Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Led/Lámpa ütemre villogása! Hogyan a legegyszerűbb?
Lapozás: OK   4 / 6
(#) proba válasza Szebence hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Három led sorba + 120 ohm Ua fordítva is .Ilyen füzérből párhuzamosan igény szerint.(nem áramra hanem feszültségre kell méretezni 12V )
(#) zeneszlelek válasza Szebence hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
Ezek szerint ennél egyszerűbb nincs erre a kérdésre, holnap beszerzem a hozzávalókat!

Még esetleg van ötletetek a szűrőre?
Úgy hallottam hogy csak egy kondi meg egy tekercs kell hozzá, csak nem tudom hogy kell kiszámolni a tekercs induktivitását, a kondi kapacitását.
(#) petiv hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Sziasztok! Lenne egy fontos kérdésem!
Szeretnék egy karácsonyfa izzósort rákötni egy számítógépre, úgy, hogy az izzók ütemre villogjanak... Lehetőleg a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás érdekelne!
Természetesen minden ötletet örömmel fogadok! Arra is gondoltam, hogy egy erősítőt beleépítenék a számítógépbe és annak a jelkimenetére kötném az izzókat... Így az erősítő csak az izzókra adná a jelet, és a hangszóróra máshonnan, alacsonyabb jel menne(pl a számítógép kimenetről). (lehet hogy jónagy hülyeség)
Várom az ötleteket és tapasztalatokat!!!
(#) Imi65 válasza petiv hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Hát, mi tagadás, az. Egy izzósornak 230V kell, egy erősítő jelkimenete meg max néhányszor 10V (de az már nagyon komoly erősítő, azt a gépről nem tudod táplálni). Attól biztos nem fog villogni. Szerintem elsősorban a LED-eket kéne most elővenni, mert azok alacsony feszültséggel működnek (pl. a gép 12V-járól), így számodra is veszélytelenek. Most még hanyagolni kéne a 230V alkalmazását azokra az időkre, mire több tapasztalatot szerzel. Nem is gondolnád, hogy mennyire veszélyes lehet.
(#) proba válasza petiv hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Javasolnám a fényorgona nevű szerkezeteket ,abból is az optocsatolós változatokat.
Ez talán kitben is kapható,és rendes kivitelezés mellet talán érintésvédelmileg sem gáz.De ha 220 voltal nem vagy jóban akkor ez is elég veszélyes különösen élesztésnél.(még a leeső panelt sem szabad elkapni reflexből) Minél előbb dobozolni!
Abban imi65-nek igaza van ,az hogyha nem egy korrekt gyári égősort vezérelsz vele akkor inkább törpefeszültség meg ledek mellet döntenék.

(#) Szebence válasza zeneszlelek hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Huh, kicsit későn írok már a kérdésedhez képest, de a szűrőre itt egy példa:
(#) Z_zoli hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Hello
nekem csak egy sima villogó kéne. pl:. 9v egy led és villogjon.
köszi
(#) Z_zoli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Köszi
(#) Danikaaa hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Volt itthon nekem egy ilyen hangérzékelős kapcsolóm kinézetre ugyanilyen:

https://www.bolt.egumotors.hu/kepek/neon2.JPG

2 ledcsőt villogtatott hangra, na most elromlott és csak folyamatosan ég, nem villogtat... mi mehetett tönkre benne? Elég egyszerű kis áramkör 3 tranzisztorral 3 kondival pár ellenállással meg egy potival...

Köszi ha valaki esetleg tud valamit!
Dani
(#) Kovidivi válasza Danikaaa hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Szia!
A kapcsolási rajza érdekelne! Haveromnak is ilyen volt régen, és elég jól működött... igaz, hogy kézzel kellett a hangerőhöz állítani, de egy házibuliban általában maxon megy minden Köszi!
(#) petemazi hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Üdv! Engem érdekelne valami oylan kapcsolás, amivel 12 voltot tudok kapcsolgatni mély ütemére! Van egy revoltec inverterem, amin lóg egy fénycső. Azt állítja magáról, hogy 9w-ot vesz fel a molex csatiból. Én ezt legalább a duplájára szeretném túlméretezni, hogy gyújtáskor ne legyen gond. Hangkártya kimenetre kötném, az egész egy moddolt pc-be lesz, ahol a látvány a legfontosabb. Ha tud valaki segíteni, ne tartsa magában!
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Senki? :no:
(#) zöldhegyikecske hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
sziasztok lenne egy problémám a minap találtam ezt a videót: link
Hogyan lehetne megcsinálni légyszi segítsetek
(#) zöldhegyikecske válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
senki?
(#) bbalazs_ válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Van egy ilyen topic. A cime meglepo modon:
Vezetek nelkuli gyertya keszitese.
Bal oldalon a temak kozott is szerepel.
A keresoben is megtalalhato.
(#) Kovidivi válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Egyébként azért villog az elején ütemre, mert ütemre közelítem a vevőt az adóhoz De simán meg lehet csinálni , hogy zenére villanjon! Mondjuk egy AN6884-gyel, az még olcsó is. Üdv!
(#) peti634 hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
Helló.
Szeretnék segítséget kérni egy program készítésében, tudom ez nem olyan fórum de máshol nem igazán tudtak segíteni. A feladat az lenne hogy egy zenéből valamilyen algoritmussal megvizsgálom hogy hol az ütem, és erre kelen neme villogtatni valamit(pl az ablakon egy alakzatot). A zenéből kitudom nyerni a frekvenciát, de sehogy se sikerül kiszednem az ütemet. Esetleg ha valaki tudja hogy pl egy Aimpnak vagy egy Winamapnak hogy működnek a puplinjai, vagy esetleg forráskódja is van, nagyon megköszönném. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Kovidivi válasza peti634 hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Puplinok? :o
Inkább használj egy sima AN6884-et, vagy LM3914-15-öt, utána pedig egy teljesítmény tranzisztort/relét! Innentől bármit villogtathatsz! Kapcsolási rajzért: Google-> általam megadott kulcsszavak, és/vagy "datasheet", vagy a Hobbielektronika keresője is rengeteget tud segíteni!
Üdv!
(#) levy_k válasza peti634 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Ez a topic sem lesz hosszú életű, de azért megpróbálok tippeket adni.
Az általad említett problémához talán egy BPM számláló áll a legközelebb. Keress rá, hátha már valaki foglalkozott vele. A Winamp pluginokhoz van használható SDK, a honlapjukon megtalálod. Ha erővel saját algot akarsz megvalósítani, talán a spektrális összetevőkből kellene számítani a BPM-et. (pl. a 60-250Hz-es tartományt figyelni)
Sok sikert a programozáshoz. Üdv.
(#) feki00 válasza peti634 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Ez a puplin hány voltról megy? Hol lehet kapni, mert érdekelne...
(#) vtsoftware válasza feki00 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Szerintem pluginra gondolt. Puplin...
(#) zenetom válasza peti634 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
És ha csak a mély frekijű hangra villogna...? Az máris könyebb, ha már meg van a frekvencia képe.
(#) police hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
sziasztok a vaku az hány volton villog/ég,?
(#) zenetom válasza police hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Hali!
A vakunál egy kondenzátoron sül ki a villanócső, kb 320V-on.
(#) edgaar hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Sziasztok !

Korábban én is kísérleteztem jó pár megoldással, de egyik sem vált be annyira, mint szerettem volna.
Szerintem a müködö megoldás úgy nézne ki hogy:
jel(miki v line)->bandpass vagy lowpass->agc->impulzus generáló->meghajtó.
Sokan azt irták, hogy nem agc hanem dinamika kompresszor, de szerintem pont hogy AGC kellene.. le és fel szintezni tudó verzió méghozzá. De azt nagyon egyszerűen nem hiszem, hogy meg lehetne oldani.
A másik, meg talán ha AVR-be lowpassal bemegy a jel valahogyan, és ott FFT-t ráengedünk. Van AVR-re FFT lib.. nem túl szép, nem túl gyors, de ha kicsi a sample, akkor erre pont tökéletes, hisz nem kell nagy felbontás. De ezt majd talán később.

Most viszont találtam egy érdekes linket a témában:

Bővebben: Link

A video alapján egész jól követi az ütemet, nyilván hangerő függően, mint látható, de alapnak nem rossz.
Átrajzoltam altiumba, csatolom, nézzétek meg mit rontottam el de szerintem stimmel.

Két kérdés:
A becsatoló kondi, 1uF, oké, de ez mi legyen? MKT v valami hasonló ? Az eredeti rajzon nem polarizált van, legalábbis nem úgy néz ki.. Vagy nem polarizált elkó vagy minek kéne lennie szerintetek ?
A meghajtó tranyó mi legyen 2n4401 helyett? bc547 mondjuk?
Na meg ott az a brightness ellenállás.. azt simán ohm törvénnyel a ledek függvényébe számoljam ki hogy nekem pont mi kell oda?

Edgár

v1.jpg
    
(#) gal422 hozzászólása Aug 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy 12 voltról működő ledsort/pótféklámpa/ hangszóró kimenetről működtetni. Ha lehetséges segítsetek nekem hátha össze tudnám hozni. Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Hori95 hozzászólása Szept 18, 2010 /
 
hello szeretnék egy olyan vezérlöt csinálni ami 3 vagy négy spot lámpát vilogtat de nem ugy mint a futofényt hanem csak ugy össze vissza és a lámpák 12V-s. Azért igy össze vissza mert ijen hangulat világitás szerüt szereték csinálni

f7a_1_300.jpg
    
(#) Hori95 hozzászólása Szept 18, 2010 /
 
hello én olyanra gondoltam ami igy vilogtat több lámpát pontosabban 3 vagy 4 és za a lényeg hogy legyen olcso és jó ja és a lámpák 12v 20W-s
(#) Hori95 hozzászólása Szept 18, 2010 /
 
köszi nem rossz lehet ez lessz
(#) butter hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Hali!

Visszaolvasgattam itt a hozzászólások között, és az a helyzet hogy én igazából laikus vagyok, itt látszólag mindenki ért a témához, de szeretnék megvalósítani 1db ÜTEMRE villogó ledet. Ha szerzek egy jack-dugóval csatlakoztatható hangfalat a célra, onnan hogyan tovább? Gondolok itt arra, hogy pontosan milyen alkatrészeket vegyek az elektronikai szaküzletben, hogyan rakjam össze, ilyesmi. Szeretnék kérni egy részletes útmutatást, ide vagy akár e-mail címre.

Köszönöm a segítségeteket előre is.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem