Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   19 / 60
(#) Csaplar válasza Dudus hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
És akkor ezek közül a komplett szerelt kábelek közül nem lenne jó nekem valamelyik?
http://www.skpang.co.uk/catalog/index.php?cPath=22

Mert ezt a kapcsolást igényesen elkészíteni, plussz még a csati és már nem is sokkal olcsóbb, mint a készek...
(#) Dudus válasza Csaplar hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Ez esetben, szerintem, ezt vedd meg! Én is használom.

A K-vonalat persze majd kapcsolgatnod kell az Opel diagcsatijában, mert Ők nem 1 K vonalat használnak, de azt egy DIP kapcsolóval vagy jumpersorral 2 perc alat meg lehet oldani.
(#) Csaplar válasza Dudus hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
És ez biztosan kompatibilis az én régi opelemmel is? Vagy a többi az már a pc oldali programon múlik?

Köszi a tippet!
(#) Dudus válasza Csaplar hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Így van. Ha van jó programod, akkor menni fog. Töltsd le a programokat és nézd meg, hogy a motorkódod benne van-e. Az a fontos, hogy korrekt alaplapi soros portod legyen vagy PCMCIA-RS232 ha a laptopod-ban nincs.
(#) Hari1231 válasza Csaplar hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Szia! ...bocsi, hogy bele beszélek. De szerintem ezt vedd meg! - nekem is ez van és ez autómatikusan keresi a lábakat, ugyhogy nem kell kapcsolgatnod!!! -
Bővebben: Link
Ja és az sem mellékes , hogy adja a progit is!
Már 2 éve nyúzom és semmi panaszom rá! Még nem találkoztam olyan Opellal - 95 és 2007 gyártott - amit nem tudott vólna. (Kivéve az Opel Vivaro dieseleket! Ezek nem is Opelek! )
(#) Csaplar válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Köszi a tippet!
(#) gabo2 válasza Dudus hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Szeretném megkérdezni,hogy korábban lévő Fabiámhoz volt ez a fényképen látható interface, és ezt soha nem használtam,mert ennek kézhezvétele után nem sokára a kocsit eladtam. A dolog érdekessége, hogy kérdeztem tőled mi az FDTi , hát ez pont egy ilyen FDTi FT232 BL típussal van szerelve, 6,00 kvarz van még benne, másik oldalon egy 393 STEF635 Ic van benne.
Kérdésem az volna, hogy ezt ehhez Corsa 1.3 cdti-hez
lehetne -e használni ,és ha igen milyen szoftverral
Kérném véleményedet evvel kapcsolatban.
(#) Hari1231 válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Szeva! ...ahha ez úgytűnik kk/l interfaces lenne. -...de ezt neked kéne pontosabban tudni, hogy miként vetted. -
Ha kipróbálod rögtön kiderül! A progi - szerintem - a OP-COM ! Letöltheted akár innen is
vagy megvásárolhatod a multiplexert, meg a progit is!
De tudod mit! Itt van!!!
(#) gabo2 válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Szia !
Igen ez kk/l interfaces, de az a gondom, hogy annak idején ezt Skoda Fabia 1.4 benzineshez vettem vettem és a Vag 409-szoftvert adták hozzá. Az ismertetőjében a Vag csoport autóit írták, de Opel-hoz szó sincs róla. Azért kérdezném, hogy egy ilyen
interface,esetleg másik szofttal működne-e
(#) Hari1231 válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Igen! Müködnie kell! Tudod a puding próbája ...
Szerintem próbáld ki! Ez a progi - OP-COM - nekem nagyon bevált! A müködése is nagyon egyszerű! (Meg van választható "Magyar" nyelvezete is!)
Egyedül a lábkiosztással lehet gondod, de azt aprogram ugyis mondja, hogy melyik lábra kéne kapcsokodnia. A VW csak a 7-es lábat használja.
....de ha jól megnézed a te interfacesed ua. mint amit én az előbb belinkeltem - csak az multipexes - de ahoz is ajánják a VAG 409-est.
(#) gabo2 válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Ez az a készülék pontosanItt található
(#) Dudus hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Az USB-s kábelek, különösen régebbi Opel-eken könnyen lehetnek zsákutca! Átcserélve egy soros portosra megy mint a parancsolat!

-szerintem-

PS.: Hari kábele jobb megoldás, mint amit én linkeltem! (Bár picit drágább is.)
(#) Hari1231 válasza Dudus hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
...ja ! ...24 Eu az durván 8e Ft, meg az utalásért le vesz a bank 4-5 e Ft-t. 12-13 e -ből meguszni! DE! USB! ( Nem ajánlom!!!)
JA ! De csak most figyelem ez ua. a 409-es interfaces! (Ez nem multiplexes!)
(#) gabo2 válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Ez meg van nekem,és pont azt kérdezem, hogy lehetne ezt a készüléket használni ehhez a Z13DT corsa motorhoz
(#) Hari1231 válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
JA! ...látom! Simán kell, hogy kezelje!
(#) gabo2 válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Kipróbálom, a laptop már látja a portot, de az írja ki, hogy nem látja az interface-t. Gondolom csak az után működik, ha a gk-ba is be van dugva. Köszi az eddigieket.
(#) Hari1231 válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Igen! ...de az interfacest már kéne, hogy lássa! Ha USB, akkor amint bedugod azonnal jeleznie kell, hogy új eszköz van a géphez cstlakoztatva. Csak akkor fogja felismerni a program! ...az se lessz egyszerű! A géped hanyas portnak látja? Kérdés be lehet-e állítani a progiban?!
...USB! A jó édes nénikéjét!
(#) Dudus válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Nem akarok okoskodni, de a C14SE USB-s kábellel az ismerősi körben senkinek sem ment! Nem egy egyszerű vezérlő, nagyon háklis a protokol időzítéseire!

-szerintem-
(#) gabo2 válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Ha bedugom azonnal jelzi a gép felismeri tech2-ben és hozzáadott Vag409-ben is hiányolja az interface-t
Szerintem ha autóba is bedugom akkor kell a dolgnak mennie.

Dudus! A motorkód Z13 DT erről beszélgettünk
(#) Hari1231 válasza Dudus hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Nemtom! ...nekem csak soros portos van! De a haveromnak van egy USB-s ..olyan kapcsolgatós. ...pont a fateroméknak C14 SE motorral van szerelve a Fasztrájuk ! Holnap ki is prószálom! ( Hm ....még az öregemék autóját nem is vallatam!!! )
Na igen! Nagy a valószínűsége, hogy az USB-s nem fog boldogúlni vele.
Naaaaa! Már teljesen bele zavartatok! A Z13 DT az egy FIAT 1,3 túros motor ! ...az se egyszerű eset!!! Na erre már én is kíváncsi vagyok!!! :eek2:
(#) gabo2 válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Holnap kiderül, remélem kárt nem tudok csinálni vele ha bedugom
(#) Dudus válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Keveredünk. Csaplár C14SE - vel akar használni ilyet....bocs ha félreérthető volt!
(#) Csaplar hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Hú... Na akkor most melyiket is kellene megvennem?
(#) Dudus válasza Csaplar hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Hari belinkelt egy soros multiplexeres kábelt és egy tech-2 szoftvert. Ezek kellenek neked. Ha olcsóbb kábel kell, akkor megveheted az euroscan oldalon linkeltet is csak ott a lábakat neked kell kapcsolgatnod.
(#) gabo2 válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Üdv !
Sajnos bejött az aggodalmad, ez az interface ami FDTi chip-el van szerelve csak a VAG409 és az előtte lévő verziókat ismeri fel, más szoftokat nem ismer, tehát csak a VAG családba 2004-ig ismeri fel és olvassa.
Tehát a hibapont bejött. El kell adni. Sajnos Opel-hoz nem jó egyáltalán.
Köszi az eddigieket.
(#) gabo2 válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Szia !
Ma kipróbáltam az 1.3 cdti motornál ezt az interface-t, de sajna az előbb leírtam, /#391302/ nem működött.
Azt hiszem, hogy nekem is egy kapcsolgatós nélkülit kellene vennem amit Csaplárnak ajánlottál. Legalábbis úgy gondolom
(#) Hari1231 válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Szerintem itt a probléma okozója az USB port . Ahoz hogy a program felismerje az interfacesed kell egy illesztő progi.
A cimborám is folyton szenved az USB-s interfacesével.
Szerintem is jobban jársz, ha veszel egy soros portos multiplexest.
(#) eszimi hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
Sziasztok
nekem opel vectra 1.9 cdti-hez kellene egy kis segitseg .Szerintetek ez jo hozza?Bővebben: Link
Esetleg epiteni milyen lenne jo mer ez can bust hasznal.
(#) Dudus válasza eszimi hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Ez egy nagyon jó eszköz, de nem CAN buszos. Van OpelScanner - ből olyan is, de az drága nagyon.
(#) masi1 hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
Euroscan programcsomagot ismeri valaki?Bővebben: Link
Igaz hogy orosz a honlap, de szoft-csomag az angol is.
Következő: »»   19 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem