Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SONY ST-SE 370 TUNER RDS PROBLÉMA
Lapozás: OK   1 / 1
(#) ferike99 hozzászólása Aug 13, 2010 /
 
Üdv!
Van egy SONY ST-SE 370 tunerem,és sajnos azR.D.S. funkciója nem működik rendesen.
A vétel szerint 57 dB a jel,de nem jelzi ki az RDS infókat, A gomb megnyomására pedig kiírja hogy:NO PTY. Mi lehet a probléma? Várom a választ. Üdv Feri.
(#) (Felhasználó 1947) válasza ferike99 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
A -57dB jelszint alacsony.
A NO PTY jelentése:nincs műsor-fajta információ
Javaslom használj nagyobb nyereségű antennát, vagy antennaerősitőt.
(#) dezsi001 válasza ferike99 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Csak a PTY nem megy vagy semmi? Van rajta automata csatornakeresés? Ha van akkor megáll magyar adóknál? Ha nem áll meg és manuális ráhangolással nem írja ki az állomásnevet akkor át kell hangolni a KF tekercsét, nálam ez beszokott válni a recevier-ek esetén.
(#) ferike99 válasza dezsi001 hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Igen ,van rajta automata keresés.Megtalálja az adót,de rds infót nem jelez ki,pedig neves adókat keresek,de semmi.Még megpróbálom nagyobb antennával,de a havernál próbáltuk éleszteni az rds-t,de ott sem jártam sikerrel. 4 elemes antennát használtunk. Üdv Feri.
(#) lele hozzászólása Jún 28, 2020 /
 
Üdv. Mindenkinek!
SONY ST-707 R Turner, memória probléma miatt kérnék segítséget.
Hangolás megfelelően működik, de a be hangolt adót nem lehet memorizálni, mert az adott csatorna váltás után vissza lépve nem tartja meg a memorizált behangolást, hanem alaphelyzetbe ugrik.
Sajnos tudom, hogy nagyon régi készülék és semmilyen leírást nem találtam a neten, ezért kérdezem akinek van ilyen vagy javított, találkozott hasonló hibával, a segítséget nagyon megköszönném.
(Erről a típusról nem találtam saját topikot, azért írtam ide.)
(#) CHZ válasza lele hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Szia!
Ellenőrizd a CR2025.. elem feszültségét, tuner baloldalán lévő panelt kivenném, már nincs szükség rá. OIRT adások vétele már nem lehetséges.
(#) lele válasza CHZ hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Szia!
A CR2025 gomb elem feszültségét ellenőriztem, azzal kezdtem és 3,27 V beforrasztva, kivettem, úgy is tartja a 3,2 V-ot. Esetleg cseréljem ki újra?
Az OIRT adások vételére keverő panelt kiveszem, és utána jelentkezem.
(#) lele válasza CHZ hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Szia!
Kivettem a keverő panelt, anyi változás történt, hogy egy kicsit érzékenyebb lett a vétel, eddig csak kihúzott antenával lett sztereó az állomás, most becsukott antenával is sztereó.
A memória nem változott.
Esetleg van még valami ötleted?
(#) CHZ válasza lele hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Szia!
Hogyan próbálod a memóriába rögzíteni a megkeresett adót?
(#) lele válasza CHZ hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Szia!
Több féleképpen próbáltam.
Bekapcsolás után mindig az alsó frekvenciára áll be, a 87,5 MHz- re.
Mind a 15 csatornán ugyanaz van.
Először a. kívánt csatornára hangolom, aztán 1- és csatorna gomb megnyomva, hogy oda memorizálja, aztán memória gomb. megnyomva, megjelenik a memória felirat 3- ad villog aztán eltűnik. Az adó mindaddig szól míg a behangolt állomáson vagyok.
Átkapcsolok másik számú csatornára, és vissza, nem marad meg a behangolt állomás, vissza áll a 87,5MHz- re. Ezt ki próbáltam mind a 15 csatornán is, eredmény ugyanaz.
Azt is megpróbáltam, hogy entert nyomtam memória helyett, meg azt is, hogy memória scan- t nyomtam, eredmény mindig hatástalan.
(#) CHZ válasza lele hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Szerintem adóra hangolás után memória, majd a kívánt csatornaszám.
(#) Tomi111 válasza lele hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
A programozás módja: kívánt adó behangol, majd MEMORY, utána a szám, amire menteni szeretnéd, majd ENTER.
Sőt a tárolt adók hallgatása: számgomb, amit hallgatni akarsz, majd ENTER.
Ez még ilyen kezdetleges.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2020
(#) lele válasza CHZ hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm szépen a segítséget.
Működik, rendben megtartja a csatornát.
(#) CHZ válasza lele hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Szia!
Gondoltam, hogy programozási hiba lehet, mivel minden jó volt ami ehhez tartozik.
(#) lele válasza Tomi111 hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm szépen a segítséget.
Így rendben megtartja a csatornát.
Érdekes ez a programozási mód, és sietni kell vele.
Mert a behangolás után a memória gombot folyamatosan kell nyomva tartani míg a csatorna számot beadom, elengedés után rögtön entert kell nyomni, mert ha nem, akkor újból lehet kezdeni a programozási ceremóniát.
De működik az a lényeg.
Köszi.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem