Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   1 / 196
(#) Thomas10100 hozzászólása Dec 28, 2005 /
 
Hali!
Nem tudtok erősítő kapcsolásokat autóba? Olyanokra gondolok amiket lehet venni Autó HI-FI erősítőként! Mondjuk olan 2x100W körülit!
Nem biztos hogy azért kérdem hogy megépítsem, de érdekel, még nem találtam ilyen kapcsolási rajzot seholsem!
Köszi
(#) burkus válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 28, 2005 /
 
Szia sokat találsz a hobbielektronikán minden nagyságban :yes:

Pl. ITT!
(#) Thomas10100 válasza burkus hozzászólására (») Dec 28, 2005 /
 
Igen, de egyik sem 12 V-ról megy
(#) burkus válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 28, 2005 /
 
bocs erre nem gondoltam
(#) G-Lex válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 28, 2005 / 4
 
hy!

Az autós erősítők sem 12V-tal mennek!
Egy kapcsolóüzemű táp csinál a 12V-ból 20-60V-ot...
(#) Thomas10100 válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 28, 2005 /
 
Hy

Nah például ezt sem tudtam
Köszi
(#) Thomas10100 válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 29, 2005 2 /
 
Hi
most olvastam: kapcsolóüzemű táp nem lehet erősítőhöz mert tönkremegy!
Akkor most?
(#) Norberto válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 29, 2005 / 1
 
G-Lex félrevezetett titeket

Mert az autós erősítőknél nem kapcsolóüzemű tápot alkalmaznak, hanem invertert...nem egészen ugyan az! Tehát inverterrel lehet autós erősítőket építeni. Igazából a kapcsolóüzemű tápegység is bírja szerintem, azt inkább a zavarjai (200-300 kHz-es kapcsolófrekvencia) miatt nem alkalmazzák. Én így tudom
(#) dB_Thunder válasza Norberto hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
aham.. És mi a KÜLÖMBSÉG a kapcsolóüzemű táp es az inverter között??
Csak azért kérdem mert már láttam egyet s mást (miközben javítottam)

Annyit azért tudok,hogy hirtelen számolva se elég a fél kezem a működési elvű/felépítésű kapcsolásokat számolva...
(#) G-Lex válasza Norberto hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Én egy nagyobb teljesítményű kocsi erősítő kapcsrajzát találtam régen a neten és abban egy kapcsolóüzemű táp volt. számítógépből kellett kitermelni hozzá a cuccokat...

Gyári cuccal még nem volt dolgom.

Amúgy én már hajtottam kapcsolóüzemű tápról erősítőt. számítógéptápról egy 12V-os erősítőt... Nálam mondjuk semmi zavaró hang nem jött ki belőle... mondjuk kondik meg simítás nélkül néha sípolt, de azt sikerült kiküszöbölnöm...

A,úgy meg szerintem a fő kérdésre megadtam a választ. miszerint a nagyteljesítményű kocsi erősítők nem 12Vról mennek...
(#) Takee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
He elég 55W akkor szerintem TDA1562Q a megoldás!
Majki oldalán van egy ilyen erősítő!
(#) dB_Thunder válasza Takee hozzászólására (») Dec 31, 2005 1 /
 
Megnéztem a TDA1562Q adatlapját....hát ez csak CSÚCSBA 55 W,de ugye az erősítőknek az effektív teljesítményét szokták( illő ) megadni! Ez pedig az 55 W-nak a töredéke, kb 30 W.....
És bizony a 20 és a 30W között alig van hallható hangerő külömbség.
Én az vallom, hogy akinek a 10W nem elég az ne kínlódjon építsen 100W-osat.
(#) szetty válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 7, 2006 / 2
 
hali, Tapasztalatból beszélek. A fejegységem alig hajtotta meg a 69-es Magnat hangszóróimat (pedig 4x40W-os állítólag (Sony)). Viszont megépítettem a TDA1562Q adatlapon talált erősítőt, és hatalmasat szól, pedig "csak" 55W. A rendszámtábla zörög, a basszus még mélyláda nélkül is igen komoly, a magas szépen szól. Én csak javasolni tudom ezt az erősítőt, annak aki nem "mezei" zenét akar autóba, viszont nem akar rákölteni 100ezreket. Én meg vagyok vele elégedve. Sőt még egy párt fogok csinálni az első hangszóróknak is .
Az anyagár kb 5500 Ft volt (2 csatornára), és két óra alatt megcsináltam nyákkal beültetéssel együtt. Nem kellett mérni, nem volt búgás, minden rendben volt.
Szerintem nagyot alkotott a Philips amikor ezt megcsinálta.
Üdv,
Szetty
(#) Einstein21 válasza szetty hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Sziasztok!

Az lenne a nagy problémám, hogy van egy autós erősítőm és már kipróbáltuk 3 fejegységen is, de mindegyiken ugyanazt tapasztaltuk, hogy amikor számot váltok, azt hallani NAGYON a mélyládába, ilyen súrlódó hang vagy mi, azaz hallani, ahogy a lézerfej közlekedik!
Miért lehet ez?
Több autóba is próbáztuk már, meg autón kívül is a szobámba!

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Einstein21 válasza Einstein21 hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Azt elfelejtettem írni, hogy ez egy CARVER K MOS 2150 típusú erősítő!
(#) DJerry hozzászólása Dec 14, 2006 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki nem tudna-e nekem segíteni, mert sehol sem találtam kapcs. rajzot vagy leírást egy MacAusio MX-3000 típusú autós erősítőhöz. Szerintem nem egy mai darab, bár ki tudja! Szóval, ha valaki tudna, akkor légyszíves segítsen már, mert már próbáltam a guglit, meg itt is keresgéltem az oldalon, de sajnos eredmény nélkül.
Ha kell, akkor tudok róla képet küldeni, de egyenlőre nem szeretném ezzel is leterhelni az oldalt.
Az a problémám vele, hogy az istennek sem akar megszólalni. Még semmilyen hang nem jött ki a "torkán"! Pedig életre szeretném kelteni. Help! Please!!!
Előre is köszönöm: DJerry!
(#) DJerry hozzászólása Dec 18, 2006 /
 
Sziasztok!

Senki nem tud nekem segíteni? Fontos lenne! Várom a válaszokat!

Üdv.: DJerry!
(#) szabi83 válasza DJerry hozzászólására (») Dec 18, 2006 /
 
Idézet:
„Ha kell, akkor tudok róla képet küldeni”


oks várjuk!

üdv
(#) miklosch hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
Hello!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy hogyan kell bekötni egy autós erősítőt, úgy, hogy bekapcsoljon fejegység nélkül? A tápcsatlakozói ilyenek: B+, RMT, GND
(#) vicsys válasza miklosch hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
B+ A nagyáramú 12V
RMT = remote +12V-tal be, 0-val kikapcsol
GND = test (-)
(#) miklosch válasza vicsys hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
köszi szépen! így már jó is! lehet keresni a hibát...
(#) roland8lsm hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Sziasztok! lenne 1 kissebb problémam, hozzájutottam 1 kissebb erősítőhöz, de semmit nem tudok róla,csak annyit amenyi rá van írva, addig vagyok okéba hogy melyikek a tápvezetékek, be és kimenet, de hogy a maradék az mi? tettem fel róla 2 képet, segítsetek pls!
(#) hhkfk hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
hi!
lesz ott egy kábel ami megy a rádióra, hogy amikor nincs bekapcsolva, akkor ne erősitsen, többit nem tom!!!!!!!!!!!!
(#) dB_Thunder válasza roland8lsm hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
piros +12 V
narancs: bekapcsoló
Fekete: GND azaz a test
a másik 2*2 a nagyjelú jel bemenet, közvetlenül a hanszórókra lehessen kötni, feketék a minuszra, zöld,szürke a pozitívra...
(#) Gery hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Helló mindenki!
Tom hogy nempod idevág, de lécci segítsetek!
Van egy db hangfalam(mellékelem a képet) és ahoz akarok erősítős csinálni. Először a Darlington 120W-ra gondoltam(http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=212#) de vki aztmondta hogy szkóp kel hozá na én azt nemvágom.A kérdés az lene hogy ez az 55Wattos TDA1562Q erősítő szerintetek vinni a hangfalat (egyébkén MNC 25 cenit)?Ha igen olcsóbb lenne az 55 Wattos?Ha nem akkor szkóp nélkül sehogyse lehetne megoldani a másikat?
Bocs hogy ilyen hosszúra nyult a dolog, a válaszotokat előre is kössz!
(#) roland8lsm válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
nagyon köszönöm a gyors segítséget. Valaki esetleg még nem tudná megmondani a teljesítényét, google-ban nem találtam és a gyártó oldalán sem...
köszi.
(#) quad90 hozzászólása Márc 9, 2007 /
 
Hello szeretnék autóba 1 egyszerű erősítőt! (nem szeretnék még külön trafót csinálni ha lehet)

Ha lehet jöjjön ki kb 4-5e Ft-ból!

Tda2003 v 2030ra ra gondoltam, természetesen jöhet más is!!

Ha lehet kérnék hozzá beültetési és nyéktervet is!!

Előre is köszönöm!!
(#) dbase válasza roland8lsm hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
Szerintem max 2*40w ahogy ismeem ezeketa régi készülékekeket.De ez a tuti 40w nem a 12v bol létrehozott.Ezekben szokott lenni tápemeleő de még a kezdetleges tranzisztoros alacsonyabb frekis.
Szedd szét írd be a tranyók típusát akkro könyebben meglehet mondani, h menyit szol.
Hidalni eredetileg nem lehet ezeket mert 4ohmos erősítők, max elé kell tenni egy fázis fordítót és elviseli a 8 ohmos hangszorot hídba.
(#) roland8lsm hozzászólása Márc 11, 2007 /
 
Sziasztok! A szétszedés már megvolt, mivel rossz volt, de már jó. A tranyók tipusai: 2db D1047 és 2db B817. rakok fel majd fényképet is a belsejéről is.
(#) Bubu54 hozzászólása Márc 27, 2007 /
 
Hy!

A mi nap szereztem egy autós erősítőt 2X140W-os és amikor ráadom a tápot akkor semmi(van rajta plusz egy 12V-os rész a bekapcsolásnak arra is adtam feszt) két led van rajta egyik a védelem másik a Power led amikor ráadom a feszt akkor a védelem ledje világít majd kialszik, de viszont a Power ledre nem vált át!Méricskéltem még egy kis darabig de semmi!A táp részében négy darab IRFZ34-es FET van lehet hogy az nem menne?Tudna valaki segíteni?Esetleg egy egyszerű FET mérőt is tudna valaki mellékelni?
Előre is köszönöm!
Üdv.: Bubu54
Következő: »»   1 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem