Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 277
(#) Smith83 válasza Redsaw hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
A billentyűk közé nem szoktak csavart "rejteni", inkább a billentyűzet körül valahol csak lesz egy!
Az tuti hogy abill. le kell szedned ahhoz hogy szét tudd szedni a gépet!
A bill. körül lesz a kutya elásva!
(#) Thomas10100 válasza Redsaw hozzászólására (») Aug 22, 2006 / 4
 
Van olyan laptop, amiben kijön egyben a billentyűzet, na ha ez kipattintható billentyűzetű, akkor tuti ott vannak a csavarok!! Én már szedtem szét laptopot és ott volt 6 db csavar! Nem a billentyűk között, hanem az egész alatt!

Nézd meg!
(#) Redsaw válasza Smith83 hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
Ezt úgy értsem, hogy az egész billentyűzet egyben kiszedhető/pattintható?
(#) Thomas10100 válasza Redsaw hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
igen! felül szokja 2 pattintós izé fogni
(#) Redsaw válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
Ezen a környéken már próbálkoztam. A bill.sor fölött van egy különálló panel, ebben ledek, a bekapcsoló-, és hangerőszabályzó nyomógombjai vannak, ezt már kioperáltam, de a bill. panel így sem tűnt felülről bonthatónak.
(#) Smith83 válasza Redsaw hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Pontos típust tudnál adni a laptopról!
Utána nézek a leírások között a neten!
(#) Redsaw válasza Smith83 hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Üdv!
Köszönöm, de sikerült végre szétnyitni. Tom19 járt a legközelebb a megoldáshoz, a billentyűzet tényleg egyben jött ki. Egy rakás pttintós fül rögzítette. Ezután már minden könnyen ment. A tápcsatlakozó természetesen a legalján volt, úgyhogy teljesen szét kellett mindent szedni. Egy félperces forrasztás miatt. De nem ez a legnagyobb baj! Az USB-k az alaplapi proci "kiégése" miatt nem működnek. A tokozáson látszik egy kb. 2-3 mm2-nyi égésnyom. Ez valószínűleg alaplapcserével oldható csak meg. Valaki tudja-e, hogy mennyibe kerülhet egy alaplap? Márkaszervízbe kell-e vinni, vagy lehet-e valahol venni/rendelni? Úgy tudom az LG eléggé ritka itthon. A tipusa:LG LS50a 1,8 M-ás proci, fullos konfig.
(#) Lucifer válasza Redsaw hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Szeva!
Ha találsz ilyen ügyes mebereket Mo.n, meg persze IC-t bele akkor nem kell alaplacsere.
(#) Redsaw válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Kösz a linket, de ez nem egy 8 vagy 80 lábú tok. Ez az É-i? v. D-i? híd procija. Akkora méretű mint egy desktop proci, le van fedve (beöntve) egy nyák lappal, és egyetlen láb sem látszik alatta, de biztos, hogy van 200-300 db.
(#) G-Lex válasza Redsaw hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Egy alaplapcsere bizony elég drága mulatság...
Haverom e régi 600 v 800Mhz laptobjában akarta cseréltetni és azt mondták kb 50-60eHUF...
(#) patexati válasza G-Lex hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Azt hiszem az Acer laptopok típushibája az usb port vezérlöproci meghibásodása!
(#) szabi83 válasza patexati hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
de ez Life's Good márkájúúú...

(#) chipi hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
sziasztok!

Nem értem a poblémámat, hogy hogyan keletkezett, de a délután még az asus laptopom audió kimenetén jó volt a jel, és most csak az egyik csatornája szól, a balansz nem csúszott el sehol, a füllhalgató jó, teszteltem máson is.
(#) lgyk válasza chipi hozzászólására (») Júl 5, 2007 /
 
Hi!

Nem kell a legrosszabbra gondolni, valószínűleg kontakthiba a laptop csatlakozójánál. Ha el tudsz jutni a fülescsatlakozóig, akkor érdemes mindegyik forrpontját felmelegíteni pákával. Ha nem segít, akkor lehet gyanakodni szoftveres hibára (normál programhiba, "vicces" programok, trójaiak) vagy az erőlködő IC hibájára (ennek ellenőrzéséhez nem árt egy szkóp). Ha ennél is komolyabb, akkor szerintem érdemesebb egy USB-s hangkártya után nézni (vagy építeni egyet hozzá). Vagy a végső megoldás: szerviz.
(#) deguss válasza chipi hozzászólására (») Júl 5, 2007 /
 
Győződj meg róla, hogy nem szoftverfes hiba lesz-e, ugyan is az esetek nagy részében valóban csak valami "beállítás" kérdése az egész. Winfos "Fő hangerő" panelja mit mutat? Milyen kezelőszoftver van a gépen? Nvidia vagy más controll paneljában nincs lehetőség az állításra? Más hangszóróval is ezt mutatja?

Jó esetben csak leszakadt a csatlakozó egy érintkezője. Rossz esetben,... úh ne is gondoljunk ilyenre.
(#) Master_of_the_web hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
Hi

Nekem meg az Fujitsu Siemens Amilo L1310G Típusú laptopomon nem működik az integrált wifi csatoló. Előfordult ez a hiba más másnál is? Hiába nyomom a gombot, nem kapcsolódik be a vezetéknélküli adapter. Jelenleg PCMCIA wifi kártya van hozzá, azzal megy. Egyelőre nem lényeges a dolog, csak gondoltam felvetem, hátha más is járt így, és van esetleg rá valami megoldása. Az integrált Wireless adapter típusa: Atheros AR500G

üdv
(#) chipi válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Szia!

Fujitsu Siemens nél jártam én is így, hverom tesójának csináltam a gépét azaz telepítettem fel az új cuccra a dolgokat, itt is a belső wifi-t nem lehet bekapcsolni, a netről szedtem le frissitést és egy újraindítás után müködött , próbáld meg frissíteni
http://www.fujisiemens.com/
(#) chipi válasza deguss hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Kép

Délután még jó volt egy gyári hangszóró hangfal szolt róla, kihúztam aztán este füllhalgatóval akartam zenét hallgatni és semmi A jobb csatorna halott. :'(
(#) chipi hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Jah és a hiba csak is jack dugonál jelentkezik, a gép hangszórója jó. ott mind a 2 csatorna szól.
(#) Norberto válasza chipi hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Nem kh-s vagy szakadt az adott fülhallgató jobb oldali vezetéke???
(#) chipi hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
2 füllhallgatóval is kipróbáltam és még hangszóróval is.
(#) Sebi válasza Smith83 hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Lehet, h bekapcsolt állapotban a dugdosás nem tesz neki jót... A legtöbb jack a dugás útja közben ad egy rövidzárat - sebességtől függő időre.
(#) deguss válasza Sebi hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Ebben meg tudom erősíteni Sebit, ez valóban egy komoly dolog. Elképzelhető, hogy tényleg elszállt egy IC, de én még megnézném a jack aljzatot, hátha csak forrasztás engedett el.

Üdv.
(#) MaSTeRFoXX válasza Sebi hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Hogy lehetnek ilyenek, hogy nem tesznek bele valamilyen minimális védelmet Legaláb egy soros ellenállást...
(#) chipi hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Akkor ez azt jelenti, hogy szervíz vissza? Mit tudnak csinálni egyáltalán vele, mert most ezt a hibát én okoztam vagy a gép csinálta?
(#) deguss válasza chipi hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Ha garanciális, mindenképpen vidd el a szervízbe.
(#) Stadi válasza chipi hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Így igaz, ha garis, vidd szervizbe. És ne mondd el, hogy mit csináltál/nem csináltál vele (felesleges), csak a hibát közöld, hogy nem jó a jobb csatorna a jack aljzaton.
(#) chipi válasza Stadi hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Felhívtam a szervízt az NSE-t elvileg székesfehérváriak és valószinűleg kicserélik a gépem alaplapját mert préselve vannak az alkatrészek a gépen és nem tudák kicserélni ezt az ic-t vagy ami elszált benne. Gondolkodtam eggyet, hogy meglehetne e azt csinálni esetleg, hogy egy másik gépet kérni e helyett, azaz erősebbet, mert ez sem volt 200 alatt.
(#) Norberto válasza chipi hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Olyat próbálj meg kérni/szerezni, aminek nem jack-aljzaton jön ki a hang-kimenete

A "préselt" technológiát meg nem igazán fogtam fel
(#) lgyk válasza Norberto hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
SMD konyhanyelven.
Következő: »»   2 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem