Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fej fülhallgatók és erősítőfokozataik
Lapozás: OK   1 / 10
(#) Milan90 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Ebben a topikban, ahogy a cím is mutatja fejhallgatókról, fülhallgatókról, és esetleg az
őket meghajtó erősítőkről lenne szó. Itt mindenki megoszthatja tapasztalatait, véleményeket
kérhet, stb.
Szóval a konkrét dolog, ami új téma nyitására sarkallt, az egy rövid kis teszt volt. Három
különböző márkájú, különböző árú fejhallgatót hasonlítottam össze. Ezek : Sony MDR-XD200,
Philips SBC HP-250, és egy valamilyen Sennheiser, aminek le volt kopva a típusa. Úgy
kezdődött az egész, hogy itt ültem a kóterban, közdöttem az unalommal, mikor egyszercsak
utánanéztem a szobatársam fejhallgatójának a neten. Igazából az árán kívűl nem találtam
semmit.
A Sony 8000HµF ,Philipset csak a Vaterán találtam, 3000-ért. A Sennheiserről továbbra sem
tudok semmit.
Ezután meghallgattam őket, de valami teljesen másra számítottam. Hihetetlen, hogy ennyi
különbség lehet hasonló kategóriájú fejhallgatók között. Eddig úgy gondoltam, hogy a Philips rossz
vétel volt, de ez most megváltozott. A Philips messze jobb volt az összesnél. A Sony-n
szinte olyan volt a zene, mintha egy szekrény belsejéből hallgatnám. A magasak nagyon
hiányoztak, a hegedű hangja szinte már kellemetlen volt. A mélyek dübörögtek, de csak úgy
100-150 Hz körűl. Alatta szinte semmi nem volt. Kicsit olyan volt, mint azok a bizonyos
"házimozi" feliratú műanyagdobozok a műszaki osztályon. Ezt követte minőségben a Sennheiser.
Itt már ugyan élethűbbek voltak a magasak mint a Sony-ál, de még nem az igazi. A hangkép itt
is eléggé összemosódott, leginkább csak a részletek hallatszottak. Ezt követte a Philips.
Azt azért hozzáteszem, hogy ez a fejhallgató a többivel ellentétben a legkevésbé sem szép.
Semmi különleges vonalvezetés, semmi króm, semmi díszítés. Bár szerintem ez nem is olyan
fontos, mert hát nem azért van, hogy nézegessük. Most ez következett. A Sennheiserhez képes
úgy éreztem kevés a magas. Utólag kiderűlt, hogy nem ezé volt kevés, hanem a Sennheiser
kicsit eltorzította őket, és ez tévesztett meg. A hangkép itt sokkal részletesebb, szinte
mindent hallunk, amit kell. Egy hátránya van a többihez képest, hogy csak kis hangerőn szól
szebben. Ha felhangosítom, kicsit kezd a közép a magassal összemosódni. A Sony-nál ezt
annyira nem vettem észre. Neki sokkal nagyobb hangerő kellett, hogy észrevehetően
megváltozzon a hangja. Szerintem egyértelműen a Philips győz3tt. A Sony inkább döngetős
zenéhez, nagy hangerőn jó, míg a Philips-en már a komolyzene is élvezhető.

Na ez egy kicsit hosszú lett, de mindegy. Remélem másoknak is vannak hasonló tapasztalatai,
az ide leírhatja.
Amúgy a zene, amikkel próbáltam, az Vivaldi - Négy évszak /tél, Deep Forrest - Green and Blue, és Art of Fighters - Artwork (the Playah rmx) volt. A lejátszó egy Philips SA2625-ös mp3 lejátszó (sajnos más itt nincs), és külön fejhallgató erősítő, ami Király Tibor FH3 nevű kapcsolása volt.
(#) Milan90 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Ja igen a képek lemaradtak. A Sennheiserről nincs kép, mert amíg nálam volt, elfelejtettem készíteni. Gondolom látszik, hogy a Philips kicsit törött, de már mindegy mert ha véletlenűl nem lépek rá, sosem tudom meg, hogy elbír-e.
(#) highand válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Hello!
Én 25 éve használok egy Sennheiser HD-430-t, azaz kettőt, mert kettőt vettem, hogy legyen tartalék alkatrészem.

Én erősítőket fejlesztek vele, az a munkamódszer, hogy az erősítő meghajtja a hangszórókat, amik a teraszon szólnak kint, én pedig bent a szobában, akusztikailag elválasztva, hallgatom a párhuzamosan rákötött fejhallgatón, hogy mi maradt az erősítőből, a komplex terheléssel...
(#) Action2K válasza highand hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Idézet:
„a teraszon szólnak kint”
Szegény szomszédok, vagy már elköltöztek?

Én mostanában egy 6000 Ft-os TDK-ban csalódtam, nem is kicsit. Csicsa (króm), fémváz ezen sincs, a kialakítása kényelmes, viszont a hangja eléggé mély szegény. Van a kábelén egy hangerő poti, bár ne tették volna rá. Az együtt futás siralmas, talán picit recseg is (pár hetes korától), s a loudness szabályozása is csapnivaló. Háromnegyed állásban hozható ki belőle a legjobb hangzás tőle, de hangsúlyozom, csak tőle. A kollégámé Philips, szintén 3000-ért vette, s messze veri a TDK-t. A méregdrága (30-40ezer Ft) Sennheiser-eket nem hinném, hogy bele kellene ebbe a 10 ezer alatti kategóriásokba sorolni. Amúgy azért vettem a TDK-t, mert többet vártam tőle, az előtte lévő Philips SBC HP-100, HP-150-eseim már lassan romokban, a 10-15 éves strapa miatt. De lehet hogy a HP-100-omat megéri felújítanom, mer neki még a nagy hangerőn is stabil jó, torzításmentes hangja van. A szivacsa már tropa, a kábelei is szakadozottak.
(#) Milan90 válasza highand hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Az nem tudod véletlenűl, hogy hogyan lehet ezt szétszedni ? Mert remélem lehet. Meg kéne pucolni a szivacsát.
(#) mindenes válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Helló mindenkinek !
Én egy 3e Ft-os Panasonic-ot nyúzok, immár 10 éve, (a tipuszám már rég le kopott ),de meg kell hogy mondjam teljesen meg vagyok elégedve vele..
(#) highand válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Philips, AKG, Koss, Beyer, Sennheiser, STAX, SONY, nagyjából, sorrend nélkül.
(#) highand válasza mindenes hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Igen volt egy sorozat ( talán HP-xx??), ami piszok jól szólt.
(#) highand válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Sajnos tanácstalan vagyok.
(#) highand válasza Action2K hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
A potiknak jót tud tenni az 5B-s ceruza,
(#) Action2K válasza highand hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Én a HP-100-ast mondom annak. de ez mint mondom több mint 10 éves modell. este rakok fel képet róla. Na ja a potiknak jót tesz, de attól nem lesz még basszus, meg együtfutás.
(#) mindenes válasza highand hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Ha jól emlékszem az enyém valami RP-XXXX sorozat volt...
(#) Imi65 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Sokáig egy AKG K-301-est hallgattam, de a mélytartományával soha sem voltam elégedett. Hallottam ugyan, de nem éreztem. Ne arra gondoljunk, hogy nem homályosult el a látásom, de nincs neki szép, lágy mélye, egyszerűen csak hallani, de nem valóságszerű. Sokszor hallgattam a "nagytesót" a Média Marktban, annak sokkal tisztességesebb mélyei vannak, igaz 40.000 HUF fölötti ára már kevéssé tetszett.
Van, aki a Bayer Dynamic-ra esküszik. Olyat viszont még nem sikerült "lefülelnem".
(#) Nagymoli válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Sony mdr-p1 -el kezdtem, jó régen, első nyugati füles volt, amit lehetett kapni felénk.. papírmembrános videoton fülest messze verte, igaz, árban is. Aztán technicsék egyik zárt fülese jött, kellemesen színezett basszusos hanggal. Összehasonlítottam haverom akkori azonos árú Philips fülesével, és örültem magamnak, hogy eszembe sem jutott Philipset venni. Basszusa gyengusz volt, magasat egyáltalán nem vitt át, és rossz hatásfoka volt. Jelenleg Technics RP-F 880-at nyüstölök, nyitott füles, kellemesen szól, talán kicsit a basszus alsó tartományán lehetne erőteljesebb, de nagy hangerőn kellemesen szól ott is, fülembe épített torzításmérőm nem reklamált . De meggondolás nélkül cserélném Beyerdinamic DT 990-re, eddigi legjobb hangú, és legkényelmesebb füles volt, amit hallottam. Technicsem kissé nyomja a fejem.. Van persze jobb is, csak én még nem hallgattam...
(#) Bassmester válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Ha leveszed a kagylókról a párnát, akkor szerintem csavarokat, vagy rögzítőkarmokat fogsz találni alatta. A legtöbb fülest így lehet szétszedni. A kábelére nagyon vigyázz, mert ha cseréled, totál máshogy fog szólni mint előtte. Ez is érvényes minden fülesre.

Imi65!
Hallgattam már jópár Beyerdynamicot, mindegyik tisztán és pontosan szólt. Az AKG ról sajnos nem tudok általános jó véleményt adni, molt már szerencsém drága, de kevésbé használható darabokkal. Van is egy K141 Stúdiónk, de nem éri meg azt az árat sem amennyibe manapság kerül. Én évek óta egy Sennheiser HD 201-est hallgatok. Ez egy olcsó darab, de nekem megfelel. Egy rendes erősítővel, nagyságrenddel felülmúlja a kategóriára jellemző hangminőséget.

Egy ilyen erőlködőt csináltam hozzá:

DSCF4930.JPG
    
(#) valve válasza Milan90 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia.

Nekem is itthoni használatra egy Philips SBC HP200-om van. Meg vagyok vele elégedve.

Tisztítani meg, leveszed a szivacsot, szépen le feszegeted ügyelve arra, hogy ne szakadjon el.
Ha tovább akarod bontani akkor a szivacs alatt van pár csavar, azokat kicsavarva tárul a szezán...
(#) l48 válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Látom igényes vagy! A teljesen függetlenül felépitett monóblock jelleg miatt mondom. Ritkán látni ezt az alkalmazást "füleseknél" pedig szerintem az áthallás és a térképzés legfontosabb eszközei. Gratula
(#) mrx23 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
(#) djgombi hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Nekem Pioneer HDJ-1000-es.em van. Elég jól szól! Teljesítménye se elhanyagolható és az érzékenysége se.
>>>> KATT <<<<
(#) Moderátor hozzászólása Milan90 hozzászólására (») Szept 11, 2009
 
A fej és fülhallgatós téma simán maradhat, viszont, ha az őket meghajtó erősítőkről lenne szó, annak inkább ITT lenne a helye.
(#) djyuri válasza djgombi hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
fúúúú egy ilyet meghallgatnék

Össze tudnád hasonlítani valami más fülessel?
(#) djgombi válasza djyuri hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Azt elhiszem. Sokkal jobb hangja van még a Technics-nél is
(#) Bassmester válasza l48 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Köszi!
Pontosan ezek miatt lett így kialakítva. Ezt a kapcsolást, korábban megcsináltam egy db táppal is, aztán nemrég komolyabbra fordítottam a dolgot. Független táp, teljesen egyező bétájú tranyók, NJM 2068D, CAT5 vezetékelés, stb. Még olcsó füleshez is megéri csinálni, komolyabb darabhoz pedig kötelező egy jó erősítő :yes:
Egyébként egy ilyenre áhítozom nagyon Nagyon jó hangú cucc.

Az erősítőm ilyen volt korábban:
(#) Szebence hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Nincs összehasonlítási alapom, meg az, hogy kinek mi a jó az relativ. Nekem egy Behringer HPS3000 -em van.
(#) Norberto hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Én egyelőre az AKG márka által nyújtott minőségtől vagyok elájulva, van is itthon egy kisebb típusú, de annál szebb hangú példány, K26p.

Alapvető specifikációi:

Type: Supra-Aural Closed-Back Dynamic Stereo Headphones

Frequency Range: 12 Hz - 28 kHz

Impedance: 32 Ohms

Sensitivity: 125dB SPL/V

k26p.jpg
    
(#) Rober_4 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Nekem egy Akg K55-ösöm van, messze jobb mint addig bármelyik előtte, és nem is volt drága. Sajnos a gyerek mindig leszedi a bőrpárnákat róla, és úgy szétgórja a lakásban, hogy nem lehet megtalálni. Ilyenkor eléggé szúrja a fülem, de remélem mihamarabb kinövi ezt a szokást, és visszaragaszthatom :rinya:
(#) Bassmester válasza Szebence hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Jaaaj ilyen nekem is van, de nem használom
A "podcastudio firewire" kit tartozéka volt amit 2 éve vettem, akkor még aránylag olcsón. Szerintem maszatos hangja van, eléggé középről szól és 150 Hz környékén durván kiemel.
(#) l48 válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
A középhangok durva kiemelésére talán a legjobb példa az én AKG 301. Bár úgy hallottam, hogy nem vagyok vele egyedül. Szerintem kiábránditó. Vettem egy HD 600
(#) l48 válasza l48 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Még valami! A 301 fülest mikor megkaptam hallgattam vagy két hétig (akkor nem is nagyon volt más), hozzázoktam a hangjához. Majd lecseréltem a fejhallgató kábeleit. Az eredmény nem hozta azt amit vártam ( valamivel több mély, ugyanolyan vagy még jobban tolakodó közép)Irtad, hogy a kábel cseréje megváltoztatja a hangzást. Ezzel úgy ahogy tisztába voltam, a 301 erre is rácáfolt.
(#) Milan90 válasza valve hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Nem tudom leszedni a szivacsot, mert van neki egy kis gumi pereme, ami be van szorítva a füles két darabja közé. Onnan meg azért nem merem kihúzni. A szivacs alatt sem érzek sehol sem csavarokat. Lehet, hogy össze van ragasztva ?

DSC00698.JPG
    
Következő: »»   1 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem