Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rossz Videoton TV
 
Témaindító: Lac, idő: Jan 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 15
(#) Dióda hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem A tv-hez értők táborához.
Van egy videoton ts2601 -es szines kis tv-m.
Nomármost mint tv semmi hasznát sem veszem kidobni meg sajnálom.
Viszont szükségem lenne egy video monitorra ami egy kompozit jelből dolgozik.
Vga monitor ugye ebben az esetben kilőve nagy tv-t meg hosszasan járatni nem gazdaságos .
Viszont eme ideális méretű tv-t szerintem át lehetne alakítani video monitornak. Vagy tévedek?
Sajnos video ki és bemenete nincs.
A tv tuner részét simán kidobnám belőle de még a hangot is mivel fölösleges csak képet kellene adnia kompozit videojel-ből.
Szerintetek megvalósítható?
Mellékelem a rajzát.
(#) kadarist válasza Dióda hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Szia!
A KF-doboz kimenetén lévő T1 tranzisztor bázisába kellene beinjektálni a külső videojelet, persze némi szintillesztés mellet, a TDA440 leválasztását követően. De jobban jársz, ha egy kivénhedt videomagnót kész meg arra, hogy alakítsa át a videojeledet antennajellé és így egyszerűen megoldódna a problémád.
(#) Dióda válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Videomagno kimenetére lessz téve alapból csak azon nincs rf kimenet mert biztonsági oda meg ugye minek.
Erre meg még pluszba tenni egy másik videót illetve annak a plussz fogyasztása ráadásul nincs is plusz videó .
A kf és hangfokozatot kidobhatom belőle akkor nyugodtan?
A szintillesztés az konkrétabban mit takarna?
(#) kadarist válasza Dióda hozzászólására (») Máj 29, 2011 / 1
 
Egyelőre a TDA440-et iktasd ki (vedd el a tápját) és a tranyó bázisára csatold rá egy pár µF-os elkón keresztül a videojelet. Nem kell kivenned semmilyen modult a tévéből. Kísérletezni kell, mert általános recept nincs egy ilyen átalakításra. Ha sok lenne a jelszint, akkor potis osztás kell, ha kevés, akkor erősítő.
(#) Dióda válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Én inkább kidobnám belőle a fölös modulokat hogy ne kavarjon vissza.
(#) kadarist válasza Dióda hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Ahogy gondolod.
(#) Dióda válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Mindjárt neki is esek csak összeszedem a szerszámaimat hozzá. Jövök amint megvagyok hogy mire jutottam.
(#) Dióda válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Valamiért nem akarja az igazságot.
Kivettem a három modult ami nem kell.
Ki a tuner ki a hang és az if modult is (ala kép kf).
Az adott tranyó bázisára ha rákötök egy video jelet akkor csak elkezd a tv kép pattogni és ami alapból van ciripelése az kicsit begyorsul.
Na most hova tovább?
(#) BarnaPili válasza Dióda hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Hello!
Légy óvatos a géppel,ha matatsz benne,illetve kötsz rá valamit,mert ez nincs leválasztva a hálózattól.
István
(#) Dióda válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Köszönöm de ez alap dolog mert fogtam már hálózati áramot és mitnemondjak tud birkózni rendesen.
(#) kadarist válasza Dióda hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
A képernyőn nem látsz ilyenkor semmit sem? És persze egy leválasztó trafó nem árt, mert ebben nincs leválasztó hálózati trafó.
(#) Dióda válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Mint mondtam elkezd pattogni a kép és ennyi.
(#) BarnaPili válasza Dióda hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Míg minden modul benne volt,addig működött rendesen?
(#) kadarist válasza Dióda hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
De a kép hogy tud pattogni? Hangot ad ki?
(#) Dióda válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Persze a magyar királyi 1-es csatorna olyan gyönyörű képpel ment hogy csuda.
(#) Dióda válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Pattogást úgy értem hogy elkezd összevissza ilyen zavarcsíkok megjelenni mint amikor kontakthibás valami a videojelnél ráadásul föl-le rángatózik.
(#) kadarist válasza Dióda hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Tedd vissza a modulokat és úgy próbáld. De vigyázz, mert egykönnyen megcsapkod a villany!
(#) BarnaPili válasza Dióda hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Akkor lehet hogy túlvezérli a videomagnó jele a TV-t.Le kellene osztani,ahogy kadarist kolléga írta.
(#) Dióda válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Osztani próbáltam de ha lejjebb tekertem a potit a max értékétől akkor mintha semmit sem kötöttem volna oda.
Majd holnap tovább kínlódok.
(#) Zole hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy Videoton TS 4352 TXT OSD tévém. Bekapcsolás után kb. 3 perc után kikapcsol készenléti üzem módba. Mi lehet a baja? Független, hogy mivel kapcsolom be, akkor is kikapcsol 3 perc után.
(#) BarnaPili válasza Zole hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia!
Elsősorban kontakthibák szoktak lenni ezekben a gépekben.De a processzor is figyeli,hogy van e szinkronjel.és ha nincs,akkor kikapcsolja a gépet.Nézd át nagyítóval a melegedős részeket,illetve forraszd át őket.
Ha ezután is vacakol,akkor jöhet a kutatómunka.
István
(#) zetyere hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Volna egy videoton 2810 tv aminek elment a hangja!
Villog egy piros led elöl.A végfokok mennek de hangot se bemenet se scarton nem ad.Ha tud valaki segiteni megköszönném! üdv Ottó
(#) coyoteyoco hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Üdv van 1 videoton ts 4351-es tv-m Bekapcsoláskor zárlat van valahol az üvegbiztit kiveri.Hol lehet a hiba???Mit nézzek meg mert szemre nem látható semmi zárlatféle?
(#) BarnaPili válasza coyoteyoco hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Indulj el befelé a 230V vonalán.Amik
lehetnek: PTK,kis kék kondi a PTK-s panelon,tápdiódák,tápelkó,táp s 2000,és mg sokan mások.
István
(#) Bagyula hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Sziasztok !
Van egy sorkimenő hibás Videoton ts5356 típusú tv-m .Azt mondták ,hogy ennél a típusnál a sortrafó cseréje után fontos hogy ellenőrizzem a fűtőfeszültséget true rms mérővel,mert hajlamos néhány tized volttal megemelkedni a fűtést és hamar kinyírja a képcsövet .Válaszokat kérlek privátba írjatok .Előre is köszönöm .
(#) BarnaPili válasza Bagyula hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Ha ezt mondták,akkor így van...Érdemes ellenőrizni mindenképpen,főleg ha van kéznél ilyen műszer.Nem csak ennél,más gépnél is.
István
(#) kérdező hozzászólása Júl 7, 2011 /
 
Videoton TS 4327 SP tévémnek elromlott a sokszorozója, melynek típusa FWK 196-17. Hozzáértőktől kérdezném, hogy hol lehet ilyen alkatrészt vásárolni vagy milyen más típussal lehet helyettesíteni.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Szia!Ez jó lesz helyette. Ha megrendeled tőlük, akkor beszerzik.
(#) kérdező hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Köszi
(#) gábris95 hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Nemtudna valaki küldeni egy komplett kapcsolási rajzot Videoton TS 4351 típusú színes tv-hez!! Előre is THX!
Következő: »»   5 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem