Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1145 / 1153
(#) segítő hozzászólása Jan 17, 2024 /
 
Egyszerű kérdésem lenne. A mellékelt képen melyik gyártó logója látható?
(#) proli007 válasza segítő hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Talán Signetics..
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2024
(#) segítő válasza proli007 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Köszi. Ez a legvalószínűbb.
(#) kameleon2 válasza torkosborz hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Csak óvatosan kotyogok közbe, hogy illik lennie egy üzemi és egy vész szenzornak is...
(#) Gafly válasza exabit hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Elnézést a késlekedésért, ma jutottam odáig hogy megmérjem "rendesen", azaz kompenzátorosan, nem csak rádugva a multiméter. 1.011 V, a névleges 1,01865 helyett, én ez tökéletesnek mondanám.
Szerintem nyitok neki egy saját topic-ot.
(#) hzsiga válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Üdv Mindenkinek. Minden alkatrészt ellenőriztem. A potméterrel szépen lehet állítani a feszültséget. A váltakozó fezsültség 28,8- 28,9 V. Az egyen feszültség 0- tól 18,8-19 V amit a potméterrel szépen lehet állítani. Amikor az akkumulátort csatlakoztatom potmétert 0 V - ra állítva 16,2 V - tal tölt ami már az akkunak nem jó mi miatt van ez a jelenség. Az miért van amikor a potmétert 0 V felé állítom átvált mínusz előjelre a digitmulti. Lehet át kellene mennem az akkutöltős topikba. A segítséget előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Hello! Igen, bizony illene átmenni. De hogy válaszoljon valaki, ha azt sem tudja milyen töltőd van. De ha leszabályozod a töltőt nullára, és ráteszed az aksit, vélhetően visszafelé fog folyni az áram és akkor miért ne mutathatna mínuszt? (Feltéve hogy tud ilyent.)
De nem mindegy mit tettél rá, mekkora volt a töltőáram és miért kellene 0V-ra állítva helyesen csinálnia bármit is? És miért nulla, ha tölteni szeretnéd? Cseppet zavaros a dolog.
(#) exabit válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
1 mV eltérés a névleges feszültségtől már bőven azt jelenti hogy mint referencia nem jó, hogy a cella halott. Persze nem mér a multid se ilyen pontosan, meg nem is használják ezt már referenciának vagy 50 éve. Nem leszólni akarom mert én értékelem az ilyet, csak megjegyeztem.
(#) metabo123 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Örülök, hogy nem nem bontottam szét pusztán a doboza miatt.
Jó, hogy van aki törődik vele és látja benne az eszmei értéket, valamint láttatja másokkal, hogy volt valamikor ilyen is.

(#) Iron Man hozzászólása Jan 26, 2024 /
 
Sziasztok,az érdekelne hogy ez a kis trafó pontosan mire való? Galvanikus leválasztása szolgál,hogy ne legyen direkt kapcsolat pl ket egység között?
(#) Tartarus_ hozzászólása Jan 26, 2024 /
 
Sziasztok!
Szeretném meghirdetni ezt a sorkapcsolót, kapcsoló sort, vagy mit. Milyen néven lenne érdemes?
Sok éve vettem valami brutál bemenetválasztónak. Mi másra lenne még használható?
(#) Patópali válasza Iron Man hozzászólására (») Jan 27, 2024 1 /
 
Szia!

https://www.rgbautomatyka.pl/en/transformer-d4721-x088-70-t60403-d4...6.html

A kép alatt a második letölthető katalógus adat.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2024
(#) kadarist válasza Iron Man hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Szia!
Tirisztor vagy triak gate-meghajtásához szoktak trafót használni, mert azoknak kis feszültség, de viszonylag nagy áram kell. Ezen kívül nagyobbacska IGBT vagy MOSFET gate meghajtásánál is használják, de ott a galvanikus leválasztás is szempont szokott lenni.
(#) Iron Man válasza Patópali hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Nagyon szepen koszonom,valami miatt nekem nem sikerult megtalalnom az adatlapot
(#) Iron Man válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Koszonom szepen,en is erre tippeltem volna,mivel eleg kezdo vagyok,de annal lelkesebb Ez egy hegesztogep ket panelja,azt hiszem fokozatnak hivjak,ezek kapcsolodnak a trafo meghajto tranzisztorokra,amibol 16 darab van
(#) rascal válasza Tartarus_ hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Szia!

Nem tudom mi a pontos neve, de hasonló kapcsoló sor volt egy régi orosz rádióban (Salute 001), amivel a frekvencia tartományokat lehetett kiválasztani (hosszú, közép 2 sávra, rövid 5 sávra bontva, és FM) Kisebb méretben egyik multiméteremben ilyen kapcsolósor a méréshatár váltó kapcsoló. Erre csak akkor jó, ha az egyiket benyomva kilöki a többit is, és nem függetlenek.
(#) Lina1591 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Bocsi eltűntem készítettem még egy pár fotót igy hátha jobban rá lehet jönni. az biztos hogy kapcsol a készülék három fázisú bár maga a kemence csak egy de ezzel semmi gond nincs. Mágneskapcsoló is van benne illetve ajtó zárva kapcsoló. Illetve ott az állíthatóság is.
(#) bandika hozzászólása Jan 31, 2024 /
 
SMD elkó beazonosításhoz kérek segítséget
felső sor 472
középen 1000
alatta 50 B
mért érték 1000 mikro körül
mekkora lehet a feszültsége? 50V?
(#) Patópali válasza bandika hozzászólására (») Jan 31, 2024 /
 
Fotót tehetnél fel róla.( Alumínium házas kivitelben létezik).
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2024
(#) dj_bundy hozzászólása Feb 1, 2024 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni HX9723 léptető motor vezérlő adatlapjával kapcsolatban,
megvan valakinek?
Gugli nem barátom...
(#) totimalk hozzászólása Feb 2, 2024 /
 
Sziasztok!
Olyan SMD IC-vel találkoztam amit nem tudok beazonosítani.
Ha valaki ismeri vagy találkozott már vele esetleg hogy mire használható az jelezze felém.
köszönettel totimalk
Remélem a képen olvasható de leírom amit látok.
H ITS 61235 N 208
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2024
(#) jefflynn válasza totimalk hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
A barátom két értelmezhető találatot ad. Egyfelől az ITS612 egy nagyáramú FET, de nem ilyen tokozásban, másfelől LM741 műveleti erősítő. A nyákból, az alkatrész környezetéből kiderül, hogy melyik lehet valójában. Persze simán lehet, hogy egyik sem.
(#) Suba53 válasza bandika hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Általában a felső sor utal a kapacitás értékre. Középen a feszültség kódja, alul meg valami gyártási kód.
Fotózd le légy szíves, ha pontosabb infóra vagy kíváncsi.

( 50B csak az orosz nyelvben jelent 50V-ot "вольт"
(#) Patópali válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Idézet:
„Általában a felső sor utal a kapacitás értékre. Középen a feszültség kódja, alul meg valami gyártási kód.”


Biztos vagy benne?
A mellékelt kép szerint fentről az első a gyártói jelölés,második sor a kapacitás a harmadik a feszültségtűrés.

Az 50B valóban orosz jelölés a fezültségre. Végül is elképzelhető, hogy Ők is gyártanak ilyen kondikat.( vagy....)
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024
(#) farkasadam hozzászólása Feb 4, 2024 /
 
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni a képen látható 6 lábas IC beazonosításában. Egy Kindle ebook olvasóban található rögtön az USB port után. Előre is Köszönöm!

Kindle2.jpg
    
(#) majkimester válasza farkasadam hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
A legjobb tippem:

AP3029 white LED step-up converter
Bővebben: Link

Az USB 1-es lábáról a +5V a L1300 induktivitáson az 1-es lábra van kötve, ez is passzol.

E8S.PNG
    
(#) Suba53 válasza Patópali hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Akkor az "általában" nem korrekt.
Ezért inkább azt lehet mondani, hogy gyártó függő.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024

a-18.jpg
    
(#) Patópali válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Igazad van! Ok.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) hzsiga hozzászólása Feb 5, 2024 /
 
Üdv Mindenkinek. Fali dugasz tápban az IC ledobta a felíratott evvel kapcsolatban kérnék segítséget beszerzési lehetőséget, amit előre is köszönök szépen.
(#) vargham válasza hzsiga hozzászólására (») Feb 5, 2024 / 2
 
Szerintem jobban jársz egy új táppal. Szoktak itt is és máshol is párszázért hirdetni ilyet. De az új sem több, mint 1000 ft.
Amúgy a dióda forrasztása is elengedett?
Következő: »»   1145 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem