Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Több órás szünetmentes táp
Lapozás: OK   1 / 4
(#) tothi89 hozzászólása Okt 18, 2006 /
 
Sziasztok, az egyik haveromnak kellene egy keringetőszivattyút meghajtani áramszünet esetén, hogy a vegyestüzelésű kazán ne főzze fel a vizet és persze meleg maradjon a lakásban. Olcsón!!!

Arra gondoltam, hogy kiveszem egy szünetmentes táp aksiját és egy 100Ah-s gondozásmentes autóaksit teszek a helyére,mivel gondolom ezt már a táp nem bírná feltölteni, ezért lenne folyamatosan az aksin egy inteligens töltő.

Mi erről a véleményetek?
(#) hhkfk válasza tothi89 hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
ahhoz nagy töltő kell
(#) tothi89 válasza hhkfk hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
Tehát szerintetek megvalósítható ez a három elemből álló párhuzamos rendszer???
(#) G-Lex válasza tothi89 hozzászólására (») Okt 18, 2006 / 4
 
Egy számítógépes szünetmentes a gépet (kb 200W) képes akár 1 órán keresztül is életben tartani.

Ha nem valami eszméletlen nagy keringetőd van akkor egy ilyen ketyere is elég

Ha magad szeretnéd építeni akkor 3 fő áramkör kell:
- akksi töltő
- inverter
- kapcsoló az akksis és a hálózati üzem között

Akksitöltőt nem olyan nehéz faragni, az inverterhez itt a HE-n van cikk a kapcsoló pedig lehet egy sima relé is, mivel nem szükséges, hogy folyamatos legyen a tápellátás. Mármint kibírja, ha 1 tized másodpercig nem kap szuflát.
(#) maestro válasza hhkfk hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
Nem kell ahhoz olyan nagy töltő. Elég oda egy 6A-es töltő. A tescoban most csak 2222Ft egy 6A-es töltő
(#) tothi89 válasza G-Lex hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
Végülis igazad van, először én is erre gondoltam majd a tesztek során meglátom, hogy bírja a saját aksijával, de azt hallottam,hogy az olcsóbbaknak nagyon gyenge az aksija és negyed terhelésnél is csak 10-20, max 30 percet bírnak.
(#) G-Lex válasza tothi89 hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
Egy számítógép akár 300Wot monitorral együtt meg akár 500W-ot is tud fogyasztani. Nekem egy 700VA szünetmentesem van és a monitor is azon van. így a skálája szerint 3/4 terhelésen van. ha elmegy a villany még több mint 30percig megy a gépem monitorral együtt.
Szóval kb450VA-t több mint 30 percig üzemeltet. Egy keringető szivattyú meg szerintem 30VA körül lehet.

Ergó egy kisseb szünetmentes is képes egy keringetőt sokáig járatni
(#) McGyver válasza G-Lex hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
50-től 100 W-ig vannak a háztartási célú keringetők, a 100 W-os már nagynak számít.
Üdv: McG
(#) tothi89 válasza G-Lex hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
Ez 95W-os
(#) potyo válasza G-Lex hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
Azért a 200W-os monitor enyhénszólva túlzás, a szünetmentesnek pedig nem kell feltétlenül hinni terhelés szempontjából. Egy számítógép nem szokott folyamatosan felvenni 300W-ot. Ha felvenne, akkor biztosan nem menne a géped 30 percet.

A keringtetőnél az lehet a gond, hogy az UPS nem fogja szeretni a motoros terhelést, mivel nem induktív terhelésre van előrelátva. Van amelyik még a lézernyomtatóval sem hajlandó együttműködni. Tehát mielőtt beruházol a dologba, érdemes kipróbálni, hogy megy-e. A nem számítógépes használatra készült inverterekről már biztosan menni fog, csak azok mondjuk kisebb terhelhetőségűek és drágábbak. Bár a kisebb terhelhetőség inkább abból ered, hogy nem néhány perces üzemre vannak méretezve.
(#) Dudus válasza potyo hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
A színuszos kimenetű UPS-nek, nem gond az induktív terhelés az APC SMART sorozata ilyen. Ha line interaktívot választasz, akkor képes arra, hogy alacsony bemenő feszültségnél sem kapcsol akkura, hanem egy elektronikus megoldással visszaemeli a kimenetet illetve ez igaz akor is ha magas a bemenő feszültség.

Arra viszont nagyon figyeljetek oda, hogy a gyártó a melegedés szempontjából csak arra az időre tervezett, amire az UPS gyártva lett. Ha több órás üzem a feladat feltétlenül aktívan hűteni kell a FET - eket benne.

A lézernyomtatót az égetőmű eszetlen áramfelvétele miatt nem szereti.

A nagyobb aksival lesz még egy probléma. Ha van benne egy mikrokontroller, ami az akku paramétereit figyeli, az a gyártó által fel van programozva és meghülyül a nagy akksitól. Az APC SMART sorozatában ekkor soros porton keresztül hyperterminal-lal az akku típusát át kell írni.
(#) G-Lex válasza potyo hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
Aránylag olcsón lehet szerezni régi smart UPS szünetmenteseket. max az akksikat kell cserélni. egy Smart UPS 700 már nagyon sokáig viszi. Mivel eredetileg is szerverekre lett tervezve kár több órás áramszünetet is átvészel. A mikrokontroller az akksi feszültségéből saccolja meg a töltöttséget, ezért akksicsere után vagy kalibrálni kell vagy nem fog működni ez a funkció.

Lézernyomtatómat nekem sem bírta el. amint bekapcsoltam őrült sikításba kezdett és világított a túlterhelést jelző led a szünetmentesen.

Az én szünetmentesemben 2db 12V-os 7ah akksi van ami elvileg több mint 2 órán keresztül vinni fogja a keringetőt.

Azt, hogy egy monitor mennyit eszik nem tudom, csak arra tudok alapozni, hogy tudom, hogy a szünetmentesnek mekkora a max terhelhetősége és mit mutat a terheltségjelző. Ezzel csak egy közelítő értéket mondtam.

Amúgy egy számítógép simán be tud kajálni folyamatosan is 300W-ot. csak a proci több mint 100W-ot fűt el. Egy komoly multimédiás gép simán eszik 300W-ot.

remélem minden kérdésre válaszoltam
(#) potyo válasza G-Lex hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
Idézet:
„remélem minden kérdésre válaszoltam”

Hát majdnem:
Idézet:
„csak a proci több mint 100W-ot fűt el. Egy komoly multimédiás gép simán eszik 300W-ot.”


Szabad érdeklődnöm, melyik processzor ez?
(#) dbase válasza potyo hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
Enyém is sokat eszik:
Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz, 3014 MHz

Tipikus teljesítmény felvétel 84 - 115 W (órajeltől függően)

Maximális teljesítmény felvétel 101 - 155 W (órajeltől függően)
(#) potyo válasza dbase hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
Mondjuk azt gondoltam, hogy Pentium 4, de melyik mag?
(#) dbase válasza potyo hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
Intel Pentium 4 630, 3000 MHz (15 x 200)Prescott-2M
(#) G-Lex válasza potyo hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
A prescott mag zabizik izom sokat.

sg.hu:
A 3,2 GHz-es Prescott processzor fogyasztása egyébként meghaladja a 100 W-ot.

De ezek a referencia adatok, amik néha csalnak. egy tom's hardveres cikkben olvastam, hogy valamelyik penti 135W-ot fogyasztott...
(#) speki válasza G-Lex hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Nekem egy Back-ups 300 as van de az én gépemet egy percig is alig birja monitor nélkül pedig fél éves aksi van benne
(#) Feri hozzászólása Nov 4, 2006 /
 
Vigyázz a számítógépekhez készített UPS-ek nem szinuszosak álltalában és így nem is alkalmasak AC motorok üzemeltetésére. Cak szinuszoz jőhet számításba. Vegyél legalább 1000W-osat, mert ennek a tőltő része kibirja ha az akumulátorait nagyobbracseréled. Az aksik nagyságát a kívánt üzemidő határozza meg.

Sok sikert!
(#) potyo válasza Feri hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Ezeket már mintha leírtuk volna egyszer itt.
(#) huhuu hozzászólása Nov 4, 2006 /
 
szerintem bármilyen szünetmentes táp jó, mivel 95 wattos a keringtető, mondjuk induktiv!! a számgép és a monitor meg nem, de lehet, hogy most hülyeséget írok, viszont hűtőbordát nagyobbat + venti hűtést biztos tennék bőven + nagyon nagy aksi, hogy tényleg soká menjen.....
(#) remote hozzászólása Dec 28, 2006 /
 
Üdv!
APC Back-UPS 600VA (400W folyamatos) rövid ideig túlterhelhető. 500W-os fúró és 500W-os flex-et birta, csak arra kellett ügyelni, hogy ne nyomjad neki teljes terhelésre...
100W induktiv meg se kottyan neki!
Üdv!
(#) Feri válasza huhuu hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Igazad van hülyeséget írtál, mert az aszinkron motorok csak tiszta szinuszos árammal működnek megfelelően.
Ha a terhelés nem lépí túl az UPS terhelhetőségét nem az UPS megy előbb tönkre hanem a motor.
(#) Feri hozzászólása Dec 28, 2006 /
 
Én már csináltam ilyet és kb 3 éve működik kifogástalanul.
Egy 1600W-os szinuszos UPS aksiait kicseréltük kb50 Ah-ra. ez így tökéletesen megy. Azért a nagy UPS mert nem a 60-90W motor a probléma hanem az akumulátorok töltése. Vigyázz a 600W feletti UPS -ek két aksit tartalmaznak igy a töltésük 24V-os Ennek az az oka így kissebb árm folyi inverter üzemben .
Ezzel a megoldással 2-3 órát lehet áthidalni. az aksik állapota és a szivattyú nagyságának fügvényében.
(#) potyo válasza Feri hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Nem annyira kényesek az aszinkron motorok a színuszos feszültségre, nem olyan egyszerű tönkretenni őket. Színuszos feszültségnél a legjobb a hatásfokuk, de négyszöggel is lazán mennek, csupán a vasveszteség emelkedik meg valamelyest a felharmónikusoknak köszönhetően. De ha a motor teljesítménye nincs teljesen kihasználva, akkor nem gond a dolog, mert a kisebb rézveszteség kompenzálja a nagyobb vasveszteséget.
(#) Feri hozzászólása Dec 28, 2006 /
 
Lehet hogy igazad van, de a fűtési keringtető szivattyú elép extrém körülmények közt üzemel.
1, 70-90 c fokos környezet.
2, folyamatos üzem.
így a motor hőmérséklete nyakran 100C fok felett van.
A nem szinuszos táplálás továbbí hőterhelést eredményez ami biztosan nem használl, főkép hosszú távon.
Ez lehet hogy csak az én véleményem.

(#) Dudus válasza Feri hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Én egy SmartUPS1000-et használok 4 db 45Ah-s 12V-os akkuval ( 2 - 2 párhuzamosan, majd a csoportok sorba) Ez 24V 90Ah és mivel színuszos semmi gond a motorokkal és ezer évig elmegy, de a hűtését meg kellett erősíteni, mert túlmelegszik ha nem hűtöm ( nem folyamatos üzemre lett méretezve ) Az akkumulátort persze rosszul jelzi, a felügyeleti szoftvernek mert nem erre lett kitalálva de gond nélkül feltölti őket. Használtan a 700-as 1000-es Smart-ok viszonylag olcsón beszerezhetők esetleg hibásan és agyon ütni nem lehet őket, a javítás is viszonylag egyszerű.

Az én tapasztalatom Feriével egyezik, mert jobban melegszenek, ha nem színuszos a táp. Próbáltam fojtóval csökkenteni a harmónikusokat de csak kicsit javult....
(#) sarosivili hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
A Fórumon új vagyok. Szeretnék építeni egy 12V/230V/200W - s 50 Hz-s invertert. Vidéken lakom, sokszor van áramkimaradás, ilyenkor kellene a "szünetmentes táp", mivel ha a vagyestüzelésű megy, akkor a víz felforr, ha a cirkó megy a fűtés leáll. És ezenkívül világítás sincs mint legutóbb ma reggel. (2007.01.19. péntek) Ha valakinek van valamilyen már működő kapcsolása nagyon megköszönném, ha elküldené számomra. Annyi időm és energiám sdajnos mostanában nincs, hogy magam fejlesszem ki a fenti áramkört.
Köszönettel: sarosi
Az E-mail címem: sarosivili@gmail.com
(#) Remci válasza sarosivili hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Hali! itt az oldalon találsz a kapcsolások között a tápellátás címszó alatt 1 12v/230v 500w-os invertert. nézd meg azt.
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem