Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Shunt (Sönt) ellenállás készítése
Lapozás: OK   2 / 6
(#) vilmosd válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hali
Manganin a varazsszo. Ez egy olyan ellenallashuzal, aminek a hofoktenyezoje kozel "0" Altalaban huzal alakban beszerezheto.
(#) abcdabcd válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ha tudsz kis tételben akkor érdekelne engem is tehát mondjuk ahol egy fél métert is adnak és "emberi" áron azaz hobbista áron...

Viszont amúgy nem írta mire kell neki, ha beépíteni akarja a "csupasz" drót nem biztos, hogy jó neki...

Meg azt se tudjuk, hogy mekkora teljesítményben kell neki...
(#) helfrih válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ez nekem egy labortáphoz kell,ha jól emlékszek az áramkorlátnak az ellenállása. gondolkoztam én is hogy 1 ohmos ellenállást párhuzamosan,5öt vagy 6ot párhuzamosan és az kb annyinak felel meg
(#) abcdabcd válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem árammérésre kell véletlenül? Söntellenállásnak? Akkor oda kell megfelelő teljesítmény is szóval jó lehet ha utánanézel pontosan Mert olyat lehet kapni készen is akár a Conrad-ban az kissebb teljesítményű akár az FDH-nál. Az előbbi 3eFt a másik 6800Ft körüli áron, direkt söntellenállásként kell keresni, az FDH-nál Shunt ként mert ott angol a kereső nyelve...

A Conrad nál is van most látom nagyobb teljesítményű is és olcsóbb mint a másik helyen pl: Bővebben: Link

értéket nem írnak azt ki lehet számítani: elvileg ha az 50A folyik rajta akkor esik rajta 50mV(bár javítson ki valaki ha tévedek) viszont ami tuti: R=U/I

Meg hát ha áramkorlátnak kell akkor soros ellenállásként azon is keresztül folyik a teljes áram szóval oda is kell a teljesítmény... bár gondolom ettől kifinomultabb az áramkorlátozása egy labortápnak
(#) walter válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia!
A réz fajlagos ellenállása 0,0178ohm/m-1mm2-re
1,38m 0,5-ös huzal feltekerve.
(#) abcdabcd válasza walter hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Viszont a réz ellenállása eléggé hőfokfüggő.... amúgy csak tipp de egyszerűbben megjegyezhető az 1/56Ohmmm2/m számértéke ugyanazt adja 0,0178...
(#) walter válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ismerem a reciprok értéket ezt ha jól emlékszem fajlagos vezetésnek hívják és G a jele... de ez mellékes.
Az ellenállások sem hőfok függetlenek.
(#) vilmosd válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Gyere! Van itt egy fel gurigaval 0.5 mm-es, tekerj belole !
(#) abcdabcd válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem én ajánlottam ezt
(#) abcdabcd válasza walter hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ez nem a reciprok ez maga az az érték(1/56=0,0178) amit írtál csak egy könnyebben megjegyezhető formában ( ha más nem nekünk magyaroknak könnyebben megjegyezhető az 1/56)

De pl egy speciális manganin söntnek ami pont mérésre van csinálva jóval kissebb a hőfokfüggése...
(#) walter válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Egyébként áramkorlátnak ez bőven jó. Csak elfér-e az a kérdés.
(#) abcdabcd válasza walter hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Csak amúgy én se számoltam utána de ha sima soros áramkorlát akkor 50mOhm az mit korlátoz? kb semmit... akárhány volton is jópár amper folyhat ott..
(#) walter válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Írtam ismerem. De kösz. Van egy feszültség esésre alkalmazható képlet ott jól használható
Azért leírom hátha jól jön valakinek.
Ue= 2LXI/GXA, L- hossz, I áram, G fajlagos vezetés réz 56 , alu 35, A- keresztmetszet.
(#) vilmosd válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Gondolom tartozik hozza valami elektronika, erosito, hogy a shunton ne kelljen elfustoltetni wattokat. Az aramkor kialakitasa fogja korlatozni az aramot, nem az ellenallat.
(#) abcdabcd válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Csak nem írta, hogy söntnek kéne neki, meg azt se tudjuk ha sönt akkor hány amperes... már csak a kérdésfeltevőn áll hogy tudjunk neki jól válaszolni
(#) walter válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Így erre nem tudnám a választ, lehet,hogy hibajelet erősít egy műveleti erősítővel és annak a kimenetéről szabályozza a beavatkozó elemet.
(#) walter válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Viszont nem nekem kell. Egyébként hely kérdése az igaz.
A Konstantán huzal megfelelőbb mint hőfok függésre ,mint méretre csak nem szokott kéznél lenni, de beszerezhető.
(#) abcdabcd válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Amúgy legolcsóbb megoldásként ha 10W terhelhetőség elég (azaz 14A 10W=I^2*R--> I=~14A) akkor 2db 5Wos 0,1Ohm-os huzalellenállást párhuzamosan kötsz!
(#) helfrih hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Mostmár kezdek kételkedni benne, hogy az ellenállással lenne e baj,szóval összelett szépen szerelve a táp,ahogyan azt a leirás mutatja,minden lábkiosztás pontos,bekapcsolom,mutatja hogy ad feszültséget de amikor rákapcsolok valamit,pl 1,2voltos aksikat töltésre vagy egy 12 voltos furót,rögtön bekapcsol az áramkorlát,szóval nem folyik egyáltalán áram,és leesik a feszültség,mi lehet a baj?
(#) abcdabcd válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ha linkeled a kapcsolási rajzot akkor esetleg tudhatunk segíteni, ed így azt se tudjuk, hogy mivel is lenne dolgunk
(#) helfrih hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
itt a kapcsolási rajz

Scan0003.jpg
    
(#) piros1 válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Még nem elég alacsony a sönt ellenállás értéke (ha minden más ok.)
(#) abcdabcd válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Itt hova kell az 50mOhm-os ellenállás? (Mert amúgy az ilyen kapcsolások lelkivilágához nem értek szóval ha más baj van akkor abban nem nagyon tudok segíteni) Viszont a fúró helyett próbálj meg esetleg először egy zseblámpaizzót vagy valami ohm-os fogyasztót...

Szerk: ja látom hol a 0,05 az az 50mOhm, viszont az sorban van az A mérővel, bár lehet hogy az érzékeléshez használódik csak, és nem az A mérőhöz ami csak kijelez...
(#) helfrih hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
(#) piros1 válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Itt miből készült a sönt?
(#) helfrih válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Akkor lehethogy még nem elég kicsi az ellenállás és az miatt az egész nem müködik?majd akkor próbálok precizen 0,05 ohmos ellenállást berakni!

abcdabcd:
az ampermérő már söntölve van,ez a kicsi ellenállás szerepe az áramkorlát
(#) pinyó39 válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
2 db 0,1 ohms 2 wattos ellenállást párhuzamosan kötsz, és "ocson" kész vagy vele. Ez az érték minden valamire való boltban van.
(#) piros1 válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Egy sima mérőzsinórral rövidre zárod a söntöt, és működnie kell. De úgy látom, az (áramkorlát) érzékenység még külön potméterekkel is szabályozható. Azt próbáltad állítani?
(#) rolie válasza helfrih hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szerintem a sönttől balra eső potikkal először kalibrálni kell, hogy hány ampernél tiltson le.
(#) helfrih hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
megnéztem az ellenállás értékét, barna feket szürke és arany...szinkód szerint egy kicsit bibis :S de amugy lemértem és kevesebb mint 1,pontosan nem tudom mennyi. meg akkor az lesz,veszek 0,1 Ωs, párhuzamosan kötöm őket,aztán ha nem müködik szétverem
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem