Mifelénk ilyen a hegesztés (neménvoltam) :
"...what a wonderful weld", ahogy Armstrong Lajos énekelte.
Ez nagy valószínűséggel nem bevonatos eletródával készült varrat. Illetve szintén nagy valószínűséggel ideális helyzetben volt az alkatrész a művelet alatt. (Csalóka lehet a kép, de nekem úgy tűnik ez nem is "sima vas", hanem valamilyen korrózióálló lemez.)
Azért említem ezeket, mert az otthoni gyakorlat jellemzően bevonatos elektródát használ, és sokszor kényelmetlen helyzetben kell megoldani az olvasztást.
Igen...minden stimmel, amit írtál. Üvegterasz tartóoszlopa lesz...
AWI az eljárás neve, és igen ez rozsdamentes alapanyag, (az első munkahelyemen borzalmas mennyiségben lehetett találkozni vele..)