Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 4x100W-os erősítő kivitelezése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) mechanikus hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Sziasztok!

Tudna-e valaki építeni nekem egy 4x100-150W kimenő teljesítményű (nem kell HIFI, mert számítógéphez lesz kötve) erősítőt? Az a helyzet, hogy én már olyan régen nem foglalkoztam elektronikával, hogy az elektronikus részét már nem akarom bevállalni! Én mechanikus vagyok, dobozok készítésével foglalkozom. Ha van közöttetek olyan, akit érdekel négy végfok, és egy komplett táp profi elkészítése, az írjon nekem egy mailt! hamorir@freemail.hu Nem kérem ingyen!
mechanikus
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Én elvállalnám. De a 4 panel ára 10eHUF. + a táp(ez sem olcso ien teljesítményhez kell egy 6-800VA-es táp, viszont van pont egy ien trafom, áttekercselt hegesztőtrafo, azt 5000HUFért megszámítom,+kondi+greatz)
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
A hűtőbordát gondolom akkor te megoldod ha mechanikus vagy?
(#) isamisa válasza mechanikus hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
"nem kell HIFI, mert számítógéphez akarja kötni"
Én úgy tudom ezt a régi szabványt már rég tudja minden erősítő. Mert ha jól emlékszem ugy van a freki átvitele, hogy 40Hz-16kHz-ig
Szal már manapság ezt már szinte minden erősítő tudja....

Mondjuk számítógéphez ilyen nagy erőssítőt.... Mondjuk Ő tudja.
(#) mechanikus válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Szia proksa1!

Érdekel az ajánlatod. A trafó nem ok! Tudom, hogy nagy táp kell, de nem hegtrafó. Toroid! Gondold át, tudod-e így vállalni, a dolgot! Kapcsrajzot küldjél, paraméterekkel. Ha van esettleg fotód egy ilyen panelról, küld el! Ennyi pénzért profi munkát várok el! Mint írtam, profi megoldás érdekel!
mechanikus
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Király Tibor VF2-típusú végfokját gondoltam megcsinálni. Természetesen korrekt módon. Trafo akkor 2x28V-os, és min. 600VA-s kell. Megkérdezem mennyibe kerülne, 15-18eHUF között van, ez nem rajtam mulik, kell még 2db greatz, és pufferkondik. Az 3000HUF. Linkelek kapcsolási rajzot!
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
(#) Mate78 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Hátha segítek...az előbb láttam az apróhirdetés rovatban 2*24V 600Wattos gyárilag tekert toroidot.Ha újan akarsz venni 1 darabot az min.15 ezer.
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Ekkora trafóval 4 Ohmra kb. 100W-ot ad le. 24*24/4=144W, de ugye táptol tápg semmi nemtud elmenni.
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
"3 db 300 Wattos toroidtrafó, készre tekercselve, szekunder feszültsége pufferkondin mérve: 2 X 42 Volt körül." Ezis az aprohirdetések között van. 4500HUF/darab áron. Szerintem ha már elvállaltad az erölködőt, akkor végfoktol független megveheted azt amik olcsobb, mert adott teljesítményhez ugyis ugyanakkora táp kell. a 2 darab 300W-ost ajánlanám inkább.(az elvileg 2x30Vos szekundert jelent)
(#) Mate78 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Na jó akinek nem elég a 4*100Watt...
Egyébként a 24V teljes terhelésnél(600W)értendő,ennyire nem lenne sose megterhelve az a trafó.Szerintem simán jó lenne hozzá,de hát ahogy gondolod,csak egy ötlet volt.
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Ez analog végfok. Szóval 400W színusos kimenő teljesítménynél 600Wot vesz fel maximálisan.
(#) Slope válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Ekkora trafóval 4 Ohmra kb. 100W-ot ad le. 24*24/4=144W, de ugye táptol tápg semmi nemtud elmenni.

Ez egy kicsit sántít... fejtsd ki légyszi!
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
2x24V ugye a trafo terhelve, de vegyük ezt az állando faszének most. azt ha egyeniránytod akkor lesz belőle 24*1.4142=34V egyenfesz. A teljesítményhez nem ezt a feszt kell ugye venni, hanem a végerősítő kimenetén lévő váltofeszt ami olyan 24V körül lesz. Akkor ez a négyzeten, osztva a terhelő ellenállással.(24*24)/4=144W, de mivel van maradékfesz, meg hatásfok nem 100.... ezért olyan 100W körül lesz. De épp emiatt irtam hogy a másik trafo jobb lenne. Annak kicsit nagyobb a feszültsége.
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Sorry a kicsit furcsa megfogalmazásokért de remélem érthető azért.
(#) Slope válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
2×24V

2(24×gyök2)=68V nem? A tápra kiültetni nem fogod az biztos, legyen +-5V, az 58V. Az mondjuk 841W, ha bírná amperral, de nem fogja...
Azt azért tegyük hozzá az egészhez, hogy ez így ebben a formában csak saccolgatás. Leülhetnék számolgatni, de a vizsgáim után ehez már túl fárad vagyok
(#) mechanikus hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
köszönöm a moderátorok korrekt eljárását!
mechanikus
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Mit köszönsz a moderátoroknak? A hozzászolásaim törölve lettek. miért?
(#) Moderátor hozzászólása proksa1 hozzászólására (») Jan 18, 2007
 
Idézet:
„A hozzászolásaim törölve lettek. miért?”


Melyik??
(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Amit írtam a srácnak hogy nem tartos egyenfeszről van szo, és hogy egy erősítő se képes 50rólse, de még 68ról se 840W-ot leadni(vagyis hídba igen). de itt szó se volt alrol.
(#) szabi83 válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
nem váglak, csak a TÉMA CÍM LETT ÁTÍRVA!


ezt nem találod?
Idézet:
„2×24V

2(24×gyök2)=68V nem? A tápra kiültetni nem fogod az biztos, legyen +-5V, az 58V. Az mondjuk 841W, ha bírná amperral, de nem fogja...”


(#) proksa1 hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Nem. Mind1 elre írtam egy hozzászolást. A lényeget pótoltam hogy nem egyenfeszről van szó ami állandoan süti a hangszórót.
(#) Slope válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Idézet:
„nem egyenfeszről van szó ami állandoan süti a hangszórót.”


Akkor mért úgy számolsz, hogy U×I, és miért mondod azt, hogy 4ohm. Az U×I csak látszólagos, a 4ohm meg egy frekifüggő reaktancia.
A szimmetrikus tápról üzemelő erősítő meg nem úgy működik, hogy a bemenetére szinuszt kapcsolva, a kimenetén lesz egy szinusz a 0 és pozitív, illetve egy másik szinusz a negatív és 0 tápfeszek között. Negatív tápfesztől pozitív tápfeszig megy. A tápra nem ülteted ki, de elég sz*r erősítő az, amit csak a tápfesz harmadáig lehet vezérelni.
(#) abdul válasza Slope hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Sziasztok!

Nem azért szólok bele, mert én szeretném megcsinálni az erősítőt (nincs időm), csak helyesbíteni szeretnék illetve konstruktív hozzászólást szeretnék írni.

Slope: rosszul számolsz! Hibás amit írtál!

Proksa1: A VF2 egyszerű és jó, de nem tudom hogy egyeztettél mechanikussal (esetleg privátba), de a kezdő hozzászólásból zt veszem ki, hogy profi megoldás kell, a VF2-ben viszont nincs rövidzárkimenet.
Véleményem szerint a profi kivitel azt is magában foglalja.

mechanikus: nem írtad, hogy az a 100-150W mekkora ellenállású hangszóróra lenne kiadva: 4 vagy 8ohm?

Sziasztok!
(#) abdul válasza abdul hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Bocsánat!

Proska1-nek azt akartam írni, hogy a VF2-ben nem rövidzárvédett a kimenet.

(#) mechanikus válasza abdul hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Köszi abdul, hogy rávilágítottál egy fontos dologra, a hangszóróvédelemre. Számomra, a profi megoldás, magában foglalja ezt is, ugyanúgy ahogy a táp is. A trafónak, nem kell hegtrafónak lennie, nem kell ekkora feneket keríteni a dolognak! Nem kell se többet, se kevesebbet elviselnie, mint amennyi feltétlenül szükséges! A hangszóró impedanciáját nem tudom, mert akinek kell, még nem jelzett vissza a levelemre, amiben vázoltam a lehetőségeket.
Amint tudok valamit, jelzek!
mechanikus
(#) proksa1 hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
Szerintem egy ilyen alap kapcsolásban sincs kimeneti rövidzárvédelem. Én koppanásgátlot gondoltam csak rá, ami azt tudja hogy a be és kikapcsolási tranziensektől megovja a hangszorot, és figyeli a kimeneti egyenfeszültséget, és probléma esetén leválasztja a végfokot a hangszóróról.
(#) proksa1 hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
A trafó tőled függ én azt csak felajánlottam. De itt az aproban van olcson toroid ami megfelelő lenne. Írtam hogy én a két 300VA-est javaslom inkább.
(#) abdul válasza proksa1 hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
proska1: Az hogy szerinted nincs az alapkapcsolásokban rövidzár védelem, az még nem jelent semmit, attól még Robinak (mechanikus) olyan kell, ami rövidzárvédett!
(#) proksa1 hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
Semmi probléma nincsen ezzel. Csak akkor kéne olyan rajz. Mert nekem olyan nincs. Esetleg valaki tudna küldeni?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem