Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   536 / 1672
(#) Travolta hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Elkészült az LCM3-as műszerem. Még a kalibrálás és a mérővezeték hátra van,de már üzemképes. A többit holnap.
Köszönetet szeretnék mondani a tervezőknek, akik elkészítették eme remek műszert, és számomra is hozzáfárést biztosítottak a programhoz.

üdv:Travolta

LCM3.jpg
    
(#) vicsys válasza Travolta hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Szép munka, gratula! :kalap:
(#) Travolta válasza vicsys hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Köszönöm! Igyekszik az ember.
(#) Mzolee válasza Travolta hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Uhhu nagyon patent lett
(#) Mzolee hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Én is szeretném bemutatni eme "remekművemet" ami nem más mint egy Bi-QUAD wifi antenna.

Még nincs felszerelve, de ha végre sikerül a tetőről lepusztulnia ennek a 20 centi hónak akkor kihelyezem és a további fejleményeket a céltopikban fogom kifejteni, térerő-összehasonlítással stb. Akit érdekel ott megtalálhat
(#) deguss válasza Travolta hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Gratulálunk.
(#) zacc hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok.
Elkészült a solár vizmelegitő-m automatizálása. Amit tud: két hőmérsékletett olvas be és két általam definiált érték függvényében bekapcsol egy pompát. Sajna tapasztalat hiányában egy pár kondi alolra került.Valami ilyesmi lesz a végen.
(#) zolika60 válasza zacc hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Mivel hely úgy látom van bőven, egy kicsit szélesebb vezető sávokat is hagyhattál volna. A kondikat pedig attól hogy kifelejtetted őket nyugodtan tehetted volna az alkatrész oldalra. Fúrsz lyukat a lábainak amellett a vezető sáv mellett ahova kötni akarod, oda hajlítod a lábat a sáv fölé és beforrasztod. Egyébként gratulálok. A kapcsolást megosztanád velünk?
(#) zacc válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Igen ha érdekel akkor elküldöm priviben de csak amiután kijavitotam a bibiket.

űdv.zacc
(#) vicsys válasza zacc hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szép lesz! Ha már működik kérünk képeket! :kalap:
Én is hasonlót készítettem:
Bővebben: Link
(#) zacc válasza vicsys hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
A rendszer elég pénz es idő igényes egyenlőre csak az elektronikát epitem abbol is csak a vezérlő van meg egyenlőre. Ha lesznek ujabb fejlemények akkor igérem teszek fel képeket.(globális felmelegedésnek hála, lesznek).
(#) toto válasza toto hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy-két embert érdekelt az általam fejlesztés alatt álló ATmega8-cal épített frekimérő rajza, és forrása.
A #619827 hozzászólásnál láthattok képet róla.
Frekvenciamérőmérő képei
Szóval itt van a kapcs.rajz és a forrás.
Mivel nincs jelgenerátorom, ezért még nem tudtam kellőképpen letesztelni a bemenetek sávszélességét és érzékenységét, csak egy-két jellel vizsgáltam eddig.
A további fejlesztésben több időalapot akarok még beletenni a szoftverbe.
(remélem, a kapcs.rajzban nincs hiba, de már fáj a fejem ettől az Eagle-től, szóval előfordulhat)
(#) Rumcájsz hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Off
30MHz-es frekimérő rajza (+program) PIC-kel nincs véletlenül valakinek?
On
(#) bankimajki válasza Rumcájsz hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Helló, itt van egy 16F84A-val 50MHz-ig mér.
(#) Travolta hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Kicsit finomítani kellett az LCM3-as műszerem, ezért csináltam a belsejéről is pár képet.
Közben készülőben a Tranzisztor teszterem is. Arról is mutatok pár képet.
A képek most csak mobillal készültek.

üdv : Travolta
(#) Travolta válasza Travolta hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
És még néhány kép.
(#) soos csaba hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Szevasztok.Kaptam Apumtól egy tekercselögépet,csak egy kicsit szétszórtan és ma oszeraktam még a hiányzó alkatrészeket hozá,és ma kész ledtem vele.Gondoltam teszek fel egy pár képet róla hogy lásátok ti is.Volna azonban egy kérdésem hogy hogy lehetne azt megcsinálni hogy alacsony fordulatnál is megmaradjon a motornak az ereje,ugyanis ha alacsony fordulaton járatom a gépet akor kézel is könyedén letudom fogni a motort.A gépen lehet álitani a fordulatszámot,és nekem az kelene hogy ha például egy nagyob trafót akarok tekerni a legalacsonyab fordulatszámon hogy a menetek szépen egymás melé kerüljenek akor ne fuladjon le a motorom,mert most könyedén lefulad,és szerintem 1mm es drótal ha tekernék most egy trafót akor álandóan lefuladna.Most jelenleg egy két 2N3055 ös végtranyóju egyszerü alimentator a motor fordulatszabájozója.Nekem egy oLYan rajz kelene hogy alacsony fordulatnál is ugyananyi ampert biztositson a motornak mint nagy fordulaton.Teszek fel egy rajzot ami szerintem jó volna a motor meghajtására,de szeretném kikérni a ti véleményeteket is hogy megfelelne a motornak ez a kapcsolás.Válaszotokat elöre is köszönöm!
(#) teodor válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Jelentem én saját magam zokni vagyok helyes irásból.
Valaki belebabrál más irományába, akkor javítson ki minden hibát.
A fullad, akár le avagy meg, az 2 *"L".
(#) Moderátor hozzászólása teodor hozzászólására (») Feb 5, 2010
 
Vannak hibák, amelyek különösen csípik a szemem. Ilyen pl. egyes szavak J contra LY írásmódja, Ezeket soha nem állom meg, hogy ki ne javítsam.
Ugye, nem várod el, hogy egy ilyen "mégapontraésavesszőreisráírok" stílust, az összes ékezet-hibát, és minden ilyet kijavítgassak/kijavítgassunk? Mert akkor egész álló nap, az összes moderátor csak ezzel foglalkozhatna... (Költői kérdés volt.)
A magam részéről lezártnak tekintem a felvetést.
(#) Action2K válasza teodor hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Vannak itt hibák bőven, de akkor már a sok pirostól karácsonyi díszkivilágítás lenne.

hibák.JPG
    
(#) soos csaba hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Na jól_van fiúk mindig kiszúrtok ezekkel a helyesírási hibákal,_meg ilyenekel akkor miért nem csináljátok meg az oldalt úgy, hogy addig ne lehesen felteni egy hozzászólást, mig az nem helyes magyar nyelvtan szempotjából._Nemt_udom, miért kell mindig ezért piszkálni. Én most hibáztam, beismerem,_de itt szerintem most azt kellene megvitatni, amit ott fentebb kérdeztem,_nem pedig azt, hogy hogy írta le a másik a hozzászólását helyesírás szempontjából._Lassan már nem is írok, mert mindig azt nézitek, hogy hogy írok helyesen._Bocsánat! :no:
(#) llaci56 válasza teodor hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Én pedig azt utálom, - bár nem vagyok moderátor, - ha valaki „zokni” helyesírásból, és mégis belekotyog…
Az első mondatodban van mindjárt két hiba.
1. Jelentem” után vessző
2. A helyes írás nem ugyanaz, mint a helyesírás. Vagyis egybe írandó!
Vagyis, ha javítasz valakit e téren, akkor TE NE véts hibát!
(#) Moderátor hozzászólása Feb 5, 2010
 
És a helyesírási vitának itt legyen is vége.

Annak ellenére, hogy teljesen igaza van, a kifogásoló félnek.
(#) llaci56 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Az elektronika a szakmák között is egy szint. A legfelsők közötti szint!
A helyesírási követelmények közel sem ilyen magasak itt az oldalon. Mindössze az általános iskola 4. osztályában tanultakat kell tudni hibátlanul alkalmazni.
(#) soos csaba hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Hát ne haragudjatok,de már ugy érzem magam mint 4-ik osztáj(ly)ban mikor a tanitónő javitota ki a fogalmazásaimat.De amúgy akkor is hejtelenül irogatam.Ez már kész röhej,igaza van Topinak, jó volna ha befejeznétek már ezt a cirkuszt.Elnézést,de már a plafonon vagyok
(#) teodor válasza Action2K hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Ok, senki sem "Lajos"+ professzor, a nyelv amúgy is változik.
(#) Moderátor hozzászólása soos csaba hozzászólására (») Feb 5, 2010
 
Egyrészt Te ne legyél plafonon, sem okod, sem jogod rá.
Másrészt ne rám haragudj, én csupán egyetlen j-t javítottam ly-ra, teodor fórumtárs kezdett reklamálni (bár Ő volt a legkevésbé érintett).
Harmadrészt egy ici-pici odafigyeléssel el tudod kerülni azt, hogy e miatt Rád szóljanak. Olykor használsz szóközöket, ahol kell, illetve egy Word-ben megíart hozzászólás-terven végigfuttatod a helyesírás(!)-ellenőrzőt, és a nagyja hibákat már ki is szűrte.
És végül, de nem utolsó sorban:
Ez a hozzászólás, amire várjuk a választ!

Helyesírás téma lezárva, a következő, ilyen tartalmú hozzászólás törlésre kerül!
(#) Action2K válasza teodor hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Privátban ment a válasz.
(#) teodor válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Az adott témához, a kérdésedre a válasz, ha egy motornak csökkented a kapocsfeszültségét és ezzel szabályzod a fordulatszámát akkor a hajtás forgatónyomatéka igencsak lecsökken ezért találták ki, a PWM-es hajtást, ahol a motor nyomatékát (indító) az állandó szintű áramimpulzusok határozzák meg.
A fordulatszámát pedig az átlagos feszültségszint.
(#) Action2K válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Mindenképpen a PWM szabályozás a járhatóbb út. Amit találtál rajzot, az ilyen. Hogy van-e benne hiba, ahhoz át kellene nézni.
Következő: »»   536 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem