Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép alaplap
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Ápr 14, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 6
(#) ABU válasza Marchioly hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Fordítva behelyezett memória? Hogyan sikerült a gazdájának beletennie, annak ellenére, hogy a foglalat kialakítása olyan, hogy csak egyféleképpen megy bele a nyákon lévő süllyesztés miatt, ami ráadásul nem is középen van?
Az adatlapot nézve ez egy mezei npn tranzisztor, ha nem fontos a tokozás típusa, akkor szerintem egy BD241 mehet a helyére, lábkiosztása mind a kettőnek B-C-E szemből nézve, szóval csak a helyére kell forrasztanod, de majd az okosabbak megmondják, hogy ez így jó e. Félő, hogy nem csak ez halt meg, hanem más is, de próba szerencse

HQ-nál és a Lomex-nál sem találtam ezt a típust, nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e rendelni ilyet itthoni boltokból.

HJ882.pdf
    
(#) cedasy hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Hali,
Tudja valaki, hogy a három kivezetése fordulatszabályozós ventillátorokat hogyan lehet fordulatszabályozni ?
A piros és a fekete a táp része, eddig tiszta. De mi a sárga ? Arra mit kell kötni, hogy változzon a fordulat ?
(#) systream válasza cedasy hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Szerintem a sáraga 1 fordulat alatt kétszer lesz tápon és 2 szer földön. Nagyon úgy viselkedik mintha fordulatszámérés lenne. Fordulatot kitöltési tényezővel érdemes állítani.
(#) cedasy válasza systream hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Szia,
Próbáltam egy egyszerű feszültségszabályzással vezérelni a piros, feketén keresztül, de az eredmény vagy pörög-vagy nem lett. Míg ugyanez a vezérlő egy sima 2 drótos ventit szépen szabályoz.
Nem értem ! Valaki azt mondta, hogy léptetőmotor igazából a venti aminek saját vezérlése van és ha tápot kap ami elég neki akkor megy full speeden. Az érdekes az, hogy az alaplap álltal vezérelve pedig változtatja a fordulatát. Ezért gondolom, hogy a sárgában lehet a trükk. Bár lehet, hogy a pirosnak is frekit kéne adni.
(#) Stadi válasza cedasy hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
PWM jel kell neki szerintem. A sárga csak visszajelzés a fordulatszámról.
(#) cedasy válasza Stadi hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
szétszedtem, léptetőmotor van benne és egy felületszerelt léptetőmotorvezérlő van rajta. csak táp kell neki a többit rendezi magának.
(#) cedasy hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
más téma,
Ki tud olyan helyet ahol venni vagy csináltatni lehet nyitott tekercset ?
(#) Marchioly hozzászólása Nov 10, 2009 /
 
Szóval:Asus P4PE2-X,ventik működnek,de nem indul el,led ok.
A másik:Asrock P4VT8+ ami tápegység bekötés után nem reagál:készenléti led nem ég,be sem indul.Ennél kondicsere előtt is ugyanez a hiba.Mindkét alaplapot hibásan kaptam.Égett alkatrészt nem találok.SMD cserét tudok végezni,(kivétel BGA).Kérdésem az,hogy melyik alkatrészt érdemes elsősorban cserélni és hol?THX!
(#) Marchioly hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
A P4Pe2-X alaplapon a tápvezérlő IC (ez stabIC lehet) tönkremehetett,ezért nem kapcsolhat az alaplap.Pontosan a táp csatlakozónál van egy ilyen.Egy nyolclábú (4-4 lábkiosztású) IC.Van olyan típus,amivel lehet helyettesíteni? Mert erről nem tudom leolvasni a számokat,olyan aprók.THX!
(#) Marchioly hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Az ASUS P4Pe2-X alaplapon újabban be sem indulnak a ventillátorok.Egy nyolclábú stab IC (?) van a tápcsati előtt:

CM8552P
4615.11
0408C0

Amennyiben lehet helyettesíteni,megköszönném a segítséget! Szeretném feléleszteni szegényt! :help:
(#) tpower hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
sziasztok
lenne pár hibás alaplapom amit szívesen megjavítanék. ebben kérném a segítségeteket.
pl. asus m2n-mx rev 1.03g
pár smd cucc eltünt a chipkészlet túloldalán. ha vAalakinek ijen lenne és csinálna róla egy közelit az jól esne. szerintem más baja nincs neki.

általános javítási ötletek is jöhetnek.

érdekes dologba is beefutottam minap. alaplap test és kondenzátor tetején ki mijen polaritast mér. hibátlan lapon néztem ott mindíg pozítvat mértem. hibás lapon meg láttam negatívot is. na ijenkor mi a rák van?

előre is kösz
(#) varttina hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy 648FX-A2 típusjelzésű alaplap processzorral. Gépházba építettem raktam bele egy videókártyát, bedugtam a billentyűzet az egér és a monitor kábelét. Rákötöttem a tápra, és bekapcsoltam. A ventillátor felpörgött, de se kép se hang. Igaz, hogy nincs benne RAM, de azért egy hibajelzést elvártam volna tőle. Lehet még működőképes ez az alaplap?
(#) dj_zsooltika hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Üdv lenne egy kérdésem?
Mert összerakok most egy gépet és már az alaplap megvan hozzá.
ASUS P5B-VM
-intel core 2 duo/core 2 quad
-FSB 10666 mhz
-ddr 2 800mhz ram
ebbe szeretnék bele rakni egy intel core 2 quad Q8300 (4*2,5ghz) procit.
De az FSB: 1333mhz.
Jó ez bele az alaplapomba fog működni?
Meg mennyire számít az FSB??
Előre is köszönöm.
(#) didyman válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Asus honlapján a típusodra keress, lesz CPU támogatási lista.
Az FSB számít, igen.
(#) boci0928 hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok. Van nálam egy alaplap a fent említett tipusu és az a problémám vele hogy el sem indul a tápegység letilt mikor ráadom az áramot(a fökapcsolót felkapcsolom rajta).mi lehet vele a gond?
(#) b-max válasza boci0928 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Mit jelent , hogy letilt a táp ?
Elemet nézted ?
(#) bitfarago válasza boci0928 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
üdv!
Ha van műszered, akkor mérd meg a kábeleket, hogy a táp ad-e le áramot. Meghajtó kábeleket is lemérheted, de az alaplapi atx-es csatlakozót, és ha inteles, akkor a 4-6-os csatit ami a procihoz megy.
Ha a táp rendben, akkor az alaplapnak van baja, de az nagyon sok minden lehet. elemcsere, proci rossz, ram rossz. esetleg a lap zárlatos. Kérlek írd le a fejleményeket. köszi.
(#) boci0928 válasza b-max hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
mikor összeraktam a gépet és rádugtam az alaplapra a tápot addig ok.ugye utánna a 220as betápot is rádugod,és mikor hátul a kapcsolót felkapcsolod nem történik semmi.ha be akarod kapcsolni a gépet akkor sem.és mikor a tápon lekapcsolom hátul a fökapcsolót nagyon hallkan hallik egy kis zizegö hang,mint amikor zárlat miatt letilt.a tápegység pedig jó mert másik alaplappal bekapcsol
(#) boci0928 válasza bitfarago hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Ad le áramot mert másik lappal megy.a procinál volt kicsit elhajolva az alaplapban 2 láb,de megigazítottam.amugy a procinak jónak kell lennie
(#) boci0928 válasza boci0928 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Egyébként az alaplap egy gigabíte GA-945GZM-S2
(#) b-max válasza boci0928 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Hát , túl sok variációs lehetőség nem lehet,
vagy az elem, mérjél rá, 3V kéne rajta lenni, vagy rossz az alaplap.
Illetve próbáld meg teljesen üresen elinditani, tehát proci, ram, kártyák nélkül.
A kapcsoló tuti jól van bekötve az alaplapon ?
(#) boci0928 válasza b-max hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
igen jól van kötve,megvan a kézikönyve a lapnak
de egyébként proci nélkül kapcsol az alaplap?
(#) boci0928 válasza b-max hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
nem indul üressen sem a tápegység reakciója ugyanaz
(#) boci0928 válasza b-max hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
az elem mennyiben befolyásolja a lap indulást?lemerült elemmel is el kell indulnia és jelezni hogy rossz az elem nem?
(#) b-max válasza boci0928 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Üresen is el kell indulnia.
Ha az elem le van merülve, vagy nincs meg a megfelelő feszültsége, bármi megtörénhet .
Nem idnul, néha indul, stb..
(#) boci0928 válasza b-max hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
hát ez sehogysem indul a tápegység tilt és nincs cufla
(#) boci0928 válasza boci0928 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
tehát még a stanby táp sincs meg ha ezen az alaplapon van a tápegység
(#) boci0928 válasza b-max hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
elemcsere megvolt,de semmi
(#) gida hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy kob p4x400 as alaplapom. Az a gondom hogy ha benne van a proci elindul de sipol az alaplap. De ha kiveszem akkor megszünik a sipolás. Mi lehet vele a gond,mi baja lehet?
(#) mindenes válasza gida hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Üdv.
A sípolás valamilyen hibára utalhat pl: videókártya, memória stb. Nézz át ebbe atémába itt hamarabb fogsz választ kapni a problémádra.
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem