Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   6 / 125
(#) Teaway válasza koka78 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Magában a radiátorban keletkezik mechanikai feszültség. Le kell cserélni újra. (tudom, válság van...)
(#) koka78 válasza Teaway hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Mechanikai feszültség??
Az meg mitől van??
Az a megoldás, hogy lecserélem?
3 ilyen radiátor van a házban és mind így pattog...
(#) Jengo hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Nálunk is egy ilyen ősi termosztát végzi a házunk fűtésének vezérlését.
Jelenleg egy Honeywell RTH7500D típusú napi programozható termosztát van beszerzés alatt ami tudom, bőven felülmúlja az alap kívánalmakat: kazán ki-be kapcsolás. A régi 230V-ot kapcsolt, de tudom ennél max 24V a megengedett, amelyet egy 5V/230V-os relé közbeiktatásával szeretnék megoldani (5V már adott egy másik kapcsolásból).
A kérdésem az, hogy valaki meg tudná -e adni a szerelési utasításban csak "G", "Y", "W", "R", "Rc"-vel hivatkozott az esetlegesen a falból előtűnő vezetékek szerepét?!
Örülnék, ha megtudnám a vezérlőbe beköthető egyéb csatlakozások (C, O/B, Aux, E, L) funkcióját is!
Köszönöm!
(#) Jengo válasza Jengo hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Azt hiszem megtaláltam! Amennyiben tévednék, úgy javítsatok ki pls!

R (Red) - Power, 24 VAC transformer
Rc (Red) - Power from cooling system, 24 VAC transformer
Rh (Red) - Power from heat system, 24 VAC transformer
C (Black/Blue) - Common of 24 VAC transformer
W (White) - Primary heat call relay
W2 - Backup heat
E (Brown) - Emergency heat relay
Y (Yellow) - Primary cool call relay
Y2 (Yellow) - Secondary cool call relay
G (Green) - Fan relay
O/OB (Orange) - Change-over relay to cool relay
B (Blue) - Change-over relay to heat relay
A - Heat & Cool active to any relay
L - Emergency heat active lamp
X - System malfunction lamp
P - Defrost control lamp

Bővebben: Link
(#) trojaifalo hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok,

egy fix szobai termosztát lecserélését tervezem Computhermo Q7 RF-re, olvasgattam a fórumot is, okosodtam is, de mikor leszedtem a régi termosztát fedelét, picit tanácstalan lettem. A hozzászólások alapján 3, de inkább 4 kábelt vártam, erre a csatolt képen látható látvány fogadott.

A kazán egy Saunier Duval gyártmány, a termosztát egy hozzá való Exacontrol fantázianévre halllgató valami. A kép szerint be van kötve egy kék és egy barna vezeték. Ha megveszem az új termosztátot, akkor elég bele ez a két vezeték? Vagy ki kellene még vezetni valamit a kazánból pluszba?

Előre is köszi!

P1050316.JPG
    
(#) Teaway válasza trojaifalo hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Ha a kék és a barna zárásakor indul a fűtés, nyitásakor pedig leáll, akkor jó hozzá. Lásd a kazán kézikönyvében a bekötési rajzot!
(#) Teaway válasza trojaifalo hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Na, megnéztem és szerintem NEM jó hozzá, mert ez van neked:

Programozás nélküli modulációs helyiségtermosztát

A beállított hőmérséklet alapján a készülék ki/bekapcsolását végzi. Az E-bus kommunikáció segítségével a használati melegvíz hőmérsékletének állítására is lehetőséget biztosít.

Csak a Semia, Renova Mini, Isotwin, Thema Condens és Ecosy típusokhoz alkalmazható.

Típus: Exacontrol E
(#) trojaifalo válasza Teaway hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Szia,

köszi, hogy megnézted. Gyakorlatban megpróbáltam bekötni az új termosztátot, és sikerült is, vezérli is a fűtést, melegvíz is van. Gondolom az az eredeti termosztát beállításaival megy, de azt amúgy sem állítgatom. Ha mégis állítani kéne, gondolom vissza tudom tenni addig a régit.

Elvileg ha a fűtés és a melegvíz rendesen megy, akkor nem kell aggódnom, gondolom.

köszi
(#) poolz hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy már korábban említett MMG AM szobatermosztátom, ami működik is rendesen, de a padlófűtés szivattyúja nincs rákötve, hanem folyamatosan megy télen, tavasszal pedig ki van húzva. A szobatermosztát vezérlő jelével szeretném vezérelni a szivattyút is, és ebben szeretném a segítségeteket kérni. A korábban belinkelt kapcsolási rajz (MMG AM), 3 vezeték; kikapcsolt állapotban 2-es 3-as pont között 380 V-ot mérek, bekapcsolt állapotban 1-es 2-es pont között mérem ugyanezt. Nem nagyon értek a villanyszereléshez, teljesen a fellépő feszültségek miértjét sem értem. A kérdés az lenne, milyen módszerrel tudnám vezérelni az említett szivattyút? Gondoltam relés megoldásra, de 380 V az sok, én azt hittem a vezérlőjel 24 VDC lehet,de nem találtam el, így ötlet nélkül maradtam. Nem akarok kontárkodni, valami egyszerű és logikus megoldásra lenne szükség.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) lobbooo hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Sziasztok
A kovetkezo megvalositasahoz kernem a segitsegeteket.

Adott egy szobatermosztat, ami vagy ker futest (rovidzar), vagy nem (szakadas). Amennyiben ker, egy homerseklet erzekelo fuggvenyeben kellene vezerelni ket morse relet.

Elso eset: termosztat ker futest, de a homerseklet erzekelo szerint limit alatt (50fok) van a vizhofok, behuz a morse1.

Masodik eset: termosztat ker futest, a homerseklet erzekelo szerint limit felett van a vizhofok, behuz a morse2.

Harmadik eset: fuggetlenul attol hogy ker-e futest a termosztat vagy sem, a homerseklet erzekelo szerint max. felett (95fok) van a vizhofok, behuz a morse2

Ezt szeretnem megvalositani. Elore is koszonom a segitsegeteket.
(#) Milan90 válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Az a hőérzékelő milyen jelet ad ? Logikai vagy analóg ? Sima bimetal vagy termisztor ? Ha bimetal, csak pár logikai kapu kell.
A témát szerintem holnap reggelre törlik, van már hasonló. Használhatad volna a keresőt.
Ezek:
ez
ez
ez
ez
ez
(#) proba válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Szerintem roppant egyszerű veszel még két kazántermosztátot olyan kialakításút aminek mindkét kapcsolóállása ki van vezetve.Az egyik a morse 2 relét működteti ,a másik termosztát közepére rákötöd a szobatermosztát kimenetét ,az alapban zárón megkapod a termosztát zár hideg a víz állapotot ,a húzva záróra kötött jelfogón pedig megkapod a kapcsolt a termosztát meleg a víz állapotot.

névtelen.JPG
    
(#) proba válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Apróság a max. hőfok érzékelést ne bízd ugyanarra a hőmérséklet mérőre ami egyébként a fűtést vezérli.
(#) Gabi0219 hozzászólása Okt 18, 2010 / 1
 
Vettem egy COMPUTERM Q7 PROGRAMOZHATÓ SZOBATERMOSZTÁTOT

Nekem csak 2 ér kell a fűtéshez a com és az 1-es

Volt előtte 5013-0-005 tipusú termosztát

3 vezeték van

a kazán központjában

7. ponton a termosztát 1-es pontja
8. ponton a termosztát 3-as pontja
9. ponton a termosztát 2-es pontja

ezek közül melyiket kell bekötni az új termosztátba és a kazán központjába kell valahova áthidalás?

Segítségeteket előre is köszönöm

Gabi
(#) mester118 hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
sziasztok
lenne egy kérdésem: adott egy vaillant vcw240-es falikazán és egy cewal RQ szobatermosztát, hogy lehet öket össze kapcsolni hogy a kazán ki be kapcsoljon??
a termosztat csak 19 es nagyobb hömersekleteken zár a méeéseim szerint. ez normális nem forditva kellene lennie??
a kazánon a 3-4-es kimenet atvan hidalva miert mi lesz ha leveszem??
várom az ötleteket!
(#) pumpa hozzászólása Okt 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Computherm Q7 digitális szobatermosztátom, és

annak a rajzára lennék kíváncsi.

Ha valakinek megvan kérem küldje el nekem.

Válaszokat előre is köszönöm: pumpa
(#) Inhouse válasza mester118 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Általában váltóérintkező van benne (relé), mérd meg a COM és a NC között is! (eddig a COM és a NO között mértél)

Üdv
Inhouse
(#) mugab válasza mester118 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Idézet:
A.A gyári rövidzár eltávolítása után a 3 és a 4 jelű
kapcsokra normál (230 V) szobatermosztát köthető
be. Ez esetben a 7-8-9 jelű kapcsok szabadon
maradnak.
B.A Vaillant gyártmányú (törpe-feszültségű)
helyiséghőmérséklet- (vagy időjárásfüggő), analóg
kimenetű szabályozókat is ide lehet bekötni. Ez
esetben a 3 és a 4 jelű kapcsok között lévő gyári
rövidzár a helyén marad.

Tehát ha a 3-4 rövidzár akkor fűt.
(#) mugab válasza Gabi0219 hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Nálad is az a helyzet hogy a háromvezetékes NEM összeköthető a kétvezetékessel.
Úgyhogy valószínűleg rád is igaz az előző hozzászólásom, bár nem ismert a kazán tipusa...
(#) Trigi válasza proba hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Szia! Úgy látom eléggé értesz a termosztátokhoz ezért kérnék egy kis segítséget. Ma vettünk egy COMPUTERM Q7 programozható termosztátot a Waillant 242 tipusú kazánhoz tartozó VRT 40 helyett. Az lehetséges, hogy az eredeti 3 vezetékkel szemben ami a (7,8,9 -es pozícióba volt kötve) ezzel ellentétben 4 vezeték szükséges a jó működéshez ( fázis L, nulla N, és a két vezérlő szál) ami az 1,2 pontba van kötve, a kazánon pedig ez a kettő a 3,4 pontba van kötve ami eredetileg át volt hidalva?

Köszi.
(#) Feri válasza Trigi hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
A COMPUTERM Q7 Com és a No pontját kösd a kazán 3-4 pontjára a rövidzár eltávolítása után.A 7-8-9 szabadon marad.
Cak megjegyzés: a kazán Q7-el működéstechnikailag le fog butulni, megszűnik a lángmoduláció.

Sok sikert.
(#) Dzsinn hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy apró kérdésem lenne! Valószínűleg nagyon egyszerű, csak nem nekem és nem találtam hasonló felvetést!
Albérletben lakom, ahol termosztát vezérelt cirkó fűtés van! A termosztát, ami fel van szerelve időnként érdekez hangot ad! Kicsit olyan, mint a zárlatos konnektor. Ezért arra gondoltam, hogy (minél kisebb legyen a költségem ) amit anno az anyám leszerelt, tökéletes állapotban lévő termosztátot teszem a helyére! Az ötlet szerintem jó is, csak nem tudom, mit hova kössek? Ebben szeretnék segítséget kérni! Mellékelem a jelenleg bekötött és a bekötendő termosztátok külső, belső képét és a benne lévő kapcsolási rajzokat!
Előre is köszönöm a segítséget!

Jelenlegi külső
Jelenlegi belső
Jelenlegi kapcsolás

Bekötendő külső
Bekötendő belső
Bekötendő kapcsolás
(#) kodakdoki hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Junkers Cerastar kazánom van.A Junkers fali termosztátot lecseréltem Siemens Rádiofrekvenciás termosztátra,hogy hidegebb helyről vezéreljem a kazánt.Az eredeti Junkers szobatermosztátot nem sikerült kikötni, mert akkor áálandóan menne a kazán.A padlófűtés azonban nem indítja be a kazánt,csak a padlókör szivattyuját indítja,a kazán nem kapcsol,pedig a padlóérzékelő kérné a hőt,a relé kapcsol,de a padlókör nem fűt.Mi lehet a hiba?Segítsetek, villanyszerelő brátom kötötte be a RF-es Siemens teromsztátot,az eredti junkers 3 kábellel cstlakozott a kazánhoz.
Köszönöm aki segíteni tud!!!
(#) Kastler válasza Dzsinn hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szia ha jól látom két vezeték van be kötve a régi termosztátodban. Ebben az esetben az új termosztátod ugy tudod be kötni, hogy felhajtod maximum hőfokra. A termosztátod rajza szerint a 4-es pont a közöspont. Majd a 4-es ponthoz képest szakadás vizsgálóval meg keresed azt a pontot (vagy 3 vagy 2) amihez most át ad (ha lehajtod 0-ra akkor megszakad). Ha meg van akkor arra a pontra és a 4-esre kell kötnöd.
(#) Dzsinn válasza Kastler hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Nagyon köszönöm! Sosem gondoltam volna, hogy ennyire egyszerű lesz!
(#) mester118 válasza mugab hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
szia mugab.

mi van akkor ha a 3-4 pontrol leveszem a rövidzárat s a kazán akkor is megy. Szerinted ez normális?
a szoba termosztáttal magát a kazánhoz vezető 220-at szakitom meg (1-2 pontok). ez nem tesz kárt a kazánban??
(#) Feri válasza kodakdoki hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Hívd vissza a barátodat.
A kazánt a következőképpen kell bekötni.
Ahova a régi termosztát volt kötve nem szabad mást bekötni. Az 1.2.3 pontok szabadon maradnak.
A 7-8 közötti rövidzárat el kell távolítani, és oda kell az új termosztátot bekötni.
A mellékelt rajz szerint.
Sok sikert.
(#) l1c1 hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Sziasztok,

remélem jó helyen járok, lenne egy kis problémám egy Computherm Q7 RF készülékkel. November elejéig úgy tűnt, hogy tökéletesen működik, de azóta minden nap 1-2 alkalommal egyszerűen resetel, villog a kijelző az óra nullázódik. Már próbáltam a kódváltást többször is, mi lehet a hiba oka?

Faradozásaitokat előre is köszönöm.
(#) Feri válasza l1c1 hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Az a baja, hogy egy gagyi cucc sajnos.
(#) ferro76 hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Teljesen laikusként lenne egy kérdésem a szakikhoz! Q7 RF típusú szobatermosztáttal lehet-e keringetőszivattyút vezéreini? Köszi
Következő: »»   6 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem