Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fujitsu monitor
 
Témaindító: zoz11, idő: Jan 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) zoz11 válasza Slope hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Köszi!!!
Kb 10 perc, mivel csak 6db állító volt rajta. És sikerült elsőre eltalálni. Most már az van a gépemnél. 1152X864-es felbontáson megy és 100Hz-en.
(#) Slope válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
az a felbontás és frissítés páros nagyon zsír... az enyim itt már csak 85Hz-et bír...
Nem is nagyon használom...

Khm... akkor jöhet a pont :yes:
(#) zoz11 hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
Este kapok egy másik monitort, ingyen odaadják, nincs még két éves (SAMSUNG). Állítólag csak az a baja hogy néha össze ugrik a kép. Majd ha el akadok abba is tudnál segíteni????????????? Szerintem térítős gondja lehet.
(#) Slope válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Ahham! Kb. fél éve javítottam egy Samsung-ot ezzel a hibával... valóban "térítős" gondja van.

OFF
általában nem szoktam nyavajogni, de
Idézet:
„Ott a pont!!!!!!!!!!”

Hol?
ON
(#) zoz11 válasza Slope hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Már ott van(elméletileg).
Azt a monitort meg megnéztem, egy ellenállás és egy tranzisztor égett el, de már meg is csináltam. Már az is működik.
(#) Slope válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Király! Amit én gyógyítottam abban a hullámforrasztás adta fel a harcot, a meghajtóvégfok lábánál.

Lassan nyithatsz egy monitorszervízt
(#) zoz11 hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
Már sok monitort megjavítottam és még mindig működnek. A hullámforrasztással nekem is volt már bajom.(nem is egyszer) Bezzeg még a régebbi (5-6 éves) monitorba ilyenekkel nem találkoztam. De eddig talán az volt a legdurvább, hogy 1 monitorba az összes elkó elvolt szállva, kivétel nélkül. Azt nem is csináltam meg, szerintem annak valami táphibája lehetet.
(#) Tomika81 válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Örülök, hogy sikerrel jártál és gratulálok Slope-nak a helyes megoldásért!
(#) sleepy hozzászólása Máj 11, 2007 /
 
sziasztok ! fujitsu 17P4 monitorhoz keresek kapcsolásirajzot .
köszi.
(#) DemLaci hozzászólása Szept 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Fujitsu Siemens 17” LCD monitorom külső tápegysége tönkrement. Nincs-e esetleg valakinek egy fölöslegessé vált eladó tápegysége, ill. lehet-e ezeket javítani?
A monitor hátulján azonosítók:
Product: SCALEOVIEW T17-1
Model: SCALEOVIEW C17-3
S26361-K974-V170
19V DC 2.6A

Köszi:
Laci
(#) bbalazs_ válasza DemLaci hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Persze, hogy lehet. Valoszinuleg a beepitett IC-ben levo nagyfesz tranyo ment tonkre. De lehet diodahid vagy biztositek is.

(#) DemLaci válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Köszi, akkor belenézek, hátha megtalálom a hibás alkatrészt. Ha elakadok, jelentkezem újra. Kösz a segítséget.

Laci
(#) c27 hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Üdv. Nekem is van egy Fujitsu Siemens x178 monitorom sajnos az a problémám, hogy a képernyő felétől halvány zöld kezd lenni. Igazából ez csak fehér háttérnél látszik igazán, de már kezd zavarni.
Ahol szöveg van írva abba a sorba nem zöldül. Fura. A másik gond vele, hogy néha elkezd zúgni, mintha ívkisülés lenne valahol, de nem lehet belelátni teli van pakolva lemezekkel. Még akkor is csinálja néha, ha be sincs dugva. Valakinek van valami ötlete? Sajnos mivel ez az egy monitor van és annyira nem értek hozzá, hogy szétszedjem így a hiba ismeretében dönteném el, hogy szervízbe menjen vagy akkor annyi.
(#) atiman hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
Sziasztok!



Van egy hagyományos Fujitsu siemens monitorom. a jelenség az, hogy nincs rajta kép és amikor készenlétből be akarja kapcsolni a pc akkor kattog benne valami. Ha kihúzom a PC-VGA kábelét akkor pedig felgyorsul a kattogása.

Tudna valaki kicsit segíteni?


Köszi előre is:

Ati
(#) Gery hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Elég jó árban tudok egy használt Fuhitsu Simens nemtudom pontosan milyen tipusú monitort. 17"-os és LCD. A hibája az hogy van 2 pixel hibája, ezt a 2 képet kaptam róla. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e megvenni. Mert sok ilyen simenses monitor hibás topikot láttam. És bár csak! internetezésre használnám, szerintem nemsokat zavarna. De mivel használt is félek, hogy esetleg hamar megadná magát. Nem sok tapasztalatom, van és kérdezném, hogy mit gondoltok?
(#) Norberto válasza Gery hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Szerintem nem olyan sűrűn szoktak azok a pixelhibák "továbbterjedni", hogy félned kelljen a dologtól... ha a használt állapotától nagyon tartasz, akkor max újrakondizod a tápegységét (természetesen megfelelő minőségű kondikkal), és akkor nagyobbak a túlélési esélyeid a monitorral kapcsolatban.
(#) Gery válasza Norberto hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Értem. Kösz a hozzászólást, akkor majd ez alapján gondolom át!
(#) magery hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy Fujitsu e176 monitorom és egy kicsit homályos a képe. Főleg akkor zavaró amikor szöveget olvasok, játéknál kimondottan jó mert nincsenek éles vonalak. A focus potit már tekergettem, de nem lett jobb. Nagyobb (1280*960) felbontásban a homályosság intenzívebb.
(#) kissbazsi1984 válasza DemLaci hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Heló!


Olvastam hogy tápegységet keresel Scaleoview C17-3 típusú monitorhoz. Van egy eladó tápom, ha kell megegyezünk.



(#) petya0 hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Fujitsu Siemens Scaleoview T17-2 lcd monitorhoz keresek kilyelző panelt az enyém sajnos eltörött.
(#) Nongelous hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Üdv, Fujitsu-Siemens 21P3 monitorom kattog standby üzemben, ha lenne valakinek kapcsolási rajza hozzá,vagy konkrétan tudja mi a hiba, töltse fel vagy írjon! Előre is köszönöm!
(#) Nongelous válasza Nongelous hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ja, semmi áthúzásról nincs szó... a relétől jön a kattogás...
(#) 19801018 hozzászólása Szept 5, 2013 /
 
Hello kaptam egy siemens P12-2 -es monitort és az a baja hogy bekapcsolom bejön a kép de utána elfeketedik nem tud valaki segíteni mit cseréljek ki vagy hogy mi lehet a baja ?
előre is köszi
(#) 19801018 hozzászólása Szept 5, 2013 /
 
bocsi p19-2 monitor
(#) cxaba hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Tisztelettel kérem a fórumosok segítségét,
Van egy Fujitsu-Siemens LCD L22W-9 WBZA model monitorom amit nagyon szerettem, de meghibásodott. Bekapcsolásnál néhány másodpercre megjelenik a F.S. logo majd sötét lessz a led kéken világit és ha rá világítok mintha látszana is valami de mem voltam meg gyözödve, hogy csak én látom-e így és szétszedtem. A táp-inverter panelt átnézve, nem találtm látszatra semmit, viszont táplálás nélkül méregetve az inverter transzformátor egyik szekunderét találtam szakadtnak. Nincs és nem is kaptam ilyen trafót (SPI 8TC00332 0732 1 FC GP), hogy ki tudjam cserélni legalább próbálni.
A kérdésem, hogy mi lehet az okozója, még mit nézzek meg, hol és miként keresem a hibát, feszültség alatt vagy annélkül, mivel tudom helyesíteni a trafót. Még az is gondot okoz, hogy nincsen rajzom és mit kell tennem, hogy szerivce állapotba hozzam a panelt. Tisztelettel köszonom a segítséget!
Mellékelek képeket:
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) Lucifer válasza cxaba hozzászólására (») Nov 20, 2020 / 1
 
Hirdettem itt egy hasonló invertert:
https://www.hobbielektronika.hu/apro/files/fd/fd1b279723aa6f54a91c9...e6.jpg
ha megtalálom otthon (ha nem hajítottam még ki) akkor ami abban van trafó szerintem beleműthető.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) cxaba válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Ennek a trafónak a primer tekercsek ellenállása 0,3 ohm és a szekunderek 1Kohmosok.
Előre is köszönöm szépen, csak azt sem tudom hogy ez hogyan juthatna hozzám.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem