Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V-ról működő mozgásérzékelő építése
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Sziasztok!
Elég kezdő vagyok ezen a téren, de egy olyan mozgásérzékelőt szeretnék építeni ami 12v-os tápfeszültségről működik, és elég ha csak a mozgás pillanatában kapcsol, egy pillanatra. ehez kérném a segítségeteket, vagy, hogy a gyári 220V-osat nem e lehet valahogy átalakítani
Minden segítséget előre is köszönök!!!!!
(#) maTaKee válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 30, 2007 / 4
 
egyet nem értek! te most építeni akarsz vagy átalakítani egy 230V -osat???

ha építeni akarsz akkor szerintem egy infra kapu megfelelne neked! 50m -ig használható!
(#) 925 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
230V-os mozgásérzékelőt át lehet alakítani 12V-os ra, csak kérdés hogy van-e értelme mivel már 3-4 ezerért lehet kapni a biztonságtechnikai boltba. Ha át akarod alakítani álltalában van benne 1 kb. 470nF/250V kondi ez után valami egyenirányító, zenner stabilizátor kondi. Ezeket kiszeded és ez után adod a 12V-ot neki, de ez előtt még ki kell mérni hogy milyen fesz van. (álltalában 24V ami a relének kell, de az elektronika 5V-al szokott működni.) A kimérésnél vigyázz ne nyúlj a panelhez mivel akárhol rajta lehet a fázis!
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Köszönöm a segitségeket, eddig úgy néz ki, hogy a MaTakee javaslata lessz a megoldás, de bárkinek van más ötlete irja le nyugodtan. ja, a hozzáfűznivalóm még, hogy az érdekeseb, ha én épitem, a boltin semmi érdekes nincs, mert az már kész van
(#) maTaKee válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
kapok pontot??
(#) sniperx válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
A bolti az kész van... Na ja...
Meg ugye van benne a villámfény védelemtől kezdve sokminden, amit házilag nem egyszerű megcsinálni.
Még annyit hozzá, hogy egy gyári érzékelő kb 2000 Ft!!!!
Nézz körül pl a www.delton.hu oldalon, vagy a www.riasztobolt.hu oldalon. (az első olcsóbb)
Normális kinézetű sok sunkcióval, és nem utolsó sorban minimális fogyasztással.
Szerintem ez az a kategória, amit olcsóbb megvenni, mint megcsinálni házilag. (mintha egy vez nélküli csengőt szeretnél gyártani, ami piacon kemény 1000 HUF)

Ha mégis az építés mellett döntesz, sok sikert!
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Na az a lényeg, hogy ez nekem egy riasztórendszerhez kell, ami kinn lessz a határba egy hétvégi ház körül, elegem lett, hogy minden második héten üvegeztetni kellet, már a riasztórendszer maga kész van, meg fenn vannak a nyitásérzékelők is, és bele van építve egy régi panasonic g450-es telefon is, szóval ha gáz van megcsörget csak szeretném körberakni a házat ezzel az infrakapuval! MaTakee akkor kapsz pontot, ha megmondod nekem, hogy megoltható e az, hogy több infra led egy elektronikára szóval több adó és több vevő led kölönböző pontokon jó hosszú vezetékkel , ja meg hogy muszály e a vevőre az a fránya lencse
(#) maTaKee válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
hééé...! ne szivass! mért nem acc pontot nekem? kihasználsz!

a lencse csak akkor kell a 50m ki szeretnéd használni!

na mostmár kérem a pontomat!
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Jó tiéd a pont!!!!!!! de amúgy ténleg érdekelne, hogy megoldható e a dolog
(#) maTaKee válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
bocs, most olvastam el még1*...

na az a
Idézet:
„jó hosszú vezetékkel”
ez jó 5let!

de mostmár télleg pont, pont, pont! mostmár dupla pontot szeretnék!
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Akarsz még 50 pontot??? akkor lesz egy fórum téma amin a több infraledes megoldás szerepel válasszold meg és a tiéd a pont!!!!!!!
(#) maTaKee válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
az már azért necces lenne

de most ma már nem bírok gondolkodni majd holnap töröm rajta a fejem!
(#) Moderátor hozzászólása Máj 30, 2007
 
van egy felezőm, ha a pontokról lesz még 1 hsz
(#) titi válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Hali!
Én régebben a portámat akartam "körbekeríteni", szintén védelem céljából.
Bár még nem készült el, de a lényege a következő:
Fogok két "piacos" lézer kulcstartót. (persze 1 kicsit válogatni kell, hogy ne legyen túl nagy a szórása)
Egymástól kb 25-30 cm legyen a távolságuk. (egymás alatt)
Azért 2, hogy egy berepülő madár azért ne inditsa be a rendszert, tehát csak ha mindkét sugár szakad, ad riasztást.
Vevőnek a korábban a conrad-nál vett lézer vevő üzemelne. (Nem bonyolult, után lehet építeni)
A lézersugarakat a porta sarkainál tükörrel meg lehet törni, így bezárható a kör.
Ráadásul nem kell lencse, ha kicsi a lézer szórása.
(egyébként a: "Lézer fénysorompó" nevü topikba irtam róla, ott a link a vevő rajzáról is)
Üdv!Bővebben: Link
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Máj 31, 2007 /
 
Köszönöm Titi az ötleted, ez ténleg jobb mint az infra, mert ezt lehet irányítani is, légyszi nézd meg az infrakapu nevű topikomat. és ott is válasszolhatnál 1-2 kérdésre
(#) sniperx hozzászólása Jún 1, 2007 /
 
Egy észrevétel: a tükrös megoldás nagyon szép, nagyon jó. Igaz, pár dolgot biztosítani kell neki, éppen ezért inkább csak épületen belül alkalmazzuk, és nem több száz méteres távolsággal. (a porta körben gondolom nem 50m)
Biztosítani kell, hogy a tükörtartó ne mozdulhasson el kis mértékben sem (erős szél), a tükrök ne koszolódjanak (levelek, por), valamint ne kerülhessen közé semmi, ami fals riasztást adhatna (erős eső, hóesés).
Ezeket azért át kellene gondolni, mielőtt belevágsz a dologba. Amúgy 50-100m távolságból nem egyszerű összelőni az adó-vevő párt sem. (van szerencsém hozzá rendszeresen)

(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 1, 2007 /
 
nem akarok hatalmas távolságokat áthidalni, csak egy épületet akarok körülvenni
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 1, 2007 /
 
Azok a rohadékok már mindenem elloptak, agregátort tv minden, és mostmár a fa..om kivan velük!!!
(#) titi válasza sniperx hozzászólására (») Jún 1, 2007 /
 
"Biztosítani kell, hogy a tükörtartó ne mozdulhasson el kis mértékben sem (erős szél)"
ez nyilvánvaló, megfelelő kialakítást igényel, megoldható :yes:
"a tükrök ne koszolódjanak (levelek, por), "
ez is könnyen kivédhető megfelelő kialakítással :yes:
Ezeket én is figyelembevéve gondoltam kialakítani, csak itt nem tértem ki rá részletesen, túl hosszú lenne
Egyébként nekem erre konkrét megvalósítási öttletem van, vagyis hogy hogy kell kialakítani. :yes:
"valamint ne kerülhessen közé semmi, ami fals riasztást adhatna (erős eső, hóesés). "
na ez már kicsit valóban húzósabb, de ez az infrasugarat is becsaphatja.
Viszont mivel két lézersugár van egy ÉS kapuval összehozva, még mindig jobb a helyzet, mint egyetlen infrasugárral. :yes:
Valamint az is igaz, hogy a gyári profi riasztók is csinálnak héha vakriasztást :yes:
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 1, 2007 /
 
titi, akkor valahogy meg osztanád velem, hogy hogy lehet kiküszöbölni a problémát???, és a két sugárhoz két érzékelő dióda kell nem?????
(#) titi válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 1, 2007 /
 
két lézer kell, és két lézer vevő
megosztanám... de leírni kicsit sok, és én nem vok egy tipikus gépírónő (max 2 ujjal pötyögök)
esetleg msn?, de ma már nem
(#) sniperx válasza titi hozzászólására (») Jún 1, 2007 /
 
A gyári is csinálhat vakriasztást, ezért ritka is szabad térben. (mivel ez nem vakriasztás, mert közé került valami)
Miért nem gondolkodtok belső téri infrában? Esetleg kültéri infra a nyílászárókat figyelni, ha mindenképpen kültérre szeretnéd.
Amúgy a beltérinek valóban megvan az a hátránya, hogy behatolás után riaszt csak, de ha sziréna is van rajta, tuti hogy meglépnek, és nem kezdenek keresgélni a házban.
(sokszor az is elég, ha ki van írva, hogy riasztóval ellátott terület
)
Telepítettem présházba infrát telefonos átjelzéssel a tulajnak, meg a padlástérbe egy 130dB-es szirénát.
Előtte minden télen körülnéztek náluk. (6év alatt 7 betörésük volt!)
A pali kiírta a kerítésnél hogy "Telefonos riasztóval ellátott terület!" .
Azóta semmi nem volt náluk. (2. tél múlt el eseménytelenül)
Azóta csak a szomszédokba járnak :no:
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
6 év alatt 7 betörés??????? nálam egy hónapba van annyi elloptak már ezek mindent szinte, minden szerszámot ami kinn van, minden értékesnek látszó tárgyat!! sorba kéne állítani az ilyeneket és: :gun:
(#) Bártfai Ferenc válasza sniperx hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
hmmm.... titi, már megsúgta a nagy titkot és úgy elviekben tényleg nem fog koszolódni a tükör, de még egy hurrikán sem mozdítaná ki a hejéről a tökröt
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
Szia!!!
A 220V ost szerintem konnyebb atalakitani en szerintem csak egy ellenalast kell kiszedned amit ugy talalhatsz meg
ha koveted a ket bemenetet es az egyiknel egy ellenalast talalsz egyeniranyitoval ,kondival stb.Az egyeniranyito es a kondi felolem marathat az ellemalast meg athidalod es kesz is
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
Köszönöm, zsolt a segítséged, még nem tudom, mi legyen, a lézerhez húz jobban a szívem, mert ha az kellő magasságban van, akkor az nem riaszt be, ha mondjuk egy róka elmegy a hétvégi ház körül, meg azt megépíteni 2000Ft- körül van 4 lézerérzékelő, lézeres kulcstartóm, meg van itthol három is
(#) sniperx hozzászólása Jún 5, 2007 /
 
Láttam azért érdekes megoldást, ami fizikailag is beavatkozik, igaz, nem túl szabályos...
A lényege: a riasztó a biztonsági idő lejárta után rádurrantott 2db könnygáz patront a nyaralóra
Igaz, ott is csak belső érzékelők voltak, tehát fals érzékelés kizárva. Egyszerű nagyméretű könnygáz spray volt átalakítva egy 12V-os behúzótekercsű reteszhúzkodó cuccal. Érdekes élmény lehet, ha valaki belegyalogol egy ilyenbe...
A tulaj rakott is be egy rejtett kapcsolót, amivel meg lehet szakítani a behúzók feszültségét, ha valamiért nem tudja kikapcsolni a riasztót.
(#) a1356 hozzászólása Márc 21, 2008 /
 
Sziasztok, én a következő elméletet szeretném megvalósítani:Van egy torony(mondjuk LEGOból) amin van egy infrás távolság mérő rendszer.folyamatosan lépteti körbe egy motor 10 fokonként a tornyot. megáll mondjuk 10ms-ra egy-egy fokozatnál, addig az infra be van kapcsolva, érzékeli, hogy akár egy mm-t is változik-e a táv, infra kikapcs, következő szögnél bekapcs. Szerintetek ez megoldható-e és hogy van-e esetleg más ötletetk,ami hasonló célt tudna szolgálni? A cél egy pontból meg tudjuk figyelni a szobában történő mozgást. Nem kell halál pontosnak lenie,csak anyi,h ha valami változás történik akkor jelezzen! Köszi a segítséget előre is!
(#) kisagyi hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
Sziasztok!!!

Nekem vany egy lézeres mozgásérzékelőm.
12Voltot kapcsolok rá, kitolja a nyalábot és kb 1 méteren bellül ha megszakad, jelez.
Ez így klappolna is, de azt a bizonyos jelet nem adja le elég hosszan.
Rá akarok kötni egy 12V-20A-es mágneskapcsolót.
Szükségem lenne egy parányi jelerősítőre, mely behúzná a mágneskapcsolót, avagy átvenné a helyét is akár.
Lényeg hogy az apró 12Voltos jelemből egy folyamatos masszív kb 2-3sec-ig üzemelő feszültséget kapjak.
A Szenzor adatai:

21CFR PART 1040. 10/EN60825-IEC825
ifmD45127 Essen Germany
0G5056 0GTLFPKG/V4A/US
POWER ≤1Mv λ=675nm
PULSE ≤2.2Mw
25μs 1.2KHz
see data sheet

CLASS 2 LASER PRODUCT
T99 AB

(lehetőleg egyszerű kötésrajzot igényelnék)

Köszi Agyi
(#) kontroll hozzászólása Aug 25, 2009 /
 
sziasztok!

nekem is kellene hasonló dolog.

hangjelzés(lehetőleg dallam de nem kötelező) ha mozgás van egy adott zónán.Vannak a 230vos mozgásérzékelők. azzal nem szeretnék bajlódni mert egy oszlopon lesz kültéren a mozgásérzékelő és nem akarok bajlódni a 230as vezetéknek az oda majd a kapcsolt fázis visszavezetésevel.+ talán érintés védelem.

szal 12vos megoldás érdekel kb 120 fokos szög (ha 180 az se baj) + valami olyan dallamcsengő amit be ki lehet kapcsolni.

ha tudtok boltot ahol kültérre lehet kapni 12vosat jelezzétek az is megfelel ha komplett redszert, lehetőleg minnél olcsóbban

előre is köszönöm a segítségeteket!
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem