Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA 6383 s (tuning)
 
Témaindító: gbr, idő: Nov 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 19
(#) Parázs Gábor válasza gbr hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Most nem azért de tényleg van érzékenység a hangfalaknál és mind a hangszoroknál, db-ben szokták megadni minél nagyobb annál jobb.
(#) gbr válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Cya
Az érzékenység db.-ben csak a mikrofonoknál van!!
A hangfalaknál ilyen nincs!!! :eek2:
Mint mondtam a hangfalanál a bevitt tellyesítmény,
és a tekercs,mágnes aránya számít
ha kell,nekem meg van a vidi kapcsolási rajza,
aki ért hozzá,az adjon valami tippet az átalakításra
(#) sound.man válasza gbr hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Ez így nem igaz!!!!!

A hangfalaknál is van érzékenység.... Mondjuk van egy hangszóró annak az érzékenysége db-ben úgy tudják meg hogy 1w-al meghajtják és mennyi db-bel hangnyomást produkál egy méterre..... Ez a hangszóró érzékenysége db-ben.... Ha nem jól tudom javítsatok ki...
(#) sound.man hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Klikk
itt elég sok dolgot megtudhatsz
(#) Parázs Gábor válasza sound.man hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Igen, én is igy tudom.
(#) antekirt válasza gbr hozzászólására (») Nov 10, 2007 / 1
 
Volt egy ijen erősitőm régen.Buliztunk vele és tönkrement a végfok.Elvittem egy villamos haverhoz javitani.Aszt monta hogy gyárilag alulméretezett a végfok ic mert 52voltos max a táp meg 48voltos és igy mindig közel csúcson üzemel a tranzisztor amit nembir sokáig.Vettem bele bd243c és bd244c jelű végtranzisztort ezek 90 voltot is birtak.Nagyonszép hangjavolt és nagyon erős birta az egésznapos terhelést bulit meg minden.A 130-as nagyvidibe szétszaggatta a membránt.Montam a havernak hogy mégnagyobb tranyókat akarok.Aszt mondta a meghajtó fokozat ekkorára van tervezve de ha meghagyjukuk ezeket és darlingtonba rákapcsolunk még négy tranzisztort akkor bikább lesz.Ekkor belekerülta nagy bd249/250 darlingtonba és télleg birta a kiképzést.2 db 130-as vidi meg 2db s-90-es hangfal ment róla sokáig egyszere.Ha mégnagyobb tuning kell akkor tápfeszt kell emelni van benne tartalék .
(#) antekirt válasza gbr hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Juteszembe gyárilag nem is bd tranyó volt benne hanem
te1819/1820 ezt simán atcseréltük bd243/244c-re ezt a c jelűt mindenképp javaslom.
(#) gbr válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
szi
ok nem vitázom
nem ez volt a téma
a vidit kéna felhúzni
?????????????????????????????????
más
vettétek hogy a Nárai lefikázta PRESSZER PICI dalát
ez azért durva
na mindeggy csak épp most írok mikor ez ment az
rtl-en,pedig ez egy film!slágere volt
.....................................................
na ,,,,szerettem volna megoldást a tuningra
de mindenki a falakkal van elfoglalva és
érdemi dolgot még nem hallottam
(#) Parázs Gábor válasza gbr hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Szia
Mint ahogy irták, tegyél be nagyobb izmosabb tranyákat a végére.Szerintem elég egy-egy BD249/250 oldalanként.ha lehet ne hamisitotat tegyél és minimum C-s végűt.A kimeneten nem lesz tőbb kraft de megbizhatobb lesz az erősítőd.
(#) gbr válasza antekirt hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
sza
köszi a tippet ezt mondtam hogy a vidit elvileg
rommá lehet nyomni csak az volt a bb.hogy melegedik
a minősége az 1-oszt.és van taria.
köszi a tippet hétfőn irány az alk.bolt
kipróbálom
(#) gbr válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
szi gabi
szerinted a tápot mennyivel lehet növelni?
(#) Parázs Gábor válasza gbr hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Ahogy a rajzot elnézem avval a trafoval sehogy.Ha növelni akarod a feszt akkor trafot kell cserélned.Én még mindig azt javaslom a végtranyákat cseréld izmosabra, ha ez megtörtént akkor terhelheted már 4ohm-al is és ekkor már valamivel nagyobbat szól.Arrol hogy menyi feszt birna maximum, fogalmam sincs, ezzekkel a félvezetőkel kb+-40-45V közöt mozoghat, amit elvisel.
(#) gbr válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
szaa
köszi
ez egy tuttttttti tippppp volt
megpróbálom
mindenkitől elnézést kérek azt gondoltam hogy
ez ilyen vitát ez nem okoz
de higgyyyyyyétek el amikor ezt a sororkat íííííííírom
a seggem remeg a kedvencemtől
köszi mindenkinek a dumcsit

két 140-es falat mozgat alattam

msn:dorak.gabor@hotmail.com
email:dorak.gabor@citromail.hu
(#) sound.man hozzászólása Dec 7, 2007 /
 
Valakit még érdekel a nyák terv?? Mert megcsináltam már csak az alkatrészek értékét kellene beírni ha érdekel valakit megcsinálom és felteszem
(#) fgabi válasza sound.man hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Hello. Engem érdekelne.
Köszi előre is!
(#) sound.man hozzászólása Feb 12, 2008 /
 
Ha még aktuális a terv akkor itt van csak beírtam az értékeket és kiment a fejemből. Még nem építettem meg de nem nagyon találtam benne hibát. Ha mégis van akkor valaki szóljon.
(#) fgabi válasza sound.man hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Köszönöm!
(#) sound.man válasza fgabi hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Nincs mit.
(#) sk3tch hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
nekem RA 6350 S verziom van es ehhez kene tappanel nyakterv. kapcsolasi rajzom van meg nyakom is, de jolenne ha nemkene scannelgetett kepet editalgatnom egyszerubb lenne ha van keszen vagy utangyartva
(#) sound.man hozzászólása Máj 9, 2008 /
 
Találtam egy hibát benne. Javítottam csatolom a rajzot ha mg valaki talál benne hibát szóljon.
(#) bányaman hozzászólása Jún 11, 2008 /
 
tudtok hozzá adatot mondani aaz ohm érték lenne a legfontosabb!! az a kérdés hogy rá tudok e kötni három hangfalat, két normált és egy mélyládát?
(#) sound.man válasza bányaman hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Erre az erősítőre 8 ohm -os ládákat lehet kötni oldalanként. Hány ohm -osak a ládáid?
(#) perlaci válasza bányaman hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Szia
Ez az erősítő végfok elég érzékeny jószág. Nem javasolt rákötögetni több hangfalat. Elméletben két 4 ohmost sorbakötve el kell bírnia oldalanként, de elég ha meglazul vagy összeér a vezeték nagyobb hangerőnél és romokba dől a végfok. Ha a két oldalt meg nem azonos hangfalakkal halgatod igen csúnya hangkép fog kialakulni. A mélyládához külön erősítőt javasolok, nem is kell nagy minőség és teljesítmény oda.
(#) sound.man válasza perlaci hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Túlvezérléssel lehet a legkönyebben hazavágni.
(#) bányaman válasza sound.man hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
sóval 8-16ohm ig igaz? a ládát még be kéne szerezni!!
(#) sound.man válasza bányaman hozzászólására (») Jún 13, 2008 / 4
 
16 ohm -on nem próbáltam de legjobb ha két darab 8 ohmos ládát teszel rá. Elég kevesebb smiley is.
(#) Dióda hozzászólása Júl 28, 2008 /
 
Ebbe a végfokba nem jó a bd245-246?
Javítani kellene egy darabot most és hirtelen ilyen tranyóim vannak.
(#) szabi_zoli82 hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Sziasztok! Nem találtam ezzel a problémával foglalkozó témát, azért nyitottam. Adott a fennt említett erősítő, és nem találtam még rá megoldást, hogy miként lehetne megszüntetni a kimeneten lévő kb. 100mV-os DC szintet. Ez az a jelenség, ami "lebegteti" a hangszórót. Ez nem egyedi eset, az eddigi összes általam megnézett vidi erősítő ugyanezt a hibajelenséget produkálta. Próbálkoztam a végfokozat "normális" megépítésével(BD809-BD810), mert már nem az eredeti alkatrészekkel volt, és a szokásos felújítással(elko csere), mert ugye régi készülékről van szó. A probléma nem szünt meg, pedig időközben kapott másik végfokot is. Jelenleg STK4192II-vel működik. A új végfok, és az erősítő többi része kifogástalanul működik, csak a DC szint nem szünt meg. Remélem találkozott már valaki ezzel a problémával, és próbálta megfejteni. Köszönöm a segítséget!
(#) ferci válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Első közelítésben nem értem.. a kimenet nem az STK kimenete? ahhoz van DC nvcs. lánc a kimenetekről a bemenetekre... ( adatlap applikáció).
Rajzod nincs?
(#) szabi_zoli82 válasza ferci hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Kedves ferci!
A kimenet természetesen az STK kimenete. Mellékletben küldök az erősítőről és az STK-ról is doksát. Az említett DC szintet szkóppal láttuk. Ott DC-nek mutatta magát, de ez lehet (gondolom) alacsony frekvenciájú nagy amplitudójú jel is. Gondoltam arra, hogy mivel az előerősítőnek nincsen külön stabilizálva a tápja, és ha elkezdi a tápot rángatni a végfok, akkor az előfok tápja sem stabil. Mivel az előfokok elég érzékeny jószágok, neme azért van ez a "jelenség". Ez csak egy gondolat, majd kpróbálom hátha bejön. De ha van más tipped, szívesen fogadom. Üdv!

EA6383S.ZIP
    
Következő: »»   2 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem