Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélsebesség-mérő
 
Témaindító: agy, idő: Feb 8, 2007
Lapozás: OK   1 / 3
(#) agy hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
Sziasztok! A csatolt tipusu gyári kanalas szélsebességmérőhöz keresek kapcsolási rajzot( a beltéri sajna nincs meg) ami 7 szegmenses kijelzőn mutatná az aktuális szélsebességet a mellette levő táblázatnak megfelelően.köszi a válaszokat

PV05_2H.pdf
    
(#) Georgee hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
Hali azt hiszem van egy kapcsrajzom amin egy motorcsónak sebességmérő van de az értéket kerékpár kilométer óra jelzi ki sztem át lehetne alakítani valahogy mert ez a kapcsi a csónak hajtótengelyéről méri a sebességet...
(#) borvendeg hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
nos én egy elég egyszerű de nagyszerű 5letet tudok csak adni az egyik lapátra teszel egy kis mágnest a és egy bicigli kilóméterórával tudod mérni a szélsebességet
(#) oldman hozzászólása Feb 15, 2007 /
 
Egyszerű frekveciamérő, a nemlinearitást szofrtverből korrigálni. PIC guruknak való feladat!
(#) agy válasza oldman hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Köszi Oldman!
(#) oldman válasza agy hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Ha estleg egy analóg megoldás is megfelelne ,1db 555 időzítőből v. szinte bármelyik elfekvő monostabil multivibrátor IC -ből v. akár tranzisztorokból, és egy mA mérőből 1 órán belül működő kijelzőt tudnál építeni.
(#) fester hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
Sziasztok
készitettem pár éve kanalas szélsebességméröt és kerkpár digit kilométerorával használom.
Nagyon jo szuper meg minden.
Viszont hogyan lehetne esetleg számitogépen mérni illetve tároni a szélsebesség adatokat?


kanalas szélsebességmérő
(#) Medve válasza fester hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Hümm-hümm...hello! Pl úgy lehetne, hogy a egy kerék-impulzusra a PC elindít egy számlálót, (egy ciklust) a következő impulzus pedig leállítja azt. A számláló értéke fordítottan arányos a fordulatszámmal. Mit szólsz hozzá?
(#) fester hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
Szia
pl egy stopert és az idö fügvényében?
Csak egy read csö van a kanalakonál.
a probléma az hogy én nem igazán értek a gépek programozásához.
viszont szeretném megvalositani.
Elkezdtem gyöjtögetni egy idöjárásállomásra.
Ez egy dolog de lehet hogy valaki mást is érdeklne.
ez a téma,uj témát pedig nem akartam nyitni.

No és persze izgat a dolog engem is nagyon.

Alapbol itt van egy progi amit le lehet tölteni HeavyWeather
és azon agyaltam hogy nem e lehtne csak a szélmérö részét használni.
Azt is olvastam egy szélmérö adatlapján hogy frekvencia fügvényében mtatja a szél adatokat .
pl a 4m/s 26Hz a 8 m/s 64Hz
szoval ez neházség és a read csöves impulzus számolgatás nem igazán jo.
(#) tsdm hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Szia mindenki!

Segítséget szeretnék kérni. Építenék egy szélmérőt, de semmi használható rajzot nem találtam. Az elképzelésem az lenne, hogy OPTO alkatrészekből készíteném a jeladót és egy NE 555- tel alakítanám át mérhető jellé, a méréshez egy egyszerű voltmérőt használnék. A kalibrálást megtudom oldani ( hiteles szélmérővel) Ha valaki tudna nekem küldeni valamit azt nagyon megköszönném. webmdb@gmail.com
(#) tsdm hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Valaki épített már egyáltalán szélmérőt? Nagyon érdekelne a téma.
(#) bbalazs_ válasza fester hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Szegeny reed cso mikor valtoztatott nevet?

En egy leptetomotorbol kiberhelnem a tekercseket, egy Hall-szenzort tennek ra kozelre, mert a forgoresz egy sokpolusu magnes, igy minden fordulatra mondjuk ot jelet ad.
Aztan inditani egy szamlalot, impulzusokat szamolni x ido alatt. Mert keremszepen a frekvencia sem mas, mint impulzus/ido...
(#) dpeti válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
ez már nem csak érzékeli a mágneses teret, hanem hangosan felolvas bármit
(#) Medve válasza tsdm hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Hello, helyes az elméleted, ezen az oldalon találsz monostabil kapcsolást és kalkulátort 555-höz.
(#) tsdm válasza Medve hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Köszi Medve!

Átnézem, bizti találok használható megoldást.
Korábban már próbáltam keresni, de ezt az oldalt én nem találtam
(#) joda120 hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
szeretnék egy ilyet építemi,de nem dudom,hogy csináljam.

segítenétek
(#) zenetom válasza joda120 hozzászólására (») Júl 5, 2008 / 1
 
Csinálsz egy kanalas forgót, 2 db drót keresztben , a 4 végükre pl egy fél pingonglabda, a kereszt közepénél ráfogatod valami kis csőre, amin a lejjebb van egy kis mágnes. Ez az egész csapágyon keresztül forog egy rúdon amin van egy kerékpár sebességmérő jeladó. A kerékpár sebességmérőnél a kerék átmérőjét beállítod amilyen itt van egy két hangolás még és kész is nagyjából.

szélseb.JPG
    
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Nah erre kíváncsi vagyok és megépítem a jövőhéten, szerintem minden van itthon.
Egyetlen gond, hogy a 5" a legkisebb kerékméret ami a bicikli km órába be tudok állítani, így valami könnyű, ~12cm-es "tányért" kell majd alkalmaznom, amin a mágnes lesz.
(#) ferci válasza Szebence hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Jó csapágyazással, nagyobb szélben, több mágnessel még mini-generátort is lehet belőle csinálni.
(#) joda120 hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
másképp nem lehet megcsinálni a szélmérőt?
(#) proba válasza zenetom hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
A gagyi kinaival egyik ismerősöm megjárta. Egy bizonyos sebesség felett elkezdet felezni (két példány ua családból kemping bicikli kb 25 km/h) tehát nem árt ha ezt ellenőrzöd.
Az érték beállításhoz pedig teljesen lényegtelen a jeladó tárcsa átmérője (kerékpár küllőn kiljebb beljebb rakod a mágnest teljesen mindegy talán belül jobb -hosszabb ideig zár-)
Az érték beállításnál az a fontos, hogy egy emberi osztásviszony alakuljon ki.(1 KM/H szélre ne 5.86 KM/H-t hanem 1/10/0.1 vagy valami más értelmes értéket mutasson.) Ehez lehet még egyébb mech áttétel is szükséges lehet.
Bocs csak az elejét címeztem neked.
(#) Gatery válasza joda120 hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Szia! Ennél egyszerűbbet mit akarsz??

De különben lehet!

Kiraksz egy fűszálat, ránézel, ha meghajlik 5 fokot-> lágy szellő. 20fokot->nagyobb szél, nincs fűszál hurrikán.

Csak egy javaslat, ha kérdezel nyugodtan fejtsd ki.
Pl: mekkora helyre kell? milyen erősségű szelet akarsz mérni? (mert pl ha szélgéppe akarsz rakni, akkor oda egy erősebb kivitel kell) Szélirányt is kell mérnie? A szél irányába forduljon?

Milyen felbontással akarod mérni a szelet.?Milyen kimenete legyen az áramkörnek, digitális analóg, jelszint? Vagy csak jelenítse meg egy kijelzőn? Vagy elég ha felgyújt egy ledet?

Ja igen ,ha fogsz egy pc-s venttilátort és kirakod a szélbe, akkor a szél erősség függvényében feszültséget generál.
(#) Szebence válasza ferci hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Összehoztam egy nagyon gagyit, de még szél hiányában nem tudtam kipróbálni...
2 félbevágott pinpinglabda, 2 drót tartja, a rúd amin van az egy dvd íróból kiszedett sín, illetve krómozott fémrúd, a persely meg maga a lézerfej része, ami eredetileg csúszkált ezen a tengelyen.
A km óra beállíátsait megnézve 5" volt a legkisebb kerékátmérő, ezért a pinponglabdák alá rögzítettem egy ~12cm átmérőjű "tányért" amire rögzítettem a mágnest.
Egyetlen gond, hogy magát a szenzort nem tudtam még rögzíteni, egyelőre nem is akarom, amíg nincs kipróbálva, hogy működik-e és ha működik, akkor lehet, hoghy összerakok egy elegánsan megépített változatot
(#) Medve válasza Szebence hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
-Az 5"-nak a félgömbök által bejárt kerületnek kell lennie, a mágnes már akármilyen átmérőn lehet, de minél kisebben célszerű.
-Akkor van jól csapágyazva, ha akkor is megmozdul, ha mész vele. Én egy vekkernek a kőcsapágyát használtam, de a vincsi csapágya némileg strapabíróbb, ha véded a portól.
(#) hg1dmt válasza Medve hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Valamkor én is csináltam "pinponglabdás" szélmérőt.
Itt a félbevágott pinponglabdák legkülsűbb pontja által leírt kerület a fontos, azt kell beállítani a műszeren kerékpár kerék átmérőjének. Tehát 1 impulsus Pl. 12 centiméternek felel meg.(Ebből az impulzusok közötti időből számol a műszer sebességet)
Sajnos a szerkezet nem pontos, mivel a visszafele forgó fél labda (ami széllel szemben jön vissza) is fejt ki szél ellenállást. tehát az előre forgó lapát nem éri el a szélsebességet.Vagyis minuszba csal.
Tehát kellene egy hitelesí szél mérő, és különböző beállításokkal kisérletezni.
Azért sok sikert.
(#) fenyob hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék minél több infót begyűjteni a szélsebesség mérőkkel kapcsolatban, iskolai (kandó) feladat kapcsán. Írtam néhány forgalmazónak, de olyan kérdéseimre, hogy felépítés-blokkvázlat mindig azt a választ kaptam, hogy a gyártó nem járul hozzá ezeknek az adatoknak a közléséhez!
A legtöbb használható infóra szinte ezen a fórumon akadtam.
Ha valaki tud kérem segítsen.
(#) Magorh hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Elakadtam, ezért kérném a segítségeteket.
Vettem egy Dopeke SIWR típusú szélérzékelőt (kanalas).
De a bekötésekkel nem vagyok tisztában.
Az A1 és a A2-re mit kell kötni, mert nem tiszta.
S1;S2 maga az érzékelő szomda
B1;B2 a tápegység. Stabil 24V egyendfesz.
15,16;18 relé érintkezők.

Megj. Ennyi doksit kaptam csak róla.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Medve válasza Magorh hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Hello, kimenetek, A1 aktív, ha a szélerő eléri a beállított küszöböt, A2 pedig "error", ha hiba van a rendszerben.
(#) Magorh válasza Medve hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Magorh válasza Medve hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia!

Újabb kérdésem volna.
A kollégám sikeresen elrontotta. Az A1-es kimenetre +24v-ot adott egy pillanatra. Azt mondta azért mert nem akart resetelődni...
Azóta folyamatosan világít az ein led. Viszont lényegesen halványabban. Az A1-es kimeneten 20V körüli feszt mértem.
Mikor visszateszem a szenzort akkor a störung led kb. 3-szor felvillan, majd elalszik.
Semmire sem reagál, hiába pörög a szél"kanál". Próbáltam a minimális szélerősséget is, akkor sem.

Valami ötlet? Nem szívesen ruházna be egy újabba a cég...

Válaszodat előre is köszönöm!

T.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem