Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   9 / 45
(#) kadarist válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Szia!
Válogass innen: baxandall hangszínszabályzók
(#) Szikra Lacika válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Ebből valami jól bevált van esetleg? Csak az a baj hogy ezekben nagyrészt magasat és mélyet szabályoz. Nekem még kellene hogy a balance-ot és a hangerőt is szabályozza.
(#) Szikra Lacika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Csak azért akarok 250k-sat mert ilyen volt a dobozban és tetszik h körbeforog teljesen
(#) Dióda válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Figyelj már ptesza ! Az egytranyósodban fordítva szabályoznak a potik tudsz róla?
(#) ptesza válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Sajnos igen. Mert a napokban megépült... Egyébként nem az én 1 tranyósom , a rajz a bss ről van, de a nyák az én művem ,így a hiba is.

Lehet ,hogy a panelen csinálok egy kis keresztkötést , vagy valami hasonlót. Azt hiszem a nyákot is áttervezem ,nehogy valaki úgy járjon.
(#) Szikra Lacika hozzászólása Ápr 30, 2010 /
 
Hali! Találtam egy rajzot ami szerintem jó lenne az elvárásaimnak. Csak azt nem tudom hogy a Treble potit rátehetem egy stereo potira? És a 2 volume poti helyett egyre raknám rá ami 250k-os. Megvalósítható ez?

Rajz
(#) Dióda válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Szerintem ha tükrözöd és a tranyót fordítva teszed bele akkor jó lessz. Mondjuk akkor a magas lessz elől és a második a mély.
(#) vicsys válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Ne hülyéskedj már! A balance potit kivéve mindegyik sztereo poti. Természetesen az egyik a jobb a másik a bal csatorna.
(#) ptesza válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
De közben az is eszembe jutott , hogy a potikat a forrasztási oldal felöl teszem be , az is megoldás lehet.
(#) Dióda válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Csak az félmegoldás.
(#) Szikra Lacika válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Ja oké! Akkor ha vol. rákötöm egy 250k-os potira akkor az nem lesz jó ugye?
(#) kaloz20 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Ehez az egytranyós hangszínszabályozóhoz van nyákrajzod meg beültetési mert akkor küld már el a gergelyferenc18@gmail.com-ra . Köszi szépen. Amugy ennek jó hangja van?
(#) Directors hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Sziasztok!


Ez a két hangszínszabályzó mekkora áramot vehet fel?
Mind a kettő sztereóba van.
Illetve ennek a két hangszínszabályzónak elegendő lehet egy DVD lejátszó kapcsolóüzemű tápja ugye?


A első hangszínszabályzóba UA741 IC található.
a második hangszínszabályzóba NE5532 IC található.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Vagy ez a trafó elég lehet neki??
Bővebben: Link

Ja és 12V elég az UA IC-nek?
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ezek a kapcsolások max 100-150 mA -t fogyasztanak ,de szerintem nagyon eltúloztam.
(#) Directors válasza ptesza hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Akkor bizti bírni fogja a trafó.
(#) unitraman válasza Directors hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Üdv. Egy láma kérdés. Hasonló hangszínt csinálok, mint amit Directors is csatolt, az NE5532-esre gondolok. Tervezem hozzá a panelt, csak az a problémám, hogy tudás és tapasztalat híján nem tudom eldönteni, hogy a potik merre tekerve emelik az adott frekit? Pl. a rajzon a felső (bass) merre emel, ha az R3 felé csökkentem az ellenállást, vagy ha az R4 felé? Eddig csal LM-mel meg TCA-kal csináltam DC vezérelt hangszínt, ezért nem tudom, itt hogyan kell. Szerintem az R4 felé tekerve emel.
(#) unitraman válasza unitraman hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Vagy R3 felé? Túrtam egy külhoni oldalon egy rajzot, más alkatrészekkel van, de az alapján az R3 felé emel ki elméletileg a bass az NE-s rajzon is. Valaki?
(#) Dióda hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
Szerintetek ez az egytranyós hangszín 18V táp esetén miért teszi tönkre az utánna kötött hangerőszabályzó potit?
Előtte semmi baja sincs a potinak de ha ennek a kimenetére kötöm akkor max egy hét és szétrecsegősödik és mintha elégne a pálya része , hiányosan szabályoz ergo tönkremegy. Vadonat új potméter esetén is ez a helyzet , egy hónap alatt 3 potméter. Próbáltam a poti elé kondit tenni hogy leválasszam róla az esetleges dc feszt de ugyanúgy kirecsegősödik csak lassabban.
Jahh az utánna lévő végfok egy TDA7294.
(#) zenetom hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Hali!
Megint ezt a hangszínszabályzót szeretném megcsinálni: Bővebben: Link, de a 39nF-os kondi helyett csak 33nF-os van. Jó az is?
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Az nem baj, köszi! :yes:
(#) Infinity23 hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Sziasztok. Csinálnom kellene egy nagyon egyszerű hangszínszabályzót. Valami egyszerűbbet, mert még sosem csináltam. 2db 10W-os hangszóróhoz. Mégpedig azért, mert amik voltak hozzá, azok elromlottak, meg már amúgy sem tudom hol vannak. Légyszi segítsetek! Előre is köszi!
(#) proli007 válasza Infinity23 hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Hello!
- A legegyszerűbb, a LEPKE típusú hangszínszabályzó. Előnye, hogy nem kell hozzá aktív elem, hátránya, hogy a passzív mivolta miatt, jelcsökkenést okoz.
üdv! proli007
(#) cseffo hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
Hello!
Ha megépitem ezt a hangszin szabályzót de csak a mély hangra vonatkozó részt épitem meg akkor a magas hangszine nem változik ugye?
Elöre is köszi.

hangszin.gif
    
(#) kadarist válasza cseffo hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szia!
De ha csak mélyemelésre van szükséged, akkor miért nem mélyemelőt építesz?
Bass Booster Stereo Preamplifier Circuit
(#) proli007 válasza cseffo hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Hello!
Ez így igaz. De arra felhívnám a figyelmedet, hogy ebben a kapcsolásban hiba van. A műveleti erősítők bemeneteit fel kell cserélni. (5/6 és 2/3-as láb)
Valamint a kapcsolás (emelés-vágás) törésponti frekvenciája, 600..800Hz környékén van. Erősítése 1kHz-en 0dB
Az István által belinkelt kapcsolás, "csak" emelni tud. Erősítése 1kHz-en kb. 12dB. Törésponti frekvenciája 200..300Hz.
üdv! Gábor
(#) Kovidivi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
A bss-es rajzok nagy része hibás? Senki sem ellenőriz az oldalról...
(#) cseffo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segitséget!
(#) soos csaba válasza cseffo hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szevasz, szerintem ne építsd meg mert nem működik, én már meg építettem ezt a kapcsolást és nekem nem működöt.
(#) zoly15 válasza cseffo hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szia! Ha jó hangszín szabályozót szeretnél építsd meg ezt Én nem rég építettem meg. Nagyon jól működik
Következő: »»   9 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem