Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   436 / 2208
(#) llaci56 válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 28, 2009
Egy 1kB-os file-ből mazsolázni?
(#) Imi65 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 28, 2009
Nem mozdultunk rá, mert a Gábor segítséget ígért. Nézd meg a bekötését a csőnek. A 4-5-ön fűtöd (6,3V), az 1-es az anód, innen megy a jel az EM előtti egyenirányítóra. 2-es a rács, ide csatolod a jelet (ezt erősíti fel), a katódot - 3-as láb - egy ellenállással a testre (1-1,5k), és ezzel párhuzamosan (ha nem elég érzékeny) egy 100 µF -es 16V-os kondi. A 9-es árnyékoló lemezt a testre, és a másik oldalt ugyanígy kötheted. Anódellenállásként megteszi egy 100k-s ellenállás, csatolókondinak pedig egy 100nF 400V bőven elég.

ECC85.pdf
    
(#) Imi65 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 28, 2009
Ebből már inkább.

ar612.pdf
    
(#) rockersrac válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 28, 2009
köszi! időközben már megoldódott a dolog! de azért nembaj hogy leírtad! ezt a kapcsolást csinálom meg. amúgy az mennyire baj hogyha csak 1,5Megás ellenálás van? mivel nem volt ekkorában az eladónak(és mondta hogy nem is nagyon van már ekkora ellenálás 1 wattosban)az ECCkatodinjára meg pont van két darab 1,2K 3watt ellenálatom!

EM80.jpg
    
(#) EcoPityu válasza JZoli hozzászólására (») Feb 28, 2009
Köszönöm a hozzászólásaitokat! Főleg neked Zoli!

Akkor megintcsak bele kell bújnom abba a gitárfejbe, mert akkor ott lesz valami balhé, mert az is 800v-ról megy feleanód, azaz 400v G2-vel, 6-7mA nyugalmi árammal, akkor csak tudnia kéne! /vagy csak , nem hajtja ki az ECC83.../

Nem tudnátok idelinkelni ennek a 80w-os BEAG-nak a rajzát?
(#) EcoPityu válasza Action2K hozzászólására (») Feb 28, 2009
Idézet:
„bár elég nagyfrekis cső, nem tudom milyen lenne a karakterisztikája hangfrekin.”


Az EAG-okban 40w, v.80w PP-ben.
Szereti a hangfrekit is!!!
(#) Danaman válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2009
Erre gondolsz?Bővebben: Link
(#) Danaman válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2009
De ő a GU17.ről beszél, olyanok voltak az eagokba?
(#) EcoPityu válasza CHZ hozzászólására (») Feb 28, 2009
Idézet:
„. Engem az anód kivezetése riaszt el csak”


Én is azért sóztam el KÓCOS-nak!

Idézet:
„hogy ez a kapcsolás nagy bemeneti feszültséget igényel .”


Hát még tápfeszt! A csucsa miatt meg csak belső szerelésű lehet.
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 28, 2009
Látom már próbálgatod őket!
Kíváncsi leszek az eredményre! A te helyedben egymással szemben, vízszintesen tenném őket...
(#) EcoPityu válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
Hinnye! tisztára olyan a kimenőtrafója, mint ami a 80w-os 4db 807-esnek van!
No azért nem fogom, vagy mégis...kipróbálni..
Ha megvan még, nem lehetetlen, hogy kiprószálom, úgyis van 2db zsírúj TELEFUNKEN, és két használt TESLA EL34-em...
(#) EcoPityu válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
Félrebeszéltem!
Azt hitem, hogy még a G807-ről regél ő is.
Bocsesz! Ezek nem nagyon voltak az EAG-okban...
(#) Danaman válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2009
Igen először én is már majdnem írtam hogy az direkt hangfrekire van aztán rákattintottam a adatlapra és a GU17 jött be
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 28, 2009
Danaman barátom, itt egy kis nyalánkság:

GU17
(#) Danaman válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2009
Hmm fincsi, vajon menyit tudhat?
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 28, 2009
Ahogy itt utána olvasgattam a guglin, nagyon HighEnd cuccokat csinálnak ezzel a GU17-el, nagy érték lehet!
(#) EcoPityu válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
És még jól is néz ki!
Bár ott füleserősítőnek használják, de az adatlapja szerint/ha jól olvastam/: 11w-ot tud disszipálni, pont mint az EBL21, és azzal a régi rádiók specifikációjában 5w max volt megadva SE-ben!

Látsd itt
(#) Danaman válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2009
Hát azért ritka az 5W EBL-nél az enyém is úgy 3 W-ot szól 5-nél már biztos tekintélyes bár adatlapot most így nem nézegettem.

Más: Az miért van hogy időnként elkezd az erősítőmbe ciripelni az egyencső de olyan nagy frekin hogy csak én hallom a családból és el is dugul tőle a fülem
(#) EcoPityu válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
Hááát egyencső ciripelésről még nem hallottam...
Ha meg csak te hallod, akkor az a 14-20KHz-es tartományba eshet /nálunk az Asszony sem hallja a TV 15625Hz-ét, engem meg zavar.../
Szóval, nem lehet, hogy gerjedsz?, vagy valami rá van ülve a 230v-ra nálatok, és az csak az egyencsőig jut el, és még ahogy ismerlek, fojtód is van...?
Nálunk a lakótelepen, ha 1-es fokozaton hajszárított az Asszony, akkor az egyutas egyenirányítás úgy megrángatta a hálózatot/1000w-al/,hogy az erölködőmben elkezdett berregni a trafó!
(#) Danaman válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2009
Idézet:
„Ahogy ismerlek”
?
Nincs folytó, a tévének én is hallom a ciripelést tisztán, az egyencsőnél csak néha egy szer csak elkezdi aztán csillapodva abbamarad, próbáltam hogy hátha csak berezonál valami és megkocogtatam de ez se jó nem mikrofóniás, ezt akkor is csinálta mikor elősször öszeraktam az egészet de volt egy szép nagy rövidzár na akkor is csak akkor már olyan hangosan hogy nem lehetett megmaradni most töbször átnéztem nincs elkötés és rövidzár sem, de mindegy ki lehet bírni csak kicsit kíváncsi vagyok mi lehet az.
(#) Danaman válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
Viszont most hogy belegondolok lehet hogy a számítógépezet rángatja meg mert egymás mellé van bedugva és a gép tetején van az erölködő.
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
Nem a hálózaton futó HFKV jelet hallod véletlenül? Az még egy izzón is hallható, trafón meg főleg.
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 28, 2009
persze!
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 28, 2009
Mi az a HFKV?
(#) Ricsi89 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 28, 2009
Még nincs egy darabom se, de itt az apróban van eladó 4db 1000Ft-ért. A teljesítményét nem tudom, hogy az egész csőre vonatkozik, vagy csak az egyik felére. Lehetne belőle PPP erősítőt csinálni. Csak nem sok adatot lehet tudni róla. Főleg az anódellenállás értéke kellene. Anélkül nehéz kimenőt tekerni hozzá.
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
Tudod Te azt. Csak a gyengébbek kedvéért - akik ugyan a fórumunkon nincsenek, de ki tudja, ki téved ide - közlöm, hogy a HFKV nem más, mint a hálózatra ráültetett, a hangfrekvenciás sávba eső jelcsomag, ami az arra rendszeresített vevőnek "megmondja", hogy kapcsolja be-ki a forróvíztárolót, közvilágítást, stb, stb....
Ez adáskor nagyon jól hallható hangot generál trafóban, izzóban, de még egy energiatakarékos fénycsőben is.
(#) Action2K válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 28, 2009
Szerintem az egész csőre vonatkozik. Találtam egy gyári bekötést, s itt ellen ütemben hajtják a két tetródát: KÉP A QQE03/12 egyik helyettesítő csöve.
Akár mennyire is olcsó, a trafó nem lenne egyszerű hozzá. 4 darab PCL86-al sokkal többre mennél. Szerintem: :gumicsirke:
(#) Ricsi89 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 28, 2009
Van PCL86-os csövem vagy 8db, abból lesz majd PP, ha lesz rá időm, meg anyagom. Úgylátom ez a rajz jó lenne egy FM rádióadó után is. Ezzel a pár W-al szépen lehetne sugározni.
(#) Merkel Géza válasza fleta hozzászólására (») Feb 28, 2009
Keress rá a Guglin kép üzenmódban a VOX AC-4 kulcsszavakkal. Rögtön az első találaton láthatod az egyszerű de jól olvasható sémát. A kütyü mindössze 3 csővel (EF86, ECC83 és EL84) operál.
(#) Merkel Géza válasza CHZ hozzászólására (») Feb 28, 2009
Helló!
Én anno dacumál a ruszkiknál jártam egyetemre . Ott a katonai erőlködök javát G807-es csövekkel csinálták. Volt ott 50-120 wattos példány is 2-6 végcsővel. Kiválóan működtek. Nekünk is volt a zenekarban 2 db 70 Wattos példány mikrofonerősítő gyanánt. Szépen szóltak. Érdekességük volt még az is, hogy nagyon nagy Ohmos (kb 400 Ohm) kimenetük is volt amivel Ivánék egész hangszóróláncokat hajtottak meg. De az anódfesz is borzalmasan magas (500-600 Volt) volt.
Következő: »»   436 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem