Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramgenerátor
 
Témaindító: DuMatyi, idő: Aug 28, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 24
(#) zoz11 hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy, hogyan lehet olyan áram generátort építeni ami 5V-on 0,85A-t tudjon stabilan. Sima fesz stab. Nem jó mert annak igen rossza a hatásfoka. Amúgy bicikli lámpába kéne.
Segítségeteket előre is köszönöm!!!!!!!
(#) Frankye válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
0,85A?!

Nem sok az egy kicsit? Egy bicajon? Mit akarsz vele üzemeltetni: Keresőreflektort?

Sztem elmérted, vagy elszámoltad magad. Nem?
(#) zoz11 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Nem számoltam el magam, ez egy TUNGSRAM halogén izzó (5V 0,85A). Eddig is ez volt bent csak stab ic volt benne és fűtött elég rendesen, azért szeretném lecserélni áramgenerátorra.
(#) mex válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
A sima áramgenerátor is ugyanúgy fog fűteni!
(#) Frankye válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Aha. Értem. Bocsi!
(#) Tomee válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Szerintem az áramgenerátort kevered valamivel.
Véletlenül nem DC-DC konvertert keresel? (Az nem fűt fölöslegesen)
(#) zoz11 válasza Tomee hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
nekem csak az lenne a lényeg hogy kicsi helyen elférjen és ne fütsön. és azt a DC-DC konvertet meglehet épiteni házilag is?????????????
(#) oldman hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Mivel akarod táplálni a bicikli lámpát hogy szabályzó kell hozzá?
(#) zoz11 válasza oldman hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
2db Li-Polymer 11,1v-os 1800mAh-ás akkumlátor hajtaná (párhuzamosan). ami az ülés alatt van elrejtve.
(#) Tomee válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 24, 2007 1 / 4
 
Szerintem a Li-pol aksik nem szeretik a párhuzamos üzemet. A két aksi karakterisztikája nem azonos.
Ajánlom figyelmedbe az MC33063 illetve LM2575 DC-DC konverter meghajtókat. Az utóbbit lehet fix 5V-s kimenettel is kapni. Az adatlapban minden szükséges infó benne van. Én ezt ajánlom.
A hozzá való induktivitást meg lehet a jobb elektronikai boltokban venni. De figyelj a tekercs áramára, legalább 1A-s tekercset válassz. Némi induktivitás eltérés nem számit.

Az áramgenerátor is eldisszipálja a fölősleges energiát.
(#) zoz11 válasza Tomee hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Jó hogy mondod ezt az akkumlátoros dolgot, ki is fogom venni az egyiket, vagy inkább sorba kötöm. 330uH tekercset ír, van is itthon de csak 0,6A-os. Talán elbírja! Holnap veszek is olyan konverter meghajtót, ozt megpróbálom.
(#) oldman válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Talán egyszerűbb 4* 1,2V NiMh ceruza akku. pl. GP 2700 mAh, valószínűleg olcsóbb is mint az elektronika. A Wh kapacitás különbséget az elektronia megeszi, ha a hatásfok<=64,8% (4,8V*2,7Ah=12,96 Wh 11,1V*1,8 Ah=19,98 Wh)>
(#) Redsaw válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
Szia! Szerintem bringa világításra jobb lenne ha power ledet használnál. Azonos fogyasztás mellett lényegesen nagyobb fényt, vagy azonos fény mellett jóval hosszabb üzemidőt nyersz! Nézz szét az alábbi topicban, és elfelejted a halogént!
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=19959&postdays=0&postorder...t=5550
(#) zoz11 válasza Redsaw hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
És ilyen power ledet hol lehet kapni? és mennyibe fáj????
(#) Prinner válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
Hali!
Skory honlapján van egy kapcsolóüzemű áramgenerátor Power Led-hez. A kapcsolóüzemű megoldás miatt nagyon jó lesz a hatásfok, sokkal jobb mint a lineáris stab IC-ké, áramgenerátoroké.
http://skory.gylcomp.hu/kapcs/kapcs.html
(#) zoz11 hozzászólása Jan 26, 2007 /
 
Megpróbáltam ezt a LM2576-os IC-t és szerintem ezt fogom beépíteni. A betáp 12V volt, és 1A-t vettem le róla és szinte nem is melegedett az IC. A HALOGÉNT meg nem akarom lecserélni mert, szerintem jobb fénye van mint a LED-nek meg olcsóbb is.
(#) isamisa hozzászólása Jan 26, 2007 /
 
Sziasztok
Hogy maradjunk hűek a topic címéhez, nekem olyan kérsésem lenne hogy lehet a legegyszerübb áramgenerátort készíteni?

Mondjuk van egy szürt egyenfeszünk egy trafóról és annak szeretném szabályozni az áramát.

Mi kell ehhez? Egy tranyó vagy fet, ellenállás meg poti??
Hogy a legegyszerübb??

Isa
(#) Tomee válasza isamisa hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Csak akkor tudod az áramot szabályozni, ha van terhelésed (a terhelésen átfolyó áramot) és azt is csak úgy ha változtatod a feszültésget.
Igen kell egy áteresztő tranyó + áramérzékelő ellenállás + marék müveleti erölködő, hogy pontosan tartasa a kimenő áramot.
(#) Hujikolp hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
hali! remélem tudtok nekem segíteni. szétszedtem egy egyszerü 220-as motort, és megcsináltam generátornak, működik is, mert jelez h termeli az áramot, de nagyon változó, még ugy is h állandó fordulata van. megnéztem egyenfeszen, és váltón is, mind2 esetben ingadozik. mit tudok tenni h egyenfesz legyen? az a 4 diódás izé kell hozzá? valami ötlet? a hozzá tarotozó képek mellékelve.
(#) Medve válasza Hujikolp hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Hello, szerintem ez a motor nem alkalmas energiatermelésre, de próbáld csak ki úgy hogy teszel rá egy "hozzá illő" terhelést, pl egy kis teljesítményű izzót, netán LED-et. Én úgy tippelem nem fog menni. Próbálkozz inkább egyenáramú, vagy léptető motorokkal. Nekem bevált, egy nyomtatóból kiszedett 12V-os, vagy az alatti léptetőmoci kemény tud lenni!
(#) Hujikolp válasza Medve hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
köszi az ötleteket. kimértem jó 5v-ot kitudtam belöle csalni, persze váltva. a tengelyét hozzáraktam egy gyorstokmányos kis-kézi csavarozóhoz, és a generátor pólusait meg a mőszerhez. már csak egyenirányítani kell, meg szűrni.
az egyenirányítás még meg is lenne, gondolom jó neki egy monitorbol kiszuperált egyenirányító de a szűrést hogyan oldjam meg?
(#) Medve válasza Hujikolp hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
A szokásos módon, jó nagy kondi, plusz-minusz és kész!
(#) Hujikolp válasza Medve hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
mekkora az a jónagy kondi? mekkora értékkel, mert van jó nagy kondim is.
(#) lgyk válasza Hujikolp hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Ez terhelésfüggő. Ha nem terheled túlságosan, 500-2000 µF bőven elég. De előtte szerintem transzformálni kellene, hogy ne vesszen el sok feszültség az egyenirányítón.
(#) Mongoose hozzászólása Aug 14, 2007 / 1
 
udv mindenkinek

nekem van egy 12V os Trafom 800mA/h s

Tudna nekem valaki olyan kapcsolast kuldeni, amivel az aramerosseget tudom allitani potmeterrel(lehetoleg PIC nelkul)ugy, hogy a feszultseg ne valtozzon
(#) zoly15 válasza Mongoose hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
szia!
már van 1 ugyan ilyen topic szentem ott nészz szét
úgyhogy lehet h zárolva lessz ez
üdv!
(#) ferci válasza Mongoose hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
A kérésed felettébb furcsa. Ha szabályozható áramgenerátorra gondolsz, akkor a terhelésen úgyis változik a feszültség, tehát a második része nem teljesülhet ( hacsak nem akkut töltesz vele...).
Miért nem írod le a konkrét célt?
(#) Mongoose hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Szia

Amugy aksitoltot akartam csinalni elsosorban
De majdnem mindent errol a tapegysegrol hajtok meg
(ledeket az osszes aramkort amit csinalok)
(#) ferci válasza Mongoose hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Milyen akksit?
(#) Medve válasza Mongoose hozzászólására (») Aug 14, 2007 / 7
 
Hello, én egy ilyet (is) használok, (melléklet) A kimeneti áram értéke: I=1,2/R. Ide potit csak óvatosan, mert az áram átfolyik rajta is. Jobb, ha fix ellenállásokat kapcsolsz. IC-nek jó az LM317 is vagy egyéb stabi "kocka", az alacsonyabb feszültségűek közül. Ilyenkor a képlet módosul, az 1,2 helyett a stabilizált feszültséget kell használni.
Következő: »»   1 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem