Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 150
(#) proli007 válasza ZPKing hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Hello!
A jósági tényező és a sávszélesség itt összefüggő fogalmak.
A sávszélesség, a szűrő maximális kimeneti feszültségéhez képesti -3dB-el pontjainak, frekvencia távolsága azaz df (delta f)
A jósági tényező, a sávközép frekvencia (f0) és a sávszélesség hányadosa. Q=f0/df
üdv! proli007
(#) nagy_david1 válasza ZPKing hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
A legelején írtam hogy nem építettem meg
(#) ZPKing hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Köszönöm az infókat
megépítem és majd beszámolok róla!
PeTi
(#) Dave87 hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Sziasztok!
10 ledes kivezérlésjelző kapcsit nem tudtok véletlenül? HE-n van 10 ledes ledoszlop, ahhoz kellene
(#) szamóca válasza Dave87 hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
LM 3915?
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 24, 2009 /
 
Huh
Elég kihalt a topic...
Egy olyan kérdésem lenne, hogy vajon mi lehet a különbség az LM3915, és az LM3916 között?
Hq szerint: 3DB-STEP BARGRAPH DRIV és UV METER DISPLAY DRIVER (gondolom VU akart lenni...)
Talán a 3916 kifejezetten VU-meter-hez van kifejlesztve? Néztem youtube-on videókat, igazából a 3914-est nem zenére találták ki, 3915 már jól néz ki, 3916 pedig szuper... Pl: itt van egy videó róla.
instructables.com-n fent van, majd megnézem a kapcsolási rajzot, csak oda még nem regeltem....
Üdv!
(#) MolnarG válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
LM3914 - DOT/BAR LINEAR DISPLAY
LM3915 - DOT/BAR LOG DISPLAY
LM3916 - DOT/BAR VU-Meter DISPLAY
(#) Medve válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Egy tisztességes "VU-meter" nem logaritmikus??
(#) Kovidivi válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Hm... Köszönöm. Ezzel sajnos nem lettem okosabb
(#) Medve válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Gergő azt akarta mondani, hogy a 3914-es LED-jeivel jelzett a feszültséglépcsők megegyeznek, a 3915-ösnél pedig azok logaritmikus viszonyban vannak, 3dB a különbség. A VU pedig...lásd lentebb
(#) logitech58 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
nagyon zsír ez a videó
(#) nagy_david1 hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Látom eléggé belemerűltetek ebbe a líneáris és logaritmikus kijelzésbe, úgy hogy egyúttal én is kérdeznék valamit bár lehet nagy hülyeség. Mi van akkor ha a líneáris lm3914 elé beteszek pl a képen látható logaritmikus erősítőt és erre hangolom rá az lm3914-et? Nagy baromság, marad lineáris vagy működhet az ötlet?

log opa.JPG
    
(#) lapose válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Szia!

Annak idején amikor csak UAA180-at lehetett kapni, hasonló áramkörrel logaritmizáltuk a kijelzést, persze rendesen kidolgozott áramkörrel.
Szerintem egyszerűbb kicserélni az IC-t 3915-re vagy 3916-ra!
De ha kísérletezni akarsz, járható út...
(#) nagy_david1 válasza lapose hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Szia!
Köszi az infót. Nem akartam versenybe szállni a 3915 es 3916 ic-kkel csak azért kérdeztem rá mert láttam hogy előttem pár hozzászólásban filóztak ezekről s kíváncsi voltam járható út-e. Amúgy jó tudni hogy az uaa180 lineáris mert anno valahól vagy valakitől elhittem hogy logaritmikus . Mellesleg én már csináltam uaa180-al nagy kivezérlésjelzőt, és a kivezérlésével meg voltam elégedve de sorra lőtte ki a superflux ledeim úgy hogy hamar elment a kedvem tőle. Egyszer kéne csináljak egy kivezérlésjelzőt 3914 és 3915-el is és egyszerre működtetni hogy lássam meg a különbséget mert eddig nagyon nem éreztem külön-külön.
(#) lapose válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Szia!

Itt egy logaritmizáló mintának.
Lehet vele játszani...

log.gif
    
(#) nagy_david1 válasza lapose hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Köszi, majd egyszer valamilyen modon de kipróbálom a különbséget a két kivezérlésjelző közt.
(#) Máj Péter hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Hali . azt kérdezném töletek hogy mit ajánlanátok 12 ledes kiv. jelzőhöz (uaa180 és A 277 D nem jó mert már nem kapok) minden variáció érdekel .
Azért nem jó a 10-es mert már megvannak a lyukak a erösitő dobozon . elöre is kösz
(#) Skip válasza Máj Péter hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia! kapcsolások között Ember méretű kivezérlésjelző!
ezt tudom ajánlani!
(#) scooby_ hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Lenne egy képem,amin kivezérlés jelző van,bettyámtol nyúltam le.
Hátha valakinek segít
A cucc működik,csak azzal az 1 tranyóval vigyázni kell,mert neki vagy 10Db elszált,úgyhogy abbol érdemesenóbb többet venni!

Itt van!
(#) vologya válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
hol van ott tranyó?
(#) Skip válasza vologya hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
szerintem a 3915-re gondolt a kolléga. Az könnyen tönkremenő darab. Ingerlékeny a rossz helyre kapcsolt feszültségekre.
(#) vologya válasza Skip hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
valószínü,mert más háromlábu alkatrészt nem láttam..
(#) csatika hozzászólása Jún 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy a keverő pult beat kijelzőének be tudom kötni a led kivezérlés jelzőt ami Lm 3915-ös ic vel vezérelt (a topic elején foglalkoznak vele), és azt meg tudom oldani hogy a 10 led helyett 15 legyen?
(lényeg az lenne hogy a zene ütemét jelezze ki, lehetőleg pontosan)segítségeteket előre is kösz!

ui.:tomi
(#) Tomi20 válasza csatika hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Heló

Ajánlom figyelmedbe az IC adatlap 9. oldalát, kaszkádba köthető két IC. Így 20 LED-es kivezérlésjelzőt kapsz.
(#) hosszika válasza Máj Péter hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Üdv!
Én néhány hónapja még simán vettem UAA 180at.
(#) Pet91 hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Adott n db ledem, ezek - pólusa közös, a anódokon tfh. egymástól független jeleket kapnak, tehát hol 1db ég, hol meg n db.
azt szeretném, hogy ha világosabb van fényesebben égjenek, míg ha sötét akkor halványabban. ezt fotoellenállással akarom csinálni, csakhogy n db fotoellenállás irtózatosan drága.
Hogyan lehet minden ledet 1 fotoellenállással úgy szabályozni, hogy adott fényerőn 1 led olyan fényes legyen mint n db led?
Köszönöm
remélem értitek
(#) proli007 válasza Pet91 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Hello!
Hát egy "móricka rajz" el kelt volna, mert ki nem hámozom hogyan vannak kötve a Led-ek. De egy CDS ellenállás, nem is arra való, hogy közvetlenül szabályozza a Led áramát.
Tehát a megoldás, hogy a Led áramkört PWM szabályzóval szabályozod. Azaz van egy oszcillátor, ami a CDS ellenállás segítségével szabályozza az impulzus kitöltési arányt. Ha sötét van lecsökkenti, így a Led-ek fényereje csökken akár hány van bekapcsolva. Ilyen áramkört készíthetsz egy NE555-ből, vagy keresel a hálón.
Parasztosan analóg módon is megoldható, ha a CDS-el és egy ellenállással feszültségosztót készítesz, és egy emitterkövető tranyóval "táplálod" a Led-e áramkörét.
üdv! proli007
(#) Bxncx hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Sziasztok! Láttam ezt a kapcsolást , és azt szeretném megkérdezni, hogy működik-e? Ha igen akkor , hogy kell átalakítani úgy , hogy kisebb jelet is érzékeljen(pl. sz.gépből kijövő hangot)? Köszi!
Bxncx
(#) proli007 válasza Bxncx hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Hello!
Mint ha oda lenne írva a hozzászólásba, hogy működik!
- Minden esetre, a számgép kimenetén jóval kisebb jel van, mint egy végfok kimenetén. Tekintve, hogy az IC a bemeneti feszültséget hasonlítja össze a referencia feszültségével, a referenciát kell csökkenteni. Az adatlap ugyan nem taglalja, de úgy látom, hogy 1,2V a minimuma. Ezt úgy éred el, ha az IC 6. és 7. lábát összekötöd, és a 4. és 8. lábát meg a GND-re. A Led-ek áramának beállítása, a referencia feszültség terhelésétől függ, így a 7. és 8. láb közé, egy 1,2kohm-os ellenállást célszerű kötni.
- A számgép kimenetét nem igazán illik terhelni, mindenféle passzív egyenirányítóval (mint a rajzon), mert vissza fog hatni a hangzásra. Én egy csúcsegyenirányítót kötnék az áramkör elé. (Mint pld. amilyent az "Analóg kivezérlésmérő"c. kis cikkemben készítettem)
- Egyébiránt, tanulmányozd az adatlapot, sok mindenre kitér és alkalmazási példák tömkelege is van benne. LM3915
Mint látható, a 22. oldalon, közvetlenül váltófeszültséget is visznek a bemenetre, mint itt mások is megtették már. (Nekem nem tetszik, de mindenkinek más az ízlése.) Ha a számgépből ki jön 1,2V csúcsfeszültségű jel, akkor kivezérli, ha nem valami erősítő kell elé. És akkor már az egyenirányító is erősíthet egyben.
üdv! proli007
(#) Bxncx válasza proli007 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Tehát ha a sz.gép kimenetére kötök egy előerősítőt utána egy egyenirányítót és végül a kivezérlésjelzőt, akkor működni fog? Az erősítőnek hány Watt-os nak kell lennie? 1W elég, vagy az már sok?
(Köszi, hogy szánsz rám időt )
Bxncx
Következő: »»   36 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem