Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   231 / 839
(#) pumoka válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szia!
Csak 2 pálcás volt!
Amúgy erre az email címre írj és akkor kapsz belőle!
lapkanas@gmail.com
(#) emmzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Hi

Szeretnék egyet kérdezni. A tápodban a kimenetnél miért van párhuzamosan 2 dióda? Az egyik az 1N4002 , a másik meg a BY500.
Nem lenne elég a BY500? Nem mintha földhöz vágná az embert, ha betenne egy 4002-őt, csak szeretném megtudni, hogy mi az oka.

Köszi
(#) Alkotó válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Keresd Pioneert, ő a szellemi kreátor.
Már a legelső eredetin is rajta volt, és más tápokban is szokásos ez a kialakítás. A külső, fordított polaritás ellen véd, pontosabban akkor védene igazán, ha lenne még egy soros biztosíték is a kimeneten.
Nem tudom miért kell két dióda is.
(#) emmzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Kössz
(#) nagy hoho válasza pumoka hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Azért más email címét így közzé tenni nem korrekt dolog. Én is Tőle vettem de privát intéztük. Egyébként a HE szabályzatban is szerepel.
(#) emmzolee válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Láttam vagy 100 oladallal ezelőtt Ezt a panel műszert. Neked hogy vált be? Nem ugrál a kijelzőn az utolsó helyérték száma? Nekem van egy lcd-s műszerem, hasonló, mint a tiéd, de mégsem jó ezmiatt. Na meg pontatlan is. Nem tudom hitelesíteni, mert a micro controller 510 egységhez hasonlít 500 fesz lépést, és a végére pontatlan lesz. Na mindegy, nem is ez a lényeg.
Azt szeretném kérdezni, hogy mi az az alsóbbik feszültségmérő rajta?
(#) nagy hoho válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
A műszer jól működik, pontos. Nem ugrál az utolsó helyérték. Korábban vettem mástól is az nem volt pontos,
0-30 Volt között volt 3 Volt eltérés. A leírását küldtem privátban.
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Én úgy tudom, a párhuzamos dióda az az induktív terhelések ellen nyújt védelmet, de Attila szerint van némi hőfokfüggése, így nem éppen elegáns megoldás, a fordított polaritás ellen a soros diódát alkalmazzuk.
Egyébként lenne egy kérdés, lesz ezeknek a tápoknak más tokozattal ellátott áteresztős változata? Mondjuk TO247, meg ilyenek? Vagy ha ilyen kellene át kell rajzolni? Amit ugyan nem nagyon szeretnék, no nem a lustaságom miatt, csak nem szeretek belekontárkodni más művébe.
Üdv.
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Ez a verzió éppen a TO3-hoz készült, kimondottan ez volt az egyik tervezési alapkövetelmény.
De amit Pioneer alakított át a terveimből BD249-hez, abba vagy eleve befér még a TO247, vagy ha nem akkor azt a tervet húzd szét egy kicsit.
Gyanítom, hogy egyetlen TO247-es tokos tranyó áráért már megkapod a 3db 2N3055-öt.

A soros dióda talán kézenfekvőnek tűnhet, de én még soha sehol nem láttam azt alkalmazni védelemként. És a dióda hőfokfüggése ott is éppúgy jelentkezik.
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Igen, azért az árért megkapom, viszont 247-esem van rendesen itthon, illetve valamiért nem preferálom az L idomot, különösen nem tudom megmondani miért, nem is kívánok vitába szállni ellene, egyszerűen nem szeretem, számomra egyszerűbb fúrni egyet és felcsavarozni a bordára. Na lényegtelem, majd megoldom akkor.
Üdv.
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Elkészítettem a panelműszert Alkotó módra. Nagyon jól szuperál!
(#) Alkotó válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Gratulálok. Így kell ezt csinálni. Jó lett volna egy olyan fotó amin világít a kijelző.
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Így gondoltad?
Erre a tápra gondoltam.
(#) Alkotó válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Pontosan így gondoltam.
A labortáp fent van már itt.
De javaslom várd meg míg kijavítom, mert van benne egy hiba, az árampoti fordítva szabályoz. Már kijavítottam, csak fel kell tenni.
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Köszi akkor megvárom.
(#) emmzolee válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Hi

Na ez tök jó lett. Milyen progival csináltad a nyák tervet? Én is építenék az új tápomba ilyen mérőt.
A terveket meg tudod adni nekem?
Köszi előre is

Ja, és az icl 7107-ből melyik fajta van benne neked? A végén lévő betűk számítanak, mert abból derül ki hogy a panel aljára, vagy a tetejére kell tenni. Valami ilyesmi trükk van ugye?
(#) dB_Thunder válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Engem is érdekelne a panelműszer nyákterve !
(#) szabi83 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
(#) Mucu válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Itt vannak a dokumentációk hozzá. Amit írtál a 7107 ről feltételezem az smd szereltre gondolsz, ebbe a kapcsolásba a normál CPL változat szükséges. Nem nagy trükk.
(#) emmzolee válasza Mucu hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Köszönöm szépen. Éppen most találtam meg én is ezt. kelett hozzá szabi83 linkje

Nem az smd-re gondoltam, hanem a 7107-ből van olyan is ami a tükörképe a másiknak. Lábkiosztás szempontból. Az egyik a panel tetejére való, a másik ugyanaz a nyákterv esetén a panel aljára. De a cpl a jó, és ez a lényeg.

(#) Alkotó hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Konkrétan Pioneer 2.7.1-es Alkotós paneljéhez szélességi méretében illeszkedő változat készül a most emlegetett műszertervemből. Ez természetesen két műszer, áramnak-feszültségnek egy-egy külön.
(#) emmzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Le vagyok nyűgözve.
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
A javított nyák rajzot mikor tudod feltenni vasaláshoz 1:1-ben a tápegységhez?
(#) vicsys hozzászólása Márc 9, 2010 / 1
 
Itt vannak!
Az eredeti tervek pedig innen érhetők el:
Bővebben: Link
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Köszönöm szépen!
(#) sector99 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Szia !
....azt hiszem én lemeradtam egy kicsit...
A feliratot is teljesen ugyanúgy kell készíteni mint amikor rézfelületre vasalunk ?

Üdv:
sector99
(#) vicsys válasza sector99 hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Akotó mestert kérdezzétek, én (még) nem építettem meg. Csupán a kívánt fájlokat tettem fel. Sajnos én még nem tudok nyilatkozni ez ügyben!
(#) Jáger László hozzászólása Márc 10, 2010 /
 
Most láttam, az áprilisi Elektorban lesz egy labortáp 0-30V, 3A.
(#) sector99 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Köszi !

Nos akkor Kedves Alkotó mester !

A feliratozást is olyan módon kell vasalni, mint ha azt a rézre tennénk ?

Üdv:
sector99
(#) emmzolee válasza sector99 hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
igen. Ugyan az a technika.
Én egy picit föl szoktam csiszolni a nyák másik oldalát is finom papírral(400as), mert akkor jobban tapad a felirat rá. rávasalod, lemosod, és ennyi.
Következő: »»   231 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem