Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma
Lapozás: OK   195 / 195
(#) zolika60 válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 12, 2024 /
 
Már a diagnosztikához is kéne
Idézet:
„VAG-COM kábel”
.
(#) xxxyyy válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2024 /
 
Esetleg tudnál ajánlani olyan megfizethető diagnosztikai terméket, ami megbízható? (Nem professzionális használatra csak hobbi célra egy "bontószökevényhez")
Amióta megvan ez a probléma többször is csináltattam hibakód kiolvasást és nem volt tárolt hibakód ami ezzel lett volna kapcsolatos. Ennek ellenére érdekelne tapasztalatszerzés céljából főként ha legalább élőadat szolgáltatásra is alkalmas lenne.
(#) VIM válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 13, 2024 /
 
Szia! Mivel nem tudok linkelni telefonról így csak képileg tudok utalni a hsz-re ami a segítségedre lehet. Alatta a kormányszervó nyomáskapcsoló helye is megtalálható, hogy hol keresd.
(#) Ge Lee hozzászólása Feb 13, 2024 /
 
Akinek I-es Octavia-ja van, és a gyárival megegyező méretű akku van benne, az megnézhetné nekem, hogy belefér-e a 190mm magas akku. Elvileg, a 242x190x175 (hossz x magas x széles) -nek bele kéne férni, de sajnos a régit nem mértem meg, most meg egy 175mm magas van már benne évek óta, viszont legközelebb 190mm magasat tennék bele ha tudnám biztosan hogy belefér.
(#) xxxyyy válasza VIM hozzászólására (») Feb 13, 2024 /
 
Szia,
Köszönöm, ezt könnyű lesz kipróbálni.
(#) geyseer hozzászólása Márc 2, 2024 /
 
Sziasztok. vag eeprom guru kéne nekem. Van egy octi 1 em 1.8t (2001 immo3) tettem bele egy rs órasort. Sikerült klönoznom az órát.eeprom olvasóval.dashdumpeditorral. sebességjelet is sikeült átirnom,mert ugye az rs 270 ig az 1-8t csak 240 ig van skálázva. viszont valahogy eltúnt az ajtónyitás jelzés, ami a fényszóró rajtafelejtését jelzi, Próbáltam az nyitott ajtót jelzó kisautót is aktiválni,müszercsoport átkódolássai, át tudtam kódólni.de nem müködik.,pedig azt is szeretném aktiválni,Mutatósöprést is szerettem volna,az sem múködik
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024
(#) Ge Lee válasza geyseer hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
A kérdéseidre nem tudom a választ, de nekem is 1.8T van, elvileg felhuzattam a motort az RS szintjére de azt ott sem tudták megmondani pontosan, hogy mi a különbség az AUM és az AUQ motor között. Annyit mondtak, hogy elvileg semmi, csak a szoftver meg talán a turbo mérete. Ha netán van pontos infód ne tartsd magadban.
(#) geyseer válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
A hengerfej. a befecsik. A motorvezérlő szoftver. meg asszem az anyagok(dugattyú,hajtókar) minősége.
(#) Takee939 hozzászólása Márc 30, 2024 /
 
Sziasztok.
Van egy 97es I skoda octaviam 55kw AEEmotor.
Menet közben rángat van hogy csak simán leáll rángatás nélkül, miután leáll nehezen akar újra elindulni van hogy 4-5. Indításra vanhogy csak órák múlva így használhatatlan. Van valami tippetek mi lehet.
Eddig cserélve: üzemanyag szivattyú, üzemanyag szűrő, fojtószelepház, gyújtó trafó, gyújtó trafó kábel.
Hiba kód olvasásnál fojtószelepházat és fordulatszám jeladót dobot. Fojtószelepház csere után azt már nem dobtabe.
Törlés után is csinálja a hibát viszont a fordulatszám jeladót nemdobja be hibára, ez a gyújtáselosztóban lévő halljeladó?
Mindegy hogy hideg vagy meleg a motor, van hogy tudok menni 10-15kmt de olyan is hogy 5méter után leáll és nem akar indulni.
Köszi a válaszokat
(#) Takee939 válasza Takee939 hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Gyertyák is cserélve lettek
(#) VIM válasza Takee939 hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Szia! A hiba eléggé összetett. Amit leírtál és amiket kicseréltél már tünetmentesnek kellene lenni a kocsinak de a gyújtáselosztóban lévő főtengely jeladót még nem cserélted ill. nem vizsgáltad meg, hogy jól működik e. A képeket tudod, hogy hol találod meg és azok között a legtöbbet ezzel a motorkóddal van fent információ. Bővebben: Link A gyertyapipa fém borításának eltávolítása is segíthet ill. sötétben vizsgálni, hogy hová húz le a nagyfeszültség, mert már volt példa erre is. A vizesedésből adódó leállásra is amit a motor alsó takaró lemezének hiánya idézhet elő stb.
Még mindig a hibakód olvasást kellene ismételgetni ha előfordul a leállás.
(#) Takee939 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Gyertyapipákról már levan szedve a fém borítás, sötétben néztem nem húz át sehova, takaró borítás megvan az alján. Már csak a jeladó maradt a gyújtáselosztóban. Köszönöm az infókat
(#) VIM válasza Takee939 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Ezen az oldalon sokminden megtalálható az AEE motorkódú Skodához pl. HALL szenzorral kapcsolatos képekkel illusztrált leírások, hozzászólások. A fordítót használni kell. A gyújtótrafó hibája is hasonló tünetekkel jár, hogy ha leginkább párás időben fordul elő a leállás. A trafó alsó részén van a teljesítmény fokozat amit a gyyújtáselosztóban lévő HALL-os jeladó működtet. Ha repedések vannak rajta és párás idő van, elég érdekesen viselkedik az autó, nagyon hasonló jelenségeket produkál mint amit említesz.
(#) Kopszs hozzászólása Szo, 14:01 /
 
Sziasztok Sokoda Octavia 1.6 AEE motorkód folytószelept szeretném adatptálni mert gondoltam hátha megoldaná a hibát 400 és 600 közt ingadozik ingdozik az alapjárat de képes kuplung benyomásakor le is állni.na most a program azt irja hogy min max közöt három állásban müködtesem a pedált meg is tettem de nem történik semmi és ahol irja hogy beállítási érték ott alaphelyzetben sok 0 van de nekem az utolsónál van egy egyes ez nem tudom hogy mit jelent amúgy gázpedál müködetések hol egyik nulla hol másik változik egyesre ami elméletileg jó.Nem tudom ha esetleg van valakinek ebben tapasztalata megköszöném a segítséget.Csatoltam kép a beállítás leirásáról
Következő: »»   195 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem