Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   171 / 1154
(#) BGyurci válasza kadam hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Ahogy Simpi kiszúrta a forgókondit, nekem a jobb felső sarokban akadt meg a szemem. Merevlemezes monitor vagy nyomtató, én pedig azt nem láttam még bennük. Szép kupac, mi vele a terved? Egyenként felteszed, vagy megforgatod hogy olvasható legyen a feliratuk?
(#) kadam válasza BGyurci hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Tudtam hogy le kellene pakolnom az asztalt mielőtt lefényképezem
Egyéb mást is csináltam aznap, ezért mindenféle cucc van az asztalon
(#) djgombi hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Nos! A másik topikban kérdeztem de nem ott kellett volna. Itt a kép az alkatrészről.
Nem tudom milyen tranyó lehet de totál szakadt. Házimoziba való.
A jellemzők: >>>> ITT <<<<
Ha valaki tudja mi ez vagy mivel lehet helyettesíteni az kérem segítsen!

DSC01553.JPG
    
(#) zoly15 válasza djgombi hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Esetleg 2sc107?
(#) djgombi válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Gondoltam rá de az alldatasheet nem tud ilyenről :nemtudom:
(#) djgombi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Szia! Köszi! Akkor azt teszek be.
Ez valami "takamusi" gyártmány lenne, hogy nem fémtokos?
Lábkiosztás nem tudom mi lehet.
(#) mpisti válasza djgombi hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Szia!
Nem "takamusi"hanem -szerintem Motorola. Egyébként több gyártónál előfordul,hogy a szabványostól eltérő tokozással rendel bizonyos alkatrészt. Lehet hogy BC 107,de előtte nézd meg a kapcsolástechnikai környezetet,ahol ez szerepel. próbáld megfejteni a funkcióját. Ha funkcionálisan alkalmas az adott helyre a BC107-es, akkor nyugodtan cseréld ki. De vigyázz,mert már én is benéztem egyszer egy 324-es feliratú IC-t, de mint később kiderült,semmi köze nem volt a közismert quad műveleti erősítőhöz.
(#) Doncso válasza mpisti hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Egyszer bontott alkatrésszel én is jártam úgy, hogy máshogy volt a lábkiosztása mint az adatlapon.
(#) djgombi válasza mpisti hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Szia Pisti!
Csináltam 3 képet. Ahol most a fémtokos bc107 van, ott voltak ezek a kis tranyók.
Nos annyit már elértem, hogy nem jön ki a végekből egyenfesz, de most meg nem szólnak. És ha jól vettem észre még a bordát is fűti egy kicsit.
Azt is kiderítettem, hogy a kis tranyó beleavatkozik valahogy mindhárom vég működésébe egy diódán keresztül.
Sajnos rajz nélkül elég nehéz a helyzet mert még a feszültség adatokat se tudom.
Üdvözlettel és köszönettel: djgombi
(#) mpisti válasza djgombi hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Szia!
Lehetne tudni hogy pontosan milyen házimozi erősítőről van szó?Gyártmány;típus stb...
Hátha sikerül hozzá valamilyen írást beszerezni.
(#) djgombi válasza mpisti hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Thomson DPL570 a típusa 6*50 watt
(#) djgombi válasza djgombi hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Sajnos nem találtam hozzá rajzot.
(#) Stefan válasza djgombi hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Itt sincs meg konkrétan az 570 es adatlapja, de talán az 550 hasonló....
Keress rá
(#) djgombi válasza Stefan hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Szia!
Átnéztem itt már az összeset és még csak hasonló sincs közte. Ez valamiért eltér a többitől.
De azért kösz!
(#) mpisti válasza djgombi hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Sajnos én sem tudtam rajzot szerezni. Marad az áramköri rész kirajzolása,majd a funkció megfejtése.
(#) lapose válasza djgombi hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Szia!

Szinte biztos, hogy nem BC107.
A C sorozatú tranzisztorok közt sok olyan van, amiben beépített ellenállás-hálózat van(C107, C114 stb.).
Keress a készülékben egy ugyanilyen tranzisztort és hasonlítsd össze a mérési eredményeket, csak akkor lehetsz biztos a dolgodban. Egyszerű digimultival azonban nem biztos, hogy ki tudod mérni.

KRC107M.pdf
    
(#) gaboca323f hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Üdv!

Tudna valaki segíteni abban, hogy az MAC97A6 nevű 3 lábú (tranzisztor/thirisztor?) alkatrészt mivel lehetne helyettesíteni, ugyanis nem találok sehol ilyet.

Előre is köszi!
(#) proli007 válasza gaboca323f hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Hello!
pld. a HESTORE-ban is kapható Z0107 DA triac-al.
üdv! proli007
(#) steelbird válasza djgombi hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szia!
Talán tudok segíteni. A kérdéses alkatrész pozíciószámát, meg vagy két, közvetlenül rá csatlakoztatott alkatrész pozíciószámát írd már le! Ez a Q654 -es?
(#) banyaiakos hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Szereztem 2db orosz csodát. Gondolom akkutöltő, vagy kisebb tápegység lehet. A probléma hogy a legkisebb terhelésre is (ventilátor) leesik a kimeneti 14V. Az előlapi poti tekergetésére nem reagált. Gondoltam visszarajzolom a kapcsolását. Nem tudom mit vártam de belül is csupa ciril betű minden.
A 3db kis 3lábú narancs alkatrészt szeretném megkérdezni. Tranyó lehet. de milyen? A fólia oldalon VT1 2 és 3 nak van jelölve.
A másik a bal és jobb oldalon lévő hosszú lábú alkatrész. Ezeket VD1 és 2vel jelölték és feltüntették a + lábukat is.
A harmadik az a 3 lábú, nagy áramú, csavaros alkatrész.
Remélem látott már ilyet valaki. előre is köszönök mindent.
(#) steelbird válasza banyaiakos hozzászólására (») Szept 3, 2009 / 1
 
Szia!
Ez egy akkutöltő. A narancssárga tranzisztorok KT tipusú orosz gyártmányok, sima "mezei" BC tranzisztorokkal helyettesíthetők (BC182,212). Kérdés, hogy melyik milyen, azt már nem tudom megmondani, jó régen találkoztam ilyenekkel.. De talán más tud többet a KT -król. A két VD pozíciójelű alkatrészek nagyáramú diódák, kb 10 Amper körüli terhelhetőséggel, ezek végzik a váltóáram egyenirányítását. A KU202G (a 3 lábú) pedig valószínűleg egy tirisztor, mert azt szoktak ezekbe tenni feszültségszabályzó alkatrészként.
Ha mérhetően változik a feszültség a potméter tekergetésekor, akkor valószínűleg nem a kövület a hibás, hanem egyszerűen annyi a gond, hogy nincs pufferelve a kimeneti feszültség. Kell egy nagy kapacitású elkó a kimenetre, párhuzamosan kötve.... (pl. 4700uF)
De vigyázz, mert ha megpuffereled elkóval a kimenetet, akkor meg fog emelkedni a feszültség! A másik dolog pedig az, hogy ez nem stabilizált tápegység, tehát ez tulajdonképpen így, ebben a formában CSAK arra jó, amire készült: akkutöltésre...
( de a trafójával lehet jó dolgokat építeni.. )
(#) mpisti válasza gaboca323f hozzászólására (») Szept 3, 2009 / 1
 
Szia!
Ez egy logikai szinttel vezérelhető triac.
Mellékelem az adatlapját. bármilyen azonos áramú és feszültségű, szintén logikai szinttel vezérelhető típus jó helyette ha a tokozás nem fontos tényező.

MAC97A6.pdf
    
(#) mpisti válasza steelbird hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Igen,a KU 202 G valóban tirisztor, Egyik adatlap szerint 6A a másik szerint 16A terhelhetőségű.(szerintem az utóbbi)Ez egy orosz töltőben megszokott típus.Steelbirdnek igaza van: ez valóban csak akkutöltésre jó, ha nem kamion akkut akarsz tölteni akkor elnyűhetetlen. kb. 25 éve használok ilyent. (magamnak lusta voltam építeni, inkább vettem egyet a piacon 400Ft-ért akkor)
(#) steelbird válasza mpisti hozzászólására (») Szept 3, 2009 / 1
 
Tirisztor, itt van la:
Orosz tirisztorok
(#) djgombi válasza steelbird hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szia!
Q676A -egyik panel
Q676B -másik panel
1µF 50Vos kondihoz csatlakoznak!
A multi az egyiken semmit se mutat a másikon pedig az egyik irányba valamit és ennyi! Tehát ebből gondoltam, hogy biztos hibás alkatrész.
Üdv!
(#) Mezoas hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Kaptam ma ajándékba pár transzformátort. Kiválasztottam az egyiket, hogy megnézem kb. milyen tulajdonságokkal rendelkezik. Csakhogy hiába nézem, nem találom a szekunder v. a primer oldal 2 kivezetését. Csupán 2 db szál jön ki, pár ohm ellenállással. Mire való ez?
A papírt én téptem le róla, hogy alaposabban belelássak, de semmi.

DSC03568.JPG
    
(#) gaboca323f hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) banyaiakos válasza steelbird hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Köszönöm szépen. Visszarajzolom így aztán meglátom, hogyan lenne értelmes a kapcsirajz. Mármint hogy melyik PNP és NPN. Méréssel nem lehet valahogy? Az egyenirányítást nagyobb diódák végzik. Ezen a képen bal oldalt látszanak. Pufferkondit tettem rá, úgyis drasztikusan lecsökken a fesz.



Mezoas: Teljesen ilyen trafót találtam, csak én már elkezdtem bontani. Bővebben: Link


(#) steelbird válasza djgombi hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Szia djgombi

Nos, nem volt 570-es rajz, de van 560-as.
A tranzisztor, amit kérdeztél, a MUTE áramkörben van.
Digit. tranzisztor, logikai szinttel vezérelhető (ellenállások is vannak a tokban).
Mellékelem az 560-as végfok rajzát, segítségnek az is jó...
A tranzisztort a jobb oldalon találod, a két csatlakozó között. A rajzon feltüntetett tipus jó lesz az 560-asba is.

A MUTE kör több feszültség meglétét, a kimeneti egyenszinteket és a végfokok túláramát is figyeli, a védelemmel együtt. Bármelyik hibája esetén aktiválódik. Elképzelhető, hogy az a végfok, amelyiket írtad, hogy melegszik, gerjedés miatt fő és a túláram miatt aktív a védelem, a mute.

A kimeneti szintek 3-400 mV -os elbillenése már elég ahhoz, hogy aktiválódjon a védelem és némítson...
Mellékeltem a rajzot, de szkenner híján fotóztam. remélem, olvasható lesz, le kellett kicsinyítenem a feltöltéshez...
(#) csacsa72 hozzászólása Szept 4, 2009 /
 
Sziasztok.
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy ezeket a tranzisztorokat mivel helyettesíthetném,
B1086A(2SB1086A)-D1563A (2SD1563A) , mert sajnos tönkrementek ,és nagyon kellene,de
nem találok sehol ,az alkatrészek egy autó erősítőben vannak.Az eggyikröl találtam adatlapot.
Ha tudtok segítsetek. Köszönöm
Következő: »»   171 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem