöm!

Egyébként hivatalosan annak a leírásnak a részét képzi, egyentlen dokumentációból származó rajzok!
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Köszönöm a gyors választ, megintcsak nem csalódtam a tudásoban! Ezekszerint működik az is amit én megosztottam, viszont a biztos üzemhez, a negatív tápfesz, és végtranyók közzé kell rakni az ellenállásokat? Itt látszik meg a rutin hiánya, hogy még nem építettem 2pár végtranyós kivitelt!
(#) mek-elek válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Idézet:
„Ekkora borda nehezen elerheto, gondolom ez igy volt a gyarban is. Lemez meg kissebb borda van, de sokat kell szerelni. Eleg komplex cumo. Most lattam eloszor ezt az erositot”

Ezzel nemcsak Te vagy így, hanem a levegő is. Ha ezt a készüléket polcra teszik a szoba nyugodt huzatmentes helyén, nem is kell, hogy nap érje, úgy is afrikai meleg lesz a belsejében. És lehet ezt azt cserélgetni benne.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2024
(#) Suba53 válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 / 1
 
Értem, ez nem derült ki. Viszont akkor rossz az a dokumentáció. Ha párhuzamosan akarsz kötni két végtranzisztort, akkor azt úgy építsd meg, ahogy Reloop javasolta.
Illetve még ezer helyen lehet látni hasonló megoldásokat, amik jók.
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Javítottam a huzalozási ábrát.
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Rendkívül szomorú, de sajnos nem ez az egyetlen naiv ábra a NET-en.
(#) Suba53 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Esetleg körbe rakva könyvekkel, az asszony meg letakarja kis horgolt terítővel, amire virágokat tesz, mert úgy mutat jól, és locsolás közben még a víz is belefolyik.

Volt szerencsém hasonló "katasztrófákhoz". Szerencsére nem itthon.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Köszönöm! Az nagy problémát jelentene , ha "mindenhová" 0.22R/5wattot építenék be(rengeteg van itthon vadi újak)!
Egyébként azért építem meg 2pár végtranzisztorral, mert rengeteget építettem belőle pár év alatt, más más nyákterv alapján, és nemtudom találkoztam e még hasonló stabilitású erősítővel, sosem sikerült gerjedékenyre tervezni hozzá a nyákot, pedig sok-sok rondán, kuszán tervezett panelom is volt, csak ajánlani tudom!
(#) black1989 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Köszi!

Sajna belefutottam egy hibásan dokumentált erölködőbe, ami pár év után derült ki! Megint tanultam valamit, köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Jan 17, 2024 / 1
 
A 0,22 Ω megfelelő. Az az ellenállás ami a T6 emitter és a kimenet közé esik (R15) lehet két párhuzamos 0,22 Ω, hogy a visszacsatolás aránya megmaradjon.
(#) reloop hozzászólása Jan 17, 2024 / 3
 
A linken egy negyedórás YT videó található, ami bepillantást enged a kínai erősítő gyártásba. Szerintem látványos és tanulságos.
Bővebben: Link
(#) Suba53 válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Szuper ki videó. Az elején látszik egy LG LIGHTING logó.
Lehet hogy a dél koreai LG kínai gyáráról készült?

Bár a logó maga nem az LG logója.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2024
(#) szendi001 válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Hat igen. Az igazsag az, hogy elertek a nagyon magas gyartas technologiai szintet. Elkepzelem, ahogy egyszer a forumlakok kifejlesztenek valamit szeria gyartasra. Eleve erdekes hogy az analog vilagnak vege. Van egy kapcsolouzemu tap, es egy masik gyarbol jonnek a vegfok modulok digitalis kivitelben.
(#) majkimester válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
LA8 GREEN látszik egy helyen, ahol nem takarják ki.
(#) Suba53 válasza majkimester hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Én először LAB-nak láttam, de valóban LA8, és van is ilyen a piacon.
Elképesztő mit fejlődtek Kínában. Az EU-nak fel kell kötni a gatyát, ha nem akar nagyon lemaradni.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2024
(#) teddysnow válasza majkimester hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
A végén a lila pólós SP88 -akat tesz a dobozba, szerintem több cégnek dolgoznak be. Érdekes videó így is és úgy is.
Következő: »»   2475 / 2488
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem