Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fogyasztásmérő
Lapozás: OK   2 / 3
(#) J-Haasz válasza maestro hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Üdv,

LINK

Ezt a típust szedtem szét az imént, ebben nincs összekötve az elektronikával, csak átmegy a "dugós részből" a "foglalatos részbe".

Földeletlen fogyasztót szerintem lehet használni úgy, de a földeltet e nélkül sem helyes földeletlen konnektorba csatlakoztatni, tehát ezen keresztül se tedd!

Sajna egyik szobámban csak földeletlen "villany" van,
ott is működik a mérő; a PC-met mértem be vele.

De tartsd szem előtt, hogy:
ETTŐL FÜGGETLENÜL, NEM EZ A HELYES HASZNÁLATI MÓD!

Mindent csak SAJÁT FELELŐSSÉGRE és csak ÓVATOSAN !!!
(#) Skuld86 hozzászólása Jan 25, 2009 /
 
Volna egy kérdésem a watt képlettel kapcsolatban. Miért van az ,hogy nálunk a bejövő bizti 16A-os és kibír több mint 6Kw terhelést oldás nélkül. Most terhelés alatt értem -> vasaló+villamos sütő +mosogatógép + mosógép + 3db számítógép + TV-<- Az egyenkénti értékeket össze adtam és sehogy nem illett bele a watt képletbe mely szerint P= U*I mondjuk lemértem a hálózati feszt ami elég szegényes nappali időszakban 210V esti időszakban 190-195V között mozog. Remélem valaki tud választ adni rá 1 kicsit összetettebben mert azt tudom ,hogy Pl a mosó és mosogató gépek nem mindig fűtenek 1 ütt ált akkor old a biztis ha legalább 10-15percig eggyüt mennek. Azonnali oldás nincs. Pedig a képlet szerint bőven 16A feletti áramnk kell folynia.
(#) maestro válasza J-Haasz hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Köszi szépen! Erre voltam kíváncsi!

Én is szétszedtem volna, de gondoltam idegeskedjen más a háromszögletű csavarokkal

Egyébként pont a PC miatt kérdeztem meg, mert egyszer földeletlenbe kellett dugni a számítógépemet és furcsa módon a földelés hiánya "kisütötte" a videókártyám driverét (semmit nem mutatott a monitor!). De szerencsére a videókimenet továbbra is működött...
És ettől fogva bánok óvatosabban a földelt elektronikával

Szóval a PC-del te is óvatosabban bánj, érzékeny egy jószág
(#) maestro válasza Skuld86 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Mindegyik 1 fázisú, a villanytűzhely is?
És 1 biztosíték van az egész házban? Mert pl nálunk minden szobához külön van egy 16A-es (vagy mennyi).

(#) J-Haasz válasza Skuld86 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Ha megméred egy ilyen fogyasztásmérővel külön-külön az egyes fogyasztókat, akkor látszani fog, hogy pl.: egy PC, amiben van mondjuk egy 400W-os tápegység, nem fogyaszt mindíg 400W-ot, hanem "terheléstől" függően 100-200W-ot.
A TV-re is rá van írva pl:60W, és csak pl: 45-öt használ.
(ezt most csak hasból írtam).
A mosógép is csak ha fűt, akkor használ kilowattokat,
amúgy csak a motorja és a vezérlése fogyaszt, az meg párszáz watt.

Ha lassan old a kisautomatád, az akkor van, ha a hővédelme old le. (tartós áramterhelés a névleges határ környékén.)
A gyors lekapcsoláshoz jobban "meg kell haladni" az áramhatárt.

...szerintem!
(#) Skuld86 hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Lenne még 1 kérdésem ha adott a tápfesz és a igyasztás att ban. hogy tudom kiszámolni az áram erőséget?
Gondolom nem az a képlet hogy V/W=A vagy W/V=A.
Thx előrei s választ.
(#) potyo válasza Skuld86 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Nem a fogyasztás, hanem a teljesítmény van megadva (a maximális teljesítmény, mint ahogy azt a mosógép jól példázza). A teljesítmény osztva a feszültséggel adja az áramerősséget az olyan fogyasztóknál, amiket hőtermelésre használunk (mosógép ilyennek tekinthető, amikor melegít, sötő, bojler, villanykályha, izzólámpa, stb). Amiben van motor, vagy valamilyen tápja van, annál már nem ilyen egyszerű a helyzet, ott általában meg szokták adni a teljesítmény mellett az áramerősséget is, mert azoknál a fogyasztóknál nincs fázisban a feszültség az árammal.

De mielőtt elküldesz valamit, olvasd már végig. Vagy szerinted az rendben van, hogy kimaradnak meg összecserélődnek betűk?
(#) Dot hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Helló!
Szeretnék venni egy fogyasztásmérőt.
Mivel nem nagyon értek hozzá így segítséget kérek, hogy milyet vegyek!
Mindenképp 7000ft alatt szeretnék, mert csak 'hobbi' szinten kellene.
Lehetőleg ne a leggagyibbat, szóval ha van valakinek valami jól bevállt pédánya ossza meg!
Nem láttam semelyiknél, hogy milyen hibával mérnek, vagy ezek az ilyet felejtsem el?
(#) J-Haasz válasza Dot hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Szia!

Én ezt a típust vettem és elégedett vagyok vele:
Bővebben: Link

A mérési hibáját nem tudom, de hobbi célra (műszerészként is) megfelel nekem.

Apámnak is hasonló kategóriájú van, kissé más külsővel, az is megfelelő. (ha kell megkérdem pontosan a típusát)

Szerintem 4-5 ezer forint környékiek már jók otthoni felhasználásra. Aki meg profit akar, az úgyis épít magának igénye szerintit, vagy megveszi az ipari verziót jó sok cash-ért
Persze az árak az akcióktól is függenek,
a kiválasztás pedig a Te akciókhoz való bizalmadtól is

De nézzük meg, mit mondanak mások...
(#) J-Haasz válasza Dot hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Azért majd vásárlás után oszd meg a tapasztalataidat...

Üdv,
J-Haasz
(#) Dot válasza J-Haasz hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Ok még széttnézek! köszi.
(#) PIC hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Sziasztok,

Nemrég jártam egy Sony Centerben és láttam egy 7 szegmenses kijelzős fogyasztásmérőt. Egy nagy LED-TV volt rákötve, és miközben ment egy trailer rajta mérte a fogyasztást. Érdekes volt mert amikor cím volt a képernyőn, (szinte majdnem fekete volt a kép) átlag 25-30W-ot írt ki a mérő, majd amikor színes nagy kontrasztú tájkép akkor felugrott 130W körüli értékre.
Durván 0.5/sec sebességgel mutatta a fogyasztást. Tudnátok segíteni egy ilyen fogyasztásmérő megépítésében? Vagy valaki tud hasonló kapcsolást?

Előre is köszönöm,


István
(#) attila93 hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Azért nyitom ezt a topicot, mert nem találtam a fórumon szinte semmilyen digitális fogyasztásmérő projektet.

Hamarosan jön az érettségi és a gyakorlati részre kell építenünk valamilyen berendezést. Sok gondolkodás után eszembe jutott egy projekt, hogy mikrovezérlővel lehetne figyelni a lakás elektromos fogyasztását, majd kijelezni LCD-n, memóriakártyára logolni, ethernet modullal menteni egy webszerverre, majd visszamenőleg grafikonokat generálni belőle, vagy akár okostelefonnal figyelhetném a lakás fogyasztását bárhonnan.
Rövid keresés után találtam hasonló projectet http://openenergymonitor.org/ címen.

Nagyjából úgy képzeltem el, hogy építek egy emonTX modult, amit a villanyóra mellé teszek és wireless linken keresztül fogja küldeni a fő modulnak az adatokat. A fő modul fogja mérni a hálózati feszültséget, lesz rajta egy 4x20-as LCD panel, ENC28J60-as ethernet modul, ami a pachube.com szolgáltatásra, vagy saját webszerverre fogja küldeni az adatokat. Esetleg szóba jöhet, hogy teszek rá SD kártyát, amire logolni fog x percenként.

Épített már valaki hasonló projectet, vagy van tapasztalata ilyesmivel?
(#) attila93 válasza (») Okt 16, 2011 /
 
Akkor elnézést kérek. Láttam én is ezt a topicot, csak eléggé eltért az én projektemtől.
(#) Feri hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Üdv mindenkinek, és békés karácsonyt.
Egy kérdésem lenne, amely talán kicsit kapcsolódik a témához.
Én napelemes rendszerekhez szeretnék Dc- Wh-t építeni. A termelt energia mérésére.
Tud e valaki megoldást a témára.
Hálás lennék. A segítségeket előre is köszönöm.
(#) feco23 válasza Feri hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia! Most építek egy ilyet és pont erre a célra Még küzdök vele, de ha tudok szívesen segítek egy ilyen mérő elkészítésében.
(#) Feri válasza feco23 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Előre is köszönöm.
Sok sikert.
(#) feco23 válasza Feri hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Elkészültem a fogyasztásmérő prototípusával, úgy néz ki mér szépen és szerintem jól is. Nincs benne semmi extra, 16F690-es PIC a vezérlő, a feszültségmérés egy 47k+10ktrimmer/10k ellenállás osztóval történik. Így kb. 28V-ig tud mérni, ha 5V a vezérlő tápfeszültsége. Az árammérés már nehezebb, de nem bonyolult az sem. LM324-gyel építettem egy invertáló erősítőt úgy, hogy itt is trimmerrel be tudom állítani a kívánt értéket és az erősítés kb. 88 legyen(ez nálam 100k+47k trimmer/2,2k). Az árammérés meg egyszerűen egy vezetékdarabon történik. Nálam kb. 60mV esik rajta 3,5A mellett és ezt erősíti fel a műveleti erősítő a 0-5V közötti tartományba. A megjelenítés 2x16 karakteres LCD-n történik. Az energiamérés menetét is leírom ha érdekel valakit. Nekem névlegesen 18V/3,5A-es napelemtáblám van, ehhez készítettem a mérőt.
(#) Feri válasza feco23 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Engem nagyon érdekel a téma, mindent szeretnék tudni róla. Esetleg le is gyártanál nekem is egyet?
(#) Haszuboy hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Sziasztok. Van nekem egy digitális fogyasztásmérőm, ami tökéletesen működött, de nemrég kicsit "meghülyült". Az a baja, hogy feszültségre ~134V-ot mér 230 helyett. Ebből adódóan természetesen a teljesítményt is rosszul számolja ki, egy 1-2kW-os hősugárzóra pl 300W-ot mér. Vajon a feszültségmérő ellenállással/feszültségosztóval (nem tudom mi van benne, még nem néztem) lehet a gond, vagy az elektronikában beljebb lehet valami hiba? Valaki találkozott már ilyennel?
(#) Busz hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Én most vettem meg ezt:
Digitális fogyasztásmérő műszer , EM 01
Bővebben: Link


A problémám vele hogy áramszünetkor elfelejti az adatokat.

Ez garanciális probléma vagy ebbe nincs is gyárilag beépített elem vagy akkumulátor?
Mert a leírásában sehol nem írja hogy lenne backup elem, de viszont én meg azt hittem hogy alapértelmezett hogy áramszünetben nem felejt egyik típus sem...
(#) klaczy hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!

Pár napja vásárolatam egy 3 fázisú digitális fogyasztásmérőt. Ezt
Első nap tökéletesen működött. Néhány órát ment a klíma és a világítás kb 2kWh mért.
Következő nap fúrtunk, fűrészeltünk és egész éjjel ment a klíma. Reggelre 638 Kwh mugtatott és folyamtossan mért megállás nélkül mért, még akkor sem mikor minden fogyasztó le volt kapcsolva róla. Akkor állt helyre mikor teljesen áramtalanítottam a házat. Aztán ezt még egyszerprodukálta napközben. Most este, mikor e sorokat írom és megy a klíma jól működik. Mi lehet a hiba? Elképzelhető, hogy a mérő a hibás, vagy a házban van valami elkötve?
(#) proba válasza klaczy hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Igazából ezt te tudod kideríteni. Vagy tesztképpen egy egyszerű dugaljas táblával jól megterheled, figyeled a reakcióit, vagy amikor mér és te nem tartod indokoltnak , egy lakatfogóval megméred az elmenő áramait, vagy megnézed a rendes áramszolgáltatós óra mit csinál...
(#) potyo válasza klaczy hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
638kWh, az ha 24 órát ment, akkor is 26,5kWh folyamatos teljesítményfelvételt jelent. Ez 38,5A fázisonként. Ha valahová ennyi áram folyik, akkor azért az csak feltűnő, már csak a hőtermelés okán is.
(#) klaczy válasza proba hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Az az érdekes, hogy azóta tökéletesen működik... ma reggel is néztem.
(#) erbe hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
PC tápokat javítgattam leválasztó trafón keresztül. A vizsgált táp előtt általában ott ül a digitális fogyasztásmérő, mert műterheléssel ellenőrizni szoktam őket. Nagyjából megy a táp, bekapcsol, 99 W-ot mér, közben méregetem a kimeneteket. 2,5 V, 4,2 V, 11,2 V,... Hatalmas durranás.
-Nocsak, a 150W-os leválasztó nem bírta a 99 W-ot?
Lekapcsolom, kis késéssel még egy durranás. Ez már furcsa volt, lesem, honnan jön a füst. A digitális fogyasztásmérőből. Na meg a bűz.
A táp szétszerelése, méregetése során derült ki, az egyik primer 330 µF-os puffer nullás volt, zavarszűrő nem volt a tápban, így mindent kiengedett. A digitális fogyasztásmérőben kondielőtétes a táp, szegény kondi meg azon a frekin mindent átengedett.
Szétszedtem a mérőt. Két kondi durrant el, 47 uf 25 V és 22 µF 25 V. 2 ellenállás feketére égett, még a köztük levő fóliadarab is szétolvadt. Az ellenállásokról semmit nem lehet leolvasni, egyik 35 a másik 43 Ohm (maradt). Hogy ezeken kívül mi ment még tönkre, majd akkor, ha visszaépítettem. Azon a panelen nem sok minden van, egy HCF 4053, ...324, ...393, 7150A és egy tucat SMD ezmegaz.
Ha valakinek van ilyen és kirajzolta vagy megnézné az ellenállások értékét, a típusa EKM30, forgalmazója a Saphir Handelsgesellschaft... Hamburg.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Elkészült. Cseréltem a kondikat, 2 zárlatos diódát és betettem 2 darabban ~100 Ohm soros ellenállást. Működik.
Forrasztópisztolyt mérve a korábbi értékeket produkálja.
Elég soká tartott a műanyag részeket elmosogatni, szárogatni, a panelről meg csipesszel, varrótűvel a rengeteg kondiszöszt lekaparászni.
(#) sevenhill hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Van két különböző gyártmányú fogyasztásmérőm. Az egyik Düwi(Obi?) , a másik SilverCrest (Lidl) . Komolyabb mérésre alkalmatlanok ezek a kommersz mérők. Ohmos (vasaló, olajradiátor) vagy esetleg enyhe induktív fogyasztóknál elfogadhatók a mérésük, de bonyolultabb esetben, pl. kapcsolóüzemű táp primer oldali Graetz-elkó kapcsolás jellegzetes áramfelvétele esetén ( a feszültséghullám csúcsai körül "húzza" ki az áramot a hálózatból) teljesen megbízhatatlanok. Egyszer a két fogyasztásmérőt sorba kötöttem, egy laptop és tápegysége volt a terhelés. A két mérő teljesen más értéket mutatott, ami a kijelzett power factor-okra is igaz.Talán ezeknek a lényeges eltérése okozhatja a lényeges különbséget, lehet, hogy alapvetően ebből kalkulál. Pedig egy "jobb" processzornak megfelelő számú mintavétellel és jól definiált matematikai eljárással a teljesítmény (és a fogyasztás) kiszámítása nem jelenthetne problémát. Csak reménykedhetünk, hogy az egyre jobban elterjedő hivatalos áramszolgáltatói fogyasztásmérők korrekten mérik a fogyasztást, és nem a mi kárunkra tévednek! Mert egyre több fogyasztónk lesz ilyen , a klasszikus hőfejlesztő készülékeken kívül már mindenhol kapcsolóüzemű tápok vannak. A kompakt fénycsövek áramkörei is graetz-elkós csúcsegyenirányítással kezdődnek , bár kisebb teljesítményűek, de egyre növekedő számuk miatt már nem elhanyagolhatóak.
(#) gurabli hozzászólása Aug 7, 2015 /
 
Sziasztok!

Azt kb. már értem, hogy egy PC tápegységének mérésére miért alkalmatlan egy olcsó Lidlis mérő, de mi a helyzet ha pl. egy laptopot szeretnék megmérni, vagy mondjuk a kis ixt konfigos htpc-met, amit egy picoPSU hajt egy 65W-os külső téglával? Van egy másik itx konfig is, abban egy paneltáp van + 65W külső tégla. Ezek mérésére alkalmas egy ilyen Lidlis budget kütyü, mennyire számíthatok pontos értékekre?
Elég alacsony fogyasztást kell mérnem, mert mondjuk terhelés nélkül olyan 5-10W-ra számítok, terheléskor max 30-40W.

És az is érdekelne, hogy egy erősítőt és egy plazmatévét mennyire pontosan lehetne vele megmérni?

Mondjuk ezzel: Link

Köszönet!
(#) kasas hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Valaki tudna segíteni hogy lehet ezt a szrar home fogyasztásmérőt megjavítani? Bővebben: Link

Egyik napról a másikra világított az OL lámpa és azt írta ki hogy 9999W vagyis túlterhelt de igazából semmit nem csináltam ,ugyan olyan rendes nap volt ez mint a többi kb 1000W terhelésnél többet nem kaphatott ,nem villanymotort indítok ezen keresztül. És most nem mér semmit csak az időt számlálja és persze átmegy rajta az áram.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem