Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   131 / 398
(#) potenciameter válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
A kábelekkel, potenciométerekkel, nincs baj. A jelforrással sincs. Valami a végfokban lehet szerintem. Én a bemeneti icre tippelek, nem tudok mást elképzelni ami olyan alkatrész lenne, hogy néha müködik néha nem.
(#) Szebence hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok! Halkan megjegyezném, hogy a nem rég "befejezett" erősítőmnél is fenn áll ez a "hiba", de csak iszonyatosan halk hangerőn, annyira, hogy nem is érdekel már, annyit szenvedtem vele. A végfoknak tuti nincs baja. Szerintem gerjedhet, vagy valami hasonló.
(#) Moderátor hozzászólása zoly15 hozzászólására (») Máj 11, 2011
 
Helló! Most ez a h.sz. akkor mi? Hmm?
Szerintem vissza a témához, személyeskedés nélkül.
(#) potenciameter válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Az erősitőm csak a tápból és a végfokokból áll, igy az a hibás. hangszinszabályzót külön használok ami egy WEGA ct400. De a hiba száz-százalék hogy a végfokban van, mivel ha direktbe kötöm a végerősitőt akármilyen jelforrásal( eddig telefonal, mp4lejátszóval, és pc hangkártyával) próbáltam mindig ezt csinálta. a potenciométerek jók az erősitőben, mert amikor megáll a hang, ha fenebb tekerem a hangerőt a hangszinszabályzón, vagy a jelforráson, akkor is ujra megindul, igy a potenciométerek jók. A tápot puffereket már átnéztem, átforrasztottam. A végekbe még nem nyúltam bele, még soha életembe nem tapasztaltam ilyet, hogy menet közben megáll egy erősitő és jelszintnövekedésnél megindul
(#) Alkotó válasza potenciameter hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Elsőre is értettem mire gondolsz, csak ez sehogy se valószínű így.
Az a gond ezzel, hogy az erősítő nem tudja hol áll a potméter. Annak bármelyik állásában lehetnek hangosabb és halkabb részek a zenében, sőt akár csend is lehet. A poti inkább csak a leghangosabb szintet állítja be.
A gerjedés megint mást eredményezne, mert akkor önmagát erősítené a folyamat.
De a tényekkel nem érdemes vitába szállni. Ha az IC-t véled hibásnak, akkor cseréld ki, 100Ft alatt van egy NE5534, tehát egy próbát megérhet.
(#) potenciameter válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Az lesz, hogy kicserélem a ICt. Az előző oldalon Szebence is azt irja hogy neki is volt ilyen problémája, de ő sem tudta megoldani, nekem is csak kis hangerőn csinálja ezt hangosan nem, de mégis csak zavar, mert eddig rendesen ment.
(#) Szebence válasza potenciameter hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Nekem az elejétől kezdve csinálja, de az enyémben csinál más teljesen megmagyarázhatatlan dolgot is, de már lemondtam róla, hogy kijavítom a "hibát". Mert nem tudom...
(#) gyula1990 hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok!
egy kérdés 4 ohm terhelést tűri?


Üdv:Gyula1990
(#) bajtaig válasza potenciameter hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szép estét! Amikor az én quadom ugyan ezt csinálta ,a negatív tápcsati, 6,35-ös stekker volt kontaktos.
(#) scooby_ válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Hali! Igen,tűri.
(#) gyula1990 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Menyit tudd kb leadni 4ohm -on?
150w körül?
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
A BD249c-vel a 4 ohm-ot nem ajánlom. :no:
(#) scooby_ válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Fordított arány! 8 Ohm=100W - 4 Ohm=200W!
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ja?! BD? Azok általában hamisak. Arra tényleg nem ajánlatos. Mondjuk nekem azt hiszem működött 2N3055-tel és 4ohmmal.
(#) gyula1990 válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
BD 249C van benne és működik nekem legalább is
,persze nem 4 ohm -on hanem 8 ohm -on
Van 2n3055 -öm is vagy 10db fel vagyok szerelkezve mindennel
(#) reloop válasza potenciameter hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Forrasztás, vagy csatlakozás átmeneti érintkezési hibája esetén a növekvő áramfolyás által fejlődő hő a kontaktust helyrehozhatja. Átforrasztanám a végfokot, és ellenőrizném a csatlakozókat.
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
A BD249C nálam 4 ohm -on nagyon melegedett
(#) bajtaig válasza bajtaig hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ja ha kezdetektől fogva ilyen, akkor sose volt jó!Fóliaszakadás,rossz forrasztás,alkatrészhiba,ebbe a sorrendbe vizsgálódnék.
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Értem, köszönöm a válaszokat.
Gondolom elég lesz a ,,kis" quad a 30m2 szobámba
(#) gyula1990 hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy nagyon fontos, kérdésem.
Haverom meg dobot, egy 400w-os hangszóróval,
,persze 4 ohm -os, írtátok ,hogy a bd 249c nem ajánlatos 4 ohm terhelni. (hangváltó nélküli)
Arra gondoltam ,hogy az megoldható lenne-e,hogy a hangszóró és az erősítő közé, be tennék egy pl: 4 ohm ellenállást, akkor az már 8 ohm lenne?!?Terhelés szempontjából.
Első lehetőség, szólna,csak az ellenállás elkezdene melegedni, majd füstölni.
vagy próbáljam úgy, hogy a 400w os hangszóró és mellé sorosan bekötöm a 30w -os 8 ohm -os hangfalamat.
az akkor már 12 ohm terhelés.
Az lenne a kérdésem ,hogy első verzió kivitelezhető lenne-e?

üdv:Gyula1990
(#) Alkotó válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Ezek közül egyik megoldás sem jó, illetve az alapfelvetés is hibás.
1. A QUAD terhelhető 4 ohm-mal. Az erősítő "nem tudja" mekkora a rákapcsolt impedancia. Ő feszültséget ad a kimenetén, ami a hangszórón áramot hajt át, így lesz belőle teljesítmény. Ha kisebb az impedancia, akkor az CSAK annyit jelent, hogy már kisebb amplitúdójú feszültségnél el fogja érni az eredetileg beállított áramkorlát a határt, ezért hamarabb le fog szabályozni, azaz kisebb lesz a Pkimax.
2. Ha sorba teszel egy ellenállást a hangszóróval (!!400W-os ellenállást!!), akkor a teljesítmény egy része azon fog megjelenni. Jelen esetben ez "elvileg" éppen annyi mint a hangszórón, tehát sokkal többet veszítesz mintha simán csak rákötöd a hangszórót.
3. két különböző teljesítményű hangszórót nem szabad sorba kötni, mert a kisebb teljesítményű fog károsodni. Ráadásul ha a kicsi 8, a nagy meg 4 ohmos, akkor a nagy alig fog szólni, hiszen a kicsire jut a teljesítmény 2/3-a.
4. A hangszórók impedanciája távolról sem egy egzakt érték. Általában a megadott adat körül van a minimum, amit egy adott frekvencián produkál, és a többi frekin ettől jóval nagyobb az érték.
(#) gyula1990 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Okés ,értettem köszönöm válaszodat!
(#) Panhard hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Hello, Használható-e MJL3281A helyett 2SC5200? Adatlap szerint mindenben egyforma, de sokkal olcsóbb.
(#) reloop válasza Panhard hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Helló! Nálam a quadban 2SC5200 van, igaz csak +/-40V-ról hajtom de bírna többet is. A BD249C után ezzel sokkal jobban tetszik az erősítő.
(#) deadlyroberta válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Igen lehet 4 ohm-en. Számolj átunna és módosítás nélkül kijön. Azok a tranzisztorok 25 ampert lazán bírják! akkor 9 az neki semmi... hűtés viszont már kell oda szerintem azért.
(#) Alkotó hozzászólása Máj 16, 2011 / 10
 
Sokan keresik, ezért az egyéni küldözgetés helyett ide teszem fel az R.Ludwigos módosítás paneltervét, amit Otlm javaslatára további IC tápszűréssel is kiegészítettem, illetve a pozitív oldali IC táppal kierültem a 0,063R-ot is.
Minden nézet az alkatrész-oldal felőli, és a TERV felirat 150% méretű. A panel természetesen pontosan 100%, de csak ha nem méretezzük át automatikusan PDF nézegetőből való nyomtatáskor.
Q1 jelzés=MJL... végtranyóhoz (TO247 vagy TO264-hez)
Q2 jelzés=TO3-as tokozáshoz.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 16, 2011 / 2
 
Itt van hozzá egy rajz is.
(#) gyula1990 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Szia! ez ugyan úgy 100wos változat?

Üdv:Gyula1990
(#) Alkotó válasza gyula1990 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
4 ohmon 190w szinuszos kimenő, azért az nem semmi.
Következő: »»   131 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem