Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   17 / 211
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Igen, az biztos, hogy az ellenőrzésre nem sok időt hagynak. Hogy ezt az MPLAB időzíti, vagy a firmware, azt most hirtelen nem tudom, de azt hiszem a firmware.
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Ezt itt szerintem az MPLAB "szúrja el". A PK2 progiban minden tökéletes. Ráadásul a firmware a Vdd-ből csak annyit néz, hogy a beállított érték alá esik-e (valami 80% rémlik, mintha azzal számolna), az meg sem hatotta, hogy 3.3V-ot állítottam be az 5V-os klónon és a kimenet 5V lett.

Nekem elsőre úgy tűnik, hogy az MPLAB "túlbuzgó" és a Vdd bekapcsolásán kívül még külön olvasgatja a Vdd-t és a PC oldalon is ellenőrizgetni akarja. Első körben persze érdemes lenne megpróbálni a legújabb MPLAB-bal, mert az otthoni gépemen 8.10 van fent. (A laptopomon használtam legújabbat, de az most "megfigyelés allatt" áll a szervizben, kicsit megsérült a balesetben, aminek az eredményéről vannak az albumomban képek is - ott volt a csomagtartóban a laptop.)
(#) Shoo hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Hali!
Megcsináltam a szilva féle pickit2-t, de sajna nem megy...nem ismeri fel a gépem...lenne vkinek ötlete hogy hol kezdjem? +5öt és földet kap a pic...
(#) watt válasza Shoo hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
A PIC-be beégetted a firmwaret?
(#) Shoo hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Igen benne van...azt egy haveromra bíztam...ráadásul azt ami az mcuhobbi-s oldalon van, az is eszembe jutott hogy lehet hogy a Vista nem szereti, de itt van egy XP-s laptop és az se ismerte fel
(#) watt válasza Shoo hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Az USB-s része ennek olyan egyszerű, mint a faék, azaz csak a vezeték, a csatlakozó, a PIC és rajta az USB-s kondi, a kvarc, és a program ami rossz lehet. Persze a panel és a forrasztások...
Ezeket ellenőrizd le, mert más nem nagyon jöhet szóba.
(#) Shoo hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
nahh...a gép már látja de ismeretlen eszközként és a pickit2 progi nem találja
(#) Shoo hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
hmmm...most megint nem látja, az szerintem nem lehet baj hogy bat86ot kaptam a 85 helyett mert azt láttam hogy helyettesítő diódája...nem?
(#) watt válasza Shoo hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Ez biztosan nem dióda hiba.. Inkább az USB kondi a PIC-en (14-es lábom, 330..470nF)! Egy fényképet nem tudsz készíteni a panel mindkét oldaláról jó nagy felbontásban(telefon felejtős, hacsak nincs egy jó nagyítód!)?
(#) Shoo válasza watt hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
sajna csak telcsi van azzal meg nem lett jó kép, 330as kondi van azon a lábon viszont a másik vége földet is meg egy ellenálláson keresztül egy VDD-t is kap és nem megy el a 11es lábra ahogy a te kapcsolásodban...
(#) watt válasza Shoo hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
A test, az test. Ha a 330n(és nem pikó stb! ez tuti nanó?) lemegy testre a 14-es lábról, akkor az jó. Az elenállás is testre megy...
Nézd meg a kondit, hogy 330n-e, és véletlenül nem 330p?
Próbáld meg másik USB kábelle is, nehogy azzal legyen a baj.
(#) Shoo válasza watt hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
sajna mérni nemtom, de kicsi kék és 334 van ráírva. másik kábellel sincs semmi
(#) watt válasza Shoo hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Akkor ez jó.
Sajnos nincs más tanácsom, mint mindent végigmérni, panel csatlakozó forrszemektől a kábel végéig, a panelen lévő forrasztásokat ellenőrizni stb.
Milyen panelre építetted, szilva félére? Nincs szakadás valahol a panelen? Lehet, hogy újra kéne égetni, és nem mindenféle oldalról leszedett firmwaret, hanem ami a PK2 programjában van, azt!
(#) Shoo válasza watt hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
igen a szilváéra kicsit rosszul sikerült a vasalás de megnéztem a kényesebb részeket és vezetnek...majd akkor jövőhéten ujraégettetem a picet. köszi a segítséget!!
(#) szilva válasza Shoo hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Ha a kvarc körül van valami probléma a panellal és nem megy normálisan a PIC oszcija, akkor is csinál ilyesmiket.

Az egyik utánépítő pl. valami forrasztást segítő szert használt, aminek a maradványai valamennyire vezettek a panelon, és amiatt nem indult a PIC oszcija. Miután letisztította az egész panelt, utána már ment is.

Azt nem tudom, mivel lett a PIC égetve, de ugye az eredeti hex-ben benne van a config is. Ha az égető program a config-ot nem égeti be automatikusan, az okozhat még gondot.
(#) Shoo válasza szilva hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
ugye az nem lehet a gond hogy a pdfes képet vasaltam és nem az eagle-öst?
(#) szilva válasza Shoo hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Az nem lehet gond, a kettő ugyanaz.
(#) Shoo válasza szilva hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
nos egyik csoporttársam segített és hála neki felismeri a gép a pickitet most viszont az a gond hogy az égetendő picet nem látja.. 18as családba tartozik és pic18f-es configgal próbálkoztam, de semmi...
(#) szilva válasza Shoo hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
A PK2 kezelőprogiban a tools menü/troubleshoot-ot végigcsináltad, mielőtt csatlakoztattál hozzá bármit is?
(#) Shoo válasza szilva hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 

megcsináltam...minden rendben bár 4,5 helyett 5 voltot mértem...a többi cucc müxik de mégse látja a picet. lehet hogy kinyirtam?
(#) Shoo válasza Shoo hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
ááááááááá ez lol....rosszul volt a foglalatban a pic(nem volt benne teljesen)...már megy
(#) watt válasza Shoo hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
És mit kellett rajta javítani?
Ha elfogadsz egy jó tanácsot, sokkal körültekintőbben nyúlj ezekhez a dolgokhoz, mert még tönkre is mehet valami, ha olyat sikerül elnézni, amit nem szabadna!
(#) Shoo válasza watt hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
a kvarcnál volt egy kis gubanc a forrasztással...pedig jónak tünt...meg volt egy szakadás is de az csak a kimeneti csatinál köszi igyekszem figyelni!
(#) watt válasza Shoo hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Hát igen az ördög a részletekben rejlik. Elég gyakori velem is, hogy apró panelhibákat, vagy forrasztási hibákat nem veszek észre, aztán lehet túlórázni.
Lényeg, hogy már működik!
(#) vasutasrics hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Hali!
Szeretnék érdeklődni, hogy itt a klónnál "http://tecmb.com/pickit2_clone.html" kell -e az itt felsorolt IC -ket égetni , mert amiket eddig néztem azokban kellett, és mivel nincs égetőm nem tudok elindulni!!
A segitséget előre is köszönöm: Vasutasrics
(#) borvendeg válasza vasutasrics hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Hello igen kell égetni ebben is a PIC-et. Minden pic-et egyszer be kell égetni és ebben is pic van.
(#) vasutasrics válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Ez nem igazság! De akkor hogy induljak?

Köszi a segitséget
(#) Norberto válasza vasutasrics hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
A környékedről megkérsz szépen egy illetőt (mondjuk egy olyat, aki itt az oldalon tag, és nem a sarki hentesre gondoltam :crazya: ), aki beprogramozza neked a PIC-et. Például.
(#) vasutasrics válasza Norberto hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Ok köszi a segitséget!
(#) potyo válasza vasutasrics hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Vagy veszel egyet készen kb. 7000Ft-ért.
Következő: »»   17 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem