Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   4 / 607
(#) KeserűCukor válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
Nekem 24VAC-es trafóm van, az kb. 36V, de ezt csak 8ohm-on bírja...nekem 4ohm-os hangfalhoz kell. Hogyan varázsoljak ebből 27-et?
(#) Peti_85 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Hali-hali!!!

Vállalkozó kedvű TDA-sok figyelem! (akiknek van működő erősítője)

Megint én.
Kitaláltam egy tök jó tervet, hogyan lehetne rájönni, hogy mi a baja a TDA-mnak!
Majd valaki, aki ráér - azaz lesz ideje a közeljövőben - az segíthetne nekem!

Mondom a lényeget: Én elküldöm postán annak, akivel lefixáljuk az IC-t! Ő belerakja a már működő NYÁK-jába és bekapcsolja...Megnézi hogy működik-e?! Ha igen, akkor elkérem tőle a teljes doksit, ha nem, akkor meg nem.

Na de komolyan! Egy megbízható emberre lenne szükségem, akit nem zavar az ilyesmi és hajlandó lenne segíteni nekem...

Na akkor írjatok!

Peti.
(#) pitkin válasza KeserűCukor hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
24V AC-ből kb. 33V DC lesz egyenirányítás és pufferelés után. Szerintem nem lesz nagy gond a nagyobb feszültséggel. Legfeljebb a potival kicsit óvatosabban kell bánni.
(#) KeserűCukor válasza Mate78 hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
4 vagy 8 ohmos hangfallal?
(#) KeserűCukor válasza (») Júl 3, 2006 /
 
Hali!
80W-os 25cm-es h ohmos subnak szeretnék erősítőt...
Én olyan 60W-ra gondoltam...
Tápfesz adott, +-24AC...
Lm3886 vagy TDA7294? Melyik lenne jó? Egyáltalán jó valamelyik?
(#) szabi83 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
120W TIP tranyósat!!
(#) KeserűCukor válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
Az nem sok?
Vagy nincs valami butitott változata, mint például a 40W-os Quad is?
(#) MaSTeRFoXX válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
OFF:
Máma előkaptam a jó kis TDA7294-es végfokomat, amit csak ünnepnapokon használok, és elkezdtem terrorizálni a szomszédságot...
Előbb csak hangos zene (rock+techno) majd aztán a basszus-test mp3-makat. Szépen szóltak a házi 80W-os SAL hangfalak, az egyik előrébb csúszott a parkettán vagy 30 centit, a másik meg enyhén égettszagot árasztott fél óra után

Én nagyon meg vagyok elégedve vele, csak a hangfalba kéne valami erősebb hangszóró...
ON:
Ja a végfok 25V AC-ről, +- 35V-ról megy. 10000µF szűrés van csatornánként, a plusszos és minuszos tápfeszültségeken. Teljes terheléskor kb 33-ra esik vissza, ez 4 ohmon több mint 110W ( a konnektorban a feszültség is 1-2 V-tal csökken )
(#) Peti_85 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
Na sziasztok!!!
Senki nem akar vállalkozni???
Én kapcsiból vennék egy új tda-t, de szerintem a posta költség sokkal kevesebb lenne...

Írjatok!
(#) Norberto válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 5, 2006 / 1
 
Idézet:
„a konnektorban a feszültség is 1-2 V-tal csökken”


Fejed a paksi atomerőművet, mi? :wow3:

Ejnye-bejnye...eztet nem szabad :vigyor2:
(#) Inhouse válasza KeserűCukor hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Most csinálok egy "bulidobozt" egy barátomnak, 8ohm 3 utas hangfal, 30cm mély, 13cm közép, dóm magas, mind M.N.C. TDA7294 erősítő torroid trafós táppal, 2*27VAC, JVC autórádiómagnó PC táppal hajtva, egy olcsó asztali DVD, és egy külső bemenet, mindez egy dobozban. 3 állású bemenetválasztó+hangerő+ki/bekapcs és kész. Az első példány egy kisebb, otthoni cuccokból tákolt, az enyém, ettől kapott kedvet akinek csinálom. Majd rakok fel képeket, ha érdekel valakit.
Az észrevételem most annyi, hogy a JVC autórádió nem tudja kihajtani a TDA-t a vonalkimenetéről, ha valaki autóba építi, akkor kell elé előerősítő. Itt nem volt gond, csináltam a hangszórókimenetből nagyobb vonal jelet.
off
Másik érdekesség, hogy a rádió és a magnó hangereje és hangminősége között iszonyat különbség van. Meglepetésként a magnónak nagyon szép magasa van, viszont kevesebb mélye, bár így is jó, de az egész halkabb. A rádió hangosabb, tompább és kicsit sok a mélye...egyébként jó lesz ide, bulizáshoz kell háttérzenének.
Ja, még valami, elég nagy bordát raktam rá, de a vége környékén hajtva eléggé forrósodik, nem mintha baj lenne vele, csak a hűtésre ügyelni kell. Mondjuk nálam úgy van elhelyezve, hogy a PC táp átszívja majd a levegőt a bordán, tehát ha össze lesz rakva, jobb lesz a hűtése.
On

A +-24VAC...ööö, legyen inkább 2*24VAC, vagy +-24VDC. Ha egyen akkor kicsit kevés lehet, ha AC, akkor tuti elég lesz.

Üdv
Inhouse
(#) PiperR válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Sziasztok, csatoltam egy tda7294-est megbolondítva 2 tranyóval! Nem az én szerzeményem, de aki csinálta azt állítja hogy 250W-ot ad le 2ohm-on, és ezt bírja! Most azon filózok hogy ezt, vagy a 120W tip-eset építsem meg? Szubként akarom használni. Vélemények?

tda250w.jpg
    
(#) szabi83 válasza PiperR hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
na persze, hiszel egy paintben rajzolt "kapcsrajznak" + az illetőnek(neki lehet de..)???
milyen elektronikai emberke, ha nem használ elektros prgit, már a 21. században élünk, de a 20. században is volt dos-os prgi..?

meg milyen dolog, hogy 70W -a hajt meg 2 tranyót??
felejtős az egész azt hiszem...
meg +-35 és +-40 között a tápfesz... simán szárnyra kap az ic...
csak goldolkodtam lajikussan..

a TIP tranyósban is +-12V megy a tranyó bázísára...

_más_

melléklek egy ide való cuccot, (tegnap találtam) nem rossz annak aki tda-zik..
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Idézet:
„Fejed a paksi atomerőművet, mi?”


Ááá nem, csak amikor ezt mértem egy viszonylag vékony lehetett a vezeték azon a környéken a falban
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
nem rossz, de alkatrészekket rá teheted volna.. bár engem ez a tda nem érint
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
A második oldalon van a kapcsrajz, és a beültetési rajz is hozzá, dbase kolléga tette fel, van panelrajz is, de én inkább átrajzoltam, így sokkal szebb!
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
kicsit hibás volt az előző, most javítottam rajta! ez már jónak tűnik, aki esetleg hibát észlel rajta, kérem jelezze!
(#) drbobee válasza miklosch hozzászólására (») Júl 6, 2006 /
 
Na végre egy igen esztétikus nyákrajz
(#) rwtop válasza drbobee hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
Szaisztok tudna valaki segíteni ebben!NEm muxik rendesen!KIs hangnál torzít hidba meg ha kötöm akkor meg elhalkul 6mp-n belül!Segítség kellene!A mellékletben van minden!
(#) szabi83 válasza rwtop hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
szemből a jobb oldali részen mi aza kábel ott?
c5 és a c6 22µF -os?
milyen hangszóróval terhelted?

üdv
(#) rwtop válasza rwtop hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
Az a kábel csak átkötés mert a nyák allja nem érintkezik ezen a helyen!Mi van a 22uf es kondival?140W hangszóróval csak 1 darab Subwoofert akarok hajtani vele!Sony XS-L1040F
(#) szabi83 válasza rwtop hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
az a hangszóró, nem 4ohmos??
tápfesz mekkora?
(#) rwtop válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
4 ohmos
A tápfesz 31Volt
(#) szabi83 válasza rwtop hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
a híd kapcsolást 8 ohmmal kell terhelni! +-25V mellet... sztem sok a táp fesz..
(#) rwtop válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
Amikora dok neki 24voltot akkor is ezt csinálja!!Mi lenne he a hangszóróval sorab kötnék 1 4Ohmos ellenállást akkor 8ohm lenne nem??Jó megoldás ez így?
(#) Norberto válasza rwtop hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
Ha van otthon 100W-os ellenállásod, akkor kipróbálhatod ezt a megoldást
(#) isamisa válasza rwtop hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
én azt kérdezném meg hogy a hütőbordától nem kell e elszigetelni a két IC-t? Ha?? Vagy el van?
(#) Norberto válasza isamisa hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
Föntebb van egy kép arról, ahogy kinéz...a kép alapján én azt mondanám, hogy nincs elszigetelve a bordától egyik IC se...

Az adatlapot megnézve arra lehet rájönni, hogy a negatív tápfesz van a hűtőfelületre vezetve. Ez okozhatja a 6mp-en belüli lekapcsolást? Elvégre mindkét IC ugyanazt a negatív tápot kapja...
(#) rwtop válasza Norberto hozzászólására (») Júl 16, 2006 /
 
Miért baj az, hogy ha a hűtőborda a negatív tápot kapja? Nincs elszigetelve...Muszáj ehhez szimmetrikus táp?

Az baj, ha nincs elszigetelve?

A hűtés elég jó!

Nem lehet kikapcsolni rajta valahogy a "Stand by" funkciót, meg a "Mute"-t?

Az is jó lenne!

Vagy ha meg lehetne oldani, hogy a hűtő ne kapjon negatív feszt!

Előre is köszi!
Következő: »»   4 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem