Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   30 / 60
(#) Little hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok

2003. evjaratu alfa 156 1.9jtd-hez melyik kapcsolast kellene megepitenem, illetve milyen programot tudnek hasznalni ahhoz, hogy a digitklima hofokkijelzeset fahrenheitrol, celsiusra at tudjam allitani?
Kulfoldi forumon irtak, hogy csak szerviz sw-vel es kabellel lehet allitani benne, manualisan nem, csak a fokijelzo megjeleniteset.
Esetleg tud ebben valaki segiteni?
Elore is koszonom!
(#) Hari1231 válasza Little hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szeva! Van egy rossz hírem! ...azthiszem ez csak a "gyári" Examiner (esetleg Launcs X-431; Bosch KTS; stb.) lehet a klima rendszerébe belépni. Legalább is én még nem találkoztam olyan "egyszerű" KL, KKL, v. egyéb interfacest. A másik oldala a dolognak a progi! ....esetleg a z Alfa Diag-al - de nem tudom pontosan, pedig ma is haszáltam -.
Ami szinte bíztosan kezelni tudja, az a Fiat-Alfa-Lancia Diag, de ezt sajnos még nem siker megszereznem, igy aztán nem tudom pontosan. A progihoz egyébként egy SDI Multiplexer kell. ...na ezt nem bíztos, hogy ithon megépíteném!
(Alfa szervízem van. )
Alfaamore Cuore Sportivo
(#) pityu_18 hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok.Esetleg nem tudna valaki feltenni olyan diagnosztikai interface-ek nyák rajzait amik működőképesek?Nagyon megköszönném.Sok kapcsolás van itt az oldalon de nem egyértelmű melyik működik melyik nem.ELŐRE IS KÖSZI.
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szerintem a rajzok nagyrésze működík! ...csak nem mindegy, hogy milyen progival és milyen autóval!
Mihez keresel?!
(Amit az elöző oldalon raktam fel az tuti, hogy működík!
(#) pityu_18 válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Elsősorban 1997es gyártmányú Skoda Feliciához.Csak mint írtam az lenne a jó ha nyák rajzok lennének,sajnos a tervezés részéhez nagyon nem értek Köszönöm a segítséget.
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Húúú vaze! Skoda téren nem vagyok othon. ...de azt tudod, hogy milyen csatlakozoja van?! (EOBD? ) Egyébként a legegyszerűbb KL v. KKl interfaces tuti, hogy viszi! Progid van hozzá?!(Azt is raktam fel az elöző oldalon. Akár a lengyel progi is jó!)
(#) pityu_18 hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Obd csati van rajta,elég sok programom van remélem valamelyik működni fog.Találtam párat amit megtudnék csinálni ebből az egyik KL interfész,szóval annak jónak kell lennie?Mutatok képet is.
(#) pityu_18 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Bocs amihez odavan írva hogy KL mégsem jó van egy bizonyos alkatrész amit (MC33290),úgy látom sehol nem lehet beszerezni.Mostmár csak azt nem tudom hogy a másik KL vagy KKL es interface?.
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Az első 2. azt ismerem! Az ua. amit én is felraktam , csak más a nyák. Ez nagyon jó, és nekem a mai napig is mukszik!
A 3. (PDF) az talán a legegyszerűbb, és legbiztonságosabb opto csatolós faces.
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Be lehet azt szerezni. A másik - az optó - KL faces.
(#) pityu_18 válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Tudnál abban segíteni hogy honnan tudom beszerezni?
(#) pityu_18 hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
MC33290 ezt az alkatrészt honnan lehet beszerezni vagy esetleg mivel helyettesíthető?Köszönöm.
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szeva! Például innen ! Durván 500Ft az ára. Itt talász ehez az interfaceshez mindent (nyák, alkatrészek, komplett építő szettek)
A postaköltség kicsit borsos, de én pl. szettet rendeltm, megegy csomó kütyüt. A végén összejött 120 Eu + a posta + a bank deviza konvertálási díja. :eek2: , (Én a eOBD csatiba beépített, és a blus verziót rendeltem.)
(#) pityu_18 válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Közben kaptam infót hogy beszerezhető itthonról annak helyettesítő alkatrésze SI9243AEY a neve.Csak más a lábkiosztása de remélem ez is megoldódik. Köszönöm a címet.
(#) pityu_18 válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Most nézem hogy maga a készülék kompletten 4000Ft .Mennyi kb a posta és a bank költsége?Csak nagyjából.
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Egy barátomon keresztűl - aki kint él Németországban - intéződik az ügy. Levélként - légiposta - 6 Eu! A banki átutalás kb 4e Ft -omba került.
Egyébként sima KL illesztőt tudok neked 7-8 e Ftért ! (KKL)
(#) pityu_18 válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Nah az jó.És az milyen amit tudsz?
(#) pityu_18 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Egyébként valahol mintha olvastam volna hogy az usb s interface-ek nem olyan jó.Ez igaz?És ha igen miért nem jó?
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Egyszerű KKL interfaces EOBD csazlakozóba beleépítve, és RS232-es.
.....ja! Ez a soros portos szerintem is a legjobb megoldás! USB-n nem mindig jön létre a kapcsolat, vagy létrejön és röpke mp alatt huúúússs! - igy egyszerűen leirva! - ....még egy kis csemege.
(#) gss válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
...esetleg 97-es punto I fapad lelkivilágával is képben vagy??
jó lenne egy élöadat megjelenitésre alkalmas kütyü kapcsrajz,esetleg elögyujtás modositás ha lehetséges
(#) Hari1231 válasza gss hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Fogjuk rá! ........azért ez nagyon kevés adat! (Az alvázszámod 8 utolsó karakterére szükségem van. )
Igy első nekifutásra: - ez a masina is KKl facest igényel. A legjobb talán az Uniscan - ifc., de bármilyen KKL- ifc. a megfelelő progival jó!
Az előgyujtás modosítása. ...?!? ....ez jó kérdés! ...minek kéne ezt módosítani? - egyébként lehetséges! Az Examinerrel ripp-ropp, ...kész is! Azt hiszem az Uni is tudja, de nem vagyok benne bíztos. Persze nem minden modelen lehetséges! A másik megoldás amikor chiptuning interfaces-el egy módosított tartalmat rátöltünk. (DE ITT IS A PONTOS TIPUS ISMERETE KÖTELEZŐ!)
(#) gss válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
:vigyor2:
etanolhoz kellene belöni
ez a diag elektronika utánépithetö?
...esetleg ez az examiner??
és pü megy
(#) Hari1231 válasza gss hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Ahhh! ....Igy már értem! ...mert normál esetben nem szokták álligatni! .... nem hááááT! Vannak azért elvetemült FIAT-osok, - mint a kicsifiam is - állandoan tuningolnak.
A gázos (LPG) mocikat is át kell állítani, de a modern gázvezérlők már ezt is tudják.
Az EXAMINER a gyári diagnosztikai műszer. ....ezt nem lehet utánépíteni! (Nincs kapcs. rajz, meg nem egy két IC-s kütyi.)
Az UNISCAN az simán utánépíthető - irány az UNISCAN topik!
(#) pityu_18 hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Sziasztok.Valaki megnézné hogy ez működne e ?Azt akarom hogy ne kelljen 2 soros kábel hanem egyből mehessen az OBD csatiba.

kw1281_sch-ez ami nekem megvan
ser_if_sch-itt egybe van az obd csatival
mc33290-első rajz átalakítása
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ezek a rajzok bíztos, hogy jók! .... de miért akartál két soros portost (UNISCAN) építeni?! A VW csoporthoz nagyon elég a KL (KKL) illesztő - igaz az is ua. - . ...de akkár azokból is választhatsz amiket "VAG interfaces.JPG" -n találsz. Ha jól megnézed ezek ua. ....variációk egy témára. MC33... IC vagy LM393 ...mindegy! A lényegen nem változtat!
(#) pityu_18 válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
A két soros portos verzió azért volt mert annak fenn volt a kész nyákterve,és azt a rajzot alakítottam úgy hogy egyből obd-be menjen.Megoldódott az alkatrész helyettesítés is(MC33290) _JANI_ átalakította a nyákot az SI9243AEY-hoz.
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Az SI-t nem ismerem - nem használtam - de az is nagyon jó erre a célra. LM árban nagyonjó!
Az UNIISCAN-t bele akartad pakolni az OBD csatiba? ....hmmm, fura ....de mért is ne!
Na hajrá! ....a nyáktervet nem is mutatod meg?
(#) pityu_18 válasza Hari1231 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Megmutatom hogyan is néz ki.Szerintem _JANI_ nagyon szépen át variálta.
(#) pityu_18 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Bár kérdeznék 2 dolgot ami nem tiszta.
-LM az nem igazán tudom mi?
-Én ezt akarom megépíteni
http://blafusel.de/obd/obd2_kw-interf.html
Ez az Uniscan?Bocs hogy értetlenkedem.
(#) Hari1231 válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Bocsi!!! Én zavartalak össze!
- Az LM az egy kompatátor IC. (Az LM393 ugyan azt az illesztési feladatot látja el mint a MC33290)
- A blafusel oldalán lévő kapcsolás az nem az UNISCAN , csak azzal kavartál meg, hogy két soros portról beszéltél. (Az meg az UNISCAN. Ami egy teljesen más kapcsolás, de az is működk KKL intefacesként, viszont egy DOS-os progija van.)
Következő: »»   30 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem