Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   45 / 607
(#) ZPKing válasza MPedro hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Én is Pedro féle KIT-et építettem én csak ajánlani.
nagyon nagyon jól szól és semmi brumi
Jóféle IC!!!!
(#) MPedro válasza gb197 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Köszi, nagyon jó pofa, ötletes. A 10R simitók a belső előfokozatnál (7-8 láb) különösen tetszenek.

Erredelé nem javasoljuk a +/- 45V, mert az áramszolgáltatónk esetenként 10%-nál is nagyobbat ingáz, ami az IC Umax túllépéséhez vezet, azaz füsthöz...

(#) blokkmetal válasza MPedro hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szia MPedro!

Beszéltek itt "te"-féle KIT-ről. Egyik, hogy hol tudok rendelni, másik, hogy lehet-e csak panelt rendelni? A szomszéddal építünk egy erősítőt, de a panel nagyon vacak lett és bíztató, hogy sokan dícsérik a tiédet.
Ja, és ti mekkora DC feszültségű tápról és milyen erős trafóról hajtjátok?
(#) Bassmester válasza blokkmetal hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szia.
Itt tudsz kitet rendelni.
Ha maximálisan ki akarod használni, akkor +/- 40-43V-ot adj neki. A mono 200-asomat 300VA-es trafóról járatom, kisebbről nem ajánlom.
(#) gb197 válasza MPedro hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Teljesen igaz, itt nállam nagyon jó a közüzemi hálozat kábeles becsatlakozás van a 20kV / 400 voltos trafótól, így túlfesztség,villámcsapás nincs. Amúgy szorgalmazom a kapcsolóüzemű tápot, lásd ismét a LINN példa, csak nem akartam említeni, mer sajson kevesen vannak fogandók a fejlesztésekre. Nekem meg semmi kedvem jól bevál ,kripróbált kapcsolásokat építeni, abban semmi poén nincs.
(#) otisz válasza MPedro hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
amit írtál az mind megvolt csak lehet a tápommal van a gond!küldök egy képet és ha mégkérhetlek írd le h ez a táp jó e hozzá vagy nem!

táp.JPG
    
(#) MPedro válasza blokkmetal hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Hi !

A válasz priviben ment.

P.
(#) anonym1s hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Ismet lenne egy kerdesem. Az ellenallasokbol milyen kell ebbe? Lattam hogy van 0.25w 0.4w 0.6w 1w 2w 3w 5w 7w 10w stb. Melyik kell ezekbol, es mit jelentenek ezek? Mi az hogy egy ellenallas pl. 2w-os?
(#) ptesza válasza anonym1s hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Ha külön nem térnek ki rá akkor a legkisebb 0,25 W vagy mostanában 0.6W 1% ellenálások tökéletesek.

Fizikából ennél a résznél biztosan hiányoztál , kb 5. osztályban kitárgyalták ezt. De azért válaszolok:az ellenálás terhelhetőségét jelenti. A W azt jelenti Watt.

(#) ptesza válasza otisz hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Pontosan jó trafód van!

Egy cikk itt ahol bővebben is írnak a tápokról és a végfokokról.
3Byte : Rendhagyó elméleti alapozás



Kép: Hivatkozás


(#) gb197 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Az első normális táp, amit a fórumon látok, de kb 10 éve ezt használom minden erősítőnél.
(#) otisz válasza ptesza hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
jó köszi! és még az lenne a kérdésem hogy ez a trafó elbír két db tda 7294 et hídba kötve azaz 4 ic-t?köszi a válasszod!
(#) otisz válasza ptesza hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
amugy 2x24v 400VA
(#) ptesza válasza otisz hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
kb +- 34 V lesz ha egyenirányítod. A hídkapcsolásokat nem nagyon ismerem , de nekem nagyon jól hangzik az a 400 VA.

Ha jól számolom legalább 8.3A leadására lesz képes , szerintem ez több mint elég. Nem is kell túlméretezni a puffereket.
(#) otisz válasza ptesza hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
jól van köszi!holnap megveszem a cuccokat és megcsinálom még egyszer! és majd megírom hogy milyen lett! remélem már fog működni!
(#) ptesza válasza otisz hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Hát inkább kérdezz ,itt biztosan segítenek ,nehogy megint megégjen valami.
(#) ptesza hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Van valakinek valami kipróbált rajza ,egy TDA7294 -hez illeszkedő mélyhangkiemelőre?

Néha szeretnék egykis döngetést. :csodalk:
(#) Andreas89 hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
Üdv!
meik lenne a jobb egy 405ös Quad vagy egy TDA 7294, nem hidalt sima, akkora teljesítmény még nem kell majd később
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Quad 405 ???
Jajj ne viccelj már
Az egy alkatrésztemető...és a hangja miatt sem ér annyit amennyibe kerül :no:
Inkább egy hidalt 7294 , egy jó táppal, legalább lesz benne tartalék :yes:
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
gondoltam ezt mondod! egyszerűbb is megcsinálni, maradok ennél!
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Így van! Jobban jársz. Quadnak nem érdemes manapság nekiállni, akkor már jobban megéri valami gyári cuccot venni használtan, de akár újonnan is
Egyébként ha jól és igényesen megépítesz mondjuk egy 2x200-as véget 7294-ekből, 600VA-es táppal, minőségi pufferekkel, rack-dobozba, cakli-pakli stb., akkor is alig jössz ki olcsóbban mint ha pl.: rhsound, jajtech, reloop stb. végfokot vennél helyette.
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Hát igen, de akkor elmarad az építés, és az utána lévő első meghallgatás öröme először összedobom a simát, ahhoz van tápom itthon megtudom hallgatni mien lesz... aztán majd utána eldöntöm hogy építsek vagy vegyek
(#) Carter hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Sziasztok!
Szerintetek a TDA7294 hidalva +-25V-ról hajtva bírná a 4 Ohm-os terhelést?
Ha igen, kb mekkora szufla jönne ki?
(#) Bassmester válasza Carter hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Jó hűttővel bírnia kell, ettől elromolni nem fog.
Kb 140W lenne a max kimenő.
(#) MPedro válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Húúúú... Jó kérdés. Attól függ, mihez szeretnéd használni. Ha klasszikusokat, népzenét, hagyományos jazzt, vagy bármi olyat, ahol jellemzően akusztikus hangszerek szólnak, akkor a quad-ot (minden elektronikusnak meg kell építenie életében legalább egyszer a quad-ot...). Nagyon szép, meleg, tényleg hi-fi hangja van (ami annak köszönhető, hogy középtájon nagyon-nagyon enyhén színez.

A TDA7294 viszont tiszta, döbbenetesen tiszta. Annyira, hogy hidegnek, sterilnak írjuk le a hangzását. Ami bemegy, az úgy is jön ki. De ez yóó, mert a cucc hangzása nem a végfok, hanem a sokkal jobban kézben tartható előfok, illetve a hangszóró határozza.

Amúgy zenét Quad-on hallgatok, 7294-én csinálok
(#) MPedro válasza Carter hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Melegedni fog, de nagyon. Oszt, ha nem bírja, a termikus védelem be"mute"-ol, elviekben nem szálhat el. De hűteni azt tényleg komolyan kell !

Ugyanakkor jelzem, egyáltalán nem javasolt.


(#) Kovidivi válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Adatlap alapján 8ohmra +-25 volttal 150wattot ad le. 4ohmra dolgoztatva veszélyezteted az erősítőt! kb. 300wattot kérsz tőle olyankor! olyan, mintha sztereó üzemmódban 2ohmmal terhelnéd. nem fogja szeretni szerintem. óriási hűtő, precíz hőkapcsolat, és akkor talán egy próbát megér, de én tennék rá egy valami védelmet, hogy 150-200W-nál ne szedjek ki belőle többet!
(#) Bassmester válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
8 Ohm-ra +/- 25 V-ról nem adhat le 150 W-ot!
Valamit ott elnéztél
Az enyémet még nem sikerült elrontani, pedig kapott már rendesen.Egyébként van benne hő és rövidzár védelem.
(#) hapro válasza MPedro hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Egyet értek. És vagy 10 fajta végfok közül szinte mindig a quad 405 mellett maradok zene hallgatásnál.
Ja persze a JLH és HIRAGA az nagyon ott van, de nyáron nem hallgathatók .
Na meg ezek A-osztály.
(#) Kovidivi válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Tudod mi a titkom? Hogy ha állítok valamit, akkor annak valóságtartalmát leellenőrzöm, pl. egy adatlap alapján. Lásd melléklet! Természetesen híd üzemmód.

he_150w.jpg
    
Következő: »»   45 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem