Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   1 / 30
(#) noris hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Szervusztok!
A kínai piacon tonnaszámra kaphatók LED-es lámpák.
Engem olyan lámpa belseje érdekel, ami 2db ceruza akksival megy. Magyarán 2,4 V-tal hajt meg nagy fényerejű ledeket!
Hogyan csinálják? Mit valósít meg a lámpában lévő áramkör?

Adatok :
Telep: 2db ceruza akksi.
Fényforrás 5 db nagy fényerejű fehér led, párhuzamosan kapcsolva.
Áramkörről fénykép mellékelve.
Áramköri elemek :
2 db SMD tranzisztor ( j3y és M6 felirattal);
2 db SMD ellenállás (102 és 103 felirattal);
1 db SMD kondi ; valamint
1 db furcsa alkatrész ami tekercsnek néz ki(2lábavan és drótcséve benne) Jó nyomozást!
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2014
(#) Atis57 válasza noris hozzászólására (») Márc 4, 2009 / 4
 
Szia!
A belsőben általában astabil multivibrátor van , az egyik oldalon tekercsel . Ennek az indukált feszültsége adódik hozzá az akkuéhoz, ezért tud "begyujtani" a LEED sor.
tehát a 2,4V-ból lessz 4,2--4,5V volt terhelve.. lehetne 10V-is más frekvencián.
Az OBI , Praktiker. Tesco- ban 1 akkus -1 Leedes szokott lenni.
Itt forumban rajzok is vannak rola- de most éppen nem találom.
(#) noris hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Köszönöm Atis57-nek a gyors választ!
Szeretnék hasonló áramkört építeni.
Makrófotózáshoz az objektív köré LED-es lámpának.
Szeretnék bele több ledet kb.7-8 db-ot.
Illetve másfajta led-ek kellenek bele(90° nál nagyobb fénykúppal)
Jó lenne azokra méretezni az áramkört.
(feszültség megfelel, de nyilván több led nagyobb áramot vesz fel.)
Ha valaki tud kapcsolási rajzot, ötletet, várom szeretettel!
(#) NeoCorteX válasza noris hozzászólására (») Márc 4, 2009 1 /
 
javaslom hogy fényképezéshez ne kapcsolózem szerű ledes lámpát csinálj hanem olyan áramgenerátort ahol konstans fesz / áram lesz.
Ugyanis a vibráló fény okozhat zavart rözid záridejű képeknél. Pl ha makrózol kis mélység élességgel nagy a optikai rész és kicsi a záridő és ha pont akkor exponál amikor nem világít a led sötét lesz a kép.
(#) Sir-Nyeteg válasza NeoCorteX hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
(#) noris hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Köszönöm NeoCorteX-nek is a gyors választ!

Nem is vettem észre, hogy vibrál a led .
Nyilván a szememnek túl nagy frekin.
A link ajánlását is köszönöm.
Holnap megnézem!
(#) syandras hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
nem tudom, hogy van, nekem vagy egy boltban kapható usb-s hattyúnyakű lámpám, a lámpa "testben" nincsen elektronika, az usb bugó borítását meg nem vettem le, de mivel ilyen az összes usb dugó, elképzelhető, hogy nincs is. a lámpában egy db, ne kérdezd milyen led van. de belefér egy ilyen borításba egy kisebb henger, négyzet, bármi, amit az elektronikai szakik használnak. elképzelhető, h mégis csak van benne vmi.
(#) noris válasza syandras hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Üdv megint!

Az USB tudtommal 5 V-ot ad. A nagy féyerejű led (típustól függ) 2,5 -3,6 V-on igényel. Az USB-s lámpában ezért elég egy darab ellenállás.
Ha nem jól tudom, kérlek javítsatok ki!
(#) szamóca válasza noris hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Jól tudod. :yes:
(#) noris válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Átnéztem a linken találató anyagot!
Nagyon tanulságos volt.
Azonban a cikkben bemutatott max ic-ket nem találtam egy boltban sem.(lehet, hogy keveset néztem meg).
Ha tudjátok, hol lehet beszerezni, kérlek írjátok meg!
(#) rognork válasza noris hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Hello,

ezek a LEDek mekkora fényerőt képviselnek? 5000mCd? Tudnál típust mondani? Én otthon szeretném megcsinálni szinte az egész lakást ledesre.
(#) noris válasza rognork hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia!
Sajna nincs mivel mérjem, de egyesek szerint 20 Cd (20.000 mCd) is megvan.
makrofoto

fejlampa.jpg
    
(#) maanam válasza noris hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Hello!
Vannak speciálisan erre a célra kifejlesztett IC-k, pl a National által gyártott LM2704.Bővebben: Link
(#) lovika01 hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Heló mindneki!

Én szeretnék egy olyan hőmérőt építeni ami 90-120°C fok között íja ki az értéket egy ledes kijelzőre tud nekem valaki segíteni nagyon megköszönném
(#) Moderátor hozzászólása lovika01 hozzászólására (») Márc 6, 2009
 
Gratulálok!
Megfelelő topikba írtad a kérésedet, ráadásul nyelvtanilag is helyesen! Az a szerencséd hogy ez az első hozzászólásod, mint frissen regisztráltnak. Ezért kapsz csupán egy kis segéd tranyókát, hogy a szabályzatunkat kellőképpen értelmezve átolvashasd.
(#) ShadeW hozzászólása Okt 17, 2009 /
 
Sziasztok! Segítségre volna szükségem! 4db ledet és egy 555-öt (min 5V) kellene meghajtanom 1db 1.2 AAA Akksiról. Szóval tudnátok ajánlani valami hazánkban is elérhető Step-up ic-t ami nem kerül 1000huf-ba?

Előre is köszönöm!
(#) Tripod válasza ShadeW hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia! Szerintem egy ilyen kapcsolás kell neked! Bár nem tudom, hogy 4 LED-et meg tud-e hajtani, de egyet biztos, hogy megtud! IC sima NE555 is lehet!
(#) Sanyek72 hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni
Adott egy 56 db LED-es fejlámpa, ami 3 db AAA elemel működik.
abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ezt a fej lámpát 24V-rol szeretném működtetni.

Mi kel hozzá?

Az áram forrás 2 db 12 voltos 75 Aph aksi sorba kötve.



A segítséget előre is köszönöm!
(#) pepe33 hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
Valaki esetleg tud segíteni MP2481 -es ledmahgajtó IC alkalmazásában ?
Építettem vele egy áramkört ami 3db CREE ledet hajtana meg , de valamit elronthattam mert nem müködik....
MP2481
(#) ShadeW hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
Tripod a sima NE555 nem kog egy elemről menni mert minimum 4,5 V kell neki minden esetre megpróbálom egy cmos 555-el.

Sanyek ha tennél fel képet a lámpád belsejéről az sokat segítene.

Pepe pontosan milyen áramkört csináltál?
(#) pepe33 válasza ShadeW hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
3 cree ledet akarta meghajtani 4.8 voltról.
Elvileg az IC tudja emelni a feszkót és szabályozni az áramot.
Csatolom a rajzot amit megépítettem , egyébként az adatlapban is benne van BUCK BOOST néven.
(#) Tripod válasza ShadeW hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
ShadeW, neked tényleg igazad van! A NE555-nek most néztem az adatlapját, és tényleg min. 4.5V kell neki.
(#) karpi hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Egy LED-es ,vilagitos oldal .
Mar van legalabb ket topic a LED-ekkel kapcsolatba .

A linkben talalhato sok megoldas valamint adatbazisok eretelmezeset magyarazao tablazat stb... (Reading a table of technical data for LEDs ) .

Az emlitett mar letezo topic-okban van meg link mas oldalakhoz is.

Azonkivul ...GOOGLE...>" LED circuits","LED lamp schematics", LED circuits&schematics

vagy a masik koleganak , "LED display thermometer schematics",

Ilyen kulcsszavakkal lehet sok idevalo oldalt talalni a neten.
Esetleg a kulcsszo melle odatenni hogy " DIY "
(#) Sanyek72 válasza ShadeW hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia ShadeW!

Sajnos csak az 56 LED-es lámpa helyett csak 19 LED-est kaptam.
De talán ennek is lesz elég fény.

A képeket mellékelem.
(#) Sanyek72 hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretném ismét kérni a segítségeteket a problémám megoldásában.

Szóval, adott egy 19 LED-es lámpa ami 4,5 volt-rol üzemel gyárilag, de én ezt a 19 LED-es lámpát 24 volt-rol szeretném üzemeltetni.

Próbáltam L7805-ös fesz stabilizátort, de az kimúlt kb 3 perc után.
Ha esetleg kettőt párhuzamosan kötnék az bírná szerintetek.

HELP PLEASE
(#) kadarist válasza Sanyek72 hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Rakd jó nagy hűtőbordára a stab. IC-t, vgy köss elé egy 7812-t, és így a 7805 csak 12V-ot kap. Kevesebb áramot kell így eldisszipálnia, és nem melegszik túl.
(#) Tarbur hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem két led meghajtó áramkör működésével kapcsolatban.

Amit én szeretnék meghajtani, az egy darab infra power led, mely 1,5voltot és ~1Ampert igényel.

Első áramkör: kimeneti áram állítható0,04A-tő 2,8A.ig. Max bemeneti fesz: 24V DC, minimális bemenő fesz: 5-7V

Második áramkör: 1A-es fix kimeneti áram, bemenő max. fesz: 30V, minimum bemenő kb 7V.

Ha jól értem ezek a meghajtó áramkörök a kimeneti feszültséget önmaguknak beállítják a rákötött led alapján. Szóval ha 8-9voltot kötök rá, és a kimenő áramot pontosan beállítom 1Amperre, akkor a led(ek) feszültség igénye automatikusan kialakul, nem kell félnem attól, hogy nagy (1,7V amit még elbír a led) feszültséget enged rá az áramkör, s tökrevágja egy pillanat alatt.

Szerintetek melyik áramkörrel járok jobban? A fixen belőtt 1Amperes, vagy az állítható fajta a jobb?
Másik, hogy jól értettem a dolgot? Ezek valóban belövik az optimális feszt, ha a kimenő áramerősség adva van?

Köszönöm előre is.
(#) giggs11 hozzászólása Márc 26, 2010 /
 
Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy van egy elemes LED lámpám ami 3 db 1.5 V AA elemmel müködik, át lehet ezt valahogy alakitani, hogy hálozatból menjen? És ha igen hogyan?

Köszi
(#) Georgee válasza giggs11 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Egy adapter vagy egy trafó kell hozzá (utóbbi esetében graetz tápszűrő kondi stb)! egy előtét ellenállás, amit a LED-ek adataiból kiszámolsz. Vagy ha 230V-ra szeretnéd, akkor szerintem jobb, ha ide jösz át==>klikk nekem a kereső egyből kidobta
(#) set68i hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Sziasztok! Nem tudom, hogy megfelelô topicba írok vagy nem, de sok keresgélés után azt hiszem ide teszem fel a kérdésem.
Egyik barátom ideadott egy ledes lámpát, hogy javítsam meg neki, ugyanis egy ütés következtében eltörött a nyák, amin az elektrónika van. Végigmértem rajta mindent, kijavítottam a vezetéseket, amik meg voltak szakadva, de sajnos a lámpa nem indul el. Azt szeretném kérdezni, hogy tulajdonképpen mi a szerepe az elektrónikának, gondolom az hajtja meg a ledeket és talán a töltést is vezérli. Egy 7,4 voltos aksiról üzemel a lámpa, azt is lemértem, fel van töltve.
Esetleg arra gondoltam, hogy kikötném az elektrónikát, de nem tudom, hogy akkor müködne még a töltés. Szívesen fogadok bármilyen segítséget vagy ötletet. Tettem fel képeket is.
Üdv.
Következő: »»   1 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem