Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Ha a kép megnevezését nézed:
Csenge 15 Én ismerek egy Csengét, de ő már elmúlt 15, tehát biztosan nem róla van szó...
Én nem látom a műhód csatlakozását...
Szerintem ez egyszerűen azt figyeli, hogy a konnektorból jövő áram ZÖLD vagy nem. Ha napelemből, szélturbinából vagy vízerőműből jön: akkor zöld. Ha földgáz- vagy szénerőműből: akkor piros. De szerintem még nincs kész, mert az atomerőműből érkező áramot nem jelzi külön - az lenne a sárga.
Ne felejtsük el a későbbi upgrade lehetőségét sem! Ha kék, akkor meg hidegfúzió!
![]() Orion 1025 kicsit máskéntSziasztok!Orion 1025 erősítőm kicsit áttervezve .
Az eredeti gyári új se nézett ilyen jól ki
![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2025
Hello! Példásan jól néz ki. Ezeket a Tesla tranyókat én is nagyon szerettem. Ezekben még van "anyag" és meglehetősen "türelmesek".
Szép.
Gondolom a nyákterveknek rengetegen örülnének itt.
Még nem teszteltem csak megépítette .
Tervek alapján rendben van de egy beüzemelést megvárné mielőtt a terveket közzéteszem. TIL311 óraÉpítettem (én is) egy TIL311-es órát, mert mindig is nagyon tetszett ez a kijelző és régóta tervben volt egy ilyen HW.A vezérlő egy arduino nano klón (ATmega168), az időalapot egy ds3231 szolgáltatja 1Hz-es kimenetét interruptként használva. Az óra érdekessége, hogy minden TIL kijelző blanking input-ját egy-egy arduino PWM kimenet hajtja, így automata és manuális fényerő beállítás is lehetséges, valamint a számok váltására is lehet effektet bekapcsolni. Van még a panelen egy XL8574AT I2C-s portbővítő amivel a jobb oldali tizedes pontokat lehet külön bekapcsolni, jelenleg csak felvillannak ha létrejött a bluetooth kapcsolat. gombok nincsenek rajta, de egy HC-06 -os Bluetooth modul segítségével, egy kis alkalmazással telefonról sok mindent be lehet állítani: -kézi/rendszer idő beállítás -kézi/automata fényerő állítás -első nulla kikapcsolás (ha az óra értéke egy számjegyű) -12/24 órás kijelzés -másodperc visszafelé számlál (ezt valakinek a projektjében láttam, megtetszett) -5 féle léptetési effekt (nincs, villog, különböző PWM-es felfutás lefutás a panelt a PCBWAY gyártotta le, távtartó, meg doboz még nincs és a szoftver sem végleges. kaphat még egy I2C-s hőmérőt, (igen, a ds3231 is tud mérni hőt, de elég közel van a kijelzőkhöz, a TIL311 meg tud fűteni rendesen) rövid videó, itt ép egy lefutásos PWM van bekapcsolva rövid video A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2025
Idézet: „-másodperc visszafelé számlál (ezt valakinek a projektjében láttam, megtetszett)” Ez Zoli_bácsi egyik órás projetjében volt úgy emlékszek...
Remélem nem veszed kifogásnak, de én azt a kék elektrolit kondit felcseréltem volna az átkötésekkel, hogy ne legyen a hűtés közelébe, pláne majd ha a házba kerül...
Én is szívesen megnézném, mivel (egyelőre még csak tervezési fázisban) nálam is fut hasonló projekt
A kapcsolási rajzon szereplő D303-D305 ill. D304-D306 diódák és a végtranzisztorok között nem kellene szorosabb hőcsatolást biztosítani a munkapont stabilizálására?
Eredeti rajz alapján készült , nem változtatam semmit ,lehetne sok mindent változtatni valóban.
Talán megérné de az már nem az eredeti Orion1025 lenne.
Természetesen megértjük és várjuk a fejleményeket.
Dupla trafós DC-DC tápegység 2x1-30V/8A földfüggetlenSziasztok!Nem forrasztás, hanem inkább fúrás-reszelés. Az elmúlt hónapokban súlyos tápegységhiányban szenvedtem, ez rávitt hogy egy 5 éve előkészített projektet összedobjak mielőtt végleg elkallódnak az alkatrészek. Évekkel ezelőtt megcsináltam a piszkos munkát, az előlap és hátlap alu L profil méretrevágását, kireszelését és a merevséget adó 6mm-es bakelitlap levágását. A doboz 70mm magas, belefért kettő 150-200VA-es torroid. (Annyi van ráírva, hogy 250VA-et tud 2 percig). Kettő szabályozható step-down converter: SPX-300W 300W buck CV CC Kapcsolás Kettő átalakított pufferpanel: Szűrőpanel A ventilátort egy 14-80V/12V 2A miniatűr buck látja el. 12V step-down Hűtéssel jól bírja a konverter a 6-8A-t (névlegesen max 8A). Elvileg a táp IC-ben van egy integrált önvédelmi sönt, mégis fel tudtam tekerni 10A kimeneti áram fölé és elfröccsentette az 55W-os izzókat. A válság és az infláció ide is elért, a konvertereket kb. 5-6 éve vettem a hestore-ban. Most újra vettem egyet hogy legyen tartalék, de ugyanaz az áramkör olcsósítva lett! Vékonyabb nyák, a tekercs trehányul van megtekercselve, a hűtőborda vékonyabb anyagból van. Legalább megoldották, hogy a hűtőbordákat nem kell elszigetelni, így jobb a hőátadás. Valószínűleg azóta más gyártja. A másik, hogy ezt a konvertert max 40V-osnak írják. A lelke az XL4016 valóban tud is ennyit, csakhogy van a panelon egy 7805 feszültségstabilizátor, ami a műveleti erősítőnek biztosít segédfeszt. Tudtommal ebből nincs növelt feszültségű és max 35V-os tápfeszt kaphatnak, vagyis 35-40V között bármikor elpukkanhat (a terheletlen DC feszem 36,4V). Na mindegy, működik amíg működik... A CV/CC ledet végül nem vezettem ki az előlapra, mert összevissza világít, a tényleges áramkorlátozás tartományának jelentős részében is vegyesen pirosan-kéken.
Jó lett.
![]() Egy-két tanács. ![]() 1. Potméterek lábára én mindenképpen húznék zsugorcsövet. Jó, papír darab van, de az olyan "fog meg a a söröm megoldás" és ha kiesik, elöregszik, beszívja a nedvességet, stb.. 2. Én bekötném a földest, ha nincs. Igaz, a képekről nem látszik be van-e. ![]()
Kösz az észrevételt. Mire kész lett én is rájöttem, de nem volt kedvem újra szétforrasztani. Pedig ennél rendesen megfogná a vezetéket mert nem beforrasztható lába van, hanem egy szélesebb forrfül.
Az aluház rendesen le van földelve, rá van csavarozva a szemes saru. A DC feszültségek függetlenek, akár sorba is köthetők, a trafók szekunder köre nincs semmihez rögzítve. Ráadásul minden a bakelit lapra van csavarozva, így a fém csavarok és távtartók sem probléma, ha a nyákokon valamilyen potenciálhoz tartoznak a csavarhelyek. Bár azt hiszem a csavarhelyek körüli ónozott gyűrű el van szigetelve.
Tetszik ez a megoldás. Ha megosztanád, megépíteném.
Mi volt az a szempont vagy szempontok, ami miatt hibrid táp lett?
Van egy kis baj ezekkel a voltmérőkkel ... pontatlanok... onnan tudom , hogy nekem is ilyen van az egyik tápomba
Erősítőket és analóg áramköröket sosem szerettem építeni, amiknél fontosabb a zavarérzékenység és a táp zaja. Inkább digitális áramkörök és teljesítményelektronika, ahhoz meg teljesen jó a DCDC konverter. Talán van gyári biztonsági tápegység, ami 230V-ból egyből előállítja, de a változtatható áramkorlátos táp az szerintem elég ritka, meg nyilván drágább is. A legtöbbet vezérlő- vagy tápfeszültségnek alkalmazzák szenzorok, PLC-k tápjaként, így általában nincs benne változtatható áramkorlát, csak fix túláramvédelem.
Szabályozható buck/boost paneleket fillérekért lehet kapni, így adta magát hogy ez lesz a kimenet. Ehhez meg a trafó helyett vehettem volna kettő fix feszültségű kapcsolóüzemű tápot, pl 24-28VDC kimenetűt, de a trafókra véletlenül találtam rá párban kb. 3000-4000Ft-os darabáron, amiből hálózati tápegységet sem veszek. Az egyenirányított kimenet közvetlenül is ráköthető a konverterekre, de szellős volt a doboz és egy kis köztes puffer sosem árt... Van vagy 5 kiló, bakelitlap nélkül nem is lehetett volna kimerevíteni ezt a sztenderd műszerdobozt.
Nekem évekig a tápegységemben volt ilyen kijelző Én is szerettem. 7 szegmensesre cseréltem, mert így kész kínai mérőmodulra váltottam, ami kevésbé libegett. Megmaradtak a kijelzők. De elgondolkodtam azon, hogy ha már lúd, legyen kövér. Kicserélném a TIL 311-eket PICTIL kijelzőkre. Akkor nem csak piros, hanem bármilyen színű lehet a kijelzés. Amúgy jól néz, ki már csak egy doboz kellene neki. Barterezhetünk. Ha van még paneled készítek cserébe doboztervet 3D-ben. A sarkon lévő furatok műanyag/fém távtartókhoz készültek? Egy ideje modellezek, most készültem el egy lcd kijelző távtartóval, ami gyártásba is ment.
Szép, igényes! A panel tervnek én is örülnék.
![]()
köszönöm,
felrakom majd valahová az egészet
- 3,2mm-es furatok lettek felrakva a nyáktervezőben, nem gondolkoztam előre, hogy mivel lesz rögzítve.
- sajnos már nincs felesleges panelem amit oda tudnék adni, de azért köszi a felajánlást A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2025
Köszi, világos. Az olcsó trafók önmagukban is el tudják dönteni... :- )
Kazán vezérlésÚj kazánhoz építettem ezt a vízkeringető automatát. A régi verziónál kézzel kellett le/fel kapcsolni egy kismegszakítót és előfordult , hogy nem kapcsolták be. Az automatának 3 állapota van:1; Ha hideg a cső/víz < 32 °C, akkor nem keringet " ÁLL" 2; Ha elég meleg a cső akkor kapcsolja be a szivattyút "MEGY" Majd ha visszahűl kikapcsolja, hogy ne menjen a szivattyú feleslegesen 3; Van benne egy riasztó funkció , ha a cső/víz eléri a 85 °C fokot akkor elkezd csipogni és kiírja , hogy "Túlhevülés", Na ekkor van baj, be kell avatkozni (soha ne legyen ilyen!) A szenzorhoz a JIG-et szintén Én kellett legyártsam, mert semilyen webshopba nem találtam ilyet. A Riasztás képen nem 85 foknál riaszt , hanem 29 °C-on mert ott még csak a tesztüzem volt. Van a kazánba mechanikus védelem is, de az egyszer már cserben hagyott a régi kazánnál. |
Bejelentkezés
Hirdetés |