Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   79 / 580
(#) pokerfiu válasza pokerfiu hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok. Készítettem pár képet a panelról. Az egyiken bejelöltem azt a relét amelyik kapcsolná fűtést . Nem kap vezérlést. Mit nézzek meg körülötte? Minden segitséget szivesen veszek és megköszönök.
(#) lukovicsek hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok. Volna nekem egy problémám, egy mosógépet kellene összeraknom csak nincs meg a vizsiintszabályzó és a vezetéke, akkor abeengedőszelep vezetéke és az NTC vezetéke is levan vágva. Valahonnan kellene egy bekötés, rajz, vagy ha valaki esetleg ki tudja bogarászni.
Gép egy Elektrolux ewf 10149w, felrakom a panelt is. Kösz mindenkinek a segítséget. Üdv, Laci!
(#) papa62 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Helló!

Ez melyik vezérlő?EWM 1000 vagy 2000?Ha jól látom akkor a 2000-res?

Üdv.Csongor
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Szia!
Ebben a gépben nem normál szint.szabályzó van hanem egy analóg szint szabályzó, vagyis nem kattog.
Maga a panelről tegyél még fel képeket.
A fűtőszál vezetéke pedig a 2-es ami az ajtózár mellett van.
Amúgy EWM1100-es típusú panel van benne. Ezeknek általában a szint.szabályzó része megy gallyra.

Imi
(#) lukovicsek válasza papa62 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Szia. Az az igazság, hogy ezen nem látom, vagy nincs rá irva, lehet a képekről jobban észreveszed, Üdv!
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Szia. A fűtőszál vezetéke megvan hanem a hőfokérzékelő nincs meg, azt fél uton levágták, a baj az, hogy nemtudom hova csatlakozik, meg a vízbeengedő és a szintszabályzó. Van egy szintszabályzóm nem tudom már, hogy milyen gépről, talán samsung-é vajon nem volna hozzá jó? Itt vannak a képek,
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Ezt írtad:

Még annyit könyitésül, hogy az "R75" elenálás fölötti rész az amin volt szerintem 2 csati az érintkezőn lévő halvány kopásokból ítélve. 9 érintkezés jobról balra az 1-es jelzéstől a 3-as ig jobb oldalt egy 6-os amiből 2 közös és balra egy 3- as, na meg még alul ott van az a 4db tüske amiről nem tudok semmit oda talán nem is megy semmi. A többi helyre nem volt semmi rakva.
Üdv. Laci!
(#) pokerfiu válasza pokerfiu hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok.Megsasoltátok a panel képeket? Valami ötlet jól jönne.
(#) lukovicsek válasza pokerfiu hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Szia. Ha a vezérléssel azt akarod mondani hogy nemm megy rá táp, akkor megkéne keresni visszafele, hogy hol veszlik el ,szerintem kell lenni egy kis tranyónak ami kapcsolja a relét , annális nézd meg és így visszafelé.
Laci!
(#) pokerfiu válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Igen azt értem. El volt a motor bekötés égve ,a tahó elszállt, áramköre eléget.Ezeket sikerült helyre állítani,de ez a fűtés dolog megakasztott,ezért kértem kis segítséget.
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
J9-es csatinál az 1-es, 2-es az előmosás szelepé, 3-as, 4-es a főmosás szelepé.
A J10-es a szint. szabályzóé amin 1-es vcc, 2-es gnd, 3-as pedig a signal.
Az NTC az szintén a J9-es csatinál a 8-as, 9-es.
(#) lukovicsek válasza pokerfiu hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
A fűtőszálhoz járó ntc jó?
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Szerinted azt a szintszabályzót használhatom hozzá ami a képen van?

DSC01593.JPG
    
(#) pokerfiu válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Igen jó.
A 927948 -as hozzászólásban felrakott képen körberajzoltam azt a relét ami ha kívülről kap tápot kattan de egyébként nem megy ,tehát saját tápja adta meg magát szerintem is ,de nem találom mi halhatott meg.Ezen a relén keresztül kapná a 220-at.
(#) lukovicsek válasza pokerfiu hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Nemtudom, hogy a géped leál e menet közben, mert ha nem akkor v.színüleg azt érzi, hogy már fel van fűtve a víz. Ellenőrizni kéne az ntc áramkörét is .
Laci.
(#) pokerfiu válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Mindent rendesen végig csinál, csak nem melegíti a vizet.
Az előbb említett reléből kellene kapnia a 220 -at,na az nem indul el a panelról a fűtőszáll irányába.
(#) lukovicsek válasza pokerfiu hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Azért írtam az ntc áramkörét megnézni mert ha a panelen valahol baj lehet az ntc jelével és ezért a vezérlés azt az információt kaphatja, hogy már full meleg a víz és eszébe sem jut rákapcsolni a tápot a reléhez.
(#) pokerfiu válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
NTC-t hajszárítóval melegítettem és mértem a visszaérkező jelet ,.sőt cseréltem is a biztonság kedvéért.
Jónak tűnt.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Meg az még a baj, hogy a szintszabájzón egy árva jelzés sincs.
(#) imikee10 válasza pokerfiu hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
A csere nem elég. Pont bele való helyes értékűt tegyél bele. Esetleg egy 100K-s potit tegyél bele és kezd el tekerni lefelé. Közben figyeld a hogy kap-e fűtést.
Egy 30 fokos mosást indíts el és várjál a vízbeengedés után jó 5 percet mert működő állapotban is csak később kapcsolja rá a fűtést.
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Az a szint. szab biztos nem lesz jó bele mert más frekin dolgozik. Gyárit kellene bele tenni, ami azt hiszem nyugalmi állapotban 15Khz-el mocorog, de majd utána nézek ennek.
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Kösz az infókat, szerzek bele egy belevalót remélem lesz rajta valami jelzések.

Na jó éjt, Üdv laci!
(#) pokerfiu válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
szia igen az NTC jó
(#) Zsuci30 hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok!
A whirlpool felültöltős mosógépem teteje nem nyílik ki.Mit tegyek?? :eek2:
(#) zolika60 válasza Zsuci30 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Azóta sem? Mert néhány percet várni kell leállás után.
(#) Zsuci30 hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Nő vagyok de azért ennyire nem naiv.
(#) Zsuci30 hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Használható segítségre lenne szükségem !
(#) pokerfiu válasza pokerfiu hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Sziasztok
Bosch maxx 5 wot2035oby/01 géphez kellene használlati utasítás .Előre is köszönöm
(#) laca20 hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Sziasztok!!

Az alábbi problémával fordulnék hozzátok:
Egy felültöltős indesit mosógépről van szó!! Ha üresen elindítok rajta egy rövid programot minden gond nélkül végigmegy és leáll!! Viszont amint ruha kerül bele, abban az esetben vesz és veszi fel a vizet, egészen addig amég el nem árasztja a fürdőszobát és felrobbanok
Mi lehet a gondja?

Köszi a választ!!
(#) ezermester1 válasza Zsuci30 hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
le kell szedni valamelyik oldalát és egy hosszú csavarhúzóval el kell mozdítani a fedél horgos nyelvét. Közben húzni kell a fedelet felfelé. Szerintem elromlott az ajtózár. Mindenképpen hozzáértő emberrel kell megjavítatni. :yes:
Következő: »»   79 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem