Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztőgép
 
Témaindító: ipacslaci, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) deny-g hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Sziasztok sracok egy kérdés 6V 33A-os trafobol lehetne épiteni kis hegesztő gépet itt pár kép
(#) Collector válasza deny-g hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Nemigazán.
(#) deny-g válasza Collector hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
mégis menyi kelene V??? A???
(#) erbe válasza deny-g hozzászólására (») Szept 17, 2010 /
 
Legalább 50 V, 80 A. Ívet lehet fogni 35 V körüli feszültséggel is, csak nehézkes. Könnyebben gyújt, ha van legalább 50 vagy több. Régebbi gyári gépek akár 105-ig is felmentek.
(#) szakal58 hozzászólása Szept 19, 2010 /
 
güdeˇ1 fázisú co2 hegesztőgép teljesítmény növelése érdekelne ha tudna valaki segíteni nagyon meg köszönném.
(#) dobo válasza szakal58 hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Szia neked milyen van?
Mit szeretnél hegeszteni?
Ém már lecseréltem a munkakábelt és megcsináltam eu csatisra + lecseréltem a testkábelt is izmosabra.
Tervezem az előtoló cserét is de most még nincs rá időm.
De ha időm lesz rakok bele egy nagyobb trafót az biztos mert gyengus .
Érdekes hogy néha kifelyezetten jól dolgozik de néha csak szenvedés .
(#) szakal58 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Güde MIG 155/6w turbó.
Ezt szeretném egy kissé izmosabbá tenni.Ha tudsz vagy tudtok valami tanácsot vagy valami segítséget akkor nagyon meg köszönném.
(#) subway hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Nekem egy olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy szeretnék rátenni még egy ventillátort a gépemre, mert a jelenlegi 12-es egyedül nem bírja szusszal. Egy porbéléses 45/90A teljesítményű kis karosszériás gépről lenne szó. Szal a lényeg, hogy ma felnyitottam, de nem találom a hőérzékelőt, vagyis nem vagyok benne biztos, és nem szeretném leégetni a gépet. Szal van a tekercs(lamellákba beültetve) oldalára egy kerámia ellenállásra hasonlító valami, amibe belemegy két vezeték és rá van írva hogy 120°C meg még pár érték. Ez lenne a hőkioldó? mert akkor pont a gép másik oldalára tenném a ventit. Azért is tippelem amúgy azt, mert az ívgépemben is pont ugyan olyan ketyere van. De javítsatok ki ha tévedek.
(#) mpisti válasza subway hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Igen, az a kis kerámiára hasonlító eszköz a hőkioldó(klixon) Valóban jobb,ha a ventilátor a klixont nem hűti direktben,mert akkor soha nem kapcsol ki,még akkor sem amikor a másik oldalon már füstöl a tekercs.
(#) gabi22 hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok, valaki segitene egy co hegeszto gep hegesztodrot elotolasanak a megepitesen
(#) mpisti válasza gabi22 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Olcsóbban jössz ki,ha veszel egyet használtan. Valamelyik aukciós portálon érdemes próbálkozni. Ha nincs semmi tapasztalatod egy ilyen toló megépítésében, akkor sokat fogsz szívni,amire a munkád gyümölcse"beérik". Arról nem is beszélve, hogy ha mindent úgy kell megvenni hozzá, akkor egy vagyonba fog kerülni. Persze kísérletezni lehet, pl. tolómotorként ablaktörlő motort használva. Itt a hobbielektronikán a hegesztőgépes fórumokon többféle kapcsolási rajzot találsz a motor fordulatszabályozására.
(#) grabbi hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
sziasztok.
egy kis segítség kellene mert már tanácstalan vagyok az ügyben .
Adott egy mig vízhűtéses hegesztő gép.
Minden ívgyújtásnál pukkan egy nagyot és megy szépen tovább.
A trafó kiméretve -JÓ
Diódahíd - vadi ujj
mágneskapcsoló ujj
fojtótekercs kiméretve ujjra szigetelve

Köszönöm !!
(#) zoly15 válasza grabbi hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Hali!
Mégis mi pukkan? Meg kéne nézni/ hallgatni ívgyujtás közben....
Nem lehet hogy az a felület ahol hegeszteni szeretnél koszos és ott pukkan az ív, majd megy a hegesztés?
(#) grabbi hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
A huzal ahogy hozzáér a vashoz
tehát nagyon szépen dolgozik, de minden ívgyújtásnál pukkan.És én elég sok pont hegesztést csínálok és már nagyon bosszant
(#) mpisti válasza grabbi hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Gép gyártmánya; típusa; teljesítménye?
(#) grabbi válasza mpisti hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
MIGWELD 403S 400A vizesgép
(#) mpisti válasza grabbi hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Sajnos sokat nem tudok a gépről, de néhány kérdésem lenne:
Többfokozatú a kimeneti fojtó?
Ha többfokozatú, próbáltad minden fokozatán a fojtónak?
Minden fokozatkapcsoló állásnál csinálja, vagy csak egyes fokozatokban?
Az előtolón milyen beállítási lehetőségek vannak?
A tolásszabályzó kártyáról egy jól kiértékelhető fotót készíthetnél, amelyiken minden esetleges felírat látszik, különös tekintettel a trimmerpotik jelöléseire.
(#) peppe51 hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Molibdént (2800C) kell wolframmal(3600C) összehegeszteni.
Milyen hegesztőgéppel lehet? AWI PAW, esetleg átalakított plazmavágó ?
(#) petya600 hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok segitséget szerenék kérni szeretnék épiteni egy 230v co 40-200A ehez mien trafokra van szükéségem és még mi kelle hozá válaszokat elöre is köszönöm
(#) jog27 hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Nagypapától maradt rám egy nem épp fiatal, talán még magyar gyártású hegesztőtrafó.
Amit tudok róla:
KBH-125, 220V~ primer, 48-50V~ szekunder, OFF-50A-75A-125A forgókapcsolóval választható.

Szeretném használni, de nem tudom milyen elektródát kellene hozzá vennem. csak ház körüli, hobby célra hegesztenék, meg beletanulnék vele egy kicsit a hegesztésbe. Zártszelvények, lemezek, csövek hegesztésére, ilyesmi jellegű dolgokra.
Milyen elektródát kellene vennem hozzá?
Köszönöm a válaszokat!
(#) Phile80 válasza jog27 hozzászólására (») Márc 2, 2015 / 1
 
Rutilos elektróda kell hozzá, 2 vagy 2,5mm-es. Lemezeket nem fogsz tudni hegeszteni vele, az még inverterrel is nehéz feladat egy kezdőnek.
(#) Phile80 válasza petya600 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Legalább 80cm2-es vasmag kell.
(#) erbe válasza petya600 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Ez kell neked. Olvasd el végig az elejétől! Minden kérdésedre találsz választ.
(#) jog27 válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Köszönöm a választ!
Nem vékony lemezre gondoltam, hanem pl. 3mm-es lemezre, de megértettem.
Mondjuk egy OK 46.00 pálca jó lehet hozzá az általad írt méretben?
(#) Dannler hozzászólása Ápr 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Herkules co hegesztôvel kapcsolatban. A drótelôretolás nagyon gyors. Ha leveszem a potméterrel a fordulatot, akkor meg szakaszosan tolja, nem egyenletesen, így nem lehet vele dolgozni. A toló motornak nincs baja, meet egy ceruzaelemrôl is simán pôrôg, még terhelés alatt is. Valami egyenirányító probléma lehet? Köszönettel.
(#) kitartás válasza Dannler hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Azért az egyenirányítón kívül van ott más is. Ha nem tudod szabályozni a tolómotort akkor a szabályzópanelen lehet valami gond. Esetleg a poti.
(#) Moderátor hozzászólása sunesz hozzászólására (») Nov 6, 2019
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyen teszünk fel.
A kérdéseket nyelvtanilag helyesen fogalmazzuk meg.
A fórum teljes felületén tilos mindenféle kereskedelmi tevékenység (ide értve az adásvételt és a szolgáltatások igénybe vételére vonatkozó kéréseke és felajánlásokat is).
A fórum nyilvános felületére nem írunk ki e-mail címet, nevet, telefonszámot, címet, mert ezek személyes adatok, és mint ilyenek, visszaélésre adhatnak lehetőséget a nem egyenes szándékúak számára.
(#) sunesz hozzászólása Nov 6, 2019 1 /
 
az jóó!
(#) batonyizoltan hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
A minap hozzámkerült egy knd-350m hegesztőgép iskra E-10 nagyfrekis egységgel. Korábbi hozzászólásokban elhangzott, hogy a gép egyenáramnál 3x16 amperről megy, váltónál 2x60-ról.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy azonnal levágja a kismegszakítókat alu heg.-nél, vagy csak nagy teljesítményre kihajtva? Általában mi a vélemény, tapasztalat a gépről, Paks mellé kell költöznöm vele, vagy van mód a használatára 3x20 A. mellett? Bocs ha sok a kérdés, de nem vagyok szakmabeli. Próbáljam feltámasztani, vagy inkább engedjem el?
A tanácsokat előre is köszönöm!
(#) mpisti hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Hát neked azt ki mondta hogy 3x16A elég neki? Nekem a 3x32A mellett is csak + 30m hosszabbítóval volt bekapcsolható(bekapcsolási áramkorlátozás), de hegeszteni csak a kisebbik fokozaton lehetett vele.
Egyébként nem rossz gép, de használni csak ipari környezetben lehet a brutális áramigénye miatt. Emellett a mozgatása is kíván némi kondiciót, hiszen több mint 250 kg a súlya. Add el-ha tudod- és az árából vegyél egy olcsóbb TIG gépet ha már mindenképpen ezt a technológiát preferálod.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem