Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore 64 perifériák
 
Témaindító: hadnagyakos, idő: Jún 10, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 15
(#) kobold válasza lhgergo hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ezen az oldalon az x1541.zip, és tapeio.zip állományokat nézd meg (lap alja felé), én főleg a másodikról gyanítom, hogy megfelelő lesz neked.
(#) lhgergo válasza lidi hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Lehet, hogy hülye kérdés, de mi az a deck?
(#) kissanyi válasza lhgergo hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Pl. végfok nélküli kazettás magnó.
Csak fejhallgató kimenete volt.
(#) lhgergo válasza lidi hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ezek a programok tényleg használhatónak tűnnek, már csak az a kérdés, hogy hogyan tudok egy kazettásmagnót számítógéphez csatlakoztatni. Bocsánat, ha értetlenkednék, de nem igazán konyítok az ilyesmihez.
(#) radiomano válasza lhgergo hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Szia! Ha sima erősítés nélküli kazettás decked van, akkor egy sima 3,5-es jack másik végén RCA dugasszal összekötöd (vagy amilyen a magnó bemenete) a kivezérlést pedig be kell lőni a gépen és a magnón is. Anno amikor csináltam iylet, akkor a gép olyan fél hangerőn lehetett, hogy a magnó ne torzítson be.
(#) lidi válasza lhgergo hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Huhh, de öreg vagyok... a mai fiatalok azt se tudják mi az a magnódeck. Amúgy én úgy csinálnám, hogy hangkártyán full hangerő, és a dekken állítanám be a kivezérlést, figyelve a kivezérlésjelzőt. Így ugye a kábelen kevesebb zaj van a jelhez képest, ezért jobb lesz mintha egy halk jelet kéne erősítenie a magnónak. Persze lehet hogy ez nem számít, mivel digitális átvitel lesz.
(#) moltam hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Helosztok!
Bocs hogy a témába vágok de valaki nem tudja hogyan kell a c64 en az user porton a d0 -d7 biteket kapcsolgatni?Szép kis futófény lene.Vagy akár léptetőmoci vezérlés. Mégenyszer bocsi de nem akarok uj topicot nyitni.
(#) potyo válasza moltam hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Inkább PB0-PB7 közötti jelzésekkel vannak azok ellátva. Elvileg az 56779 regiszter bitjei adják meg, hogy mi legyen a PB0-PB7 bitek iránya. A nulla a kimenetet, az egy a bemenetet jelenti. Az 56777 regiszter olvasása adja be a lábak állapotát, írása pedig beállítja a kimenetnek konfigurált lábakat. Tehát pl.
POKE 56779, 15 beállítja az alsó négy bitet kimenetté, POKE 56777, 3 pedig az alsó két bitet egyesre állítja.

A J=PEEK(56777) olvassa be a lábak állapotát, és tárolja azt a J változóban.
(#) moltam válasza potyo hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Összetévesztettem az ltp vel
(#) moltam válasza potyo hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Bővebben: Link
Ezen az 1es pin a bill felőli oldalon felul ha ellottem van a gép jobb oldalt?
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Ez lenne az 1 es pin?

c64.JPG
    
(#) potyo válasza moltam hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Lehet értelmesebb mondatokat is írni...


A kazettacsatlakozó felől a felső sorban van az egyes láb.
(#) moltam válasza potyo hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Köszi!Megyek is ledeket forrasztgatni
(#) lhgergo hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Kösz az eddigi segítségért! Egyik ismerősömtől hallottam, hogy kell a c64-hez még valami ABC-Turbo nevű bővítőkártya, ha játszani akarok vele. Ezt tényleg szükséges? Hol leeht ma még ilyet beszerezni?
(#) moltam válasza lhgergo hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Bővitő nélkül is lehet játszani csak ha kevés a ram akkor lehet bele még rakni egy bővitő kártya.A legjobb játék a gianna and maria the great sisters
(#) radiomano válasza lidi hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Hát én még csak 15 vagyok, de én nagyon oda vagyok az ilyen szalagos és a bakelit hanghordozókért.(5vagy6 éves koromban volt egy tesla B93-asom, aztán tudni akartam mi van benne...) Én amúgy csak azért mondtam hogy a gépen lejjebb a hangerőt mert nekem torzított maxon mint állat. Ezért lejjebb vettem hogy a decken olyan max félig felteket kivezérléssel legyen meg a 0dB. Bocsánat ha kicsit OFF volt.
(#) Szuszu válasza lhgergo hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
A különféle "turbó" kártyák akkor kellhetnek, ha az adott szalag turbózva lett felvéve, ha jól emlékszem.

(#) lhgergo válasza radiomano hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Kösz a segítséget, de egyelőre még kijövő jel sincs a kábelen, úgyhogy még fogok egy kicsit kísérletezgetni vele
(#) kissanyi hozzászólása Nov 6, 2008 1 /
 
Látom, elláttátok egymást dezinformációkkal rendesen.
(#) satuka válasza lhgergo hozzászólására (») Nov 6, 2008 / 4
 
Üdv!
Az ABC-Turbó és hasonló progik azért kellettek, mert így a progik tömörítve kerültek a szalagra, és kevesebb helyet foglalt, hamarabb be lehetett tölteni őket.
Lemeznél ugyanezt a feladatot a különféle gyorstöltők látták el azzal a különbséggel, hogy nem tömörítettek, hanem a beolvasás sebességét növelték meg.
Ha a programkazettát sima magnón lejátszod, a csipogás hosszából, és a változás sűrűségéből tudsz következtetni arra, hogy turbóval vagy anélkül vették fel.
Ha a hangok rövidek és sűrűn változnak, akkor turbós.
Egyébként ha turbóval lett kazettéra véve egy-egy progi, akkor a kazettán a progi elé felíródott a turbó. A gép először a turbót töltötte be, utánna a progit.
Számláló állást figyelve ez a tömörítés annyit jelentett, pl., ha valami turbó nélkül 100 fordulat volt, akkor turbóval kb. 30-40 fordulat.
Remélem segítettem egy kicsit.
(#) kissanyi válasza satuka hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Pontosan erről van szó!
Volt még itt dezinformáció a fej állításáról is.
Az illető a hanghű átvitelt keverte a digitális adatrögzítéssel.
(#) Prometheus01 válasza lhgergo hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
A .tap ból .wav-ba konvertálással sok gondom volt, 10 próbálkozásból jó ha 1 volt betölthető C64-en. Nekem a C64S Tape Adapter jött be, amivel az LTP portra közvetlenül lehet rákötni a Datasette-t.
(#) wg_kezdo hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Szereztem egy C64-est, de nincs hozzá sem magnóm sem fdd-m .
Ha jól tudom a kazettán binárisal lett tárolva az adat vagyis csak 0-1 van rajta. Arra gondoltam, hogy esetleg egy AVR vagy valami más segítségével lehetne olyan egységet csinálni ami emulálja a magnót és akár memória kártyáról akár máshonnan tud beolvasni és tud kiírni adatot.
(most úgy is memóriával fogok foglalkozni jó lenne teszt projectnek).
Tud valaki segíteni, hogy a C64-ben hogyan is történt ez a folyamat.
A csatlakozó leírás alapján a géptől kapta a tápot és volt még a motort is az vezérelte?
Ezen kívül gondolom valahonnan tudnia kellett a c64-nek, hogy mikor nyomták le a play illetve a record-ot.
Találtam két pin-t read-write gondolom itt kell majd átküldeni a jelet.
(#) wg_kezdo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Nem is rossz, azért még körülnézek nem egyszerű .tap file-t kazettára másolni .
Bár az is felvetődött bennem, hogy az User Interface-n keresztül könnyebben be lehetne "importálni" a programokat csak hát ahhoz egy betöltő program kéne amit szintén be kéne tölteni stb...stb...stb...
(#) benjami válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Idézet:
„Arra gondoltam, hogy esetleg egy AVR vagy valami más segítségével lehetne olyan egységet csinálni ami emulálja a magnót és akár memória kártyáról akár máshonnan tud beolvasni és tud kiírni adatot.”

Szia, valaha régen, úgy látom 1995-ben írtam PC-re olyan programot amivel nyomtatóportra kötött magnóval kazettára lehetett venni egy T64 file-ban levő programokat.
A progi ugyan elindul DOS ablakban, de használhatatlan, kipróbálásához javaslok valami DOS-alapú boot cd/dvd-t.

Használata:
parancssorban meg kell adni a T64 file nevét, pl: "c64save progik.t64"
(mivel dos-os, a 8 betűs névkorlátot kérem figyelembe venni)
INSERT gombbal kiválogathatjuk hogy a T64-ben levő programokból mik kerüljenek a kazettára (a-la norton commander
TAB gombbal átléphetünk a setup ablakba, ahol konfigurálhatjuk a nyomtató portot + egyéb dolgokat.
ESC gombbal léphetünk vissza + ki.

De a lényeg nem is ez, hanem a forráskódja az egésznek
Ha tényleg meg akarod írni PIC-re javaslom az áttanulmányozását.
A lényeg a tapesave.pas save procedúrában leledzik. (nagyrészt asm betét)

c64-save.rar
    
(#) wg_kezdo válasza benjami hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Átnézem.
Addig is arra gondoltam, hogy mi lenne, ha egyszerűen letárolnám amikor jön a kimenet (1 biten jön az adat, ha jól sejtem).
Vagyis kb ezt kapmám:
1, 50ms
0, 20ms
1, 80ms
0, 120ms

Majd amikor beolvasás van akkor ezt szépen elindítom és a read pin-re ugyanezt produkálom...

A kérdés csak az, hogy:
A read és write-re sima bináris jeleket lehet-e küldeni és onnan ilyen jelek jönnek-e ki?
Mekkora fesz jöhet ki onnan? (csak multimeterem van az pedig nem ad jó eredményt gondolom).
Ha ugyanazt amit felvételkor kapok visszaadom akkor az megfelelő-e.
(#) villkisz válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
sziasztok!van nekem egy c64-es flopy meghajtóm!gondoltam megnézitek!sziasztok

PICT0009.JPG
    
(#) djmagoo válasza villkisz hozzászólására (») Jan 15, 2009 / 1
 
Szia!


A jó öreg 1541-es... ismerős, sokat javítottam annak idején ilyeneket... többfajta elektronikával is készült, volt amelyikben volt egy randa kerámiahibrid IC... n az sokszor elromlott... amugy meg majdnem mégegyszer fel volt benne építve egy commodore gép, a lemezkezelő OP rendszer futtatása miatt...


Üdv!

u.i.: Van hozzá gép is?
(#) villkisz válasza djmagoo hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
szia!jó tudni amiket leirtál,mert van súllya,és gondolkodtam rajta,hogy ennyi egy lemezmeghajtó!!!????ilyen nehéz???van az is szerintem,de darabokban!!!

szia!!!
(#) satuka válasza djmagoo hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Szia!
Örömmel olvastam, hogy sok 1541-est javítottál, ugyanis most veszek egyet, de hibásan!
Ha nem haragszol, biztos fogok egy kis útmutatást, tanácsot kérni a javításához!

Üdv: Zsolt
Következő: »»   2 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem